Skoči na vsebino

Gume - Pnevmatike splošno, dimenzije, legalnost itd..


FalcoR

Priporočene objave

Katere gume mi predlagate za yamaho fazer 8? Po pregledovanju neta in testov sem še bolj zmeden kot prej :(

Vožnja striktno po cesti - brez piste - najpomembnejši pa mi je oprijem v suhem. Dežja praktično ne vidim, obraba mi prav tako ni pomembna (naredim le okoli 4000km letno in je guma prej stara kot porabljena), prav tako ni važna cena. V dvomih sem med michelinom (pilot road ali pilot power) in continentalom (roadattack in sportattack), sem pa odprt tudi za druge predloge. Želel bi športno gumo z, kot napisano, dobrim oprijemom v suhem, vendar ne preveč športno, da je skoraj ne moreš ogreti z normalno vožnjo.

Hvala za predloge in izkušnje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, lojzeboy pravi:

Katere gume mi predlagate za yamaho fazer 8? Po pregledovanju neta in testov sem še bolj zmeden kot prej :(

Vožnja striktno po cesti - brez piste - najpomembnejši pa mi je oprijem v suhem. Dežja praktično ne vidim, obraba mi prav tako ni pomembna (naredim le okoli 4000km letno in je guma prej stara kot porabljena), prav tako ni važna cena. V dvomih sem med michelinom (pilot road ali pilot power) in continentalom (roadattack in sportattack), sem pa odprt tudi za druge predloge. Želel bi športno gumo z, kot napisano, dobrim oprijemom v suhem, vendar ne preveč športno, da je skoraj ne moreš ogreti z normalno vožnjo.

Hvala za predloge in izkušnje.

ContiSportAttack 2

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 minutami, maus pravi:

ContiSportAttack 2

 

Kakšna obrazložitev predloga?

BTW, mislim da sem v soboto nekaj časa peljal za tabo in tvojo skupino proti Lukovici na test triumphov?!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 minutami, lojzeboy pravi:

Kakšna obrazložitev predloga?

BTW, mislim da sem v soboto nekaj časa peljal za tabo in tvojo skupino proti Lukovici na test triumphov?!

ne ...jaz jih vozim ... če so zame dobre, bodo zate tut... štekaš ... moje dolgoletne izkušnje naj ti bodo dovolj :P

res je .. as vidu, da nismo diujal ... :jezik:

p.s.

ne da se mi razlagat, men so kull, lima ... vozm se po kolenu, komoucu, malinah,  dežju, snegu .... grejo 299 ... so ble v Romuniji, Bolgariji, Albaniji, Nemčiji , Avstriji, Italiji, Siciliji, pa po celi Jugoslaviji ... nikol zatajila ... tko da ... zdj vse veš :P

jz z njo nardim cca 7-8 kKM, ti bi morau narest vsaj 12 ... štekaš

:ninja: 

 

Popravljeno . Popravil maus
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še kak kilometer več se bi dalo iz Conti Road Attack 2 EVO dobit. Če dobro prenašajo mojo kravco, bojo fz8 prenašale še malo boljše :D

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, lojzeboy pravi:

Katere gume mi predlagate za yamaho fazer 8? Po pregledovanju neta in testov sem še bolj zmeden kot prej :(

Vožnja striktno po cesti - brez piste - najpomembnejši pa mi je oprijem v suhem. Dežja praktično ne vidim, obraba mi prav tako ni pomembna (naredim le okoli 4000km letno in je guma prej stara kot porabljena), prav tako ni važna cena. V dvomih sem med michelinom (pilot road ali pilot power) in continentalom (roadattack in sportattack), sem pa odprt tudi za druge predloge. Želel bi športno gumo z, kot napisano, dobrim oprijemom v suhem, vendar ne preveč športno, da je skoraj ne moreš ogreti z normalno vožnjo.

Hvala za predloge in izkušnje.

Mitas SF+

bridgestone S20

conti sport attack

Nobena od teh ne rabi segrevanja, drži tudi pri zelo nizkih temp, vse so športne....

