Skoči na vsebino

Honda CBF 600 S


Tuono 007

Priporočene objave

Na moji 1000ki so trenutno gume z DOT0708 oznako, kar pove marsikaj. :) No, brez kufra je brezhibna, s kufrom pa potrese. Prva vožnja februarja, marca, ko bo primerna temperatura, grem do Širnika po nove gume, bom videl, kakšna bo potem situacija. Tudi 600ka je prišla s povsem izrabljenimi gumami in tresenje je bilo res obupno, po menjavi gum za nove ContiRoadAttack 2 se je težava omejila na ozek pas hitrosti nekje med 70 in 80. Pri 1000ki je težava očitno v aerodinamiki, je pa nenavadno, da pride v to resonanco pri ravno takšni hitrosti. Sodelavec ima isti primer na Kawasakiju 1250 al 1300, ne glede na kufer. (ZRX al nekaj takega).

 

Na moji CBF-ki 600 mi je zaradi aerodinamike le glavo "močno" opletalo pri hitrostih mislim, da okoli 130 km/h. (moja višina 186 cm). Na sedanji Yamahi FZ1 Fazer, pa glava mirna pri vseh hitrostih. Zgleda zaradi nižje šipce dobim direktni veter brez kakršnekoli turbolence.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, turbolenca je res huda pri 130, avtocesta je prava muka. Kolega ima na 1000ki eno tako šipco, se mi zdi, da je od GIVIja, ki je na vrhu zavihana, tako da je pri vrhu skoraj čisto navpična. Poleg tega je nekje kupil takšne zavihke, ki se pritrdijo z vijaki od ogledal, da še malo dodatno razširijo masko. Z njegovo CBF sem se peljal konkretno preko avtocesntne hitrosti brez turbulenc in pihanja. Je pa Suzuki Bandit 650 S ista zgodba z malo šipico, ko turbulence praktično ni in je pri hitrosti mnogo bolj mirna vožnja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kot sem napisal že par postov nazaj. Šajbo odrezat za 7-10 cm, pa bo bolje. Ali pa kupite že odrezano pri meni, za ene 15 EUR, sam da se losam.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

sej res da so tej kitajski ebayevski samo 20€ ampak vseeno, prvič čudno zgleda, drugič vprašanje koliko ta zadeva deluje in tretjič zakaj bi to sploh rabu? (drgač so te zadeve par sto evrov, če gre za zveneča imena :P )

 

če je to zaradi tresenja pri določeni hitrosti ima to skoraj vsak motor in je s kakšnimi gumami bolj očitno kot drugimi. 

Popravljeno . Popravil cikadina
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Marsikej je kitajskega 20€, tukaj pa plačaš par sto€ k majo krasne marže. Drgač je pa slika simbolična. Zanima me k nikjer nisem opazil na cbf 600 kje je montiran.

Vem da trese, gume, kufri, križ....itd.

Mene je motil pr ovinku, s položenim motorjem in krasno valovito cesto,kjer mislim, da bi mi blažilnik prav pršu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Pozdravljeni bikerji

 

Sem lastnik Honde CBF 600 ABS in se mi pojavlja težava z motorjem

Namreč, ko se peljem in spustim gas recimo pred križiščem, mi mašina konstantno cuka, tako da moram pogosto nižat prestave s stisnjeno sklopko

Zadeva mi je že zelo nadležna in rad bi razumel kaj bi bil lahko vzrok

Če je kdo imel podobne težave, me zanima kaj je bil vzrok.

Hvaležen bom vsakega odgovora

Hvala

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

"Namreč, ko se peljem in spustim gas recimo pred križiščem, mi mašina konstantno cuka, tako da moram pogosto nižat prestave s stisnjeno sklopko"

A prej pa ni bilo tega? Definiraj bolje cukanje in a drugače si nižal brez sklopke?!? Malo več napiši...

Sicer pa zakaj bremzaš z mašino? ploščice so poceni agregati pa ne...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

odvisno v kateri prestavi cuka.v 4-5 ob hitrosti 30 bo to verjetno normalno, ce ti pa v drugi ob tem spidu cuka,je pa zanimivo in verjetno motece

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

"Namreč, ko se peljem in spustim gas recimo pred križiščem, mi mašina konstantno cuka, tako da moram pogosto nižat prestave s stisnjeno sklopko"

A prej pa ni bilo tega? Definiraj bolje cukanje in a drugače si nižal brez sklopke?!? Malo več napiši...

