Skoči na vsebino

Plastika, kevlar, karbon in druge smolnate stvari


fazerer

Priporočene objave

To te sam nategujejo. Sprednjo komplet plastiko na Tuonoto je farbanje + svasanje prislo 50€.

Hvala budacki, nate se človek res lahko zmeraj zanese. :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala budacki, nate se človek res lahko zmeraj zanese. :worship:

No se sliko imam kot prikazno, ko se itq vidi, da ni sprednje plastike xD

Nzkj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To te sam nategujejo. Sprednjo komplet plastiko na Tuonoto je farbanje + svasanje prislo 50€.

50eu pride sam material,če je dost

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

50eu pride sam material,če je dost

Nevem kakšne zlatarske ličarje imate vi. Jaz sem imel enega skuterja ki je bil cel polomljen, nekatere plastike so se razletele na 3 kose, luč polomljena, itd. Z vsem švasanjem (tudi nosilcev luči), kitanjem, brušenjem, barvanjem in materialom je bilo nekaj malega čez 100€.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A je kak mojster tule gor, da mi nardi (ali me vsaj napoti na drugega mojstra) en kos plastike , ki sicer ni za motor.

Rabim kos velikosti približno 90 x 35 cm, imam pa original, ki je rahlo poškodovan (plastika pa tanka in zelo krhka) in se ga lahko uporabi za izdelavo kalupa .

Zbiram ponudbe :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nevem kakšne zlatarske ličarje imate vi. Jaz sem imel enega skuterja ki je bil cel polomljen, nekatere plastike so se razletele na 3 kose, luč polomljena, itd. Z vsem švasanjem (tudi nosilcev luči), kitanjem, brušenjem, barvanjem in materialom je bilo nekaj malega čez 100€.

Očitno si imel krompir, da si prišel tako poceni skozi.. Jaz imam par izkušenj z ličarijo, pa ti lahko zatrdim, da za vse opisano ziher ne prideš z dobrimi 100€ skozi :) Izjeme se pa povsod najdejo..

Ko sem si barval prejšni motor (naked, ni bilo nekaj dosti plastik), so me samo samo barve + ostal material (filer, kit, lak) prišle dobrih 100€, da je bilo narejeno profi.. In to ne v prosti prodaji, ampak pri zastopniku, ki da še malo popusta..

Pa dokler ne delaš tega sam si niti ne predstavljaš, da je kar precej dela s takimi zadevami.. Toliko nanosov, kitanje, brušenja, se kar nabere ur, tudi pri navidez simpel zadevi. Če je potrebna pa še kleparija, oziroma kakšno švasanje, pa še toliko več. Sicer se strinjam, da imajo eni ličarji res nenormalne cene in lupijo folk, ampak dostikrat je pa cena tudi upravičena, če se pogeda vloženo delo. Čeprav na prvi pogled nepoznavalcu zgleda, da je vse skupaj trajalo eno uro. Pa velikikora ni čisto tako. Pa ničkolikokrat se zgodi, da te kakšna malenkost po domače povedano "jebe" in na koncu delaš za čisto minimialno postavko, ker rečunat več kot toliko ne moreš, če ni veliko za naredit, sam si porabil pa xx ur, da je bilo narejeno, ker te je nekaj zafrkavalo. Isto je pri šraufariji..

@bmwslo

Za to bo pomoje najbolj primeren forumaš Pohajač :)

Popravljeno . Popravil Jure
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Očitno si imel krompir, da si prišel tako poceni skozi.. Jaz imam par izkušenj z ličarijo, pa ti lahko zatrdim, da za vse opisano ziher ne prideš z dobrimi 100€ skozi :) Izjeme se pa povsod najdejo..

Ko sem si barval prejšni motor (naked, ni bilo nekaj dosti plastik), so me samo samo barve + ostal material (filer, kit, lak) prišle dobrih 100€, da je bilo narejeno profi.. In to ne v prosti prodaji, ampak pri zastopniku, ki da še malo popusta..

