Skoči na vsebino

Gume - Pnevmatike splošno, dimenzije, legalnost itd..


FalcoR

Priporočene objave

Mogoče ve kdo kje bi se na dolenjskem dobilo Pirelli supercorso v2 190/55/17 (novo danes :D) Malo se mi mudi drugače pa širnik drug teden...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 19 May 2016 at 11:42, maus pravi:

:OK: ... več kot 50 km ti ni treba pazt, saj niso prevlečene z zaščitnim slojem .. če si opazil so "mat" ....

boš videl kako lepo padajo iz ovinka v ovinek ... moja kr sama pelje do kala pa nazaj ... js pa medtem textam, srfam in pijem kavo :P

 

Danes sem opazil, kaj si mi želel povedati s tem da so "mat". Peljem in nagibam, pa hud... sploh neče spustiti ceste; drži kot pes kost.

Pa malo posrfam in ugotovim, da continental ne uporablja voska v kalupu, da se guma lepše loči od njega. Zato nima nobene " prevleke" in praktično takoj drži kot mora.

Zaenkrat sem nad gumami navdušen; ogromna razlika od fabrših battlax, ki sem jih imel prej gor. 

Zenkrat pošiljam virtualen kafe :kava::kava: , sigurno pa častim pravega, če se kje srečamo.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 urami, thunderace pravi:

Tisti ki ste vozili že obe, SF+ in SSmart 2, kakšna primerjava...

Kilometrina enaka 5500km, SF+ bolj drži.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 57 minutami, motom pravi:

Kilometrina enaka 5500km, SF+ bolj drži.

A to resno, da SF+ bolj drži ? Ker s qualifier in Ssmart2 sem bil zadovoljen, s qualifier2 pa ne preveč, je večkrat zdrsnila. Tko da se zdej odločam med SF+ in SS2, zato me zanima primerjava.

Popravljeno . Popravil thunderace
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zakaj potem menjat, če si zadovoljen? 

PS. men sportsmart1 sploh ni bila všeč. Za Mitas pa vemo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 16 minutami, DAMI34 pravi:

Zakaj potem menjat, če si zadovoljen? 

PS. men sportsmart1 sploh ni bila všeč. 

Zato ker jo vsi tako hvalite in pravite da je boljša od SS2 :cool:

pred 18 minutami, DAMI34 pravi:

Za Mitas pa vemo.

Kaj vemo?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

probaj pa poročaj.tudi na obali nobeden vulkanizer ni priporočal mitask rajse bridgestonke za 170 eur komad,zdej pa ko vidijo da ljudi masovno dajejo gor mitas sprašujejo če so res tako dobre kot govorijo..probaj pa je..

 

danes sem zadnjo spustil na 2.6 in se je začela končno nazaj dobro obnašat.. :)

Popravljeno . Popravil Ciko86
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, Ciko86 pravi:

danes sem zadnjo spustil na 2.6 in se je začela končno nazaj dobro obnašat.. :)

trša zmes na kar nakazuje nižji potreben pritisk za optimalno delovanje? višja kilometrina? 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 urami, thumper pravi:

trša zmes na kar nakazuje nižji potreben pritisk 

Trša zmes potrebuje višji tlak.

Ravno tako kot stara guma

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 urami, thumper pravi:

trša zmes na kar nakazuje nižji potreben pritisk za optimalno delovanje? višja kilometrina? 

V bistvu imaš prav...samo eno matematično funkcijo moraš uporabit še tule.....in sicer

1/x

...pa bo prav... :D

...ciko....kaj ...a je cvetni prah pa saharski pesek opralo.... :lol1:

:P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja kot reče ena starina na vikuju je šlo par maxiscuterjev (sesalcev ) mimo pa so uspeli cesto posesat ;) pa da ne bo zamere do max-jev ..

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, no_name pravi:

Trša zmes potrebuje višji tlak.

Ravno tako kot stara guma

 

pred 1 uro, Zivnorc pravi:

V bistvu imaš prav...samo eno matematično funkcijo moraš uporabit še tule.....in sicer

1/x

...pa bo prav... :D

ok - moja napaka ker sem napisal "trša zmes" .. samo to .. gume se lahko razlikujejo tako po zmesi kot po trdnosti same konstrukcije .. se pa v različih kombinacijah tudi različno obnašajo ..tovarniški podatki proizvajalca večinoma držijo samo toliko časa dokler uporabljamo priporočen tip gum z njihove strani .. takoj , ko se zamenja proizvajalca gum , ki ga proizvajalec motorja ne stestira se lahko tlaki v gumah spremenijo .. 

zivnorc - a bi pa ti mogoče malo obrazložil? 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 19 urami, thunderace pravi:

Zato ker jo vsi tako hvalite in pravite da je boljša od SS2 :cool:

Kaj vemo?

poveži oba stavka, pa boš razumel, al moram ponovit, SS1 mi ni všeč, za Mitas pa vemo (da mi je) :P

 

pred 18 urami, Ciko86 pravi:

probaj pa poročaj.tudi na obali nobeden vulkanizer ni priporočal mitask rajse bridgestonke za 170 eur komad,zdej pa ko vidijo da ljudi masovno dajejo gor mitas sprašujejo če so res tako dobre kot govorijo..probaj pa je..

