Skoči na vsebino

Honda XL 600 V Transalp


BRANE

Priporočene objave

S temi hudičevimi Hondami je prov dolgčas, nič se ne pokvari, vse dela :naughty:

Prav zavidam srečnim lastnikom BMW-jev, Ducatijev ipd k majo kaj šraufat celo zimo :worship:

No pa še jaz lahko, kaj rečem ,ker sme jo imel pred desetimi leti, še tastaro ........še zdaj laufa in laufa..krepko preko 100tkm tako da se nič bat..........

izjava o zavidanju pa je hrabra ...samo da te nanjušijo tile srečni lastniki onih drugih :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, moram rečt, da sm zeloooooo zadovoln z motorjem.

Tud kako se vozi. Čist enostavn, skor tako k picikl. Pa moči ma tud čist zadost, glede na to da sem začetnik in še nisem naredo nevem koliko kilometrov. Bi reko, da je še premočna tale mašinca.

Sam upam da bo moja tudi tako trpežna kot jo na forumu hvalite.

Drgač pa gledam da mam tank vedno kolkr tolko poln da mi ga ne zmanka, gumi defekta pa tudi še nisem doživo (bi blo pa zanimivo to doživet).

Kakšn nasvet kako ravnati pri gumi defektu?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kadar se vozim po brezbotjih in tujini mam z sabo kit sa popravilo gume (kupu v Lojzu) pa še ne probu. Upam da dela :unsure:

Popravljeno . Popravil maliP
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ker ma ta motor velik placa pod sedežem, mam jaz not sprej za krpanje zračnic. Na srečo pa še ni bilo treba poseči po njem. :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ker ma ta motor velik placa pod sedežem, mam jaz not sprej za krpanje zračnic. Na srečo pa še ni bilo treba poseči po njem. :)

Uf te bo vulkanizer klel, če boš našprical tale sprej noter. Menda je svinjsko težko odstranit pol vso svinjarijo dol iz felgne. Ravno zato sem spraševal par postov nazaj, če ima ta motor še zračnico. Pri zračnicah tega pucanja ni. No ja je pa vseeno bolje kot obstat kje bogu za leđima :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Uf te bo vulkanizer klel, če boš našprical tale sprej noter. Menda je svinjsko težko odstranit pol vso svinjarijo dol iz felgne. Ravno zato sem spraševal par postov nazaj, če ima ta motor še zračnico. Pri zračnicah tega pucanja ni. No ja je pa vseeno bolje kot obstat kje bogu za leđima :whistle:

No jaz sem ta sprej preizkusil (sicer na APNu), da sem videl, če zadeva deluje. Vendar ni bilo nič iz tega, delal pa sem po pravilih. Ima kdo drugačne izkušnje?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...
Uf te bo vulkanizer klel, če boš našprical tale sprej noter. Menda je svinjsko težko odstranit pol vso svinjarijo dol iz felgne. Ravno zato sem spraševal par postov nazaj, če ima ta motor še zračnico. Pri zračnicah tega pucanja ni. No ja je pa vseeno bolje kot obstat kje bogu za leđima :whistle:

ko sem na TA staknila žebelj, sem ugotovila, da ima šlauf, ki ga zaflikaš, pri naslednji menjavi gum sem zamenjala pa še šlauf da me na kakšnem Mc adamu n preseneti!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz imam pa eno vprešanje

Sem še čisti začetnik, jeseni sem naredil izpit in sedaj gledam za motorji. Dolgo sem nihal med BMW 650 GS in Hondo TA. Sedaj sem se (99%) odločil za Hondo. Kupiti mislim rabljeno, pa me zanima kakšna je razlika med TA letnik ˝01-˝04 in ˝05-˝07.

Na pogled sta precej podobni, nekaj podatkov sem našel na motosvetu: novejša je 25 kg lažja.

Je kakšna bistvena razlika zaradi katere se bolj splača kupiti eno ali drugo (pa ne cena, ker je jasno da je starejša cenejša).

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz imam pa eno vprešanje

Sem še čisti začetnik, jeseni sem naredil izpit in sedaj gledam za motorji. Dolgo sem nihal med BMW 650 GS in Hondo TA. Sedaj sem se (99%) odločil za Hondo. Kupiti mislim rabljeno, pa me zanima kakšna je razlika med TA letnik ˝01-˝04 in ˝05-˝07.

Na pogled sta precej podobni, nekaj podatkov sem našel na motosvetu: novejša je 25 kg lažja.

Je kakšna bistvena razlika zaradi katere se bolj splača kupiti eno ali drugo (pa ne cena, ker je jasno da je starejša cenejša).

Lp

Pozdravljen.

To da je 05-07 za 25kg lažja od 00-04 zagotovo ne drži. Obe imata 191kg suhe teže, verjetno je bil za staro v podatek o teži zajeto gorivo in olje. Imajo pa letniku 00-04 55 konjev, 05-07 pa 52 konjev. Za vozit sta pa verjetn obe super in ne more biti kake razlike. Tuki lahko najdeš bol natančno primerjavo: http://www.bikez.com/motorcycles/honda_xl_...ansalp_2001.php, http://www.bikez.com/motorcycles/honda_xl6...ansalp_2007.php

btw. tudi moj prvi motor je transalp

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

acom bravo

odločil si se za pravi motor

Tud jst sm bil lani ob nakupu transalpke čisti začetnik in lahko povem, da je bil nakup tega motocikla zadetek v polno.

