Skoči na vsebino

Gume - Pnevmatike splošno, dimenzije, legalnost itd..


FalcoR

Priporočene objave

8287km

upam, da bodo še 5k km zdržale čez poletje, kolikor je plan...

po zalivkah pa veselo plešejo v vročini, če pelješ prekomerno, sicer brez posebnosti

wp20160529003.jpg

wp20160529005.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

On 5/16/2016 at 6:22 PM, Bostjan Lapajne said:

Nimam pojma. Glavno je bilo da je  profila na zadnji (180/55-17) gumi 8mm. Vse ostale Conti ta2, Metzeler next, Pirelli trail..... in turing pnevmatike imajo samo 5,5mm profila. Predvidevam da bodo na motorju dve leti in približno 20.000 km počasne uživaške vožnje.

TKC 70 imajo 9 do 10mm profila.

Glede tvojih gum sem našel en članek na malo daljšo razdaljo:

http://earth-roamers.blogspot.si/2015/06/the-new-avon-trailrider.html

http://earth-roamers.blogspot.si/2015/07/the-avon-trailriders-first-5000-km.html

Izgleda kar dober nakup.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

8 hours ago, motolover said:

TKC 70 imajo 9 do 10mm profila.

Glede tvojih gum sem našel en članek na malo daljšo razdaljo:

http://earth-roamers.blogspot.si/2015/06/the-new-avon-trailrider.html

http://earth-roamers.blogspot.si/2015/07/the-avon-trailriders-first-5000-km.html

Izgleda kar dober nakup.

spodaj v članku so vedno še povezave na naslednjo stran, če kdo zgreši (jaz sem)

http://earth-roamers.blogspot.si/2015/09/avon-trailriders-10000-km.html

http://earth-roamers.blogspot.si/2015/11/avon-trailrider-after-15000-km.html

http://earth-roamers.blogspot.si/2015/11/avon-trailrider-after-25000-km.html

 

Zaljubljenci pojdite limat slikce v temo:

zaljubljen v Mitas

Popravljeno . Popravil motolover
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, DinDiin pravi:

Kera nova guma pa ni fina? :P

Vse so od začetka fine .... pol k je pa mal obrablena, se pa čutjo razlike ... štekaš :jezik: 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 minutami, maus pravi:

Vse so od začetka fine .... pol k je pa mal obrablena, se pa čutjo razlike ... štekaš :jezik: 

 

...jp.... res je.

Včasih je bila zanič po kaki minuti ali dve... pol po petih minutah.... čez nekaj let je bila za v kanto po pol ure.... zdej jih pa sploh ne rabm več...  :D.....

...se pa čuti razlika..... 

 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, Zivnorc pravi:

...jp.... res je.

Včasih je bila zanič po kaki minuti ali dve... pol po petih minutah.... čez nekaj let je bila za v kanto po pol ure.... zdej jih pa sploh ne rabm več...  :D.....

...se pa čuti razlika..... 

 

ja sj .. na začetku fajn drži ... ornk stisne ... pol pa rata ohlapna ... čist drsi .. k da bi ti konj iz roke jedu ... štekaš :P

:jezik:

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prevozil sem 3200km po jadranski magistrali z pirelli angel gt in sem jih obrabil na polovico. Gume dobro držijo še posebej po mokri cesti, tako da še cca 3500 po naših cestah, pa bojo za zamenjat.

Zanima me ali ima kdo metzeler roadtec 01, kako se kaj obnese, namreč te gume mislim naslednje namestit?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, symdriver pravi:

Prevozil sem 3200km po jadranski magistrali z pirelli angel gt in sem jih obrabil na polovico. Gume dobro držijo še posebej po mokri cesti, tako da še cca 3500 po naših cestah, pa bojo za zamenjat.

Zanima me ali ima kdo metzeler roadtec 01, kako se kaj obnese, namreč te gume mislim naslednje namestit?

Jest jih imam na Gsx1250fa Guma po suhem drzi za popi... v mokrem ti nemorem povedat ker pac nimam jajct da bi se kaj prevec igral ker pac se se nisem najbol privadil motorja. Jest zadovoljen glede nato da sem prej vozil skos Mitas SF.

Trenutno imam 2000km  z njimi ali kak kilometer vec nobenih drasticnih znakov obrabe.... 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz pa včeraj nataknu gor že 2. Michelin Pilot Road 4/GT .... kir občutk, bl se v ovinku nagneš, bl te sam motor potegne notr, fulj fajn :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, Danilo D pravi:

Jaz pa včeraj nataknu gor že 2. Michelin Pilot Road 4/GT .... kir občutk, bl se v ovinku nagneš, bl te sam motor potegne notr, fulj fajn :)

Guma je dobra ja, samo hitro jo pobere sploh če se dobro pelješ.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Je kdo že obrabil kak komplet Pirelli Diablo Rosso 3?

Kakšno je vaše mnenje o tej gumi?

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

symdriver ..... men je do zdej najdle zdržala od fseh gum kar sem jih probal :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 23 urami, gasperX pravi:

Jest jih imam na Gsx1250fa Guma po suhem drzi za popi... v mokrem ti nemorem povedat ker pac nimam jajct da bi se kaj prevec igral ker pac se se nisem najbol privadil motorja. Jest zadovoljen glede nato da sem prej vozil skos Mitas SF.

Trenutno imam 2000km  z njimi ali kak kilometer vec nobenih drasticnih znakov obrabe.... 

