Skoči na vsebino

Honda XL 600 V Transalp


BRANE

Priporočene objave

Če se prav spomnim, imam iz mojih TA časov (dolg nazaj :whistle:) doma še nemški service manual za XL 600V (buklo od Motorbuch Verlag), če ti kaj hasne.

Na disku pa sem našel kombiniran manual (transalp 600/650 in AT 750) v pdf, samo ne vem kam naj ga shranim (shrani.si ne sprejme pdf v velikosti 54 MB). Kako se obnese ne vem, ker sem nanj naletel šele, ko je bila moja TA že prodana...

Sicer pa je bila zame v tistih časih odličen vir informacij za XL 600V tale stran (k sreči še vedno deluje):

http://www.ta-deti.de/ta/

LP, Skiny

Hvala za podatek. Če se boš odločil prodat tisto bukvo, pa javi da se dobimo nekje v KK, če si od tam.

lp.Andrej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Takole, en teden imam Transalpko-XL600, letnik 99 in sem zelo zadovoljen. Lepo se pelje in zelo udobno. Prej sem imel Thundercat, pa me je po 2-urah vse bolelo.

Tale TA je res prava igrača. Naredil sem že manjši servis (olje+oljni filter).

Če je slučajno še kak lastnik TA iz (NM,KK,Brežice), naj se javi, da gremo na kak pirček.

Andrej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Že dolgo me ni bilo v tej temi ... Prebral sem nekaj zadnjih strani. Predvsem sta mi pozornost pritegnila dva tehnična problema:

  • odpoved CDI ("capacitor discharge ignition") enote - dela le en cilinder, lahko odpove obratomer
  • težave z zračnostjo prednjega verižnika na gredi

Na kratko: popravil sem že obe CDI enoti na svoji stari transi. Od tega je že skoraj deset let in ni bilo nobenih težav več. CDI enoti je moč popraviti zelo elegantno, tako da je poseg na ohišjih CDI zelo malo viden.

Glede zračnosti verižnika (pogledal sem film) se mi zdi vse OK - tudi pri moji TA je podobno. So pa verižniki v kitih ponavadi slabši od originala. Praviloma nimajo vmesne blažilne gume, kar lahko na daljši čas vpliva na obrabo gredi. BTW, mazanje gredi z mastjo (mast z MoS2) ob montaži verižnika je priporočljivo, po servisni knjigi pa je obvezna vsakokratna menjava pritrdilne ploščice verižnika.

Pozdrav vsem "transalpistom"!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Pozdravljeni TA-jevci.

Prišel sem pred novo dilemo, za katero še nimam pravih izkušen. Na Transalpu (letnik 2009) sem zglodal zadnjo gumo do onemoglosti. Tako da sem pred nabavo nove. Ker vozim samo po asfaltu, bo tudi guma temu primerna - cestna zadeva. Zanima me, če ima kdo kakšne izkušnje s tem in bi prosil za namig. jasno želja je klasična - čim več km. Z obstoječo jih je bilo dobri 8k.

Lp.

Jaz vozim na gumah Danlop - trailmakx in sem zelo zadovoljen. Kolega ima Metzeler ijn jih tudi zelo hvalai, skratka stvar navade in okusa.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Takole, en teden imam Transalpko-XL600, letnik 99 in sem zelo zadovoljen. Lepo se pelje in zelo udobno. Prej sem imel Thundercat, pa me je po 2-urah vse bolelo.

Tale TA je res prava igrača. Naredil sem že manjši servis (olje+oljni filter).

Če je slučajno še kak lastnik TA iz (NM,KK,Brežice), naj se javi, da gremo na kak pirček.

Andrej

Nebi blo švoh, če bi se kje srečal. Lahko pa da sma se že kje???

