Skoči na vsebino

Gume - Pnevmatike splošno, dimenzije, legalnost itd..


FalcoR

Priporočene objave

pred 12 minutami, Ciko86 pravi:

...če ne bi držalo...ne bi bilo pritiska.

Ne kompliciraj in se drži osnovnih načel 2,5/2,5 za solo.... In 2,5/2,9 v dvoje.

Pa še ena skrivnost... Ko gre zadnja h koncu (proti indikatorjem) jo pumpaj tudi ko si solo na 2,9 bar.

...vsaj jest tako delam. Poskusi še sam več variant...pa se potem odloči kar ti najbolj paše.

Je pa tako....nižji je tlak....mehkeje guma odreagira (pri zdrsu)...

Tista priporočila v tvojem linku drugače niso izmišljena...   :D

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 minutami, thunderace pravi:

??? pri komu?

Pr rumenmu; pitstop

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 13 urami, Igi Pop pravi:

Tudi na GP občasno kdo zdrsne, pa imajo boljše gume kot mi. Torej, mi znamo bolje vozit.

Točno to sem hotel povedat. Fajn je sedaj pri novejših mopedih ko začnejo razni trekšni namesto nas delat, hkrati je pa lučka ki zagori na armaturki opozorilo, da smo presegli oprijem, začeli vozit hitreje kot smo včasih, al pa da vozimo v RAIN modu :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, DAMI34 pravi:

Točno to sem hotel povedat. Fajn je sedaj pri novejših mopedih ko začnejo razni trekšni namesto nas delat, hkrati je pa lučka ki zagori na armaturki opozorilo, da smo presegli oprijem, začeli vozit hitreje kot smo včasih, al pa da vozimo v RAIN modu :P

 

Butli...brez teh fensi pomagal sploh več ne znate vozit ...:P...jaz imam vsaj še enega starodobnika kateri ima plastične pnevmatike pa lohk še mal pilim tehniko :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 12 urami, Ciko86 pravi:

iz iskušenj, pa ne samo mojih, Mitaska je relativno mehka, zato dober fidbek, ji pa ne pašejo nižji tlaki, ker rata bolj lena, niti nima take zgradbe, ki bi omogočala precej nižje tlaka (pista) posledično jo tudi pregrevaš, pa še poraba se poveča. Zato je od začetka zlo pomembno da je pravilno pumpana. No sicer na tvjmu kake 0,2 bara lahko spustiš, ampak na 230kg mopedu sem vedno vozil 2,5 in 2,9

pred 3 minutami, Kmet2 pravi:

Butli...brez teh fensi pomagal sploh več ne znate vozit ...:P...jaz imam vsaj še enega starodobnika kateri ima plastične pnevmatike pa lohk še mal pilim tehniko :D

točno tako, mau posveti, mau popravi, a ja teram ko ovca dalje. Ciko pa joče kok drsi. Jaz bi v takem primeru šel v maline :D

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, DAMI34 pravi:

iz iskušenj, pa ne samo mojih, Mitaska je relativno mehka, zato dober fidbek, ji pa ne pašejo nižji tlaki, ker rata bolj lena, niti nima take zgradbe, ki bi omogočala precej nižje tlaka (pista) posledično jo tudi pregrevaš, pa še poraba se poveča. Zato je od začetka zlo pomembno da je pravilno pumpana. No sicer na tvjmu kake 0,2 bara lahko spustiš, ampak na 230kg mopedu sem vedno vozil 2,5 in 2,9

Ti pa Zivnorc bi lahko delala za Mitas, mislim , da bi bistveno pripomogla k izboljšavam .....:D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, Kmet2 pravi:

Ti pa Zivnorc bi lahko delala za Mitas, mislim , da bi bistveno pripomogla k izboljšavam .....:D

ti pa za vse druge proizvajalce :P

p.s. upam, da bom pripomogel k izboljšavam, sam še angel GT izrabim. Itak so brezveze, včeraj so drsele po ridah.

Popravljeno . Popravil DAMI34
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 23 minutami, Snecer pravi:

Čudno, da mene niso povabili :) jih pa razumem, ker namen je prodati čimveč gum...