Sicer pa zakaj bremzaš z mašino? ploščice so poceni agregati pa ne...

 hondo sem pravkar kupil druge roke

Ko nižam prestave, tudi do prve, mi mašina cuka trza, ne vem kaj bi lahko še povedal se razume

Točno tako tudi v drugi cuka

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pa kako drugače lahko se približaš križišču pri 80 km v riti in brez nižat prestave ali kako?

Ja vem sklopka in tapkat po tački do prve, apak to ni to, normalno bi moral nižat in se počasi ustavit.Meni pa konstantno cuka ko nižam

Popravljeno . Popravil noer
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pa kako drugače lahko se približaš križišču pri 80 km v riti in brez nižat prestave ali kako?

Ja vem sklopka in tapkat po tački do prve, apak to ni to, normalno bi moral nižat in se počasi ustavit.Meni pa konstantno cuka ko nižam

Svečke? Mogoče prebija kateri od kablov na svečki. Če imaš verzijo z vplinjači in si ti ali prejšnji lastnik bil malo nepreviden z zaugom, so skoraj zagotovo svečke. Pri teh motorjih ga nikakor ne smeš zaganjat z zaugom, ker takoj uničiš svečke. Ga zaženeš in potem hitro dodaš zaug.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne ni na vplinjač, je letnik 2009

Tvoja ima PGM-FI, če prav predvidevam ti cuka ko obrati padejo pod 2000?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja tako nekako, bravo, danes sem menjal tudi svečke, ampak vseeno ista pašta nobene spremembe

Bi mi mogoče znal kaj več povedat

Na daljavo svetovat-popravit je nemogoče ! Pojdi na servis in se naj mehanik z nji zapelje pa ti svetuje kaj narediti najverjetneje bo potrebno dat na delavniški računalnik in se ugotovi kaj je vzrok tega cukanja..Vse kar lahko sam narediš je edino, da preveriš verigo,da ni preohlapna zračnost naj bi bila 2-4 cm sicer pa je vzrok cukanja kakšen napačen input npr; tipalo temperature motorja,tipalo zunanje temperature,potenciometer gasa ali lambda sonda to bo pokazal računalnik.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi veriga je OK, dela pa mi vedno tako, neglede ali je mašina mrzla ali topla, bojim se samo da bi me dosti stalo, kajti sem ravnokar kupil avto in sem totalka brez denarja, motoristična sezona pa se bliža;)

Hvala

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja tako nekako, bravo, danes sem menjal tudi svečke, ampak vseeno ista pašta nobene spremembe

Bi mi mogoče znal kaj več povedat

Saj tudi druge tako delajo  ;)  če bo še kater lastnik povedal. Tudi hornet ima enak pojav, ko obrati padejo pod 2000 obratov se začne to cukanje, bodi pozoren ko se boš peljal, ko boš tako ustavljal ko spustiš gas boš videl da začne to delat ko bojo obrati na 2000 oz. malenkost manj. Če ga boš držal nad temi obrati se to ne bo dogajalo. PGM-FI tako dela moteče je ampak se navadiš, vsaj jaz sem se  :) . Na kratko kaj to pomeni, ko spustiš gas na višjih obratih se zgodi cut off, in ko obrati padejo pod 2000 pa začne računalnik spet krmilit bencinske injektorje in takrat se začne ta zadeva..... enako je če se spusčaš po hribu navzdol in če ga ne držiš nad 2000 cuka..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja hvala, ampak se vozim veliko po mestu in mi je to zelo nadležno ker ne moreš zaprav povlečt gas

To cukanje rukanje pa me dela živčnega, prej sem imel FZ6 in je tekla ko urca tudi z 1-im obratom;)

Če ga peljem h kakšnemu hobby mehaniku se bojim da bo začel naštevati vse mogoče, potem se bo spravil menjat en kos in ko bi mi predal kao popravljen motor, bi cukalo kot prej ali pa še več:(

Praviš pa da je to pogost pojav

Hvala ti

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja hvala, ampak se vozim veliko po mestu in mi je to zelo nadležno, ker ne moreš zaprav povlečt gas

To cukanje rukanje pa me dela živčnega, prej sem imel FZ6 in je tekla ko urca, tudi z 1-im obratom;)

Če ga peljem h kakšnemu hobby mehaniku se bojim, da bo začel naštevati vse mogoče, potem se bo spravil menjat en kos po izbiri in ko bi mi predal kao popravljen motor, bi cukalo kot prej ali pa še več :(

Jutri bom preveril pri kakšnih obratih se mi pojavi ta zadeva

Praviš pa da je to pogost pojav

Hvala ti

Popravljeno . Popravil noer
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!