Skoči na vsebino

Gume - Pnevmatike splošno, dimenzije, legalnost itd..


FalcoR

Priporočene objave

2 hours ago, Wakasaki said:

nataknil metzeler z8 O.

product_sheet_roadtecz8interact-default_

Res da od takrat večinoma vožnja po mokrem v službo in domov, ampak lahko pa rečem, da je res lepo drži na mokri podlagi, mi pa ostaja vprašanje ali tok drži, al se bo enkrat sam odlepla brez opozorila:cry:.

Kej več pa ko kašn suh ovinek odpeljem:lol1:

Zvozil nekaj kompletov pa se ni nič odleplo, v suhempa  tut drži.:winkiss:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vem da seze dalje, ampak dlje kot parkrat do Dubrovnika ter na Korculo mi se ni uspelo priti. V tem primeru pa si pri polovici profila gume ob zacetku zelo na knap s profilom ob povratku.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 10 urami, DUCATI_RIDER pravi:

jaz bom šel vseeno korak naprej in bom nataknil  roadtec 01 pa da vidim kako bojo :)

katere pirelli angel gt ali  roadtec 01?

symdriver- ju sem repliciral, tako da se je zadeva nanašala na Michelink Pilot Road 4/GT

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ni merodajno ker sem dokaj kultiviran cestni vozač (ne dirkač) čeprav se včasih malo pozabavam kjer to lahko varno naredim. Iz dveh setov dunlop roadsmart 1 in kombinacija rs1 in 2 (2 spredaj) kupil motor z 3-4 leti starimi a 20% obrabljenimi športnimi sprotsmart katere so bile pri okoli 0 stopinjah celzija trde ko kamen is sem se jih iskreno bal, ugotovil da so čisto fine gume po malo drajsanja. Počutim se zeloj varno, celo bolj kot z roadsmartkami, tudi po dežju (s prvim setom sem po lastni neumnosti pogrnil po mokrem na ravnici s preveč težkim zapestjem). Res pa je, da sem hkrati menjal tudi motor in je vseskupaj povsem subjektivno (kot vedno). Preračunano tipično obrabo sem skoraj podvojil glede na stil vožnje in bom preobul v nekaj šele septembra ali oktobra...

Me je pa pozitivno presenetilo imeti športne gume napram doslej vajenih sport-touring ki mi sicer ustrezajo (kilomtrina, dež...).

Mitaske postajajo vedno bolj mamljive a hkrati me mikajo tudi rs3 ki imajo tudi veliko pozitivnih odzivov in praktično se ne da faliti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 19. 5. 2016 at 11:37, lojzeboy pravi:

Upošteval sem tvoj nasvet in od včeraj so na fazerci nove contisportattack 2. :OK:

Prvi vtis v redu - ampak glede na to da sem stare, zrabljene menjal za nove, bi bilo verjetno z vsakimi gumami tako. Sem bil pri vožnji domov še zelo previden, da ne bi zdrsnil, drži pa da hočejo kar same v ovinek - pa motor rajši pada iz ene v drugo smer.

Kakorkoli, če bo vreme naredim še kakšen km po okolici, naslednji vikend pa pade jadranka :bike:, potem pa bom že bolje videl razliko.

Magistrala je padla pretekli vikend - gume so za moj okus fantastične; lahko le priporočim.

"Junfr" na robu gum je pa vsako leto širši - :whistle: - očitno se to zgodi samo od sebe, s starostjo in otroci doma....

20160527_161358.jpg

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, lojzeboy pravi:

Magistrala je padla pretekli vikend - gume so za moj okus fantastične; lahko le priporočim.

"Junfr" na robu gum je pa vsako leto širši - :whistle: - očitno se to zgodi samo od sebe, s starostjo in otroci doma....

20160527_161358.jpg

dj mi za en krog .... :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, Zivnorc pravi:

...a do Paklenice pa nazaj...   :eek:

 

mi je dost po ridah gor pa dol .... :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 11 urami, DUCATI_RIDER pravi:

Dobro, pustima zaj tvojo traso, jaz pravim o daljšem potovanju po jadranki, saj jadranska magistrala seže dosti dalje kot samo do Paklenice, in če še letiš po kakih otočkih si na koncu bos.

