Skoči na vsebino

Gume - Pnevmatike splošno, dimenzije, legalnost itd..


FalcoR

Priporočene objave

pred 4 minutami, thunderace pravi:

A to potem pomeni da ne držijo najbolše ali so krive druge okoliščine? :blush:

okoliščine, brez zezancije, ti nalivi naj bi bili polni saharskega peska, voda se na cesti posuši, prah pa ostane.

Mogoč sm se pa zmotu, pa so gume zanč :P

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 45 minutami, maus pravi:

:OK: ... več kot 50 km ti ni treba pazt, saj niso prevlečene z zaščitnim slojem .. če si opazil so "mat" ....

boš videl kako lepo padajo iz ovinka v ovinek ... moja kr sama pelje do kala pa nazaj ... js pa medtem textam, srfam in pijem kavo :P

 

Bah, bi človek pričakoval, da si še kadil umes ... Popuščaš Maus, popuščač.

Yp, leta delajo svoje :blush:

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanimiu k Mitaska spusti je kriu asfalt, cvetni prah, saharski pesek, cestar ki je narisal belo crto na idealno linijo, zalivek k ni najbolsi etc etc..:ras:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 minutami, ukica pravi:

Zanimiu k Mitaska spusti je kriu asfalt, cvetni prah, saharski pesek, cestar ki je narisal belo crto na idealno linijo, zalivek k ni najbolsi etc etc..:ras:

nope, če guma spusti je kriv voznik. Zato k se je on odloču da bo take gume vozu, in to v takem stilu, ki ne odogvarja, asvaltu, cvetnemu prahu, saharskemu prahu, pesku, šodru, bananam, pajkici v WCju in kumaricam na stalaži. :fyou:

ps. vozim Angel GT (na GT 175konjev, 144nm)  jebemumast, pa tut zadnja drsi te dni, je pa res da odpiram na polno na programu sport, da se sam lučka MTC prižiga, pa oduzad čutim da mau odnaša, ampak sm prepričan, guma je kriva!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

55 minutes ago, thunderace said:

A to potem pomeni da ne držijo najbolše ali so krive druge okoliščine? :blush:

Sam bil kriv :) 

Popravljeno . Popravil mladench
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa da poskusim to čudo!  Cena je že uredu. 125 eur za komplet!

 

20160519_125806_HDR.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 minutami, skalar36 pravi:

Pa da poskusim to čudo!  Cena je že uredu. 125 eur za komplet!

 

20160519_125806_HDR.jpg

Kje dobis za tak denar komplet? :O

 

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 17 minutami, compaq pravi:

Kje dobis za tak denar komplet? :O

 

Se pridružujem vprašanju :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

17 hours ago, Zivnorc said:

...če ne bi držalo...ne bi bilo pritiska.

Ne kompliciraj in se drži osnovnih načel 2,5/2,5 za solo.... In 2,5/2,9 v dvoje.

Pa še ena skrivnost... Ko gre zadnja h koncu (proti indikatorjem) jo pumpaj tudi ko si solo na 2,9 bar.

...vsaj jest tako delam. Poskusi še sam več variant...pa se potem odloči kar ti najbolj paše.

Je pa tako....nižji je tlak....mehkeje guma odreagira (pri zdrsu)...

Tista priporočila v tvojem linku drugače niso izmišljena...   :D

 

Kaj pa za 160 zadno gumo, tut vela 2,5/2,5? Al je že preveč :rolleyes: Jst sm sicer najraj vozu 2,3/2,7 solo, sam zdej nevem a je blo prou to, k sm padu, pa se ne spomnm zakvaj haha... :D Aja čarman mi je pa na servisu napumpu 2,5/2,9 pa je tut držal :) 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, dog66 pravi:

Kaj pa za 160 zadno gumo, tut vela 2,5/2,5? Al je že preveč :rolleyes: Jst sm sicer najraj vozu 2,3/2,7 solo, sam zdej nevem a je blo prou to, k sm padu, pa se ne spomnm zakvaj haha... :D Aja čarman mi je pa na servisu napumpu 2,5/2,9 pa je tut držal :) 

Da se jest zakompliciram. Jest pa pumpam Mitaske 2,1 spredaj in 2,2 zadaj, ker tako pise v navodilih motorja. Kaj zdej? Premalo? 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 36 minutami, skalar36 pravi:

Pa da poskusim to čudo!  Cena je že uredu. 125 eur za komplet!

 

20160519_125806_HDR.jpg

že po sliki vidim, da ti bodo drsele :P pa prepocen so tut.