Pa dokler ne delaš tega sam si niti ne predstavljaš, da je kar precej dela s takimi zadevami.. Toliko nanosov, kitanje, brušenja, se kar nabere ur, tudi pri navidez simpel zadevi. Če je potrebna pa še kleparija, oziroma kakšno švasanje, pa še toliko več. Sicer se strinjam, da imajo eni ličarji res nenormalne cene in lupijo folk, ampak dostikrat je pa cena tudi upravičena, če se pogeda vloženo delo. Čeprav na prvi pogled nepoznavalcu zgleda, da je vse skupaj trajalo eno uro. Pa velikikora ni čisto tako. Pa ničkolikokrat se zgodi, da te kakšna malenkost po domače povedano "jebe" in na koncu delaš za čisto minimialno postavko, ker rečunat več kot toliko ne moreš, če ni veliko za naredit, sam si porabil pa xx ur, da je bilo narejeno, ker te je nekaj zafrkavalo. Isto je pri šraufariji..

@bmwslo

Za to bo pomoje najbolj primeren forumaš Pohajač :)

Vem dobro koliko je to dela z brušenjem in kitanjem in ponovnim kitanjem, pa šprickit, pa še to obrusit. Dela je res zelo veliko, sem tudi sam velikokrat to delal. Je pa veliko več dela s cestnim motorjem ali pa s skuterjem, že same kvadrature je več in še veliko nedostopnih delov za brusit. Pred kratkim sem svoje poliestre za cbr delal in me je malo minilo in še vedno stojijo pri kolegu v napol zbrušenem šprickitu.

Pri tem skuterju je bila pa zadeva taka. Razstavil sem ga sam, šel kupit barvo (cca 15€), švasanje plastik (40€), ličanje kitanje in brušenje pa 60€. Ličarja imam enega ki res dela za smešno ceno, barval mi je pa že zelo velikokrat. Vse mi je pokital in pobarval je zelo lepo, za ta denar sploh. Če boš kdaj na našem koncu ti lahko pokažem.

Ko bom poliestre uredil mi bo po mojem pobarval cel motor za ne več kot 100€ (s tem da bodo plastike pripravljene, kot sem že rekel na cestnem motorju je res veliko dela in če bi mi jih še kital pa to, bi bilo seveda dražje)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hmm, sedaj razmišljam v tej smeri, da bi plastike pokital sam, za barvanje in švasanje pa nesel ličarju (danes sem ga spucal in videl, da ima samo nekaj manjših udrgnin, ni prav grozljivo). Kaj vi mislite? Aja če bi se slučajno lotil zadeve kakšen kit rabim in katere granulacije naj bi bil ''šmirgl'' papir? Mogoče celo malo zmočim z vodo?

P.S.: Še vedno iščem kakšnega ličarja v Ljubljani in v njeni okolici.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Poliestrski kit- jst uporabljam Mobihel. Na grobo brusim z granulacijo 60-80, potem pa tako, da se ne vidi več raz (tam do ene 300) ter šprickit tam z do 600-800. Za špriockit lahko tudi vodobrusnega uporabiš.

Kar se paličarjev tiče ti pa lahko povem samo k ktermu NE hodit!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Poliestrski kit- jst uporabljam Mobihel. Na grobo brusim z granulacijo 60-80, potem pa tako, da se ne vidi več raz (tam do ene 300) ter šprickit tam z do 600-800. Za špriockit lahko tudi vodobrusnega uporabiš.

Kar se paličarjev tiče ti pa lahko povem samo k ktermu NE hodit!!

No šprickit že imam...si bom od brata sposodil :evilgrin: , edino kar rabim je še ta poliestrski kit (ga sploh lahko uporabim, bo sploh prijel, glede na to, da je stranska plastika iz ''plastike''...no poliester sigurno ni) in seveda brusni papir, pa se bom počasi lotil.

Pa hvala za odgovor, sem spremljal tvojo temo in si Suzo, po sedanjih slikah sodeč, super zrihtal. :worship::topic:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

nič skrbet, poliestrski kit prime povsod, sam sem ga z trdilcem mešal kar na kosu stekla ki sem ga našel doma, ti povem da sem ga moral potem s špohtlom stran praskat pa je še vedno par flik gor.......pa upoštevaj še to da je steklo popolnoma gladko!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

nič skrbet, poliestrski kit prime povsod, sam sem ga z trdilcem mešal kar na kosu stekla ki sem ga našel doma, ti povem da sem ga moral potem s špohtlom stran praskat pa je še vedno par flik gor.......pa upoštevaj še to da je steklo popolnoma gladko!

