Skoči na vsebino

Verouk..


Thundercat

Priporočene objave

... durhmarš mi bo kdo bingljal pri vratih ...

O jebenti, na to pa nisem pomislil! :slap:

A se ti lahko jaz prvi opravičim za idiotsko idejo o opravičilu? :(

Ampak vsem drugim se pa lahko opravičijo, a ne? Recimo tistim, katerim so s tem pahnili v smrt kako žlahto?

Popravljeno . Popravil andi1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

O jebenti, na to pa nisem pomislil! :slap:

A se ti lahko jaz prvi opravičim za idiotsko idejo o opravičilu? :(

tipiš sloveniš .. najprej pozivaš na barikade,

ko ti pa en Pepe reče, da to ne bo kar tako,

se pa userješ ..

Qrc ..

pravi revolucionarji bodo izumrli s Castrom.

:ninja: = O:-)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tipiš sloveniš .. najprej pozivaš na barikade,

ko ti pa en Pepe reče, da to ne bo kar tako,

se pa userješ ..

Qrc ..

pravi revolucionarji bodo izumrli s Castrom.

:ninja: = O:-)

Ne bo držalo, samo Pepeta sem izvzel, vsi ostali smo še v igri.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prijatelj Andi, a lahko prosim mene črtaš s spisska celotnega slovenskega naroda, ki se mu je treba opravičiti? Ker, denimo da te tačrni uslišijo in se mi pridejo opravičit, potem tardeči sigurno ne bodo hoteli zaostajat in mi bodo grenili s svojimi opravičili. Za njimi pa zeleni, pa vijoličasti, pa roza in tako naprej, kompletna mavrica. Skratka: durhmarš mi bo kdo bingljal pri vratih. Jaz imam pa kot zaprisežen medved neizmerno rad mir v svojem brlogu. Tako pred opravičili kot tudi pred veroukom. A sva zmenjena? Qualla :)

Živjo Pepe,

sicer sem šel že v posteljo, a mi misel na tvoj odgovor ni dala spati, zato sem šel nazaj na računalnik in evo me spet na forumu.

Tu so moje misli:

mislim, da si se hotel malo pohecati, a tema, ki sem jo načel - čeprav ne spada ravno pod verouk - je krvavo resna in preveč obsojanja vredna, da bi se lahko iz nje norčevali.

Drhal pod patronatom RKC (bela garda, plava garda, belogardisti, črnorokci,... pa tudi pripadniki RKC, da ne bo pomote) je v zapore, taborišča in na morišča spravila na desettisoče slovencev. In nihče od njih se ni odpovedal svojemu slovenstvu - ti si to pripravljen storiti takoj, samo da ti nekaj ljudi ne bi zvonilo na vrata! Pa izklopi zvonec, če hočeš mir!

Še so živi ljudje, katere so zasliševali in pretepali bogoslovci, duhovniki in župniki! Okupatorju se s tem skoraj ni bilo treba ukvarjati. Da ne govorim o sorodnikih in potomcih tistih, kateri zaradi RKC-ja konca vojne sploh niso dočakali!

In ta ista RKC se danes obnaša, kot da se ni nič zgodilo! Dokazov o njenem ravnanju in delovanju v letih 1941 - 1945 je toliko, da bi lahko naredili en ornk muzej samo na to temo. Dokumenti, slike, pisma, pričevanja,...

Pepe, Pepe, tega nisem pričakoval od tebe!

In Broj Jedan je imel popolnoma prav. da je bil razočaran nad mano! Prvo sem ti odgovoril in šele potem razmislil, namesto da bi storil ravno obratno.

Brez zamere in en lep pozdrav, Andi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tipiš sloveniš .. najprej pozivaš na barikade,

ko ti pa en Pepe reče, da to ne bo kar tako,

se pa userješ ..

Qrc ..

pravi revolucionarji bodo izumrli s Castrom.

