Skoči na vsebino

Honda XL 600 V Transalp


BRANE

Priporočene objave

Če nisi ravno doma v štromu, daj raje to delo štromarju, da ti porihta kot je treba, da slučajno po nepotrebnem ne doživiš upepelitve..... bo najceneje......upam da te nisem užalill :hmm:

Nič me nisi užalil ... sam do zdaj imam za sabo 4 leta srednje elektro šole in 4 leta elektro faksa in do zdaj sem že nekako ugotovil kako se rele priklopi :D Tako, da z tem nimam prevelikih težav.

Zadevo sem pa že rešil ... kable za proženje releja sem potegnil kar od zadnje luči in zadeva deluje brez problema. Odšravfat sem mogel pa kufer, nosilec, pokrov in zadnjo luč, da sem kamot prišel do kabla (če slučajno koga zanima).

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nič me nisi užalil ... sam do zdaj imam za sabo 4 leta srednje elektro šole in 4 leta elektro faksa in do zdaj sem že nekako ugotovil kako se rele priklopi :D Tako, da z tem nimam prevelikih težav.

Zadevo sem pa že rešil ... kable za proženje releja sem potegnil kar od zadnje luči in zadeva deluje brez problema. Odšravfat sem mogel pa kufer, nosilec, pokrov in zadnjo luč, da sem kamot prišel do kabla (če slučajno koga zanima).

LP

Sem bolj sodil po sebi :photo: , ker ekonomija in štrom najbolj ne gresta skupaj, razen če ga dobro prodaš :yea1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A kdo ve, kje se da dobit tiste "štifte" za plasko, da drži 2 plastiki skupaj. Jaz sem dol jemal sprednjo levo plastiko in sem ugotovil da jih tako nekaj manjka nekaj sem jih pa še sam zraven uničil + izgubil en vijak. A imajo take zadeve na servisih stalno na zalogi, ali je treba zadeve naročit? Če ima kdo slučajno kakšno informacijo o tem .... sej grem verjetno tako ali tako v kratkem na servis vprašat.

P.S. A je kdo že probal zorganizirat kdaj kakšno transalp srečanje in kako mu je uspelo? Jaz bi rad videl več TA na kupu, da vidim kako imate kaj porihtane in da dobim še sam kakšno idejo. Varaderovci se kar naprej menijo za skupne vožnje mi pa nič :(

LP.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

P.S. A je kdo že probal zorganizirat kdaj kakšno transalp srečanje in kako mu je uspelo? Jaz bi rad videl več TA na kupu, da vidim kako imate kaj porihtane in da dobim še sam kakšno idejo. Varaderovci se kar naprej menijo za skupne vožnje mi pa nič :(

tole spada kam ?! :rtfm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...
tole spada kam ?! :rtfm:
kam?

a je ze odprta tema?

pismeni so v prednosti.

Je že dobro ... pač nisem hotel odpirat nove teme, sam itak vidim, da ni neke zainterisiranosti lastnikov transalpkic za tole .... če nas pa bo kaj, se pa zmenimo preko PM ali pa odpremo eno svojo temo, da bo vse po reglcih :naughty: Če bi nas blo vsaj ene 5 zainterisiranih za kakšno srečanje ali pa skupno furco, bi meni blo kr ql.

No pa jo končno imam svojo transalpko.

Dobrodošel in srečno vožnjo.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Sem že bral pod temo verige, prenosi in spreji, pa je veliko različnih predlogov glede čiščenja verig, vidim pa da večine maže s spreji (bela mast). V navodilih za mojo transalpko piše naj se za mazanje verige uporablja olje za menjalnike (Getriebeöl SAE 80 ali 90). Včeraj sem malo po dežju peljal, pa sem potem s tem oljem namazal, in danes po vožnji izgleda OK. Zanima me pa kaj je bolje za verigo. Olje je bolj tekoče, verjetno prodre kamor mast ne more.

S čim pa vi svoje transalpke mažete?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Motor sem skoraj prevrnil, pa je šlo (na srečo) samo levo ogledalo (stekleni del).

Ali kdo ve če je možno kje kupiti samo ogledalce?

Steklarju ga ne bom dal rezat, ker ima originalen večji zorni kot in hočem imet takega še naprej.

Ko že menjavam, a mogoče kdo ve, če se da dobiti takega z mrtvim kotom (kot pri avtu)?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni sem začetnik in navdušen nad TA model od 2000 naprej.sem pa bil precej razočaran ko sem se usedl na motor.V višino merim 205 cm in TA je ima prenizek sedež.Noge imam preveč pokrčene,probal sem tudi star model ki je malenkost višji a ne zadosti.

Zdaj pa vprašanje: a se da sedež nekako povišat vsaj za 5 cm in kje bi to naredil?

hvala

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Motor sem skoraj prevrnil, pa je šlo (na srečo) samo levo ogledalo (stekleni del).

Ali kdo ve če je možno kje kupiti samo ogledalce?

Steklarju ga ne bom dal rezat, ker ima originalen večji zorni kot in hočem imet takega še naprej.

Ko že menjavam, a mogoče kdo ve, če se da dobiti takega z mrtvim kotom (kot pri avtu)?

ko se je meni to zgodilo sem kar kupila novo ogledalo, ker v steklarjevo ogledalo ni pravo, ker ... že veš kaj, druge rešitve nisem najdla.

z nakupom probaj v lojzu, če ne pa original na servisu

srečne kmje ti želim, pa čim manj prask!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni sem začetnik in navdušen nad TA model od 2000 naprej.sem pa bil precej razočaran ko sem se usedl na motor.V višino merim 205 cm in TA je ima prenizek sedež.Noge imam preveč pokrčene,probal sem tudi star model ki je malenkost višji a ne zadosti.

