Skoči na vsebino

Gume - Pnevmatike splošno, dimenzije, legalnost itd..


FalcoR

Priporočene objave

Mitas MC23 Honda CRF250l, 23 hp

Na CRF250L sem za potrebe relativno dolgega transferja (450km v eno smer), namesto kros gum, katere vozim ponavadi, zmontiral najcenejšo gumo Mitas MC23 in sicer v dimenzijah 80/90-21 in 110/80-18. Zaradi manjšega obsega sem moral montirat originalne zobnike, saj bi bila potovalna hitrost z nekimi razumnimi obrati prenizka. Gume so bile na začetku malce čudne, drseče, morda je bilo prisotnega tudi nekaj strahu zaradi nižjih in bolj gosto posejanih čepov, ko pa sem jih začel tiščat po hercegovskem kamenju, so se peljale vedno boljše, tudi informacije ki so jih dajale so bile spodobne. Trda skalnata podlaga, makadam, ne preveč drseče blato in suho travo dobro obvladujejo, zatakne se edino pri sveži travi. Tam bi si človek želel malce manj in višjih čepov.  Na poti do Livna in nazaj (več ali manj asvalt), je bil motor še dodatno obložen s kakšnih 40 kilogrami dodatne robe. Za konec sem si privoščil še malce asvaltne zabave čez Gorjance, tudi tam se je izkazala kot dovolj natančna in lepo vodljiva kljub vsej teži na motorju.  Po nekako 1100 prevoženih kilometrih sprednje gume manjka približno 0mm, zadnje pa približno 1 milimeter, kar se mi zdi malo glede na obremenitve. Par je stal okrog 67 EUR. Edina "zamera" tej gumi gre na račun nenormalno težke montaže, saj ima zadnja guma izredno trde boke, se pa tudi to preživi, predvsem pa velja, da vaja dela mojstra. Naslednjoč bom poizkusil 90/90-21 in 120/90-18, saj ima predvsem zadnja guma kar trikrat širše kanale med čepi, kar bo bolj prav prišlo na blatnem terenu.

Popravljeno . Popravil SF
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Rockrider se je imenovala dokler so imele gume oznako Sava. Pod brandom Mitas imajo oznako Rockyrider...

Popravljeno . Popravil SF
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes obul GSa v Mitas TF, RS2 je šla dol po ca 10k km na indikatorju.

Zdej nekih primerjav ne morem delat, ker je bila RS2 že kar lepo "ošiljena" in se je motor čudno peljal.

Je pa po prvih 100km občutek na TF kar všečen, malce se čutijo večje vibracije med 60 in 80 km/h, profil je le bistveno bolj grob kot na RS2, občutek imam da je tudi trša na bočnicah, saj se kljub nekaj nižjemu tlaku v njih bolj občutijo "udarci" na krmilu, zanimivo. Drugačna je tudi geometrija sprednje gume, RS2 je dejansko brez roba, ker ko je zadnja pobrana do konca je spredaj še skoraj 1cm in bi jo lahko pobral do roba le će bi motor položil vodoravno :)

Me je pa malce strah da bo sprednja bistveno prej na indikatorju kot zadnja (Zadaj 8mm, spredaj 4mm)

Na makedamu pa mislim da sploh ni dileme v primerjvi z RS2...

IMG_20160607_184450.jpg

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, u-r-o-s pravi:

Danes obul GSa v Mitas TF, RS2 je šla dol po ca 10k km na indikatorju.

Zdej nekih primerjav ne morem delat, ker je bila RS2 že kar lepo "ošiljena" in se je motor čudno peljal.

Je pa po prvih 100km občutek na TF kar všečen, malce se čutijo večje vibracije med 60 in 80 km/h, profil je le bistveno bolj grob kot na RS2, občutek imam da je tudi trša na bočnicah, saj se kljub nekaj nižjemu tlaku v njih bolj občutijo "udarci" na krmilu, zanimivo. Drugačna je tudi geometrija sprednje gume, RS2 je dejansko brez roba, ker ko je zadnja pobrana do konca je spredaj še skoraj 1cm in bi jo lahko pobral do roba le će bi motor položil vodoravno :)

Me je pa malce strah da bo sprednja bistveno prej na indikatorju kot zadnja (Zadaj 8mm, spredaj 4mm)

Na makedamu pa mislim da sploh ni dileme v primerjvi z RS2...

