Skoči na vsebino

Verouk..


Thundercat

Priporočene objave

Kaj menite o tem, da bi v šolah imeli na izbiro predmet Verouk, ki bi se štel kot eden izmed obveznih izbirnih predmetov?

Izvajal bi se v nešolskih prostorih (Župnišču)....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gregs, saj nisi ti nestrpnež. CERKEV je nestrpna s svojim posiljevanjem.

(in DA, hodil sem k neobveznemu verouku)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj pomeni obvezni izbirni predmet? Je obvezen ali izbiren? :blink:

Če ne bo obvezen in bo torej razlika le v tem, da šteje tudi udeležba pri verouku v sklad ur ki jih morajo otroci nabrati, se mi ne zdi nič slabega. Seveda bi morali, da se zagotovi enakopravnost, enako možnost dati vsem verskim skupnostim, ne le RKC.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj pomeni obvezni izbirni predmet? Je obvezen ali izbiren? :blink:

Če ne bo obvezen in bo torej razlika le v tem, da šteje tudi udeležba pri verouku v sklad ur ki jih morajo otroci nabrati, se mi ne zdi nič slabega. Seveda bi morali, da se zagotovi enakopravnost, enako možnost dati vsem verskim skupnostim, ne le RKC.

Obvezni IZBIRNI pomeni, da nimaš možnosti si NE izbrati tega za izbirnega. Torej je v bistvu obvezen za vse.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Živjo,verouk je v cerkvi upadel,sedaj so se pa na šolo spravl,da jih ni sram LP Curi

misliš da je udeležba pri verouku upadla....sej nočejo v šole..lahko ostane tam kjer je sam kot obvezni izbirni naj bi bil....

a ste gledali Trenja.....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Meni se zdaj ni jasno, kaj vam ni prav ... obvezen je, ce si ga izberes, ampak menda ti ga ni treba izbrati? Mislim - ni menda to edini predmet ki si ga lahko izberes? :) Vec jih mora biti ze po definiciji "izbire". Tko da - who cares ... dokler je to prostovoljno :unsure:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pocrkajo naj - golazen primitivna... Lahko pa da je to samo moje mnenje...

K da ni dost v soli smiselnih predmetov, morajo uvrstit v predmetnik se nekaj, kar je skregano z realnim svetom. Pa kaj pol ce je en tip napisal bestseller (biblijo) pa je folk tok resno zagrabu, pa misli da je to res... Pol bi lohk tud Lord of the rings dal v svoj predmet pa religijo na tem zgradil (se dosti bolj smiselno bi bilo)

V trenjih mi je bil full vsec argument, da bi z uvedbo te gnusobe v solo razbremenili solarje... Imam boljso idejo, ce so prevec obremenjeni naj nehajo h verouku hodit! Ker ce je temu tako, bi lahko uvedli se karate kot izbirni predmet, pa gimnastiko, pa jogo, pa jazz balet oz. vse izvensolske dejavnosti, ki obremenjujejo boge solarje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Meni se zdaj ni jasno, kaj vam ni prav ... obvezen je, ce si ga izberes, ampak menda ti ga ni treba izbrati? Mislim - ni menda to edini predmet ki si ga lahko izberes? :) Vec jih mora biti ze po definiciji "izbire". Tko da - who cares ... dokler je to prostovoljno :unsure:

imaš res...po tej definiciji...sam problem je ker je to predlog katoliške cerkve...in če imajo katoliki pravico do izbire tega predmeta a nimajo tudi druge vere enake pravice....v šolah pa itak že obstaja obvezni izbirni predmet z imenom verstva in etika, kjer se očijo o vseh religijah...o katoliških baje da največ (ker je procentualno v SLO največ kat.) ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hmm no ja, po eni strani je to slabo ker lahko to vodi v to, da bodo se vsi ostali to hoteli in bo kmal se kako sinagogo treba imet :lol1: Ampak ce je prostovoljno me figo briga ... ce je pa tako da je obvezen za vse, sem pa seveda proti ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

da bodo se vsi ostali to hoteli in bo kmal se kako sinagogo treba imet :lol1:

sej đamija bo kmalu v ljubljani..... ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Da so ljudje verni, me ne moti.

To je pač stvar posameznika.

Da pa se vera vtika v šolstvo in v življenje drugače mislečih ljudi, to pa se mi zdi nesprejemljivo.

Zveni kot posilstvo...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prijatelj iz Italije mi je zadevo pojasnil nekako takole:

Tudi pri njih je verouk "izbirni" predmet. Njegova hči in še par sošolcev (manjšina) ga niso izbrali. Vse lepo in prav, vendar so se farji odločili in jim to "neizbiro" po najboljših močeh zagrenili. Medtem ko je potekal verouk, so oni morali sedeti v nekakšnem "oslovskem kotu" kar na hodniku, ker kao ni bilo proste učilnice. Seveda so jih lahko tam vsi pravoverni brez težav opazili in temu primerno zaničevali. Res ljubko... <_<

Kar se mene tiče:

- verouk kot splošno spoznavanje verstev vsekakor DA. Ker daje neko osnovo za razumevanje zgodovine in sedanjih dogajanj.

- verouk kot vsiljevanje naukov določene, uradne religije: NEIN DANKE MAMA. Kako naj jaz/bumbar vem, da so mi od vseh možnih bogov instalirali ravno tistega pravega? In če so mi instalirali napačnega (kar se po zakonih verjetnosti kaj lahko primeri), utegne tisti pravi užaljeno kuhat riwc in me odkatapultirat v pekel, pa nikome ništa...

Yeba, ane? :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne more krščanska vera kar tako vsilit svoj predmet v šole, ker nimajo nobene pravice, da bi to storili. Vsak ima svojo prepričanje in veruje v tisto kar se sam odloči, zato to enostavno ni sprejemljivo in kot je rekel Kekec gre za posilstvo. Seveda bi bilo zelo poučno, če v šole uvedjo predmet o verstvih, ki bi bil splošen in bi se seznanili z različnimi verstvi, njihovo zgodovino, kulturo, ipd. Tisti, ki so krščansko usmerjeni imajo sedaj verouk organiziran izven šolske dejavnosti in naj tako tudi ostane. :BUA: :BUA: :BUA:

S tem kar počne krščanska cerkev pri nas, odkar je na čelu Rode, je resnično nesprejemljivo in grozno. Vse kar delajo je v nasprotju s tem kar krščanstvo je. Še dobro, da nismo v srednjem veku, ker bi me ziher zažgali O:-)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne da bi vas kaj na hudičevo hvalil, ampak tu sedaj sem pa ponosen navas. Podpiram zgornja mnenja.

Očitno želja po svobodi, ki naj bi jo imeli vgrajeno motoristi ne dopušča zatiranja s strani farjev. Bravo! :friend1:

Mi je pa všeč tista Pepijeva misel, da bi ljudje ne samo otroci nekako spoznali pestrost verstev in prepričanj iz celega sveta. S tem, da je katoliška vera še najmanj potrebna razlag, saj je žal že posiljena v nas način življenja. Drugačne je treba približati Slovencem in to predvsem tiste, ki nimajo materialnih dobrin, torej res duhovne zadevšne.

Cerkev, kot institucija, ki določeno vero propagira in država pa morata biti STROGO ločena. Drgač pa če mene vprašate, jeb.. jim boga!

Ateist HHV

Popravljeno . Popravil Horjo horjulis vulgaris
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!