:ninja: = O:-)

Slovenci niso nikoli bili revolucionarji. Znali pa so odlično jamrati in ogovarjati. Zato lahko o kakeršnemkoli revolucionarnem dejanju ali državljanski neposlušnosti v RS le sanjamo-sanjajo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Živjo Pepe,

sicer sem šel že v posteljo, a mi misel na tvoj odgovor ni dala spati, zato sem šel nazaj na računalnik in evo me spet na forumu.

Tu so moje misli:

mislim, da si se hotel malo pohecati, a tema, ki sem jo načel - čeprav ne spada ravno pod verouk - je krvavo resna in preveč obsojanja vredna, da bi se lahko iz nje norčevali.

Drhal pod patronatom RKC (bela garda, plava garda, belogardisti, črnorokci,... pa tudi pripadniki RKC, da ne bo pomote) je v zapore, taborišča in na morišča spravila na desettisoče slovencev. In nihče od njih se ni odpovedal svojemu slovenstvu - ti si to pripravljen storiti takoj, samo da ti nekaj ljudi ne bi zvonilo na vrata! Pa izklopi zvonec, če hočeš mir!

Še so živi ljudje, katere so zasliševali in pretepali bogoslovci, duhovniki in župniki! Okupatorju se s tem skoraj ni bilo treba ukvarjati. Da ne govorim o sorodnikih in potomcih tistih, kateri zaradi RKC-ja konca vojne sploh niso dočakali!

In ta ista RKC se danes obnaša, kot da se ni nič zgodilo! Dokazov o njenem ravnanju in delovanju v letih 1941 - 1945 je toliko, da bi lahko naredili en ornk muzej samo na to temo. Dokumenti, slike, pisma, pričevanja,...

Pepe, Pepe, tega nisem pričakoval od tebe!

In Broj Jedan je imel popolnoma prav. da je bil razočaran nad mano! Prvo sem ti odgovoril in šele potem razmislil, namesto da bi storil ravno obratno.

Brez zamere in en lep pozdrav, Andi.

Prijatelj Andi, zelo te razumem. Morda mi boš verjel, če ti namignem, da tudi moja familija in nekaj zelo kredibilnih znancev nima najboljših izkušenj s tačrnimi. Vendar ti moram v isti sapi namigniti, da tudi izkušnje taiste moje familije in spet nekaterih enako kredibilnih znancev s tardečimi niso bogvekaj. Več ti na to temo ne bom razkladal, ker:

- verjamem, da si pameten fant in že vsaj približo slutiš, kam pes taco moli

- bi bil prisiljen v ta namen temeljiteje razkopavat svoje spomine, sempatja podkrepljene s kako staro fotko ali dokumentom in bi bil posledično jako žalosten

- bi se prejkone za vsako meni dostopno dejstvo, obelodanjeno na tem forumu, v hipu našel vsaj en model, ki bi vehementno trdil: "To pa že ni res !"

Poanta celotne moje klobase je pa nekako taka: v vse mogoče odtenke med črno in rdečo pobarvani gospodje in gospe so v različnih obdobjih zagrešili lep kupček svinjarij, vsak po svojih najboljših močeh. In vsaj moji opešani učki ne vidijo nekih silnih hord raznobarvnih spokornikov, ki bi si pulili lase, se posipali s pepelom in tožeče vzdihovali: "Jao, kaj smo storili... ! :wallbash: :cry: " Nasprotno, vsi nosijo svoje raznobarvne glave karseda visoko.

In NE, nisem se hecal z ugotovitvijo, da ne rabim opravičil. Ker bi, naiven kot sem, utegnil celo verjeti, da so mišljena resno, pa ne bi bila. Sem pa, če bo kdo moj prejšnji prispevek hotel prebrati in razumeti, obzirno namignil, kaj bi me utegnilo razveseliti in brez odvečnih besed celo prepričati o benignosti raznih tvorb: mir.