 

danes sem zadnjo spustil na 2.6 in se je začela končno nazaj dobro obnašat.. :)

si vidu, z mal experimentiranja so tut rezultati. Torej si ti za tvoj stil furanja imel preveč polno gumo, katera ni drsela, ampak če je polna (tut preveč) prej začne plesat, kar je logika, manjša naležna površina itd itd...men je sicer fajn da mal prej pokaže, da bo začela spuščat.

pred 15 urami, thumper pravi:

trša zmes na kar nakazuje nižji potreben pritisk za optimalno delovanje? višja kilometrina? 

nobene trše zmesi, preverjeno. SF+ je taka kot je že od začetka.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 urami, thumper pravi:

 

zivnorc - a bi pa ti mogoče malo obrazložil...

 

....kaj...a to z 1/X.

...to pomeni, da je glih kontra, kot si napisal.....

...sej ti je že no_name razložil...

:D

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, DAMI34 pravi:

 

nobene trše zmesi, preverjeno. SF+ je taka kot je že od začetka.

To ti ne bom vrjel. Zihr je kaka sprememba bla v proizvodnji. Ce ne druzga so se mal posparal k so vidl da so mogoce celo predobri za to ceno. 

Al so pa kako zmes od bolj poceni kitajca dobl. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob Saturday, May 21, 2016 at 10:49, thunderace pravi:

Tisti ki ste vozili že obe, SF+ in SSmart 2, kakšna primerjava...

Prvo sem zvozil 1komplet ss2 in sem jih vrgel dol ko so mele še zlo dober 1mm... jih ne bo več vidu moj moped..2x zdrsnila v suhem pri ne pretirani obremenitvi.. sedaj sf+ že 3. Komplet,nikoli zdrsnila in pri ožemanju kokr ti pač duša pusti. Glede na to da se vozim velikokrat v službo v Idrijo po slavni Zali ki ima od Godoviča naprej do Idrije vsaj 30 tipov asfalta mislim da je guma več kot top in zaupanja vredna.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, DAMI34 pravi:

nobene trše zmesi, preverjeno. SF+ je taka kot je že od začetka.

o kateri sf+ govoriš? sava ali mitas?

pred 23 minutami, Snecer pravi:

A ti misliš, da to lahko kar čez noč spremenijo :) čunga lunga

 

čez noč verjetno ne ..razvoj pa dela skoz..in prekleto dvomim , da je receptura enaka kot pred 2 leti..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, thumper pravi:

o kateri sf+ govoriš? sava ali mitas?

čez noč verjetno ne ..razvoj pa dela skoz..in prekleto dvomim , da je receptura enaka kot pred 2 leti..

Receptura je enaKA , razvoj pa šiba(vsaj če imajo kaj poslovne žilice ) in ko bo nova receptura bodo zagnali vik in krik z reklamo o novi pnevmatiki na trgu(vsaj če imajo kaj poslovne žilice) :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

dvomim da bi komu povedali ko kaj spremenijo.. če na moto gp naredijo v 2 tednih drugačno gumo je pa sava nebi v 2 letih ..

Popravljeno . Popravil thumper
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 52 minutami, biker77 pravi:

To ti ne bom vrjel. Zihr je kaka sprememba bla v proizvodnji. Ce ne druzga so se mal posparal k so vidl da so mogoce celo predobri za to ceno. 

Al so pa kako zmes od bolj poceni kitajca dobl. 

to ne morem trditi, nisem bil zraven. Ampak to je isto kot bi rekel, da je kako serijo Dunlop od kitajca dobil ,al pa hotel malo prišparat. Testne, ki so nekoliko drugačne (zmes naj bi bila pa ista) imam v garaži in ko bom angl GT zdrsal do konca, bodo šle gor.

pred 30 minutami, Haki pravi:

Prvo sem zvozil 1komplet ss2 in sem jih vrgel dol ko so mele še zlo dober 1mm... jih ne bo več vidu moj moped..2x zdrsnila v suhem pri ne pretirani obremenitvi.. sedaj sf+ že 3. Komplet,nikoli zdrsnila in pri ožemanju kokr ti pač duša pusti. Glede na to da se vozim velikokrat v službo v Idrijo po slavni Zali ki ima od Godoviča naprej do Idrije vsaj 30 tipov asfalta mislim da je guma več kot top in zaupanja vredna.

enako, s tem, da jaz sem imel zdrse prve na SS1.

pred 27 minutami, thumper pravi:

o kateri sf+ govoriš? sava ali mitas?

čez noč verjetno ne ..razvoj pa dela skoz..in prekleto dvomim , da je receptura enaka kot pred 2 leti..

Mitas, Save ni več (le prve SF so bile pod Savino znamko), govorim pa o tipu gume, ki je prišla ven po vpoklicu (SF+). Čeprav piše gor Mitas, so plod naših inžinirjev. Več bi vedel pa Živnorc povedat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 urami, Zivnorc pravi:

...a ?! :huh:

Zapri  usta, nisem tvoj zobar !

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 10 urami, Zivnorc pravi:

...a ?! :huh:

 

nč a, Sovenci so gumo naredli, ne pa Čehi. Povej jim!!!

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!