Če vidiš kje parkirano tole črno hondo transalp, včas je tudi brez bočnih kufrov in tank torbe, pa ulet na entrance_06_beer2.gif .

post-24251-127772068699_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Rabim sedež za hondo transalp 600. Moj je bil včasih predelan - skor vsa spužva je bila pobrana ven - ker prejšnja lastnica ni dosegla do tal. Tako da je sedaj res niski. Ali ima kdo idejo, kje bi ga nabavu?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Rabim sedež za hondo transalp 600. Moj je bil včasih predelan - skor vsa spužva je bila pobrana ven - ker prejšnja lastnica ni dosegla do tal. Tako da je sedaj res niski. Ali ima kdo idejo, kje bi ga nabavu?

Jaz sem tiste čase (več kot deset let nazaj) nabavil samo peno pri firmi Goetz motorsport za takratnih (če se prav spomnim) 80 nemških mark. Sedaj pene za TA ne najdem več v njihovem katalogu:

Goetz

Corbin ne vem, če se dobi v Evropi; skupaj s poštnino in carino + ddv bo verjetno tudi precej drag...

Na internetu sem našel še tole: Topsellerie

Lahko pa najdeš dobrega tapetnika, da ti naredi novo peno (in po potrebi še prevleko).

LP, Skiny

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Rabim sedež za hondo transalp 600. Moj je bil včasih predelan - skor vsa spužva je bila pobrana ven - ker prejšnja lastnica ni dosegla do tal. Tako da je sedaj res niski. Ali ima kdo idejo, kje bi ga nabavu?

Zivjo! Za sedež kontaktirajte tega gospoda Klinca. mobi: 041 723 550

Link:

http://www.rls-oiler.com/domov_1.html

LP Rok

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 5 tedne pozneje...

Pozdravljeni,

letos sem imel v Črni gori nesrečo, pri 80km/h v rit avtomobila in potrebujem dele za mojo transalpko (99). Zamenjati moram celoten sprednji del. Mi lahko kdo pomaga z nasvetom kje dobiti dele po kakšni sprejemljivi ceni. Vilice, nosilec luči in inštrumentov, luč, merilci,...

Za vse info se že v naprej zahvaljujem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ali kdo ve koliko olja in kakšna vrednost olja gre v prednje vilice Transalpa 650?? Ter na koliko prevoženih Km je priročeno menjati semeringe in olje v vilicah?

Popravljeno . Popravil rihard123
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 mesecev pozneje...

Zimski čas je krasen za popravljanje in šraufanje naših ponosov preden jih spravimo v motoristično posteljo. :zzz: Moja stara prijateljica :inlove: transalpka je v zelo bogem stanju :oops: . Poleti se je odločila, da bo preizkusila, kdo je vzdržljivejši :fight1: . Ona ali zadek citroena C3 :headbang: . Izšla je kot absolutni zmagovalec :grupni: , sej je C3 končal na odpadu :SS , ona se je pa še uspela pripeljati iz Črne Gore v Slovenijo. Žal pa so tudi na njej poškodbe, ki ji onemogočajo varno vožnjo :cry: . Potrebno je zamenjati celoten sprednji del, predvsem vilice, armaturo s prikazovalniki, nosliec armature in luči, luč,.. :angry:

Podobno vprašanje sem postavil že pred časom, pa na žalost ni bilo nobenega pametnega odgovora, zato še enkrat. Mi lahko kdo svetuje oz. pomaga pri nakupu oz. iskanju novih (rabljenih) delov. Tudi kakšna informacija o kakšnem bližnjem motoodpadu bo nadvse dobrodošla.

Starka je letnik 1998 in ima že dva zavorna diska.

Hvala za pomoč, Mitja :notworthy:

Popravljeno . Popravil winetou2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zimski čas je krasen za popravljanje in šraufanje naših ponosov preden jih spravimo v motoristično posteljo. :zzz: Moja stara prijateljica :inlove: transalpka je v zelo bogem stanju :oops: . Poleti se je odločila, da bo preizkusila, kdo je vzdržljivejši :fight1: . Ona ali zadek citroena C3 :headbang: . Izšla je kot absolutni zmagovalec :grupni: , sej je C3 končal na odpadu :SS , ona se je pa še uspela pripeljati iz Črne Gore v Slovenijo. Žal pa so tudi na njej poškodbe, ki ji onemogočajo varno vožnjo :cry: . Potrebno je zamenjati celoten sprednji del, predvsem vilice, armaturo s prikazovalniki, nosliec armature in luči, luč,.. :angry:

Podobno vprašanje sem postavil že pred časom, pa na žalost ni bilo nobenega pametnega odgovora, zato še enkrat. Mi lahko kdo (mogoče bo Leteči kaj vedel :friend1: )svetuje oz. pomaga pri nakupu oz. iskanju novih (rabljenih) delov. Tudi kakšna informacija o kakšnem bližnjem motoodpadu bo nadvse dobrodošla.