As simple as that, saj nenazadnje sem ipaq en simpl PEPE. Probaj se s tem počasi sprijaznit, pa boš imel bistveno manj težav s spanjem, meni pa ne bo treba navsezgodaj pissarit tako dolgih klobas :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kakor

pred vsako revolucijo, so se Slovenci tudi tule na Motomarsu razdelili v 3 struje, čeprav se načeloma strinjamo o vsem, kar se RKC tiče (kojojebepress) in prowzaprow, kot sem enkrat že omenil: med nami ni videti nekega gorečega zagovornika RKC in njenih dvoličnih svinjarij - takih in drugačnih.

Te 3

struje lahko označimo:

1 revolucionarno, ki se nagiba h aktivnim akcijam in grozi po forumih

2 zmerno, ki najraje malo pljuva po forumih

3 in modrijansko-umirjeno-pacifistično, katero več ali manj boli q**c za vse skupaj in si misli svoje

Ys

sam sebe ne vem kam bi dew in sem malo zmeden, saj se mi po eni strani smilijo sonarodnjaki,

katere zaradi butastosti RKC vleče za jajca in jim ropa premoženje, po drugi strani pa vem, da bi

v eventuelni konkretni akciji (recimo javno pljuvanje v časopisih po RKC) najprej padli po meni

ti isti sonarodnjaki, katere bi poizkusil spraviti h pameti in spregledanju. Popolnoma očitno bi se

spet zgodil narodni razdor.

RKC

bi se pa smejala v ozadju, podpihovala spor in v tej megli mirno ropala narod dalje - kot že tolikokrat

v zgodovini.

Zato,

dam do neke mere prow Pepetu, po drugi strani pa razumem Andija .. po tretji strani mi pa absolutno ni jasno, kako bi izpeljali kakršno koli akcijo s tem v zvezi ne da bi nas obsojalo 3/4 Slovenije,

da o EU sploh ne govorim.

Andi,

če takole malo resneje pogledamo sceno .. a ne?

:hmm:

Pepe

je resnično moder možakar in se vedno pravilno odloča, samo včasih (zelooo redko)

ga pa kdo ne razume povsem.

:yes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zato dam do neke mere prow Pepetu, po drugi strani pa razumem Andija .. po tretji strani mi pa absolutno ni jasno, kako bi izpeljali kakršno koli akcijo s tem v zvezi ne da bi nas obsojalo 3/4 Slovenije,

da o EU sploh ne govorim.

Zmeraj bi obsojali, ker je tako najlažje. Obsojati, pametovati, se zgražata....Ko vprašaš, kako bi oni to izpeljali, ni odgovora. Slovenska klasika.

Popravljeno . Popravil gattolina
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Slovenci niso nikoli bili revolucionarji.

Pa jih je bilo vseeno kar nekaj in to na različnih področjih:

Jurij Vega - matematika

Janez Puh - tehnika

Jožef Stefan - fizika

Rudolf Maister - vojaška taktika

Ivan Maček - filozofija upravljanja z množicami (beri: povojni poboji)

Edvard Kardelj - ekonomska (ne)znanost

Vsak od njih je v svojem času naredil pravo malo revolucijo - tako v slovenskem kot tudi v evropskem prostoru. In verjetno nisem vseh omenil.

Zmeraj bi obsojali, ker je tako najlažje. Obsojati, pametovati, se zgražata....Ko vprašaš, kako bi oni to izpeljali, ni odgovora. Slovenska klasika.

Lepše svojega posta ne bi mogel opisati. Bravo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa jih je bilo vseeno kar nekaj in to na različnih področjih:

Jurij Vega - matematika

Janez Puh - tehnika

Jožef Stefan - fizika

Rudolf Maister - vojaška taktika

Ivan Maček - filozofija upravljanja z množicami (beri: povojni poboji)

Edvard Kardelj - ekonomska (ne)znanost

Vsak od njih je v svojem času naredil pravo malo revolucijo - tako v slovenskem kot tudi v evropskem prostoru. In verjetno nisem vseh omenil.

Lepše svojega posta ne bi mogel opisati. Bravo.