Prevozil celo Jadranko, vključno z Grčijo pa tudi otoke, če se pelješ normalno, ni z gumami prav nobenih težav.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 51 minutami, maus pravi:

dj mi za en krog .... :P

 

Priporočam ti tečaj varne vožnje na Vranskem (pa ne da si slab, sploh ne) . Boš videl s kako lahkoto se robi pobirajo in to pri zlo mali hitrosti ;) in kolk večji užitek je motor metati po ovinkih.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, DUCATI_RIDER pravi:

Priporočam ti tečaj varne vožnje na Vranskem (pa ne da si slab, sploh ne) . Boš videl s kako lahkoto se robi pobirajo in to pri zlo mali hitrosti ;) in kolk večji užitek je motor metati po ovinkih.

veseu sem, da mi še kdo da kakšen nasvet :D

iz srca ti hvala :OK:

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, maus pravi:

veseu sem, da mi še kdo da kakšen nasvet :D

iz srca ti hvala :OK:

 

glej pišem iz lastnih izkušenj, kljub zgodovini kilometrov ki jih imam za sabo, sem bil jaz in vsi zelo presenečeni kaj in kako se da vse počet z motorjem glede užitka in predvsem varnosti...ni pa to noben moj "poziv" tja...samo priporočilo :) 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, DUCATI_RIDER pravi:

glej pišem iz lastnih izkušenj, kljub zgodovini kilometrov ki jih imam za sabo, sem bil jaz in vsi zelo presenečeni kaj in kako se da vse počet z motorjem glede užitka in predvsem varnosti...ni pa to noben moj "poziv" tja...samo priporočilo :) 

še enkrat ti hvala :OK:

veseu sem zate :D

upam, da se kdaj srečava in da mi linijo pokažeš ... prav :D

 

Popravljeno . Popravil maus
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 15 minutami, maus pravi:

še enkrat ti hvala :OK:

veseu sem zate :D

upam, da se kdaj srečava in da mi linijo pokažeš ... prav :D

 

....qurc...ko pa ti zmeri svojo linijo ćist unićš..... jo s fleksarco poradiraš, da kar iskre letijo...  :P

 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 

Pravkar, Zivnorc pravi:

....qurc...ko pa ti zmeri svojo linijo ćist unićš..... jo s fleksarco poradiraš, da kar iskre letijo...  :P

 

zase se brigi :ras:

ćlouk je dau nasvet, kako nj do roba spelem zadnjo gumo ... kaj si zdj lubusumen :jezik:

:ras: 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, DUCATI_RIDER pravi:

glej pišem iz lastnih izkušenj, kljub zgodovini kilometrov ki jih imam za sabo, sem bil jaz in vsi zelo presenečeni kaj in kako se da vse počet z motorjem glede užitka in predvsem varnosti...ni pa to noben moj "poziv" tja...samo priporočilo :) 

prauga si našu, on sam po ta zadni diuja, prednjo menja na 3 leta, zarad starosti, pa po mokri cesti po kolenih nažiga.se pa strinjam, lahk bi inštruktorje varne vožnje pelal Mausu na tečaj:lol1:

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 31 minutami, builder pravi:

prauga si našu, on sam po ta zadni diuja, prednjo menja na 3 leta, zarad starosti, pa po mokri cesti po kolenih nažiga.se pa strinjam, lahk bi inštruktorje varne vožnje pelal Mausu na tečaj:lol1:

no ja :blush: 

tok dobr pa spet nism ... gumo pa zvozm do roba :P

sprednjo in zadnjo ... čeprav ContisportAttack 3 se še neki upira .. na sprednji je 3 mm rob :mad:

:jezik: 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

33 minutes ago, maus said:

sprednjo in zadnjo ... čeprav ContisportAttack 3 se še neki upira .. na sprednji je 3 mm rob :mad:

:jezik: 

ne gre dalje.. že oklep drsa po tleh :P, tud ninja ni več to kar je bla :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 45 minutami, DinDiin pravi:

Po Jadranki pa res ne gre do roba, je prenevarn.

Narobe razmišljate, uvinki so preveč ravni :D

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni!

Kupil sem rabljen motor Suzuki SV650S, pa ga bom najprej preobul, pa nevem kaj mu naj obujem.

trenutno ima nataknjeno spredaj Mitas SportForce 120/70/ZR17 in so po filingu super, me pa zanima če je kaj boljšega oz. nasploh kaj priporočate.

Zadaj je Dunlop Roadsmart, 160/60/ZR17 ki se mi prav tako zdi ok.

Potrebujem pnevmatike za turiranje: daljše vožnje, avtocesta, ipd... Kombinirana vožnja, ampak brez norih nagibov v ovinkih. Nekaj sem slišal da se dobijo gume ki so ojačane po sredini da jih enakomerno nucaš če delaš več km po AC, to bi verjetno blo super za mene. :)

Torej, kaj priporočate? :P

Prvi motor, prva menjava gum in nimam pojma... :(

Lp, Bg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Komot se enkrat nataknes mitaske. So tudi najcenejse. Pa vsi jih naceloma hvalijo. Sicer imas pa roadsmart 3.

Pa se kej. Conti road attack naprimer.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 urami, Domen L pravi:

Predvsem dej spredi gor 120/60/17 kot je original predpisano za sv 650. Se lepše pelje.

Si siguren?

Če je do 2003 letnik, potem verjetno drži....novi tip pa ima 120/70....

...ali se motim?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!