Zdna se mi zlo dopade, samo sprednja mi ni preveč všeč, sploh ti zaprti žlebovi na robu mi ne daje občutka nekega hudega oprijema v naklonu...nevem no treba bo jo probat ni druge

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

nataknil metzeler z8 O.

product_sheet_roadtecz8interact-default_

Res da od takrat večinoma vožnja po mokrem v službo in domov, ampak lahko pa rečem, da je res lepo drži na mokri podlagi, mi pa ostaja vprašanje ali tok drži, al se bo enkrat sam odlepla brez opozorila:cry:.

Kej več pa ko kašn suh ovinek odpeljem:lol1:

Popravljeno . Popravil Wakasaki
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 20 minutami, Wakasaki pravi:

nataknil metzeler z8 O.

product_sheet_roadtecz8interact-default_

Res da od takrat večinoma vožnja po mokrem v službo in domov, ampak lahko pa rečem, da je res lepo drži na mokri podlagi, mi pa ostaja vprašanje ali tok drži, al se bo enkrat sam odlepla brez opozorila:cry:.

Kej več pa ko kašn suh ovinek odpeljem:lol1:

jaz bom šel vseeno korak naprej in bom nataknil  roadtec 01 pa da vidim kako bojo :)

Ob 1. 6. 2016 at 10:51, Danilo D pravi:

symdriver ..... men je do zdej najdle zdržala od fseh gum kar sem jih probal :)

katere pirelli angel gt ali  roadtec 01?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi sam se odločam med Angel GT in Roadtec 01.

DUCATI RIDER: 

 Kako se ti  obnaša Angel GT  v globokih nagibih na jadranki, se ti je kdaj zdelo, da popušča guma pri "sharf" vožnji, al se tud ob ostri vožnji dobro držijo te gume ?

Ker sedaj imam gor mitas, guma zlo dobra, na jadranki se fajn svaljki delajo :),  ampak vseeno razmišljam o sport touring gumi, ker gumo po sredini prej znucam (vožnja tud v dvoje in avtoceste...)

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 minutami, renyy pravi:

Tudi sam se odločam med Angel GT in Roadtec 01.

DUCATI RIDER: 

 Kako se ti  obnaša Angel GT  v globokih nagibih na jadranki, se ti je kdaj zdelo, da popušča guma pri "sharf" vožnji, al se tud ob ostri vožnji dobro držijo te gume ?

Ker sedaj imam gor mitas, guma zlo dobra, na jadranki se fajn svaljki delajo :),  ampak vseeno razmišljam o sport touring gumi, ker gumo po sredini prej znucam (vožnja tud v dvoje in avtoceste...)

Lp

Z Mitasko moreš it dol z novo, ker drugače se boš po platnu domov peljal. Jadranka žre gume ful, sploh če se "fajn" pelješ.

Jaz sem z pirelli angel gt zadovoln, ampak po dobrih 3000 km, od tega je bilo še 200 km avtoceste jih je pobralo na polovico.

glej na jadranki težko kaka guma zdrsne kar tako (edino če si res ekstremist), ker je zlo grob in oster asfalt po katerem mislim da vsaka guma drži ko pes kost.

Pazi pa na različni asfalt. Imaš mesta kjer naletiš na fino glazuro (kot špegl) in na beli asfalt, ta je spolzek zelo.

na jadranko, sploh z dvema, na daljši izlet ne razmišljaj druga kot sport turing gumo.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zakaj ne kaj drugega kot sport touring gumo?

Sem prevozil vsaj 30 krat jadranko v zadnjih letih pa vecinoma tega z sportno gumo...Metzeler M3, Michelin Pilot Power, Dunlop Sportsmart 1 in Sportsmart 2. In vedno v dvoje, veckrat tudi z tremi kovcki na motorju z 150 KM. Med 5000 in 6000 km je blo konec vsake od teh gum.

Popravljeno . Popravil vuk76
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, vuk76 pravi:

Zakaj ne kaj drugega kot sport touring gumo?

Sem prevozil vsaj 30 krat jadranko v zadnjih letih pa vecinoma tega z sportno gumo...Metzeler M3, Michelin Pilot Power, Dunlop Sportsmart 1 in Sportsmart 2. In vedno v dvoje, veckrat tudi z tremi kovcki na motorju z 150 KM. Med 5000 in 6000 km je blo konec vsake od teh gum.

Če greš z sport gumo dol ki jo imaš na polovici boš na poti domov ostal brez nje. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se mi nikoli ni zgodilo. Da sem prisel domov z profilom pod zakonsko dovoljeno mejo sem moral prevoziti vsaj 4000 km z tisto gumo. Od MB - Paklenice je nekje 850 tja in nazaj po trasi,ki jo jaz peljem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, vuk76 pravi:

Se mi nikoli ni zgodilo. Da sem prisel domov z profilom pod zakonsko dovoljeno mejo sem moral prevoziti vsaj 4000 km z tisto gumo. Od MB - Paklenice je nekje 850 tja in nazaj po trasi,ki jo jaz peljem.

Dobro, pustima zaj tvojo traso, jaz pravim o daljšem potovanju po jadranki, saj jadranska magistrala seže dosti dalje kot samo do Paklenice, in če še letiš po kakih otočkih si na koncu bos.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

2 hours ago, Wakasaki said:

nataknil metzeler z8 O.

product_sheet_roadtecz8interact-default_

Res da od takrat večinoma vožnja po mokrem v službo in domov, ampak lahko pa rečem, da je res lepo drži na mokri podlagi, mi pa ostaja vprašanje ali tok drži, al se bo enkrat sam odlepla brez opozorila:cry:.

Kej več pa ko kašn suh ovinek odpeljem:lol1:

Po mokrem se mi je včasih zdelo da ni mokro :) bolj se mi zdi da ji vroč asfalt dela težave....  danes sem se sicer včlanil v Motosvet klub :P,  če nebo zadovoljstva pa Metza nazaj... 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!