Pozabil si na Črtomirja, enega izmed zadnjih in obenem prvih borcev proti RKC :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sicer res to ne spada sem, samo da ne odpiram nove teme. Pa tudi župnik cerkvice na blejskem otoku je ukinil plačevanje takse za ogled otoka. Ampak, da bo vsem bolj jasno, nekaj iz zakona o vodah:

http://www.mop.gov.si/fileadmin/mop.gov.si...okolje/vode.pdf

V njem piše,

4. člen

(naloge države in lokalne skupnosti)

Upravljanje z vodami in vodnimi ter priobalnimi zemljišči je v pristojnosti države, razen tistih nalog, za katere je po tem zakonu pristojna lokalna skupnost.

Torej si župnik lasti tudi priobalno zemljišče, ki je

14. člen

(priobalno zemljišče celinskih voda)

(1) Zemljišče, ki neposredno meji na vodno zemljišče, je priobalno zemljišče celinskih voda (v nadaljnjem besedilu: priobalno zemljišče).

(2) Zunanja meja priobalnih zemljišč sega na vodah 1. reda 15 metrov od meje vodnega zemljišča, na vodah 2. reda pa pet metrov od meje vodnega zemljišča.

V Prilogi zakona so navedene vode 1. reda med katero spada tudi blejsko jezero.

Torej, če se izkrcam na Blejskem otoku lahko hodim po 15 meterskem priobalnem pasu, ki je v lasti države, brez da me farji gnjavijo z nekimi dajatvami. Ali pa so oni že nad zakoni, državo in državljani?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vendar ti moram v isti sapi namigniti, da tudi izkušnje taiste moje familije in spet nekaterih enako kredibilnih znancev s tardečimi niso bogvekaj. Več ti na to temo ne bom razkladal, ker:

- verjamem, da že vsaj približo slutiš, kam pes taco moli

Zgodovina je bila in bo ostala en od mojih hobijev, zato prekleto dobro vem, o čem govoriš. Mislim, da o vsej tej tematiki vem precej več kot povprečen slovenec. Pojavlja se en sam problem: o svinjarijah rdečih se ve, o njih se je, se in se še bo govorilo, Če že ne bodo za svoja dejanja odgovarjali posamezniki, je njih in njihovo gibanje zaenkrat vsaj delno obsodila zgodovina! O temi rdeče strahovlade bi lahko govorili v temi J.B.-TITO in podobnih 'nostalgičnih' izlivih.

Kaj pa RKC? Še kakih 20 ali 30 let, pa bodo še dokazi uničeni in potem bo RKC dokončno čista in neomadeževana in se bo s še večjo ihto vmešavala v naše vsakdanje življenje. Vse je tiho, nihče od vodilnih nima korajže, da bi kaj takega sploh omenil. Očitno se bom moral enkrat oglasiti v kakšnih 'Pismih bralcev' in malo pobezati v to smer.

SF-SN, za pet Kristusovih ran, naj crkne partizan, na veke Amen in lep pozdrav vsem skupaj, Andi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

....v hipu našel vsaj en model, ki bi vehementno trdil: "To pa že ni res !"

To pa že ni res!

Pa brez zamere prosim. :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj pa RKC? Še kakih 20 ali 30 let, pa bodo še dokazi uničeni in potem bo RKC dokončno čista in

Dajva midva poskrbet, da ne bo tako. Kdaj in kje se dobiva?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zgodovina je bila in bo ostala en od mojih hobijev, zato prekleto dobro vem, o čem govoriš. Mislim, da o vsej tej tematiki vem precej več kot povprečen slovenec...

O tem nisem nikoli dvomil. Je pa po drugi plati očitno, da si ognjevit in zaletav mladenič, sicer mi ne bi v bejbifejs metal očitkov kot:

... In nihče od njih se ni odpovedal svojemu slovenstvu - ti si to pripravljen storiti takoj, samo da ti nekaj ljudi ne bi zvonilo na vrata! ...

Ker tega nisem nikjer napisal, prosil sem te samo, da me črtaš s spiska Slovencev, ki potrebujejo opravičilo.

