Skoči na vsebino

Honda XL 600 V Transalp


BRANE

Priporočene objave

@acom: hvala, tega sploh nisem vedel. Bom zelo pozoren na to, kaj kupujem. Hvala še enkrat in LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hola! Povsem nova na forumu in po vsej verjetnosti bodoča lastnica transalpke. Imam pa vprašanje glede izpuha oz, njegove menjave. Zdi se mi, da se full pregreva in so mi svetovali zamenjavo z leo vince izpuhom. Ali je ta leo res boljši in je manj pregrevanja (oz. ni tako vroooč) ali je samo "lepoten" popravek? Za vse odogovre že vnaprej :worship: .

auspuh leo ni le lepotni popravek.

če se ne motim ti doda tudi malo več moči

ta malo več porabi

in "si bolj fensy"

glede pregrevanja-noben auspu po vožnji ni hladen

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

imam ta model 08 in prva serija z abs.

v mojih 17 000 km sem le dvakrat uporabila abs, saj ga čutiš ko zaviraš!

glede servisa pa je odvisno kaj ti dela. ker vozim precej mcadama imam servis dražji, ker na 6000 menjam olje in prečistjo mi filter.

ura mojega pooblaščenega honda serviserja je 25€.

glede na to da imam motor se v garanciji ga vozim tja.

bi vas pa vprasala:

-ali vam kaj "škripajo" zavore ko zavirate.

enkrat sem že imela probleme z njimi in mi jih je serviser pobrusil. bilo je o.k. 10 000km sedaj pa spet.

Verjemte mi, da ne zaviram dosti!

-kakšne gume uporabljate sedaj imam michelin anakee 2, pa so tko tko.

naslednjič bi rada kaj zamenjala, ker le te ne zdržijo zoliko kot bi morale (12500 in 9000)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdi se mi, da se full pregreva in so mi svetovali zamenjavo z leo vince izpuhom. Ali je ta leo res boljši in je manj pregrevanja (oz. ni tako vroooč) ali je samo "lepoten" popravek?

glede pregrevanja-noben auspu po vožnji ni hladen

Manj vroči so karbonski izpuhi,ostalo je "enako"kot original!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

bi vas pa vprasala:

-ali vam kaj "škripajo" zavore ko zavirate.

enkrat sem že imela probleme z njimi in mi jih je serviser pobrusil. bilo je o.k. 10 000km sedaj pa spet.

Verjemte mi, da ne zaviram dosti!

premalo bremzaš..ti vsake tolk kr pr 160 na polno na bremze..sej je ABS..ne bo nič narobe..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

imam ta model 08 in prva serija z abs.

v mojih 17 000 km sem le dvakrat uporabila abs, saj ga čutiš ko zaviraš!

glede servisa pa je odvisno kaj ti dela. ker vozim precej mcadama imam servis dražji, ker na 6000 menjam olje in prečistjo mi filter.

ura mojega pooblaščenega honda serviserja je 25€.

glede na to da imam motor se v garanciji ga vozim tja.

Ja, saj vem, da ABS ne potrebuješ pogosto. Ampak ob tistih nekaj priložnostih, ko pride prav, je sigurno vreden vsakega vloženega EUR-a. Mene je med delanjem izpita enkrat že rešil (vaje na poligonu ne štejejo), poleg tega pa poznam kar nekaj ljudi, ki profesionalno vozijo motocikle (novinarji, reševalci, celo dirkači), ki so mi ga od srca priporočili.

Tudi sam imam namen voziti po makadamu, ko pridobim nekaj izkušenj na asfaltu, zaradi česar mi bodi ti podatki o cenah servisov prišli zelo prav.

Zahvaljujem se za podroben odgovor.

LP in varno na cesti

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz moram pa v mojo transalpko dolit olje, pa ne vem katero olje na uradnem servisu noter vlivajo; jaz bi namreč rad nalil istega.

Servis (uraden) je bil narejen jeseni preden sem motor kupil.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Pozdravljeni vsi TA-lpovci.

Meni je pa crknlo zavorno stikalo za prednjo zavoro na TA XL 600. :headbang:

Sem iz okolice KK. Ali morda kdo ve, kje bi ga lahko nabavu najbližje in kako se ga zamenja.

Hvala.

Popravljeno . Popravil matjazg
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za stikalo bi jaz vprašal na Cesti krških žrtev 139 (Trgomoto), ki je najbližji serviser. Kako se pa menja, pa ne bi vedel.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...
  • 1 mesec pozneje...
A nam lahko zaupaš kaj si dal gor, pa kakšni so občutki

Dunlop trailmax, iz preprostega razloga. S starimi sem bil popolnoma zadovoljen, prva je pa bila pred kratkim zamenjana.

Predlagali so mi metzeler, da je zakon. Pa ne vem v čem bi bila lahko toliko bolša. Trailmax se drži ceste fantastično, pa še na kak makedam pobegneš

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tralimax je mehkejša in že mrzla dobro drži, slaba stran pa je, da se hitreje obrabi. Sam vozim metzeler tourance in jo ne morem prehvalit. Rabi pa dalj časa, da se ogreje kot trailmax.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Mi lahko nekdo v par besedah pove, zakaj neki naj kupim transalp-ko 650 od cca. l2000 naprej? Ma ni glih poceni, obstaja tudi kawa kle500...

Ma kaj je s tem pogostim štelanjem ventilov in to?

Aja, pa pet prestav?!

Saj, dosti je že bilo napisanega, pa se mi ne da vsega brat...

Hvala!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

imam ta model 08 in prva serija z abs.

v mojih 17 000 km sem le dvakrat uporabila abs, saj ga čutiš ko zaviraš!

glede servisa pa je odvisno kaj ti dela. ker vozim precej mcadama imam servis dražji, ker na 6000 menjam olje in prečistjo mi filter.

ura mojega pooblaščenega honda serviserja je 25€.

glede na to da imam motor se v garanciji ga vozim tja.

bi vas pa vprasala:

-ali vam kaj "škripajo" zavore ko zavirate.

enkrat sem že imela probleme z njimi in mi jih je serviser pobrusil. bilo je o.k. 10 000km sedaj pa spet.

Verjemte mi, da ne zaviram dosti!

-kakšne gume uporabljate sedaj imam michelin anakee 2, pa so tko tko.

naslednjič bi rada kaj zamenjala, ker le te ne zdržijo zoliko kot bi morale (12500 in 9000)

Pozdrav,

sam sem prej uporabljal anake, pa moram rect, da kar se mojih zahtev tice, je metzeler turance(ki jo imam zdaj) veliko boljša guma za TA kot michelin, cenovno pa sta gumi prakticno enako dragi/poceni

lp

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdrav,

sam sem prej uporabljal anake, pa moram rect, da kar se mojih zahtev tice, je metzeler turance(ki jo imam zdaj) veliko boljša guma za TA kot michelin, cenovno pa sta gumi prakticno enako dragi/poceni

lp

Lp

sem nabavla bel cestne gume continental trail attack in so ku lepilu n wvinkh; znič pa n makadami. tku da jih ne nabavim več.

če vozis sam asfalt so pa špica. zaupas jim prvi trenutek in od takrat že kdaj podrsam tačko, ma drzijo!!!

ma niso zame k kdaj pade makadam! tam je pa....

kaksne so pa tvoje za po makadamu. Kako pelje prednja guma a zelo plese? no za voznjo po ne preveč lepem makadamu!!

ajd lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!