Skoči na vsebino

Plastika, kevlar, karbon in druge smolnate stvari


fazerer

Priporočene objave

Trenutno ne rezkam nič ker sem delam nov CNC (obdelovalna površina bo 1x2 metra oziroma 1,5x3m se še nisem odločil :) ) ker mi tastar ne zadošča več (premajhna obdelovalna površina) Drugače pa rezkam stirodur,stiropor,mdf, plastiko,aluminij, pa tudi zobčenik za motor sem že naredil vendar je šlo zelo počasi. Drugače pa dajem večje stvari delat ven.

Tisto kar sem zgoraj napisal pa ni bilo mišljeno kot ponudba ker sem trenutno prezaposlen s temi stvarmi. Hotel sem mu le povedati koliko stroškov bo imel s takim hecom :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ajga, sej ne da bi biu pametn.. ampak, a se greš tri zlatarja a neki hočeš z plastiko delat? mam pomoje enga bol kvalitetnih epoxijov pa lahko trgovino odprem pa prodajam te jajca pa dam 20 posto marže pa bom šezmer najcenejši v slo tko da ne seri da je drgao pa kvalitetn, take izjave ma sam mirnik... pa no hard filings sam tko pač je..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In kolk je zate recimo liter res kvalitetne epoxy smole,me res zanima.ker se tudi sam ukvarjam z karbonom in podobnimi stvarmi in so mi te stvari kar znane?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Delam s smolo Mgs L285 cene se pa ne spomnem prav točno ampak je malo manj kot 40€ liter s srednjim trdilcem hiter trdilec je dražji

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ajga, sej ne da bi biu pametn.. ampak, a se greš tri zlatarja a neki hočeš z plastiko delat? mam pomoje enga bol kvalitetnih epoxijov pa lahko trgovino odprem pa prodajam te jajca pa dam 20 posto marže pa bom šezmer najcenejši v slo tko da ne seri da je drgao pa kvalitetn, take izjave ma sam mirnik... pa no hard filings sam tko pač je..

Sori ampak te ne zastopim kaj hočeš povedati ! Se ti pa pozna da ne veš kaj govoriš epoksi dobiš od 10€ liter naprej pa daleč od tega da je epoksi s katerim jaz delam najdražji. Kvaliteta epoksija je še kako pomembna ko se lotiš stvari in kalupe temprat. Saj so poceni epoksiji premalo temperaturno obstojni, kalupi se zvijejo,.... Sam pa tempram vsak svoj izdelek saj šele takrat doseže epoksi svojo pravo trdnost..

Aja še to če boš mel 20% marže boš krepko dražji od mirnika in podobnih trgovin . Saj so marže na epoksiju minimalne ker drugače bi vsi delali s prepregom edino peč bi morali imeti ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jest pa zarad zahtev kupca delam z huntsmanovmu aralditam (mislem da 265) in aradur 22962, odprt čas je mal čez 2 ure ker se pač izdelk tolk dolgo dela, tg je 120stopinj, 11e kila mesance, da pa o gelcoatu nebi ker mam enga k je mislem da 3e pa drobiž kila plus pigment pa je.. Karbon pa pac po 13e..

Delov bi pa rajš z vinilestram sam ma mal premal odprtga časa pa ne sfolgam, je pa minimalna razlika v strukturi in teh jajcih z epoxyjam, tocnih razlik pa nevem da nau gdo reku da sm koga za*ebu..

Ja ni cudn da usi peš delamo ce je pa avtoklav tko drag ane.

Je pa se ena stvar, ce za izdelk porabes 100e materjala pa racunas 150e je materjal res drag..

Popravljeno . Popravil traceour
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...
  • 1 mesec pozneje...
  • 2 tedne pozneje...