In verjetno posledično ne bi čutil potrebe, da na koncu dodaš:

...

Brez zamere in en lep pozdrav, Andi.

Jaz take lepotne dodatke potrebujem ravno toliko, kolikor potrebujem neka opravičila s strani raznoraznih verskih in političnih struj. Ljubši bi mi bil uvid in na podlagi tega ustrezna dejanja. Tega pa, kot že omenjeno, ne opažam na nobenem polu. In si ne delam utvar, da mi bo kdaj dano. Ker zgodovina, ki jo izvrstno poznaš, preprosto ne beleži takih primerov. Vsaj ne v omembe vrednem številu.

Če domnevaš, da boš z bezanjem v Pismih bralcev kogarkoli pripravil do uvida, ti seveda ne bom oporekal. Celo čestital ti bom, če ti resnično uspe. Jaz pa bom, vsaj zaenkrat, še vedno sledil svoji preprosti smeri, objavljeni na tem forumu 18. aprila 2003, v neki drugi temi:

...je pa res, da je brskanje po grobiščih opravilo, ki ga z veseljem prepuščam mrhovinarjem, nekrofilom in dr. Frankensteinu.

Ker mrhovinarji se s trupli flegma hranijo.

Nekrofile je pač toliko strah živih ljudi, da se jim dvigne samo ob mrličih.

Edini, ki je iz rezervnih delov, napraskanih po pokopališčih kaj ustvaril, je bil dr. Frankenstein. Pa še on je ustvaril monstruma...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

.. Očitno se bom moral enkrat oglasiti v kakšnih 'Pismih bralcev' in malo pobezati v to smer.

Andi,

s pismi bralcev imam veliko izkušenj. Efekt ni nič boljši, kot če dvigneš telefonsko slušalo in se pomeniš s papežem v Vatikanu ne, da bi odtipkow/zavrtew njegovo telefonsko številko.

:grim

Edina

resna solucija je ponovno se vključiti v Komunistično Partijo SLO (mislim, da še deluje)

ali v kako drugo levo usmerjeno stranko ter začeti z delom. Verjetno bo trajalo zelo dolgo, da boš prišel do besede v parlamentu. Pa še tam je 90% danes izrečenih besed ju3 cigaretni dim v orkanu.

Tako

da .. ne vem no. Zdaj so drugi časi, kot je bilo to v WW2 in treba je sprevideti,

da je Hitlerjeva ideja enotne Evrope brez meja postala realnost .. enotne Evrope, kjer

bodo manjvredni narodi (Slovani) pač skorajda sužnji Germanskim in Romanskim

državam

Veliki

EU brat je pa že zdavanj premočan, da bi prava revolucija bila realno izvedljiva.

;)

Popravljeno . Popravil Broj Jedan
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...

Tako

da .. ne vem no. Zdaj so drugi časi, kot je bilo to v WW2 in treba je sprevideti,

da je Hitlerjeva ideja enotne Evrope brez meja postala realnost .. enotne Evrope, kjer

bodo manjvredni narodi (Slovani) pač skorajda sužnji Germanskim in Romanskim

državam

...

Saj ne zameriš, Dolfi je Slovence štel med Germane in ne med Slovane.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Saj ne zameriš, Dolfi je Slovence štel med Germane in ne med Slovane.

Hočeš

rečt, da je tudi on bil nerazgledan člowk ..

:)

Bogsigavedi

kam bi nas štela recimo angleška kraljica v podobni sceni,

sy ns js vsega skupaj za kako četrtinko Londonskega predmestja.

Kdo od takihle se bo pa sploh ubadow s tem kam spadamo?

Še

dons Slovenci ne razumemo kako nepomembno miceni smo v teh

mednarodnih igrah.

Lej,

celo € so nam dali samo zato, ker je popolnoma vseeno, če

ga imamo ali ne. Saj, če ju3 vsi skupaj in ob enem bankrotiramo,

pa se v EU ne bo poznalo toliko, kot če bi Renault imew

10% izgube v svoji letni bilanci.

:grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hočeš

rečt, da je tudi on bil nerazgledan člowk ..

:)

Bogsigavedi

kam bi nas štela recimo angleška kraljica v podobni sceni,

sy ns js vsega skupaj za kako četrtinko Londonskega predmestja.

Kdo od takihle se bo pa sploh ubadow s tem kam spadamo?

Še

dons Slovenci ne razumemo kako nepomembno miceni smo v teh

mednarodnih igrah.

Lej,

celo € so nam dali samo zato, ker je popolnoma vseeno, če

ga imamo ali ne. Saj, če ju3 vsi skupaj in ob enem bankrotiramo,

pa se v EU ne bo poznalo toliko, kot če bi Renault imew

10% izgube v svoji letni bilanci.

:grim

To praviš ti, da je bil nerazgledan. Kot vedeževalec ali bralec misli imaš malo uspeha. Vsaj pri meni.

V mednarodnih igricah 500 najbogatejših ljudi smo vsi ostali ljudje miceni in vredni ravno toliko kot mravlje. Če jih nekaj miljonov pohodiš, nikome ništa, saj jih je še dovolj, ki bodo nosili neutrudno bogastvo v njihovo mravljišče.

Popravljeno . Popravil Lobo
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 To praviš ti, da je bil nerazgledan.

2 Kot vedeževalec ali bralec misli imaš malo uspeha. Vsaj pri meni.

3 V mednarodnih igricah 500 najbogatejših ljudi smo vsi ostali ljudje miceni in vredni ravno toliko kot mravlje. Če jih nekaj miljonov pohodiš, nikome ništa, saj jih je še dovolj, ki bodo nosili neutrudno bogastvo v njihovo mravljišče.

1 :yes: pač pleskar - od njih ni pričakovati tega, da bi bogvekako poznali zemljepis

2 pa tko se trudm :cry:

3 no, viš .. sy v bistvu se strinjava :blush:

Popravljeno . Popravil Broj Jedan
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 :yes: pač pleskar - od njih ni pričakovati tega, da bi bogvekako poznali zemljepis

...

A celo pleskar je bil? Kje je pa končal šolo?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A celo pleskar je bil? Kje je pa končal šolo?

nesposoben slikar .. zaničljivo: malar, pleskar (sy ni narediw izpita .. tako so nam povedali v šoli in tako piše spodaj)

Samo za tebe:

Hitler

kratek življenjepis.

