Skoči na vsebino

Gume - Pnevmatike splošno, dimenzije, legalnost itd..


FalcoR

Priporočene objave

Pravkar, Snecer pravi:

Po fajn ceni si jih dobil, sedaj za tako ceno ni videti...

Res je. Poleg tega pa bom izrekel še eno bogokletno. Tudi če bi stale 200€, bi jih vseeno spet kupil. Ker mi res ustreza ta guma.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Seveda jih bomo še kupovali, sploh ob dejstvu, da razvijajo še boljši, trpžnejši model.

Za moje potrebe povsem zadostuje.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V izogib raznim morebitnim sumom in namigovanjem iz prve roke lahko zagotovim, da gre legalno iz Mitasovih skladišč samo prvoklasna roba oz v tem primeru gume. Nobena sfižena serija ni opcija niti pod razno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 40 minutami, Profi pravi:

V izogib raznim morebitnim sumom in namigovanjem iz prve roke lahko zagotovim, da gre legalno iz Mitasovih skladišč samo prvoklasna roba oz v tem primeru gume. Nobena sfižena serija ni opcija niti pod razno.

A tudi to so si že izmislili? Namesto da bi bili veseli, da za ugodno ceno lahko dobimo dobre gume. Če pa komu ne pašejo, še vedno lahko kupi njemu ustreznejše. Pa še posredno podpiramo slovensko gospodarstvo, saj so made in Slovenia.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi jaz sem zaveden Slovenec, če ni predrago. Pogosto slišim, da je domača potrošnja zelo pomembna za gospodarstvo. Pripravljen sem podpreti gospodarstvo, vse bom zapravil, nič ne bom šparal, sam dejte mi že več denarja.:wallbash:

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ali je kdo narezoval D211 GP Racer?

Koliko je originalne žlebove možno poglobiti pred platnom?
Oz. a se komu valja izrabljena; žlebovi morajo biti vidni...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 11 urami, gretzky pravi:

A tudi to so si že izmislili? Namesto da bi bili veseli, da za ugodno ceno lahko dobimo dobre gume. Če pa komu ne pašejo, še vedno lahko kupi njemu ustreznejše. Pa še posredno podpiramo slovensko gospodarstvo, saj so made in Slovenia.

... ne razumem tega odgovora Profiju.

...a to misliš, da bi kako sfiženo serijo prodajali pod pultom ceneje...al kako?  :huh:

No-Go.

... če sem te narobe razumel, se opravičujem.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 16 minutami, no_name pravi:

Ali je kdo narezoval D211 GP Racer?

Koliko je originalne žlebove možno poglobiti pred platnom?
Oz. a se komu valja izrabljena; žlebovi morajo biti vidni...

GP Racer nima nič rezerve, platn je takoj zunaj. 

GP je druga zgodba, največ "mesa" sem izmeril na SC 180/60.

Popravljeno . Popravil gsxf750
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 19 minutami, no_name pravi:

Ali je kdo narezoval D211 GP Racer?

Koliko je originalne žlebove možno poglobiti pred platnom?
Oz. a se komu valja izrabljena; žlebovi morajo biti vidni...

...a se hecaš...al resno ti tole?

GP racer res da "drži" konstantno do zadnjega..... ampak ko je pobran profil, je preostanek pnevmatike tanek kot papir..  :eek:

Mogoče sem res toliko naiven, da nasedem na kako provokacijo... ampak tole se mi zdi pa kar malo preveč...  :D

 

...eto... me je GSXF prehitu z odgovorom...   :D

 

...lahko pa dobiš Mitasko čez kak teden, ko jo vržem dol. In Kanali bodo dobro vidni, ker jaz vržem pnevmatiko dol takoj, ko se dotaknem indikatorjev obrabljenosti profila...   :D

 

 

 

Popravljeno . Popravil Zivnorc
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 23 minutami, Zivnorc pravi:

... ne razumem tega odgovora Profiju.

...a to misliš, da bi kako sfiženo serijo prodajali pod pultom ceneje...al kako?  :huh:

No-Go.

... če sem te narobe razumel, se opravičujem.