Ponavadi rabjo povprečne voznike :P

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 34 minutami, Snecer pravi:

Čudno, da mene niso povabili :) jih pa razumem, ker namen je prodati čimveč gum...

ja, ti bi reku da so že tele sedaj dobre, pol bi pa šli lahko na dopust vsi pr Savi....

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...ne samo na Ridah.... na Rakitni je še bolj drselo...  :D

...ups....  uuuupsss.... ene dvakrat...  ...pol sem šu pa bolj tko... kot K2 na svojem BMWju. Skor ćiiiist naravnost...  :D

 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, Kmet2 pravi:

Ti pa Zivnorc bi lahko delala za Mitas, mislim , da bi bistveno pripomogla k izboljšavam .....:D

Saj že delata. :D Itak toliko gum pokupita, da imata v Savi že svoje lastniški delež. ;) 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 9. 5. 2016 at 9:50, maus pravi:

ne ...jaz jih vozim ... če so zame dobre, bodo zate tut... štekaš ... moje dolgoletne izkušnje naj ti bodo dovolj :P

res je .. as vidu, da nismo diujal ... :jezik:

p.s.

ne da se mi razlagat, men so kull, lima ... vozm se po kolenu, komoucu, malinah,  dežju, snegu .... grejo 299 ... so ble v Romuniji, Bolgariji, Albaniji, Nemčiji , Avstriji, Italiji, Siciliji, pa po celi Jugoslaviji ... nikol zatajila ... tko da ... zdj vse veš :P

jz z njo nardim cca 7-8 kKM, ti bi morau narest vsaj 12 ... štekaš

:ninja: 

 

Upošteval sem tvoj nasvet in od včeraj so na fazerci nove contisportattack 2. :OK:

Prvi vtis v redu - ampak glede na to da sem stare, zrabljene menjal za nove, bi bilo verjetno z vsakimi gumami tako. Sem bil pri vožnji domov še zelo previden, da ne bi zdrsnil, drži pa da hočejo kar same v ovinek - pa motor rajši pada iz ene v drugo smer.

Kakorkoli, če bo vreme naredim še kakšen km po okolici, naslednji vikend pa pade jadranka :bike:, potem pa bom že bolje videl razliko.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, lojzeboy pravi:

Upošteval sem tvoj nasvet in od včeraj so na fazerci nove contisportattack 2. :OK:

 

:OK: ... več kot 50 km ti ni treba pazt, saj niso prevlečene z zaščitnim slojem .. če si opazil so "mat" ....

boš videl kako lepo padajo iz ovinka v ovinek ... moja kr sama pelje do kala pa nazaj ... js pa medtem textam, srfam in pijem kavo :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, Zivnorc pravi:

...ne samo na Ridah.... na Rakitni je še bolj drselo...  :D

...ups....  uuuupsss.... ene dvakrat...  ...pol sem šu pa bolj tko... kot K2 na svojem BMWju. Skor ćiiiist naravnost...  :D

 

Umazan dež (saharski) je padal, posledice so očem nevidne, a drsenje se očuti. Sej pravm, če ni cvetni prah, je pa sahara, če pa to ni so pa gume krive :D

pred 34 minutami, gretzky pravi:

Saj že delata. :D Itak toliko gum pokupita, da imata v Savi že svoje lastniški delež. ;) 

kupiš 6 kompletov, enga dobiš gratis :P

po resničnih dogodkih.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jst sm šel pa v pondelk v Žužemberku z zadno pošrek. Odpelu k spidvejist. Sprednja z 8500km držala k nč, zadnja z 2000km pa vrtela :D bemti saharo sred Žužnberka :D pa zlizan asfalt. No jst butl sm pa spet novo mitasko nataknu :slap:

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 22 minutami, mladench pravi:

jst sm šel pa v pondelk v Žužemberku z zadno pošrek. Odpelu k spidvejist. Sprednja z 8500km držala k nč, zadnja z 2000km pa vrtela :D bemti saharo sred Žužnberka :D pa zlizan asfalt. No jst butl sm pa spet novo mitasko nataknu :slap:

A to potem pomeni da ne držijo najbolše ali so krive druge okoliščine? :blush:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!