 

pred 4 minutami, compaq pravi:

Da se jest zakompliciram. Jest pa pumpam Mitaske 2,1 spredaj in 2,2 zadaj, ker tako pise v navodilih motorja. Kaj zdej? Premalo? 

napiši še mere gum, pa kter moped, ampak ja, premalo za Mitas, sem par postov nazaj povedal zakaj.

 

 

pred 10 minutami, dog66 pravi:

Kaj pa za 160 zadno gumo, tut vela 2,5/2,5? Al je že preveč :rolleyes: Jst sm sicer najraj vozu 2,3/2,7 solo, sam zdej nevem a je blo prou to, k sm padu, pa se ne spomnm zakvaj haha... :D Aja čarman mi je pa na servisu napumpu 2,5/2,9 pa je tut držal :) 

ponavad je na mopedih z gumo 160 zadnjo tlak za solo: 2,25 in 2,5, v dvoje pa 2,5 in 2,9. Ni pa nič narobe če maš 2,5 in 2,9. Poigraj se mal sam, preveri kako se obnaša moped, nekih bistvenih razlik pa ne bo.

Za vožnjo v paru je 2,25 in 2,9 premali tlak, pa ne da guma ne bi držala, prej jo boš porabil. Če se pa še niža tlak, pa se tvega pregrevanje itd

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dober kolega je vulkanizer, pa mi zadnjič ko sem bil pri njemu pokaže mail- gume mitas komplet za 120 eur- se pravi njegova nabavna cena.(za tako ceno jih dobijo vsi vulkanizerji) Sm pa reku dej mi ene naroč...pač men jih da po nabavni...usluge pa to...

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 54 minutami, skalar36 pravi:

Pa da poskusim to čudo!  Cena je že uredu. 125 eur za komplet!

 

20160519_125806_HDR.jpg

Tudi jaz sem z istim kompletom prevozil že okoli 1000 km in sem zelo zadovoljen. Sploh ker sem imel prej že pri prejšnjem lastniku vožene Dunlop Road Smart 2, ki so bile malo kvadratne, saj je vozil bol pokonci ob robu pa so bile še nedolžne. Zdaj je s temi gumami motor popolnoma drug, neverjetno koliko bolje se pelje.

Tudi po mokri cesti so dobre, ni bilo nobenih neljubih presenečenj. Res pa je, da sem povratnik in imam precej mirno vožnjo še v primerjavi s Snecerjem, ki je za moj stil vožnje pravi divjak.

Glede na ceno predvidevam, da sva jih naročila pri istem prodajalcu. Če je bila cena 125 € s poštnino vred.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 urami, Snecer pravi:

To me malo čudi, ker gre za nadpovprečen izdelek :) 

je rekel voznik ne motor..

takole ko prebiram vaše poste - potem pa komplet 125€ ...kot neodvisen opazovalec bi lahko rekel - glede na vaša drsenja - da se jim je ena serija malce sfižila pa jo bodo na hitro poceni prodali..

se hoče sava odcepiti od mitasa sedaj ko imajo skoraj do konca razvito novo različico Sport force  pa iščejo razlog????

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 minutami, thumper pravi:

je rekel voznik ne motor..

takole ko prebiram vaše poste - potem pa komplet 125€ ...kot neodvisen opazovalec bi lahko rekel - glede na vaša drsenja - da se jim je ena serija malce sfižila pa jo bodo na hitro poceni prodali..

se hoče sava odcepiti od mitasa sedaj ko imajo skoraj do konca razvito novo različico Sport force  pa iščejo razlog????

ja, Kučan bo predsednik baje :P

koliko serij se proizvajalcem sfiži, ko bi mi vedeli, bi se za glavo prijeli :D, nekateri imajo celo vpoklice, drugi ne itd itd

-Mitas na mokrem, je toliko dobra kot ostale Hypersport gume, ne preveč, ampak se da, več kot ma guma silike, lepše prime na mokrem in mrzlem. Lahko pa komot zapišem, da s pametno (mehko ) vožnjo se da vozit. Je pa precej tudi boljših gum za dež.

Jaz jo na mokrem občutim takole, takoj ko začnem z nagibom rada malce podrsi, potem pa začne normalno držati. Ravno dovolj, da ti nardi mal prpe :D

 

 

Popravljeno . Popravil DAMI34
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 

9 minutes ago, Zivnorc said:

Fantje....da vas malo squrcam...

Takih stvari, da dobiš pri nekomu tako poceni gume po nabavni ceni se ne govori.

Gume se prodaja po priporočeni ceni +- kak euro.

Si predstavljaš kako štalo si naredil temu vulkanizerju, ko bodo vsi trumoma drveli k njemu...hoteli gume po 120 eur ....pa še kak popust zraven....