Js pa rabim plastiko za mašino pokrit za suzuki sv1000 s k3, pa sem na netu najdu sicer sam je cena 200€ za 2 konca 30x40cm + vse dajatve še zraven, pa mi je mal velik to. Ma kdo kako idejo kje to dobit cenej oz če jih kdo dela....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...

pozdrav vsem.

drugo leto bom po vsej verjetnosti okrasil motor s kakimi kičastimi športnimi plastikami. Sem gledal po ebayu pa so samo kitajske varjante, se pa nagibam bol k nakupu iz evrope, ker drugače te še za 20% davka oberejo.

kdo mogoče pozna kak naslov?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz bi kupu kake rabljene dobro ohranjene oklepe, bi jih prebarvu v željeno barvo in pol nalepiš gor take nalepke kot hočeš in polakiraš čez da je obstojno

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pozdrav vsem.

drugo leto bom po vsej verjetnosti okrasil motor s kakimi kičastimi športnimi plastikami.

OKRASIL ga boš s KIČASTIMI plastikami??!!!?? Hmmm, ajde, če imaš namen začeti dirkati na dirkališčih, potem te razumem, da ga boš dal v poliestre, ali pač kitajske plastike. Če pa je namen ga OKRASITI, pa ti kar povem, da s temi plastikami, torej s katerimikoli neoriginali, ga neboš OKRASIL, ampak ga boš totalno pogršal, pa če jih pobarvaš v nevem kako stupeno barvo...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Podobne oz. enake teme že obstajajo:

http://www.motosvet.com/tabla/topic/6752-plastika-kevlar-karbon-in-druge-smolnate-stvari/

http://www.motosvet.com/tabla/topic/32152-poliester-iz-kitajske/

Tiste kitajske plastike so večinoma za en drek. Tanke kot papir, pa večinoma se komaj komaj prilegajo. Kupi rabljene plastike ali pa tukaj narejene poliestre in jih pobarvaj. Na angleškem ebay-u sem videl da jih ponuja tudi slovenski proizvajalec. Kakorkoli se misliš odločiti boš s 400 eur težko prišel skozi tako ali drugače.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

okrasiš ga lahko samo s pravim karbonom..to pa pride mal več..zgleda da bo še ena kičasta zadeva se po cestah vozila..

Kaj pa vem, še pregrešno dragi karboni so večinoma nekvalitetno obdelani, torej končna obdelava zeloooo šepa... Vsaj jaz še nisem videl res v nulo natanšno in kvalitetno naretih teh delov...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

okrasiš ga lahko samo s pravim karbonom..to pa pride mal več..zgleda da bo še ena kičasta zadeva se po cestah vozila..

Kaj ga serješ, plastike bodo super šle k živo zelenomodri fasadi in cipresam ob cesti. :OK:

Popravljeno . Popravil KeC
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj pa vem, še pregrešno dragi karboni so večinoma nekvalitetno obdelani, torej končna obdelava zeloooo šepa... Vsaj jaz še nisem videl res v nulo natanšno in kvalitetno naretih teh delov...

pol še nisi vsega videl..in ne rabi bit pregrešno drag

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pol še nisi vsega videl..in ne rabi bit pregrešno drag

Ja saj ne rečem. Lahko pa mi verjameš, da sem videl OGROMNO predelanih motorjev, ali z plastiko, poliestri, tudi karbonskih delov sem videl kar veliko, in žal, vse kar sem videl je zame navadna spocana šlamparija. Saj ne rečem, če narediš motor za dirkanje, potem res ni pomembna končna obledava, ker bo prej kot slej tako nekaj letelo po tleh, tako ali drugače, ampak, če pa delaš predelavo, DA BI GA OKRASIL, pa MORA biti narejeno v nulo, BOLJEŠE, LEPŠE in NATANČNEJE od originala!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ne gre se mi za predelave ampak tako da če motor kdaj kje pade da niso originali na udaru

Hahahaha, in zato boš vozil GRD motor, da ko ga boš prodal, boš dal zraven nedotaknjene originale??? Hmmm, umisli si raje chrashpade...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!