 

Profijev post sem razumel tako, da so se pojavile govorice, da se sfižene gume pojavljajo na trgu za ugodno ceno "pod pultom". To pa on zanika. Meni pa je malo čudno, da se sploh pojavljajo taka namigovanja in se sprašujem, če konkurenco boli, da so dobre gume lahko tudi cenejše.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 minutami, gretzky pravi:

Profijev post sem razumel tako, da so se pojavile govorice, da se sfižene gume pojavljajo na trgu za ugodno ceno "pod pultom". To pa on zanika. Meni pa je malo čudno, da se sploh pojavljajo taka namigovanja in se sprašujem, če konkurenco boli, da so dobre gume lahko tudi cenejše.

... verjetno je bilo to prebrano v Thumperjevem spodnjem postu... 

pred 17 urami, thumper pravi:

je rekel voznik ne motor..

takole ko prebiram vaše poste - potem pa komplet 125€ ...kot neodvisen opazovalec bi lahko rekel - glede na vaša drsenja - da se jim je ena serija malce sfižila pa jo bodo na hitro poceni prodali..

se hoče sava odcepiti od mitasa sedaj ko imajo skoraj do konca razvito novo različico Sport force  pa iščejo razlog????

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, Zivnorc pravi:

... verjetno je bilo to prebrano v Thumperjevem spodnjem postu... 

 

Aja, možno ja. Čeprav jaz Thumperjevega posta nisem vzel za 100% resničnega, bolj kot nek namig na nekaj možnega. Na govorice pa ne dam kaj dosti. Ko sem se ločil, so se o meni govorile take stvari, da bi še samega sebe sovražil, če bi bilo samo četrt resnice.

Bom ponovil še enkrat. Meni Mitas zelo ustreza, res pa da nisem nek hud drsalec kolenčnikov. Kakšen centimeter od roba gume je še nedolžen, zato pravim da sem bolj Snecer style. Ampak mi vliva veliko zaupanja, sploh v primerjavi z Road Smart 2, ki so bile gor prej (mogoče tudi zato, ker naj bi Dunlopke v drugi polovici življenjske dobe držale slabše).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, Zivnorc pravi:

...lahko pa dobiš Mitasko čez kak teden, ko jo vržem do

 

 

Pršparej!
 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 54 minutami, gretzky pravi:

Aja, možno ja. Čeprav jaz Thumperjevega posta nisem vzel za 100% resničnega, bolj kot nek namig na nekaj možnega. Na govorice pa ne dam kaj dosti. Ko sem se ločil, so se o meni govorile take stvari, da bi še samega sebe sovražil, če bi bilo samo četrt resnice.

Bom ponovil še enkrat. Meni Mitas zelo ustreza, res pa da nisem nek hud drsalec kolenčnikov. Kakšen centimeter od roba gume je še nedolžen, zato pravim da sem bolj Snecer style. Ampak mi vliva veliko zaupanja, sploh v primerjavi z Road Smart 2, ki so bile gor prej (mogoče tudi zato, ker naj bi Dunlopke v drugi polovici življenjske dobe držale slabše).

Na RS1 si takoj do roba, pri Mitas pač ne, drugačna parabola.

Sicer pa, od kod ti bi lahko bil poznan moj stil?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, Snecer pravi:

Na RS1 si takoj do roba, pri Mitas pač ne, drugačna parabola.

Sicer pa, od kod ti bi lahko bil poznan moj stil?

Vem da je drugačna oblika.

O tvojem stilu pa samo sklepam po gumi, ki je ob robu nevožena, pa tudi drugače si precej umirjen in preudaren voznik.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 45 minutami, no_name pravi:

Pršparej!
 

...ti tut.... unga z rogovi...   :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... odloč se zdej... al enga z dvemi rogovi... al pa dva brez rogov....   :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 17 urami, DAMI34 pravi:

Teb vse drži, do konca :ras:

Primerjava je bila na hypersport gume tipa bt16pro, s20...

Ja sem razumel že prvič ko sem prebral in dal primerjavo , da mi je bila Mitas boljša od več potovalno enduraških pnevmatik , ki so narejene za dež in makedam itd ......bo zdej šlo .....

pred 2 urami, Snecer pravi:

Na RS1 si takoj do roba, pri Mitas pač ne, drugačna parabola.

Sicer pa, od kod ti bi lahko bil poznan moj stil?