...in sto informacijo bodo hodili še do drugih vulkanizerjev...in potem bo cela štala.

Res da sem proti visokim maržam prodajalcev....ampak bogemu vulkanizerju ne privoščite tistih 40 eur....

....ne rečem za trgovine, ki imajo 100 % marže ali več....

Če ti mek prijatelj zrihta zate po tej ceni je o.k......garant pa ne bo vesel, da se to razve...

In zakaj se nebi govorilo? Vulkanizer ti računa menjavo+ maržo 2x zaslužek. Koliko ima dela vulkanizer, da preloži pnevmatike?  Tale moj kolega bi te pnevmatike računal naprej cca 140 eur. Saj zaslužijo pri menjavi. Mislim, da je fer da se ve koliko nas "obrijejo" vulkanizerji!

Sam sem trgovec, pa se mi je že dostikrat pripetilo, da me je klicala konkurenca, da bi poenotila cene, oziroma mi je težil, zakaj imam tako nizke cene...Ne...ker ne bom nategoval svojih strank, če si boljši od mene ponudi boljše cene...

Pa naj to velja še za vulkanizerje, ki pa niso ravno reveži-sta dva 100m stran od mene

PS: sicer pa računa ni na sliki, imaš le mojo besedo-lahko da lažem!

 

Sicer pa

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, DAMI34 pravi:

ja, Kučan bo predsednik baje :P

koliko serij se proizvajalcem sfiži, ko bi mi vedeli, bi se za glavo prijeli :D, nekateri imajo celo vpoklice, drugi ne itd itd

-Mitas na mokrem, je toliko dobra kot ostale Hypersport gume, ne preveč, ampak se da, več kot ma guma silike, lepše prime na mokrem in mrzlem. Lahko pa komot zapišem, da s pametno (mehko ) vožnjo se da vozit. Je pa precej tudi boljših gum za dež.

Jaz jo na mokrem občutim takole, takoj ko začnem z nagibom rada malce podrsi, potem pa začne normalno držati. Ravno dovolj, da ti nardi mal prpe :D

 

 

Mitaska je meni držala po dežju bolj kot vsaka kao potovalno enduro naravnana pnevmatika z izjemo Conti in Pirelli , šiša pa z oprijemom po mokrem Metzeler, Mischelin .... in še naprej .....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, Kmet2 pravi:

Mitaska je meni držala po dežju bolj kot vsaka kao potovalno enduro naravnana pnevmatika z izjemo Conti in Pirelli , šiša pa z oprijemom po mokrem Metzeler, Mischelin .... in še naprej .....

Teb vse drži, do konca :ras:

Primerjava je bila na hypersport gume tipa bt16pro, s20...

Popravljeno . Popravil DAMI34
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, Kmet2 pravi:

Mitaska je meni držala po dežju bolj kot vsaka kao potovalno enduro naravnana pnevmatika z izjemo Conti in Pirelli , šiša pa z oprijemom po mokrem Metzeler, Mischelin .... in še naprej .....

meni je držala tudi v snegu

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, Zivnorc pravi:

Fantje....da vas malo squrcam...

Takih stvari, da dobiš pri nekomu tako poceni gume po nabavni ceni se ne govori.

Gume se prodaja po priporočeni ceni +- kak euro.

Si predstavljaš kako štalo si naredil temu vulkanizerju, ko bodo vsi trumoma drveli k njemu...hoteli gume po 120 eur ....pa še kak popust zraven....

...in sto informacijo bodo hodili še do drugih vulkanizerjev...in potem bo cela štala.

Res da sem proti visokim maržam prodajalcev....ampak bogemu vulkanizerju ne privoščite tistih 40 eur....

....ne rečem za trgovine, ki imajo 100 % marže ali več....

Če ti mek prijatelj zrihta zate po tej ceni je o.k......garant pa ne bo vesel, da se to razve...

Da se malo branim. Jaz sem jo kupil pri trgovcu in ne pri vulkanizerju. Kolikor mi je znano, je prodal več kompletov takih gum po enaki ceni, tako da to ni bilo po nabavni ceni, za prijatelja.

Glede na to, da so bile tudi moje gume takole zavite kot skalar36-ove, bi lahko malo posumil, da so iz istega vira, vendar tega ne morem trditi. Tako da moje najbrž niso bile prodane brez marže, saj trgovci niso dobrodelne ustanove, pa še poštnina je bila njihov strošek. So pa precej nove. Prednja je iz leta 2016, zadnja pa iz konca leta 2015. Ampak saj 5 let starih Mitas Sport Force + itak ni, ker jih še niso delali.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!