Skoči na vsebino

Gume - Pnevmatike splošno, dimenzije, legalnost itd..


FalcoR

Priporočene objave

pred 54 minutami, payback pravi:

kaj pa vem nisem glih siguren v mitaske ce se lahk tako izrazim da bi  na 1000ss devo...k ze z sportsmart v dolocenih pogojih nisem bil zadovoljen xD

Probaj , boš presenečen.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 22 minutami, Kmet2 pravi:

Probaj , boš presenečen.

Se strinjam ;)

 

Popravljeno . Popravil bojevnik88
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, Kmet2 pravi:

Probaj , boš presenečen.

Meni so tudi zelo všeč. Sicer nisem nek hudo izkušen motorist, vendar če jih primerjam z Dunlop Roadsmart 2, so Mitaske svetlobno leto boljše.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, payback pravi:

kaj pa vem nisem glih siguren v mitaske ce se lahk tako izrazim da bi  na 1000ss devo...k ze z sportsmart v dolocenih pogojih nisem bil zadovoljen xD

Kolega na Suzi GSXR1000 je do letošnje sezone prisegal samo na Dunlop D211 GP Racer. Naj povem, da se možakar in njegova skupina zelo konktretno vozi in ga recimo na relaciji proti MP Petrini in naprej proti Grobniku ne boste mogli držati ali pa zelo težko. In seveda je bil še lani precej skeptičen glede Mitasa na litrskem sportaku. No letos spomladi je po dolgem prepričevanju le nataknil zadnjo Mitasko gor.....lahko ti povem, da očitno kar nekaj časa ne bo več kupoval tistih dragih Dunlopk, ki su mi zdržale po 1500km! Pravi da se z Mitasko vozi enako suvereno, pa še več kilometrov bo iz bokov iztisnil. Skratka ni mogel verjeti, da imamo domačo gumo, ki se jo brez problema vozi na tisoč kubični Suzi K5!

Ne tako dolgo nazaj je nekdo tu prilepil tudi test južoafriških motonovinarjev, ki so Mitas nataknili celo na Ducati Panigale 1299.....in na koncu celo priznali, da so se kljub skepsi zelo dobro odrezale.

Skratka komot se natakne na litrsko SS raketo!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Defenitivno boljše od sportsmarta, razlika med SF+ in gp racer je pa v tem, da ima GP racer NTEC kar omogoča nižje tlake gum kar ti pa pride prav samo na dirkališču. Vozim SF+ na 1200ccm3 mašini z 170KM pa lepijo kot nore. Defenitivno best buy za šport kategorijo motorjev.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...pa porkamadonanakvadrat....

....a še vedno o Mitaskah?

To je prepovedano tule gor.!

....ampak.... kar je prepovedano, je po navadi najboljše....   :P

 

payback:

... brez zamere, ampak piloti z SS mašinami ponavadi ne sprašujejo, katere gumice nataknit na svojo mašinko. Poskusi, testiraj, primerjaj, nato se odloči, katera ti odgovarja in jo furaj dalje.

Res da je nasmeteno tule gor na forumu do onemoglosti, pa vendar se da razbrati marsikaj....od izkušenj posameznikov, do primerjalnih testov.

Priporočiti ti nihče ne more, niti ne sme bilokatere gume, ker ti ta guma lahko da ne bo odgovarjele, boh ne dej, da se še streseš z njo...in potem si jezen na tega, ki ti je to priporočil.

Da ti napišem en kratek povzetek:

Tahudi, ki jim ni mar klilometrina in prisegajo na grip, dajejo gor Pirelli SC.....

Tahudi, ki bi radi malo več km in še vedno hud grip, dajo gor recimo GP Racer

...še več kmjev...in še vedno več kot hud grip so potem gume ala Conti SA 2 ali 3, Bridgestone S20evo

.... Mitas se lahko primerja z vsemi prejšnjimi naštetimi gumami (razen Pirelli)

To so  nahitro gume, na katere prisegajo forumaši.

 

... Metzeler in Michelin (Pilot Power)  fantje po večini odsvetujejo.... edino ni še nekega poročila (nisem zasledil ) od Metzeler M7RR

Če te zanima še podrobneje, poišči poste od DAMI34, ki je lepo napisal primerjave med posameznimi pnevmatikami....pa Skalaprava.... pa jest.... pa še kdo.

Odkar sem dal gor Mitas, ne dam gor drugega, dokler ne pogruntajo kaj boljšega (zame) , ker res ne vidim nobene razlike od ostalih gum, ki so za stotaka dražje.

Trenutno čaka na montažo komplet GP Racer, pa še to samo zato, da prekinem  serijo Mitask, pa da lahko spet primerjam malo ti dve gumi.....potem pa spet Mitas.

:D

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

6 kompletov Mitas SF+ sem porabil na litrski mašini...ja prav vse so smrtno nevarne :P

pa mal resno: men SF+ niti pod razno ni podoben Dunlopu, bolj mi je podoben Bridgestonu bt16pro, al pa S20.

Manta preskoči moj post, pliiis, pa Neareina pozdravi :fyou:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

44 minutes ago, Zivnorc said:

...pa porkamadonanakvadrat....

....a še vedno o Mitaskah?

To je prepovedano tule gor.!

....ampak.... kar je prepovedano, je po navadi najboljše....   :P

 

payback:

... brez zamere, ampak piloti z SS mašinami ponavadi ne sprašujejo, katere gumice nataknit na svojo mašinko. Poskusi, testiraj, primerjaj, nato se odloči, katera ti odgovarja in jo furaj dalje.