IMG_20160607_184450.jpg

 

 

Pišuka zgledajo široki tej kanali...

Ko mecelerke zvozim bom tudi jaz probal.

Sej bo hmali...:)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob ‎06‎.‎06‎.‎2016 at 8:32, Kmet2 pravi:

Ma resnično builder sem nad nekaterimi pnevmatikami zgrožen :P....ena od teh je omenjena in na vrhu moje liste nevarnih so še Tourance,Next,Bridgstone Battlewing,Mischelin itd .....

Za povsem normalen tempo vožnje in defenzivno vožnjo do te mere da se ti mušice zaletavajo v hrbet pa je dobra vsaka pnevmatika ....;)

ni res pa kakorkoli obrneš .. Metzeler ME Z2  zadnja  ter lasertec prdnja in zadnja - ene najdražjih gum na tržišču ter absolutno nevarne ...  in to pri stalnem preverjanju tlaka - se mi je že cufal od tistga sikanja ... 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, robinhood pravi:

 

Ni ga čez Trail ATTACK 2. Ta guma pa na cesti res drži kot pes ježa! Pa tudi na makadamu se da z njo lepo igrat.

:grupni:

Čaki malo! A si faliu al... A si že ti vidu psa ježa držat? :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, robinhood pravi:

ContiTrailAttack_2_b%20jpg.jpg?la=en

Ni ga čez Trail ATTACK 2. Ta guma pa na cesti res drži kot pes ježa! Pa tudi na makadamu se da z njo lepo igrat.

:grupni:

Če smo že pri pregovorih, sem nekje prebral, da tudi zgineva kot sneg poleti.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 14 urami, Lipstick pravi:

Če smo že pri pregovorih, sem nekje prebral, da tudi zgineva kot sneg poleti.

Ja in? Se vsaj suvereno vozim , ne pa da po dežju stiskam rit na vsakem ovinku al bo al ne bo......

Še boljša je RoadAttackIIEVO ,zginja še prej a filing po mokrem kot po suhem ....skoraj!

 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...prej ko guma zgine, več jo pustiš na asfaltu, bolj drži.

To je pa gumarski pregovor..  :D

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 19 minutami, Kmet2 pravi:

Ja in? Se vsaj suvereno vozim , ne pa da po dežju stiskam rit na vsakem ovinku al bo al ne bo......

Še boljša je RoadAttackIIEVO ,zginja še prej a filing po mokrem kot po suhem ....skoraj!

 

IN KOLIKO KM SI DELAL Z  RoadAttackIIEVO ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, DUCATI_RIDER pravi:

IN KOLIKO KM SI DELAL Z  RoadAttackIIEVO ?

Ne vem če sem prišel do 5k samo sem z njimi odelal Korziko pa še kakšno ali dve Jadranki .......gre hitro ,sem pa zelo zadovoljen .

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, Kmet2 pravi:

Ne vem če sem prišel do 5k samo sem z njimi odelal Korziko pa še kakšno ali dve Jadranki .......gre hitro ,sem pa zelo zadovoljen .

ah te bom jaz kar ostal na angel GT. Dobro držijo, pa km bo tam okoli 8k

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, DUCATI_RIDER pravi:

ah te bom jaz kar ostal na angel GT. Dobro držijo, pa km bo tam okoli 8k

Ne vem kako voziš ,te pnevmatike imajo tudi do 8-10kkm življensko dobo.........Korzika je bila z sopotnico in polno naloženi ,asvalt pa kot brusni papir 3kkm ostalo jadranka  punim .....MTS 2012 ....evo zdej sem ti povedal še olajševalne pripombe ...:)

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, Kmet2 pravi:

Ne vem kako voziš ,te pnevmatike imajo tudi do 8-10kkm življensko dobo.........Korzika je bila z sopotnico in polno naloženi ,asvalt pa kot brusni papir 3kkm ostalo jadranka  punim .....MTS 2012 ....evo zdej sem ti povedal še olajševalne pripombe ...:)

To pišeš o  RoadAttackIIEVO 8-10 kkm ali o GT? Ja jaz šparam gum ne. Samo za 190 širine so fajn drage gume tak da morem tut na kilometrino malo gledat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, DUCATI_RIDER pravi:

To pišeš o  RoadAttackIIEVO 8-10 kkm ali o GT? Ja jaz šparam gum ne. Samo za 190 širine so fajn drage gume tak da morem tut na kilometrino malo gledat.

Za Road pravim ,samo to pri meni nea gre :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, Kmet2 pravi:

Za Road pravim ,samo to pri meni nea gre :)

saj pri meni tut ne, če se "fajn" pelaš veš da vsako gumo hitro zradiraš.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, DUCATI_RIDER pravi:

ah te bom jaz kar ostal na angel GT. Dobro držijo, pa km bo tam okoli 8k

Podobno kilometrino bom dosegel na ktmju, pa tudi na SXu se je vrtela okol 8k. Angel GT je fantastična za mokro, malce manj mi je za polaganja. Pri zadnji pogrešam močnejši bok, ampak guma je dobra, le raje vozim bolj športne.

pred eno uro, Kmet2 pravi:

Ne vem kako voziš ,te pnevmatike imajo tudi do 8-10kkm življensko dobo.........Korzika je bila z sopotnico in polno naloženi ,asvalt pa kot brusni papir 3kkm ostalo jadranka  punim .....MTS 2012 ....evo zdej sem ti povedal še olajševalne pripombe ...:)

roadattack2 (brez evo)  mi je naredila 5.500. Ravno tako sem jo vozil na Korziki, super oprijem, kilometrina pa tk tk. Dvomim da bi Evo imela toliko izboljšano kilometrino. Evo je ponavadi samo oznaka, da je boljša v dežju.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

*9-Men so se kilometrine gum na Sxu takole gibale (nč šparanja)/*9-

dunlop Roadsmart 1 in 2 okoli 10k (meni osebno pretrda guma, skuril boke)

pirelli angel GT 8k, skuril boke, dober oprijem

bridgestone T30, skuril boke podobna angel gt 6-7jurjev

roadattack2 5,5jurjev

S savo SF+ sem dosegel max 5,5 s šparanjem, drugače pa 4,5jurjev

Bridgestone S20 in bt 16 pro z zadnjo 4-5jurjev, prva pa samo 3-4

/

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, DAMI34 pravi:

*9-Men so se kilometrine gum na Sxu takole gibale (nč šparanja)/*9-

dunlop Roadsmart 1 in 2 okoli 10k (meni osebno pretrda guma, skuril boke)

pirelli angel GT 8k, skuril boke, dober oprijem

bridgestone T30, skuril boke podobna angel gt 6-7jurjev

roadattack2 5,5jurjev

S savo SF+ sem dosegel max 5,5 s šparanjem, drugače pa 4,5jurjev

Bridgestone S20 in bt 16 pro z zadnjo 4-5jurjev, prva pa samo 3-4

/

 

od metzelerja si vozo kaj?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

4 minutes ago, DAMI34 said:

*9-Men so se kilometrine gum na Sxu takole gibale (nč šparanja)/*9-

dunlop Roadsmart 1 in 2 okoli 10k (meni osebno pretrda guma, skuril boke)

pirelli angel GT 8k, skuril boke, dober oprijem

bridgestone T30, skuril boke podobna angel gt 6-7jurjev

roadattack2 5,5jurjev

S savo SF+ sem dosegel max 5,5 s šparanjem, drugače pa 4,5jurjev

Bridgestone S20 in bt 16 pro z zadnjo 4-5jurjev, prva pa samo 3-4

/

 

to je verjetno vse solo vožnja brez neke prtljage, right?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!