Skoči na vsebino

Gume - Pnevmatike splošno, dimenzije, legalnost itd..


FalcoR

Priporočene objave

Kje bi najceneje dobil gumo za cestaka??

Kje jih kupujete :?:

Pri Habjaniču v Žabjaku.Ali pa v Radgoni pri vulkanizeru.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kje bi najceneje dobil gumo za cestaka??

Kje jih kupujete :?:

... pri vulkanizerju naročim gumo dva dni preden pridem tja ... ker sem stalni gost dobim 15% skonto ... usluga pa je tudi prijazna in hitra ... Vulkanizerstvo Pestator - Lj-Brod ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kje bi najceneje dobil gumo za cestaka??

Kje jih kupujete :?:

Odvisno kaksno hoces, ce hoces dirkalno narezano ni problem dobit (okrog 10K sit), lahko pa tud novo samo povej dimenzije,model,firmo gume pa ti povem ceno...

Lp, Rock

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Men se sezona šele zdele začenja, pa sem takoj postavljen pred zid. Nova guma. Iščem najbolj primerno sprednjo gumo za Drag Starja (najboljše razmerje cena/kvaliteta), cena le te z montažo in kje se to da zrihtat.

Najboljša po moji presoji bo BRIDGESTONE, zamenjaš pa jo lahko na Yamaha servisu na ptuju. Točnega naslova pa nimam, ker servis poznam le slučajno, saj sem bil tam s prijateljem, ki je peljal na servis TDM-ko. Pozanimal sem se za svojega VN-a. Meni so rekli, da pri njih kupljene gume premontirajo zastonj. Cena pa je brez montaže skoraj enaka kot v Avstriji. Primerljivo z enakimi pnevmatikami znamke DUNLOP, glede na cenik od Sitar pneumatic centra, so celo cenejše( vsaj za VN-a ).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kje bi najceneje dobil gumo za cestaka??

Kje jih kupujete :?:

Odvisno kaksno hoces, ce hoces dirkalno narezano ni problem dobit (okrog 10K sit), lahko pa tud novo samo povej dimenzije,model,firmo gume pa ti povem ceno...

Lp, Rock

Gledal sem Dunlop D207 160/60/17

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Samo da je poceni ... :shock: ... pa da je črna in okrogla ... kvaliteta ni važna ... :? :? ... pa profil mora met, da policaji ne zajebavajo ... rezervni deli se dobijo ... kosti se pa tud še kar rade celijo ... :idea:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Samo da je poceni ... :shock: ... pa da je črna in okrogla ... kvaliteta ni važna ... :? :? ... pa profil mora met, da policaji ne zajebavajo ... rezervni deli se dobijo ... kosti se pa tud še kar rade celijo ... :idea:

Pustmo zajebancijo...A mate ne zalogi Tourancke za AT (90/90-21, 140/80-17) - po možnosti Made in Germany (al pa Europa), sam da ni Brasil :roll: :?:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Saj jih je v Ljubljani ali okolici kar nekaj vulkanizerjev, ki se bavi tudi z moto gumami. Imenik v roke pa gas. Ali pa če tuki reklamo delamo. Glede Bridgeston pa tole: na mojem motorju so bile original te gume gor, pa nisem smel spustiti balance, ker je preveč tresl. Sedaj imam nove Pirreli, kupil decembra dobil popust in zastonj premontažo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kupil novembra nove Michelin pilot sport, leto izdelave 2002. Zdaj sem jih obul na feltne in hotel zmontirat, ko sem opazil, da je zadnja guma (v profilih) razpokana.

Mislim, ko že toliko razglabljate o tem, koliko staro gumo lahko daš gor. Lahko je nova pa v k****, lahko pa 2 leta stara pa vredu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ptuj mi je malce daleč.:puppydogeyes:  Nekje Ljubljana in okolica bi bila najbolj primerna.

Ej Jerry, prever kere od Dunlopa grejo gor pa Rolyja kontaktiri al pa mene poklič, ... druga varianta za Bridgestone dobit' blizu LJ je pa Elisa v Domžalah, .... itaQ da fantje privlečejo v delavnico vse kar se rabi.

Ajde C Ya on the Road!

Zoolo the Horrible! :evil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pustmo zajebancijo...A mate ne zalogi Tourancke za AT (90/90-21, 140/80-17) - po možnosti Made in Germany (al pa Europa), sam da ni Brasil :roll:  :?:

Trenutno je na zalogi ... enduro gume se delajo vse made in Brasil ... 8)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pustmo zajebancijo...A mate ne zalogi Tourancke za AT (90/90-21, 140/80-17) - po možnosti Made in Germany (al pa Europa), sam da ni Brasil :roll:  :?:

Trenutno je na zalogi ... enduro gume se delajo vse made in Brasil ... 8)

Če je res, kar praviš, sem našel zanesljiv način, kako lahko pridem do večje količine denarja. Na moji zadnji gumi namreč lepo piše MADE IN GERMANY (izdelana 22. teden 02) in če je res, da Metzeler enduro gume izdeluje izključno v Braziliji, je to GROBOOOOO zavajanje kupcev (pa ne da bi švabom tako zelo zaupal, ampak vseeno :twisted: ).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj češ, Roman, ponaredki se povsod pojavljajo. :P

Si pač kupil Rolexa za 100 € in na njem seveda piše Swiss made. :lol:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sama proizvodnja se nekaj seli sem in tja ... zadnje gume so na zalogi ... prednjih žal ni ... jutri delam ... preverim od kod so in ti javim ...

Sem bil zgleda prehiter z izjavo ... sorry ... :oops:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sprednjih ni bilo že lani :evil: , tisto ki mi kravžlja živce sem potem kupil pri Reifen Vadel v Icelandu (a vam še vedno ostajajo Enduro 4 in sprednjih Touronsk sploh ne naročite :?: :? ).

Na jetra mi gre, da sem predlani pri nas (od vas) kupil prvi prvi komplet teh gum (ker so jih na testih strašno hvalili) in bil z njimi zelo zadovoljen (predvsem mi je všeč zelo dober občutek nadzora, ko guma že "počepne"). Vsi vemo, da je občutek po menavi gum božanski (tudi dva razreda slabša guma se nova obnaša bolje od stare), ampak pri meni je bil občutek z novim kompletom slabši od starega (obrabljenega).

Toliko bolj na splošno, sicer pa, če prideš v nedeljo v Ljubečno, te bom pocukal za rokav :shock: , pa rečeva še kaj konkretnega - ti se pa jutri pozanimaj kako in kaj :D .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Spredaj mam T66, zadaj Metzeler Tourance. In zdaj je priso cas da sprednjo menjam. Metzelerke 100/90-10 nikjer ne dobim, naj vzamem spet T66 ali Dunlop Trailmax ali kaj tretjega?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A ima kdo info o Michelin Anakee ? To naj bi bla naslednica T66, kaj bi mi priporočali kot best buy za F650GS. Zdejle prvič menjam gume in ne vem ktere vzet.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Zanima me. če je dovoljeno uporabljati nalite gume na motorju?

Pa ne mislit, da si mislim dat gor obnovljeno gumo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne vem če obstaja predpis, ki bi to prepovedoval :blink: :blink: , pametno pa 100% ni :blink: !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Obstajajo....... Sigurno jih izdelujejo v GB, nekje doma pa imam celo test teh pnevmatik, ki so ga delali Nemci.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!