Res da je nasmeteno tule gor na forumu do onemoglosti, pa vendar se da razbrati marsikaj....od izkušenj posameznikov, do primerjalnih testov.

Priporočiti ti nihče ne more, niti ne sme bilokatere gume, ker ti ta guma lahko da ne bo odgovarjele, boh ne dej, da se še streseš z njo...in potem si jezen na tega, ki ti je to priporočil.

Da ti napišem en kratek povzetek:

Tahudi, ki jim ni mar klilometrina in prisegajo na grip, dajejo gor Pirelli SC.....

Tahudi, ki bi radi malo več km in še vedno hud grip, dajo gor recimo GP Racer

...še več kmjev...in še vedno več kot hud grip so potem gume ala Conti SA 2 ali 3, Bridgestone S20evo

.... Mitas se lahko primerja z vsemi prejšnjimi naštetimi gumami (razen Pirelli)

To so  nahitro gume, na katere prisegajo forumaši.

 

... Metzeler in Michelin (Pilot Power)  fantje po večini odsvetujejo.... edino ni še nekega poročila (nisem zasledil ) od Metzeler M7RR

Če te zanima še podrobneje, poišči poste od DAMI34, ki je lepo napisal primerjave med posameznimi pnevmatikami....pa Skalaprava.... pa jest.... pa še kdo.

Odkar sem dal gor Mitas, ne dam gor drugega, dokler ne pogruntajo kaj boljšega (zame) , ker res ne vidim nobene razlike od ostalih gum, ki so za stotaka dražje.

Trenutno čaka na montažo komplet GP Racer, pa še to samo zato, da prekinem  serijo Mitask, pa da lahko spet primerjam malo ti dve gumi.....potem pa spet Mitas.

:D

 

 

Conti sa2 je sam 40,50e drazji od sf+..:ras:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kakorkol neglede kake so Mitas, ampak zaradi takih potez in primerne cene se posledično vrši pritisk tudi na druge proizvajalce, da znižujejo cene svojih gum in to je prav, konec koncev so pnevmatike (sploh če kakih 5 kompletov na sezono menjaš) kar velik strošek. Da ne govorim o tem, da so večinoma vse precenjene.

Manta, preskoč :P

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Katere expertize spet :lol1::P pol pa jaz nataknem kramparce  in se vozim isto kot "tahudi" a ne Zivnorc :cool:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 15 minutami, Kmet2 pravi:

Katere expertize spet :lol1::P pol pa jaz nataknem kramparce  in se vozim isto kot "tahudi" a ne Zivnorc :cool:

do znaka na jadranki, do znaka :P

Manta preskoč!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 18 minutami, Kmet2 pravi:

Katere expertize spet :lol1::P pol pa jaz nataknem kramparce  in se vozim isto kot "tahudi" a ne Zivnorc :cool:

...jp.... samo da ko odnese mene, se za mano vidi črna polna črta .... za tabo pa na drobno črtkana...  :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

9 hours ago, Zivnorc said:

...jp.... samo da ko odnese mene, se za mano vidi črna polna črta .... za tabo pa na drobno črtkana...  :P

SI MISLIL NAPISAT RJAVA  :lol1:

Popravljeno . Popravil ludiluka
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem v manjši dilemi. Na svoji Fazerki imam sedaj pnevmatike Sportsmart (prva serija), zadnja je nova (menjana lansko leto) sprednja je pa počasi pri koncu in je potrebna menjave. Ker se omenjenih pnevmatik ne dobi več sem razmišljal, da bi spredaj montiral Mitas SF gumo (po izgledu je precej podobna). A mislite, da zna biti kakšen problem pri vožnji (načeloma bi naj bile ne motorju obe pnevmatiki istega proizvajalca in enak tip)?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 minutami, vulcan pravi:

Sem v manjši dilemi. Na svoji Fazerki imam sedaj pnevmatike Sportsmart (prva serija), zadnja je nova (menjana lansko leto) sprednja je pa počasi pri koncu in je potrebna menjave. Ker se omenjenih pnevmatik ne dobi več sem razmišljal, da bi spredaj montiral Mitas SF gumo (po izgledu je precej podobna). A mislite, da zna biti kakšen problem pri vožnji (načeloma bi naj bile ne motorju obe pnevmatiki istega proizvajalca in enak tip)?

Ne, ne bo problemov. Večkrat sem fural različne pnevmatike. Važno, da je prva tista, ki je bolj športna.

Celo tako sem kombiniral da sem vozil prvo Hypersport, zadnjo pa sporttouring. Seveda se nekatere gume bolje ulovijo med seboj kot druge, ampak tako kot ti misliš kombinirat sploh ne boš občutil razlike.

 

Manta preskoč. :fyou:

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

.... ti samo zmontiraj... in teraj dalje...   :D

...in ne sprašuj kako in zakaj...  :P

 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Spet eni te isti pametnjakoviči :P

Manta napad ! :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, Kmet2 pravi:

Spet eni te isti pametnjakoviči :P

Manta napad ! :D

Zase se brigi krampek :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

nima bit kej, js vozim na mojih motorjih kombinacijo spredej pirelli diablo rosso corsa in zadej pireli angel gt pa nism še meu problema

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bom probal, da vidim kaj bom.

Drgač bom pa malo bolj počasi vozil ;-) , pa bo.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imam 2 dunlop Qualifire2 za prodat

malo rabljene

mere 120/70 in 190/55 17

cena sitnica....... 100 €

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!