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, maus pravi:

ne ...jaz jih vozim ... če so zame dobre, bodo zate tut... štekaš ... moje dolgoletne izkušnje naj ti bodo dovolj :P

res je .. as vidu, da nismo diujal ... :jezik:

p.s.

ne da se mi razlagat, men so kull, lima ... vozm se po kolenu, komoucu, malinah,  dežju, snegu .... grejo 299 ... so ble v Romuniji, Bolgariji, Albaniji, Nemčiji , Avstriji, Italiji, Siciliji, pa po celi Jugoslaviji ... nikol zatajila ... tko da ... zdj vse veš :P

jz z njo nardim cca 7-8 kKM, ti bi morau narest vsaj 12 ... štekaš

:ninja: 

 

Štekam...

Thx za razlago, si me kar prepričal :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 minutami, lojzeboy pravi:

Štekam...

Thx za razlago, si me kar prepričal :worship:

a si bil z avtom al z motorjem, da si se pelju za nami :?

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 40 minutami, maus pravi:

a si bil z avtom al z motorjem, da si se pelju za nami :?

 

Z motorjem; nekje od Prevoj do križišča za AvtoKveder, kjer ste vi zavili desno, jaz pa sem nadaljeval proti Trojanam.... Vse skupaj par minut; si mi pa padel v oči zaradi tablice, danes pa si mi prvi odgovoril na vprašanje glede gum...

Pa sem povezal ena in ena....

Popravljeno . Popravil lojzeboy
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, lojzeboy pravi:

Z motorjem; nekje od Prevoj do križišča za AvtoKveder, kjer ste vi zavili desno, jaz pa sem nadaljeval proti Trojanam....

šu bi za nami, plaču kavo .. pokazu bi ti ContiSportAttack 3, ki jih imam gor ... plaču bi par kaw in to je to :P

ker se bolj malo po dežju voziš, ti priporočam raje Conti 2 kot 3, čeprav obe limajo, majo pa take čudne žlebove.... kr conti sport attack 2 natakn, nekaj časa ti bo čudno, ker motor kar pada v ovinek ... ko se jih mal navadš .... erotika :P ... štekaš ;)

 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, maus pravi:

šu bi za nami, plaču kavo .. pokazu bi ti ContiSportAttack 3, ki jih imam gor ... plaču bi par kaw in to je to :P

ker se bolj malo po dežju voziš, ti priporočam raje Conti 2 kot 3, čeprav obe limajo, majo pa take čudne žlebove.... kr conti sport attack 2 natakn, nekaj časa ti bo čudno, ker motor kar pada v ovinek ... ko se jih mal navadš .... erotika :P ... štekaš ;)

 

No ja, mal bi hecn zgledal, da se vam prilepim na hrbet in začnem težit če lahko pogledam gume :rolleyes:

Kar se pa tiče kofeta; ni problema; ko se naslednjič kje srečamo ali vidimo, bom jaz tisti ki bo plačal račun...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, lojzeboy pravi:

No ja, mal bi hecn zgledal, da se vam prilepim na hrbet in začnem težit če lahko pogledam gume :rolleyes:

Nah. Sam rečeš 'ti pa ziher un z motosveta' pa je urejeno :D

 

Čudno je, če ni :lol1:

Popravljeno . Popravil jskrablin
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...če jimplačuješ kafete... bi ti po moje clo pustli motorje zglencat.... medtem si pa dodobra gume ogledaš... Štekaš..  :P 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ce bi rad mel oprijem dober probaj kaksno supercorso bsb.zelo dobra guma.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 urami, lojzeboy pravi:

Katere gume mi predlagate za yamaho fazer 8? Po pregledovanju neta in testov sem še bolj zmeden kot prej :(

Vožnja striktno po cesti - brez piste - najpomembnejši pa mi je oprijem v suhem. Dežja praktično ne vidim, obraba mi prav tako ni pomembna (naredim le okoli 4000km letno in je guma prej stara kot porabljena), prav tako ni važna cena. V dvomih sem med michelinom (pilot road ali pilot power) in continentalom (roadattack in sportattack), sem pa odprt tudi za druge predloge. Želel bi športno gumo z, kot napisano, dobrim oprijemom v suhem, vendar ne preveč športno, da je skoraj ne moreš ogreti z normalno vožnjo.