Torej ni važno ker letnik boš kupo, motor je odličen za začetnike. Če je pa dober za izkušene pa še ne vem, mam še premal km.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A kdo ve kje dobim ene pametne ščitnike rok za transalp l.02? Imel bi pa takšne kot so tule:

scitniki-rok.jpg

Če kdo kakšne rabljene svoje proda, so tudi vredu, če niso popraskani.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Aja pa še nekaj sem pozabil v prejšnjem postu. Kupujem nov akumulator in pojma nimam kje dobit novega. Zdaj imam noter original yuasa ytz12s. Ampak tega tipa aku. ni skoraj nikjer za dobit razen v nekih agm variantah, ki so pa drage. Js bi imel enga navadnega ali pa VRLA. A kdo ve ker tip še paše noter, oz. katerega ste vi nabavili novega, ko ste menjali?

LP

Urban

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Aja pa še nekaj sem pozabil v prejšnjem postu. Kupujem nov akumulator in pojma nimam kje dobit novega. Zdaj imam noter original yuasa ytz12s. Ampak tega tipa aku. ni skoraj nikjer za dobit razen v nekih agm variantah, ki so pa drage. Js bi imel enga navadnega ali pa VRLA. A kdo ve ker tip še paše noter, oz. katerega ste vi nabavili novega, ko ste menjali?

LP

Urban

louis?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

louis ima samo tega http://www.louis.de/_2079fdd5f25d937acba50...tnr_gr=10036226 za 106,95€. Ga že skoraj raje na potisk užigam kot pa dam toliko za ta mali akumulatorček.

Ceneje je tukaj: http://www.akumulator.si/index.aspx?source...%2003%2006%20L1

To sta pa tudi edina dva akuja ki sem jiva sploh našel tega tipa ... sam js ne rabim agm ... bi bil navaden ali pa vrla dovolj. Zej pa pojma nimam kaj dat noter.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A kdo ve kje dobim ene pametne ščitnike rok za transalp l.02? Imel bi pa takšne kot so tule:

Če kdo kakšne rabljene svoje proda, so tudi vredu, če niso popraskani.

LP

Jaz sem vse rezervne dele dobila na ebay-u

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

za e-bay rabiš kreditno kartico a ne? No jaz tega žal nimam (študent) :(

Pri Louisu dobiš poceni aku ....nič se sekirat :naughty:( za vsak slučaj izmeri sedanji akum. in bodi pozoren na kateri strani je pol + in kje --) :yea1:

10036814 SAITO BATTERIE

YB12A-B 12V/12AH HONDA TRANS

28,95

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

za e-bay rabiš kreditno kartico a ne? No jaz tega žal nimam (študent) :(

Za e-bay ne rabiš nujno kreditne kartice. Če kupuješ v Nemčiji ali Avstriji imajo vsi možnost nakazila direktno na račun (Überweisung). Sem že precej stvari tako kupil.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pri Louisu dobiš poceni aku ....nič se sekirat :naughty: ( za vsak slučaj izmeri sedanji akum. in bodi pozoren na kateri strani je pol + in kje --) :yea1:

10036814 SAITO BATTERIE

YB12A-B 12V/12AH HONDA TRANS

28,95

Sam tale je za xl600 ... sej to sm našel ... sam svomim da gre v 650 tudi ... tej bi verjetno že pisalo .. ali pa tudi ne?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Aja pa še nekaj sem pozabil v prejšnjem postu. Kupujem nov akumulator in pojma nimam kje dobit novega. Zdaj imam noter original yuasa ytz12s. Ampak tega tipa aku. ni skoraj nikjer za dobit razen v nekih agm variantah, ki so pa drage. Js bi imel enga navadnega ali pa VRLA. A kdo ve ker tip še paše noter, oz. katerega ste vi nabavili novega, ko ste menjali?

LP

Urban

meni so ga kar pri uvozniku na AS-zamenjal. Bil je pa lani okol 60 evrov...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tole je pa zelo čudno da je original guma zdržala tako malo..

povedat gospe da gas ni samo on in off ampak tut cel kup vmesnih stopenj :D

da prednji batek mal zagrabi moraš zadnjo bremzo konkretno pohodit..tko da ne vem..

sicer se naj bi v glavnem prednja zavora uporabljala..

za prednjo pnevmatiko pa tko..če je samo spredaj spuščen zna biti prav to problem..pa je treba sploh? ker puncam pri 160 cm z znižanim sedežom ni delala težav..

Jaz se ne bi nič čudila, da je originalna guma zdržala 8000 km. Jaz sem jih imela gora vsega 6000 km, ker mi je šlo traktorsko tresenje grozno na živce. Tiste Brigdestonke so očitno hudi mehke.

Meni se je tudi sprednja guma vedno na strešico znucala, pa zdaj ne bremzam več toliko v ovinek in tudi znižanega motorja nimam.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ali nima nihče na TA tank torbe :?

Jaz jo imam. Samo ne magnetne, pač pa od Touratech-a tako na pasove. Pri tankanju je malo tečno, ko moram vsakič odpenjat in zapenjat, pa še to samo zato, ker si nisem luknje izrezala. Drugače je pa fajn. Zraven ima tudi take stranske torbe, ki pa sem jih imela samo na enem potovanju, ker jih ne znam dovolj dobro zapeti, da se mi ne bi odpenjale in plapolale prosto po prešernu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdrav tudi tebi, ki imaš ravno tako kot jaz ta prav motor. :yes:

Jaz sem svojo transalpko tudi zakurblal prejšn tedn po dalšem času pa je vžgala iz prve, ravno tako kot sredi najhujše sezone. Nč bat, ne bo te pustla na cedilu, najhujše kar se ti lahk zgodi je, da ti benza zmanjka al pa gumi difekt. :yea1:

LP

Đorđ

Al pa jo zazaugaš. Ampak po parih minutah lahko spet zakurblaš.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!