Skoči na vsebino

Verouk..


Thundercat

Priporočene objave

Hola!

V glavnem ste že vse povedali :) , dodal bi le še tole misel:

En tak zdrav odnos se mi zdi, da že a priori NIKOGAR, ki se ni pripravljen SAM obnašat po pravilih, ki jih uči sploh ne bi smeli jemat resno, kaj šele mu/jim dajat kakršnekoli pravice, ugodnosti... denar... Svoje šole? In your dreams, baby!!! Pika.

  • Ni mi všeč 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Isti Tito je dal po vojni pobiti na desetisoce nedolznih ljudi.

:kva1: :kva1: :kva1:

Prosim? :blink:

Kot bi rekla Alla - argumentiraj !B)

p.s.

Torej s spiskom " deset tisoč nedolžnih ljudi" na plan. <_<

Danes ne bom šla v knjižnico po novo knjigo, ker vidim, da se mi obeta zanimivo branje. O:-)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanimivo, da se pri teh debatah nihce razen Eina ni dotaknil se kumunizma. Saj je vse podobno. Vsi obsojate krscanstvo, jaz bom pa se mal kumunizem. Rezultati so pa isti.

Tadej, :notworthy:

Sicer pa - smo, ceprav na drugem mestu, jaz se ob komunizem itak vedno spotaknem, Einherjar pa je tudi o tem pisal :)

Poleg tega pa sploh ni treba iti do Kumrovca - po vojni so bili poboji za katere so "zasluzni" vrli slovenski komunisti ... (priporocam knjigo Aleksandra Bajta - Bermanov dosje).

Kar se pa teme tice - ce je res izbirno je zaradi mene tudi verouk lahko v soli, ce osebje priskrbi Cerkev. Dokler nikogar tja ne silijo ... koga briga <_<

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Npr. Janez Novak 1938-1946. Valjda je dal potem pobiti tudi njih, da so zakrili sledi.

Ta Janez Novak je pa bil kampeljc. Škoda da je tako žalosten konec "naredil".

Komaj osemleten, pa je že pobijal protirevolucionarno zalego.

:(

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:kva1: :kva1: :kva1:

Prosim? :blink:

Kot bi rekla Alla - argumentiraj !B)

p.s.

Torej s spiskom " deset tisoč nedolžnih ljudi" na plan. <_<

Danes ne bom šla v knjižnico po novo knjigo, ker vidim, da se mi obeta zanimivo branje. O:-)

za 42 taksnih primerov ti lahko moj dedek pove. je z njimi "sedel" (kot obsojen na smrt) nekaj casa na racun partije in komunizma (13letstrogegazaporainsamicepress), ceprav so imeli partizani med vojno 1941 -45 v _njegovi hisi_ javko in skrivalisce in na vikendu bolnico. in se bi se dalo povedati. 1948 so pa vse "pozabili".

SFSN, a ne kekec III?!

no comment.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Branje o izpovedi obsojenih za časa YU

Dahauski procesi

Umiranje na obroke

Bermanov dosje (cyc)

Lisičji čas (Tadej)

7000 dni v Sibiriji--no tu gre že za SZ.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se po osamosvojitveni vojni so rdeci zakuhali afero Izbrisani in bomo spet mi najebal, ko bomo placevali odskodnine.

Tadej

.....Tadej...majhna napaka....afero Izbrisani niso zakuhali rdeči,temvec veleučeni intelektualci,ki so si razlagali zakon in človekove pravice po svoje.....je pa res, da zaradi takšnih velecenjenih in učenih indijancev ostali placujemo...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne bom citiral posameznih odgovorov, saj je tema spet postala klasično "SLOVENSKA".

Od izbirnega predmeta smo spet prišli na nacizem, komunizem, partizanstvo, izbrisani.....

In o tem mi najbolj učeno govorijo ljudje, ki se v času komunizma niti rodili še niso, pa ga že od nekdaj obsojajo (Cyc), kakor Ice, ki ga je dedek učil zgodovine.

Tudi mene se je oče skoraj odrekel, ko v vojski(bivša JLA-generacija 1980) nisem hotel v ZK. Pa sem po prepričanju še vedno bolj rdeč, kot kakšne druge barve.

Kljub temu spoštujem tudi vse verne. VERNE V SRCU, da ne bo pomote. Kakor tudi KOMUNISTE V SRCU, da smo si na jasnem po tej plati.