Hvala za predloge in izkušnje.

Lojzeboy, moj kolega in sodelavec vozi Fazer 8 in gume, s katerimi polaga vse ovinke na tem motorju brez problema do tačk, je Mitas SF+! In glede na napisano izpolnjuje guma Mitas prav vse tvoje zahteve: oprijem v suhem je preverjeno odličen, segrevanje zelo kratko, trpežnost enakovredna drugim premium znamkam v tem segmentu! Zakaj bi kupoval več kot 50% dražjo gumo (Conti), če ta ni niti 5% boljša? V performancah ne boš čutil prav nobene razlike, ker očitno nisi zelo veliko na motorju (4000km letno pomeni zame, da se zelo občasno voziš). Še manj pa rabiš neke supercorse od Pirellija, ki je še dražja! Pa da ne bo narobe razumljeno....Continental RA2 ali SA2 so super gume (zvozil sam veliko parov), kar se pa tiče Michelin pilot power...zvozil dva para in moje mnenje je tole: :SS   

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

.....pa...a ni prepovedano tu gor o Mitaskah... :huh:

:P

Lojze.

Posluši kar ti je napisu skalaprava..

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 17 urami, lojzeboy pravi:

Kar se pa tiče kofeta; ni problema; ko se naslednjič kje srečamo ali vidimo, bom jaz tisti ki bo plačal račun...

Največji prjatu :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

z gumam je tko ... vsak za svoje navija ... ja ... seveda so cenejše gume kot conti .. ravno tako je z motorji .. so cenejši in dražji ... pa čelade so tut cenejše in dražje ... kvaliteta pa ... hmmm ... kakor kera ... res je ... 2 mitas 1 conti ... pa je isto 2 x er5 in 1x zx10r :?

oba motorja sta vozna, se da po kolenu pelat in na izlet, potovat itd itd... pa sta primerljiva ? ... kakor za koga bom spet reku :P

mal v razmislek :jezik: 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lep pozdrav

Malo preveč strani je za vse prebrati, pa še vsako leto so novi modeli gum, zato me zanimajo vaše izkušnje z

gumami, ki so primerne za 250 kg motorja, vožnja lagano sportska :) , cesta pa polna lukenj in zalivk.

Zanima me katere gume se boljše obnesejo na zalivkah in manj zdrsnejo na dežju.

Z Mitas sem imel občutek, da na mokri cesti niso najboljše, mogoče splet okoliščin, pač mi je nekajkrat malo odneslo zadnjo gumo.

    

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, maus pravi:

ContiRoadattack 2 :P EVO

pa pirelli angel GT

to sta dva tipa gum, namesko za mokro podlago razvita.

Popravljeno . Popravil DAMI34
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ma kdo kak predlog  za r1 mam namen druge pnevmatike dat sedaj sm mel dunlop sportsmart2 pa bi kj druga se probo kj boljsa  z boljsim oprijemom studiram o dunlop gp racer pa me zanima  se ksna druga znamka/model primerljiva gp racerju  al pa da je med sportsmart in gpracerjem?? hvala za odgovor :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 16 minutami, payback pravi:

ma kdo kak predlog  za r1 mam namen druge pnevmatike dat sedaj sm mel dunlop sportsmart2 pa bi kj druga se probo kj boljsa  z boljsim oprijemom studiram o dunlop gp racer pa me zanima  se ksna druga znamka/model primerljiva gp racerju  al pa da je med sportsmart in gpracerjem?? hvala za odgovor :)

Mitas SF+:smoke:

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, dAlencc87 pravi:

Mitas SF+:smoke:

kaj pa vem nisem glih siguren v mitaske ce se lahk tako izrazim da bi  na 1000ss devo...k ze z sportsmart v dolocenih pogojih nisem bil zadovoljen xD

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!