ŽIVELJENJEPIS

Hitlerjevo otroštvo ni bilo posebej srečno, ker mu je pri 14 letih umrl oče, 4 leta kasneje pa še mati. Poskušal se je kot umetnik, vendar je padel na preizkusu iz umetnosti.* Nekaj njegovi najdete umetnin najdete TUKAJ.Leta 1914 se je pridružil vojski, kjer ni bila posebej uspešna, prišel je samo do desetarja. V vojski se ni nikoli pritoževal nad slabimi razmerami ali slabi hrano, ni se rad pogovarjal o ženskah. Raje je imel teme kot sta umetnost in zgodovina. Leta 1916 je bil ranjen in zdravil se je v Nemčiji, tam je tudi izoblikoval svoje sovraštvo proti Židom. Za to je kasneje dobil železni križec prvega reda, ki ga je do konca življenje s ponosom nosil, vendar je kljub temu ostal samo desetar. Leta 1998 je bil oslepljen v britanskem napadu s plinom. V času, ki je ležal v bolnišnici je izvedel za nemški poraz. V njegovih mislih se je izoblikovala ideja, da za poraz ni bila kriva vojska temveč politiki in Židje. V tem času naj bi tudi napravil osnutek knjige Mein kamfp (Moj boj). Po vojni se je pridružil delovni stranki, ki se je kasneje preoblikovala v nacistično, Hitler je tudi postal predsednik. Leta 1923 je poskusil prevzeti oblast z državnim udarom v Munchenu, ki pa je bil krvavo zadušen. Hitler je zaradi državne izdaje moral v zapor, kjer je napisal knjigo Mein kamfp. V knjigi je razdelil ljudi v kategorije, ki so temeljili na fizičnem izgledu. Po njegovem mnenju je bila na vrhu arijska rasa. Hitler je imel za arijsko raso Skandinavce (modre oči,svetle lase), iz katerih naj bi izvirali tudi Nemci. Najnižje pa so bili Židje in Slovani. Žide je Hitler označil kot lažnivce brez prave kulture, uničevalce arijskega humanizma in kot smrtne sovražnike arijcev. Na tem je kasneje temeljilo tudi izobčanje in pobijanje Židov (pobitih je bilo okrog 6 milijonov Židov). V bistvu pa jim je Hiltler zavidal njihovo bogastvo in visoke položaje. Ko je Hitler po dveh letih prišel iz zapora je bila njegova stranka prepovedana, prepovedani so bili tudi njegovi demagoški govori. Zaradi tega je sledilo nekakšno tiho obdobje, v tem času se je stranka organizirala; organizirala je tudi nekakšne bojne enote. Leta 1929 se je sesula borza na Wall Street-u, zaradi tega so sledile slabe razmere tudi v Nemčiji (kriza celega sveta) in tu se je ponudila priložnost Hitlerju, ki naj bi bil nekakšen rešitelj Nemčije. V tem času je bila velika beda, ljudje so bili vsega naveličani in zato so bili pripravljeni poslušati vsakega, tudi Adolfa Hitlerja. Nacisti so pred volitvami leta 1930 imeli veliko politično propagando, Hitler je imel veliko govorov, napovedoval je rešitev velikih problemov (odprava nezaposlenosti, razširitev vojske, restavracija nemške slave), in zaradi tega je bila Hitlerjeva stranka izvoljena. Nacisti so postali druga najmočnejša stranka v Nemčiji, Hitler si je zagotovil oblast in prevlado v Nemčiji do konca 2. svetovne vojne. Hitler je leta 1932 proti Hindenburgu kandidiral za predsednika, vendar ni uspel. Leta 1933 pa je Hitlerjeva stranka zmagala na volitvah in Hitler je postal predsednik vlade v Nemčiji. Istega leta pa je postal tudi diktator. Hitler je zmagal in lahko začel uresničevati svoje cilje, ki si jih je zadal v knjigi Mein Kampf-u.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

nesposoben slikar .. zaničljivo: malar, pleskar (sy ni narediw izpita .. tako so nam povedali v šoli in tako piše spodaj)

...

Torej le ni bil pleskar ali malar, če ni niti v "pleskarsko" šolo hodil, ker ni opravil sprejemnih izpitov.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gremo raje enga pokadit,pleskajo naj pa nekadilci.Ni smo vajeni črnih zidov.Pa še motijo nas ne. U :hooray: ZAKON

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Torej le ni bil pleskar ali malar, če ni niti v "pleskarsko" šolo hodil, ker ni opravil sprejemnih izpitov.

Lobo - prjatu .. kaj si se pa zapičiw v tole?

Saj

takrat ni bilo obrtniških šol - obrtniki so jemali mularijo h sebi v uk in na koncu so delali pomočniški in kasneje mojstrski izpit.

Adolf

pa v slikarski šoli (če je sploh hodil kam) ni naredil zaključnega (ne sprejemnega) izpita.

Definitivno se pa tam niso nič učili o tem ali Slovenci spadamo med Germane ali med Slovane

in tako lahko sedajle meljeva v neskončnost. Počasi se boš pa hotel-nehotel moral strinjati z mano,

da Herr Adolf ni bil ne vem kako izobražen človek, in da o pripadnosti Slovencev ni vedel kaj dosti,

kaj šele o kakih Keltih, Ilirih ali raznih praljudeh, ki so se kotalili sem in tja čez tole zemljo.

Sicer

sva pa malce zašla se mi zdi in bo bolje da prenehava, ker tole ni prava tema.

:topic:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!