Starka je letnik 1998 in ima že dva zavorna diska.

Hvala za pomoč, Mitja :notworthy:

PS., Vprašanje je bilo postavljeno tudi v eni od drugih tem, pa ne bit preveč jezni name. Sem že čist obupan. :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

http://shop.ebay.de/?_from=R40&_trksid=p5197.m570.l1313&_nkw=Honda+xl+600v+Transalp&_sacat=See-All-Categories

Probaj malo tu pobrskat, je kar nekaj za Transalpko.

Mogoče pa kaj najdeš. :naughty:

Sem že vse pregledal. Vilice, ki so največji problem, imajo samo za starejše letnike z enim diskom. Vseeno pa hvala za pomoč

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Winetou pošlji mi spisek kaj potrebuješ za takšno staro damo je izbira nesramno velika.

Oh Leteči, sem vedel, da si ti pravo zdravilo za mojo bolečino. Bom skompletiral zadevo pa ti pošljem po zs.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Zdravo!

Zanimam se za nakup Transalp 600. Ker je v Sloveniji zaenkrat izbira zelo omejena, pa še cene so relativno višje kot v tujini... me zanima kako je z uvozom tegale motorja. In sicer: menda če mašina ni vsaj euro3, se je razen kakor oldtimer ne da pripeljat v SLO, jaz pa tega podatka ne najdem nikjer (kateri standard izpolnjuje).

Hvala za pomoč, Robi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...

Ali kdo ve, če pašejo topi in križi starejšega modela transalpke, recimo 90 na letnik 98

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...

Dober dan. Jaz pa kupujem transalpa in me zanima kako si sledijo prostornine motorja (kubatura) po letnikih.

Od kerga do kerka leto so bli 600, 650 in 700 al kolko že. Zasledil sem da tip prodaja 600 kubicno TA, letnik 03. Je to možno? Hvala za odgovor.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dober dan. Jaz pa kupujem transalpa in me zanima kako si sledijo prostornine motorja (kubatura) po letnikih.

Od kerga do kerka leto so bli 600, 650 in 700 al kolko že. Zasledil sem da tip prodaja 600 kubicno TA, letnik 03. Je to možno? Hvala za odgovor.

Bo tole kaj pomagalo?

GOOOOOOOGLE!!!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Najprej en lep pozdrav vsem forumašem!

Obračam se na vas zaradi mojega motocikla Honda Transalp l.2001. Motor ohranjen, vse OK, zadnjič pa se je pojavila težava...

Namreč tu in tam se zgodi,da ko se peljem, deluje vse normalno, kar naenkrat pa motor izgubi moč, nikamor več ne potegne, kakor da bi dobival premalo bencina.... :cry:

Do dela nekaj časa, potem je spet nekaj km vse ok, pa spet....pa kakšen dan ali več dela normalno, tudi če ga malo bolj pritisnem, potem pa spet...zamolkel zvok in nobene moči...pregledal sem zračni filter, zgleda OK, tudi bencin lepo v majhnem curku teče proti vplinjačema....

Kaj bi to lahko bilo narobe? :roll:

Hvala za odgovore!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz bi še iskro na svečkah pogledal. Po tvojem opisu sodeč bi bil lahko tudi kakšen slab stik...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz bi še iskro na svečkah pogledal. Po tvojem opisu sodeč bi bil lahko tudi kakšen slab stik...

Jaz tudi sumim da so že slabe svečke...ko se pregrejejo, začnejo nekontrolirano delovati...bom stestiral še z novimi ko jih dobim.... je lahko še kakšen drug vzrok?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!