No pol pa kul, bom šel malo po trgovinah pogledat kje ga majo, da čim prej to zrihtam.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vidim da vsi nekaj nosite svasat plastike k licarjem, ampak to se da zelo enostavno nardit tud doma, rabis pa samo spajkalnik, malo spretnosti in nekaj kita, da potem zapolnis brazgotine. Jest sm sam svasal, nekje sem celo vgradil drug kos plastike ker je manjkala, vse pa se da naredit zelo lepo. Ce koga zanima, kako tocno poteka, naj me kar vprasa!

ps.- se opravicujem, mam nove angleske windowse pa ne podpirajo stresic.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jaz abs plastiko limam tako, da drobne opilke plastike raztopim v acetonu, da nastane masa viskoznosti sirupa in s tem namažem pripravljeno plastiko. Obnese se super, končna trdnost je nekje 85% original plastike, ampak traja pa nekaj časa da se dobro posuši in ni preveč primerno če se mudi. Pa pazit je treba da ne ostane preveč mehurčkov, ker potem oslabi spoj.

Za kakšne nosilce, pa s spajkalnikom zatopim kos mrežastega aluminija v plastiko, da jo dodatno ojača.

Popravljeno . Popravil simonsi
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vidim da vsi nekaj nosite svasat plastike k licarjem, ampak to se da zelo enostavno nardit tud doma, rabis pa samo spajkalnik, malo spretnosti in nekaj kita, da potem zapolnis brazgotine. Jest sm sam svasal, nekje sem celo vgradil drug kos plastike ker je manjkala, vse pa se da naredit zelo lepo. Ce koga zanima, kako tocno poteka, naj me kar vprasa!

ps.- se opravicujem, mam nove angleske windowse pa ne podpirajo stresic.

Maš PM.

jaz abs plastiko limam tako, da drobne opilke plastike raztopim v acetonu, da nastane masa viskoznosti sirupa in s tem namažem pripravljeno plastiko. Obnese se super, končna trdnost je nekje 85% original plastike, ampak traja pa nekaj časa da se dobro posuši in ni preveč primerno če se mudi. Pa pazit je treba da ne ostane preveč mehurčkov, ker potem oslabi spoj.

Za kakšne nosilce, pa s spajkalnikom zatopim kos mrežastega aluminija v plastiko, da jo dodatno ojača.

Hmmm, zdi se vredu ideja, bom tudi to probal, če se postopek od RHonde ne obnese. :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mi lahko kdo prosim pove kje naj kupim "peno" ki služi kot sedež pri poliestrih in tiste hitre vijake za spenjat poliestre med sabo?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mi lahko kdo prosim pove kje naj kupim "peno" ki služi kot sedež pri poliestrih in tiste hitre vijake za spenjat poliestre med sabo?

klik

peno mislim da imajo tudi tc motoshop

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mi lahko kdo prosim pove kje naj kupim "peno" ki služi kot sedež pri poliestrih in tiste hitre vijake za spenjat poliestre med sabo?

Za peno; če si iz Ljubljane Merkur Jama za Bežigradom.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Moj motor je trenutno v takem stanju, kakor je razvidno iz slik in me zanima:

-s čim bi se dalo doma zlepit razpoko vidno na slikah?

fotografija0057c.jpg

fotografija0058.jpg

-kateremu ličarju naj bi dal za popravit :

-ukrivit tist štulc s šraufom in ga zadelat nazaj, da ne bo luknje v plastiki,

-lepo pokitat tisto na zadnji plastiki,

-vse skupaj pobarvat,

da bo najlepše naredil, po možnosti kdo, ki je iz Lj ali okolice. Ali pa iz primorske!

fotografija0059.jpg

fotografija0056.jpg

fotografija0061.jpg

fotografija0062.jpg

Hvala in LP,

Urban

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!