Imamo pa tudi osebke, ki se obračajo po vetru.

Prijatelji moji!!!

Ne sodimo o zgodovini mi, ki deležni smo bili le nje najlepšega...

Naj se o tem zmenijo naši očetje, dedki, babice...

Poskusimo živeti za naprej in naj se ne sprevrže vsaka politična tema v debato: kdor ni z nami, je proti nam...

Sicer pa je moje osebno mnenje o temi: Izbirni predmet , da, vendar ne samo o katoliški veri. Naj obravnava vse vere enakopravno: od budizma, katolištva, do islama in podobnih ver. Človek, čim več ve, tem širši pogled ima. In tu znanja o verah ne škodijo. Celo koristijo. Kakor ne škodi tudi razlaga Titovega pogleda in generacije predvojnih, vojnih in povojnih komunistov na razvoj naše bivše Jugoslavije, pa tudi ostala znanja iz naše daljne in bližnje zgodovine.

Vendar naj bi nam ta znanja koristila za vnaprej.

Ubogikiživijoodpreteklostiinzapreteklostpress...

Popravljeno . Popravil Damian
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sama se strinjam z vsem kar je povedal Damian in še ostali ... ampak dokler govorijo o izbirnem predmetu pod imenom verouk, ne moremo govoriti o predmetu, ki bo govoril o vseh verstvih, ker vemo o čem uči verouk ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sicer nisem zato, da imajo v šoli izbirni predmeti Verouk - kot so povedali tudi na Trenjah - potem bi ga morali tudi ocenjevati....potem pa se že izgubi celoten pomen.

Sem pa zato, da bi lahko organizirali, da bi po končanem pouku imeli otroci (tisti, ki bi želeli) Verouk. Dejansko bi samo izkoristili prostore šole.

Zakaj? Zato, ker bi bilo lažje za otroke. Že tako imajo veliko obveznosti, pa bi jim na ta način olajšali.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In o tem mi najbolj učeno govorijo ljudje, ki se v času komunizma niti rodili še niso, pa ga že od nekdaj obsojajo (Cyc), kakor Ice, ki ga je dedek učil zgodovine.

To ni cisto res, bo nekaj na tem ce se spomnim, ceprav samo tam od okoli 1985 naprej (povsem dovolj da se spomnim lustnih izletov v Celovec - po reci, ki jih tu ni bilo. Ampak kaj pa jaz vem, jaz se takrat se nisem rodil :D) ... In sploh - ce jaz omenim zlocine, ki so jih zagresili - kaj hudica ima pa to veze ce jaz nisem 65+ let star da bi se lahko spomnil takratnega dogajanja? Hudica no - pa obrnimo situacijo - tako boste lazje razumeli. Ja kaj je pa z nacizmom narobe? Saj se se rodili niste takrat ... holokavst? Pa ste videli to sploh?! Dostikrat kdo od vas obsoja nacizem - ampak a ste sploh ziveli v tistem casu da bi to poznali? Samo brali ste, kajne? :)

Priblizno taki so vasi argumenti ce kdo obsoja komunizem. :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, da vam jaz po svoje povem.

Nacizem je začel s sranjem! Komunizem in kapitalizem ali kakor koli že rečemo takratni zahodni demokraciji, sta ga pa namahala po gobcu! In ker sta zmagala, sta mu pobrala skoraj vse frnikule in fračke. OK?

Tole tako v basni.

Koliko je bilo v resnici bolj krvavo pa vsi veste. In da smo si na jasnem, jaz bi naredil isto! Za soseda bom gledal tistega, ki ...... ma brez veze, kdor neče zastopit, tudi nikoli ne bo.

Najbolj zanimivo je pa res, da se to pogreva, ko skoraj nobenega takrat živečega ni več med nami. Pa še mladci in mladenke rosnih 20ih let imajo največ za povedat, kako je bilo hudo pod "komunizmom". Svašta.....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sicer nisem zato, da imajo v šoli izbirni predmeti Verouk - kot so povedali tudi na Trenjah - potem bi ga morali tudi ocenjevati....potem pa se že izgubi celoten pomen.

Sem pa zato, da bi lahko organizirali, da bi po končanem pouku imeli otroci (tisti, ki bi želeli) Verouk. Dejansko bi samo izkoristili prostore šole.