Iz videoposnetkov ....:) lahko primerjaš moj stil (video maš pod temo za motovideo) pol pa primerjaj še svojega , pa boš razumel .....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, Snecer pravi:

Lahko daš link? ker jaz ne najdem na MS nič.

 

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Teža in napačna tehnika skozi ovinke, pri 1:52 že neke težave z gumo :) (bi rekel da je bila luknja ali neravnina).

Poleg tega pa tvoji posnetki nimajo podatkov, meni zgleda vse v okviru "cpp", razen ravnine, kjer se ožema.

p.s.

če bi jaz dal na 2 žakla cementa zadaj na versača, bi se tudi z vulkanizerjem tikala

Popravljeno . Popravil Snecer
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 urami, Snecer pravi:

Teža in napačna tehnika skozi ovinke, pri 1:52 že neke težave z gumo :) (bi rekel da je bila luknja ali neravnina).

Poleg tega pa tvoji posnetki nimajo podatkov, meni zgleda vse v okviru "cpp", razen ravnine, kjer se ožema.

p.s.

če bi jaz dal na 2 žakla cementa zadaj na versača, bi se tudi z vulkanizerjem tikala

Zame je edina pravilna tehnika da ostajam na svojem pasu in na motorju :D Koliko znaš  komentirat si ravnokar pokazal z izjavo (bi rekel da je bila luknja ali neravnina) :lol1:

Glede podatkov ....pa kaj me briga koliko imam temperature v šupku , ko se vozim ....

.....jaz imam vulkanizerko .......itak pa nimam pojma , učim se od vas Master Snecer :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 22 urami, gretzky pravi:

Aja, možno ja. Čeprav jaz Thumperjevega posta nisem vzel za 100% resničnega, bolj kot nek namig na nekaj možnega. Na govorice pa ne dam kaj dosti. Ko sem se ločil, so se o meni govorile take stvari, da bi še samega sebe sovražil, če bi bilo samo četrt resnice.

Bom ponovil še enkrat. Meni Mitas zelo ustreza, res pa da nisem nek hud drsalec kolenčnikov. Kakšen centimeter od roba gume je še nedolžen, zato pravim da sem bolj Snecer style. Ampak mi vliva veliko zaupanja, sploh v primerjavi z Road Smart 2, ki so bile gor prej (mogoče tudi zato, ker naj bi Dunlopke v drugi polovici življenjske dobe držale slabše).

v resnici ni bilo napisano kot govorice temveč samo spremljanje dejanskega stanja oziroma razmerja cen med različnimi ponudniki sf+ ..če je pri nekom -akcija - 160e za komplet , pri drugem pa 125e za enak komplet je to ceneje za 22% .. in to je prekleto 100% resnično kajne ... 

seveda obstajajo različne možnosti zakaj je prišlo do takega razkoraka cen :

1-en ponudnik je nabavil zalogo po polni ceni , drugi ne ..sava je naredila s prvim majem akcijo -22% torej je drugi v prednosti zaradi nižje nabavne cene.

2.1- mitas , ki dobavlja aditive za mešanice - no to ni preverjeno ampak šankizem - torpedira savo

2.2 - mitas je dobavil slabo mešanico aditivov..ponesreči..

3- nekdo se je spomnil novega prijema - dajmo naredit monocompound gumo s tršo mešanico - sicer minimalno manj drži na oprijemu bomo pa dobili max feedback v min časa - tako bomo imeli supr rezultate , ki jih bomo uporabili za novo dual compound gumo o kateri se že šušlja ..

4 - malce sfižena mešanica ponesreči - minimalno zmanjšan oprijem , ki pa je še zmeraj lepo kontroliran brez zdrsov presenečenja drugače konstrukcijsko guma neoporečna .. 

5- sava torpedira mitas ker želijo prekiniti skupno pot - baje se mitas ni 100% držal dogovorov.. itak ima sava že razvito novo gumo ki bo razturala po znamko "sava"

seveda je to samo moj pogled na vaše izjave .. itak ne mitas in ne ssva ne bo nikdar naredil sf+ ali sava nove st gume v širšem objemu dimenzij da bi jih lahko vozil.. 

pred 8 urami, Kmet2 pravi:

 Glede podatkov ....pa kaj me briga koliko imam temperature v šupku , ko se vozim ....

itak dojameš da je višja od temperature črtice .. :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!