Zdaj pa vprašanje: a se da sedež nekako povišat vsaj za 5 cm in kje bi to naredil?

hvala

jaz imam obratne probleme, mogoče pa lahko zvišaš motor, a pazi na spremenjeno ciklistiko.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jaz imam obratne probleme, mogoče pa lahko zvišaš motor, a pazi na spremenjeno ciklistiko.

Če zvišam cel motor nisem spremenil ničesar ker je problem v razdalji med sedežem in stopalko-položaj noge med vožnjo.Svetovali so mi naj poiščem tapetnika oz. mojstra ki oblazinja pohištvo.Zanima me če ima kdo s tem izkušnje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imam namen narediti nosilce za stranske Givi kovčke (ne bom dajal zanje 160€); če bo šlo pa potem še "roll bar".

A lahko kdo, ki ima nosilce zmontirane poslika zadevo, da vidim kam je vse skupaj privito in da si malo razmerja (velikosti) pogledam.

Isto bi prosil za kakšen "roll bar".

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj nihče nim stranskih nosilcev za kovčke? Da bi videl kam so pritrjseni.

To je cena za stranske nosilce! podobna je za bočne zaščite....malo pobrskaj po netu :photo:

Givi Seitenträger Honda XL 650 V Transalp

Yatego-Nr.: CKSQZM6H06

Art-Nr.: PL 167

112,00 EUR

post-10071-1243301769.jpg

post-10071-1243301784_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni,

v temi http://www.motosvet.com/tabla/index.php?sh...p;#entry1617801 sem spraševal bolj splošno, sedaj pa sprašujem točno določeno (ko sem pač uspel prebrati vseh 62 strani teme). Če sem prav razumel, večjih težav s tem motociklom ni. Drugje po spletu sem sicer našel nekaj kritik na (samo) 5 stopnejski menjalnik in na nekatere druge malenkosti, vendar nikjer nič pretresljivejšega. Sedaj pa me zanima konkretno tole: če prav sklepam, je večina (rabljenih) Transalpov, ki se prodajajo pri nas po raznih spletnih oglasih brez ABS-a (in CBS-a) ali pa vsaj to ni nikjer napisano. Iz tega me zanima (glede na to, da je za mene ABS prioriteta) ali je pri nas ponudba rabljenih Transalpov z ABS-om in CBS-om res tako majhna in glede na to, da očitno Transalpi zelo držijo ceno, ali se mi ne splača še nekaj malega počakati in kupiti novega motocikla z vsemi pripomočki za aktivno varnost. Res, da sem v splošnem spraševal predvsem po rabljenih motociklih, ker se mi zdi škoda za začetnika, kakršen sem jaz kupovati nov motocikle (ker vse prerad konča na tleh), ampak glede na ponudbo na trgu, bi se lahko tudi premislil.

Poleg tega me zanima še nekaj, kar nisem zasledil v tej temi (pri tisti o V-Stormu, ki je tudi v igri pa - ampak mogoče sem spregledal) - kakšne so kaj cene rednih servisov za Transalpa?

Hvala za odgovore in se opravičujem za malo daljši post.

LP in varno na cesti

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hola! Povsem nova na forumu in po vsej verjetnosti bodoča lastnica transalpke. Imam pa vprašanje glede izpuha oz, njegove menjave. Zdi se mi, da se full pregreva in so mi svetovali zamenjavo z leo vince izpuhom. Ali je ta leo res boljši in je manj pregrevanja (oz. ni tako vroooč) ali je samo "lepoten" popravek? Za vse odogovre že vnaprej :worship: .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@ horn3t

Jaz sem novopečeni lastnik transalpke (rabljene). Ravno tako sem želel ABS, vendar Transalp do zadnjega modela sploh ni imel ABS-a (zato sem gledal tudi GS-e, kjer je možno dobiti take z ABS-om). Če je ABS zate pogoj, moraš vzeti zadnji model.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@ zipet

Jst vozim transalpko prbližn leto in pol, pa se mi originaln izpuh ne pregreva. Je pa normalno da se segreje in da ga takrat k je vroč ni pametno šlatat.

Kar se pa tiče ostalih izpuhov mi pa sploh niso všeč, najbolj ji paše originaln, pa še štima je prav fajna.

Tako da le ohrani originalnega.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@ zipet

Jst vozim transalpko prbližn leto in pol, pa se mi originaln izpuh ne pregreva. Je pa normalno da se segreje in da ga takrat k je vroč ni pametno šlatat.

Kar se pa tiče ostalih izpuhov mi pa sploh niso všeč, najbolj ji paše originaln, pa še štima je prav fajna.

Tako da le ohrani originalnega.

kul, hvala.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hola! Povsem nova na forumu in po vsej verjetnosti bodoča lastnica transalpke. Imam pa vprašanje glede izpuha oz, njegove menjave. Zdi se mi, da se full pregreva in so mi svetovali zamenjavo z leo vince izpuhom. Ali je ta leo res boljši in je manj pregrevanja (oz. ni tako vroooč) ali je samo "lepoten" popravek? Za vse odogovre že vnaprej :worship: .

HELLO.jaz mam leo vince in da zelo dober glas.edina tezava je v tem da seka v desni zadnji zmigovc.resitev je zelo enostavna,na zadnji del zmigovca sm nalepu alu folijo in stvar je resena,drugace ti pa kr zmigovc stopi!aja moja je 08 letni :kava:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!