Zakaj? Zato, ker bi bilo lažje za otroke. Že tako imajo veliko obveznosti, pa bi jim na ta način olajšali.

Drek pa olajsat jim stvari... Kaj pa ostali otroci, ki imajo kaj drugega izven sole - naprimer kak sport - recimo jaz sem imel celo osn in srednjo solo karate (zato mi je najlazje primerjati).

Vsak dan sem sel po soli na trening (4 dni v tednu sem imel treninge) pa prihajal domov ob cca 22h pa ni noben pomislil, da je to zajebano - ce ti kaj ni bilo vsec si pac nehal trenirat... sola je le sola.

Zakaj bi potem nekaj tako nekoristnega in neumnega, kot je verouk v solo tlacili? Ce so bogi otroci preobremenjeni naj si manj zahteven hobi najdejo ne pa studijo pohlevnosti in poneumljanja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, da vam jaz po svoje povem.

Nacizem je začel s sranjem! Komunizem in kapitalizem ali kakor koli že rečemo takratni zahodni demokraciji, sta ga pa namahala po gobcu! In ker sta zmagala, sta mu pobrala skoraj vse frnikule in fračke. OK?

Tole pa ne bo čist res---,,nacizem,, se je učil pri Angležih (logorji v afriki za bure) glede ,,notranjega sovražnika,, pa pri komunizmu--BTW a veš, da je Mussolini hodil poslušat Lenina?

Damijan: Zgodovina se uči in razume iz knjig in od pripovedovanj dedkov, konc koncev sprejemamo teorije o izgledu in življenju dinozavrov pa čeprav takrat človek še ni obstajal. Se pa strinjam s tabo, da je treba živeti za jutri in ne za včeraj.

Sicer smo pa spet čist z smeri usekal.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa se ena motoristicn komunisticna:

- pred mnogo leti v YU sploh nisi mogel kupiti ali uvoziti motrje, ki ni bil made in komunist country

- kasneje se je zakon nekaj spremenil in so motorje lahko uvozili le zdomci

- tem motorjem so pred registracijo vzeli ven peto in mogoce se cetrto prestavo ali pa so jim vstavili "blokado", ker motor navadnega drzavljana ni smel iti hitreje kot policijski.

A si predstavljas, da danes kupis Ninjo 12, potem ti pa v menjalniku pustijo le prvo prestavo, ker ne sme iti hitreje kot policijski motor BMW R 65.

Tadej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To ni cisto res, bo nekaj na tem ce se spomnim, ceprav samo tam od okoli 1985 naprej (povsem dovolj da se spomnim lustnih izletov v Celovec - po reci, ki jih tu ni bilo....

Cyc, sploh ni bilo mišljeno osebno niti proti tebi niti komu drugemu. Pobral sem pač dva primera, ki sta bila v topicu najbližja...

Hotel pa sem povedati, da se mi zdi brezvezno in brezplodno razpravljanje in razsojanje na podlagi preteklosti. Jaz sem sicer rojen dobrih 20 let pred teboj, pa sem v svoji mladosti (če štejem od 10 leta naprej) doživljal le lepše strani sistema. Edino, kar smo hodili v Trst in Celovec po par stvari... Drugače pa je bila moja mladost bolj brezskrbna, kot je mladost mojih otrok.

Večje probleme so verjetno imeli naši očetje in tudi dedki.

Zato tudi predlagam, naj te probleme rešujejo oni

Všeč mi je bil citat Benke, ki gre približno tako: Ne razmišljam o jutri, saj potem ne morem v pristno doživeti današnjega dne....

Še bolj pa se mi zdi brezplodno, da bi se odpovedovali današnjemu dnevu zaradi razmišljanja o preteklosti...

LPD

P.S.

Kar se tiče priporočila knjige: Dobra knjiga, vendar je treba vedeti, da je takih pričevanj na stotine. raznoraznih. In treba bi bilo prebrati precej, precej knjig, da bi lahko lažje sodili o zgodovini....

Če je res potrebno, da mi sodimo in se obremenjujemo s preteklostjo ...??

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tole zgoraj... hmmm, eni ste pa res zarukani. :hmm: :BUA:

... in tudi jaz nisem za verouk v javnih šolah. Sem pa za versko vzgojo.

Lp,

Popravljeno . Popravil RoadKill
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!