Skoči na vsebino

Verouk..


Thundercat

Priporočene objave

... Proletariat slehrne dežele mora seveda najprej napraviti konec svoji lastni buržoaziji.

... in si proletariat z nasilnim strmoglavljenjem buržoazije ustanovi svoje gospostvo.

...Najbližji smoter komunistov je ... strmoglavljenje boržuaznega gospostva, osvojitev politične oblasti po proletariatu.

..Komunisti ne marajo skrivati svojih nazorov in namenov. Odkrito izjavljajo, da se dajo njihovi cilji doseči le z nasilnim prevratom vsega dosedanjega družbenega reda...

Marx in Engels sta bila za svoje čase zelo izobražena človeka (Marx je študiral pravo, zgodovino in filozofijo, Engels pa je bil filozof in politični ekonomist) in temu primeren je bil tudi njun način izražanja. In sam Marx je po evropskem revolucionarnem vrenju leta 1848 v nekem članku dejal, da so si preprosti ljudje napačno razlagali njune besede: 'napraviti konec' ali 'strmoglavljanje' ali 'nasilni prevrat' pač ne pomeni fizičnega uničenja (beri uboja), temveč politično in gospodarsko uničenje, s čimer bi jim tudi vzeli moč. Tudi ko je Jankovič kot predsednik Merkatorja dejal, da hoče prevladati na slovenskem trgu in s tem posledično uničiti npr. Emono, s tem ni mislil na ustrelitev direktorja Emone, delavcev pa strpati v taborišče!

Tudi Hitler ni bil neizobražen mož. Končal je srednjo šolo - res, da ni nikdar maturiral - in je glede izobrazbe izpolnjeval vse pogoje za vpis na Likovno akademijo. ŽAL njegovi akvareli niso bili všeč predsedniku vpisne komisije in zato ni bil sprejet. Če bi bil (spet ta ČE), bi šla zgodovina po čisto drugi poti! In tudi on ni imel sprva v mislih fizičnega uničenja židov, čeprav se najde marsikdo, ki trdi, da je to napisal že v svoji knjigi Moj boj. Prvotna ideja je bila, da bi vse evropske žide preselili na Madagaskar in tudi načrtovanja za to operacijo so se bližala končni obliki, a jih je prehitel začetek vojne in za končno realizacijo je zmanjkalo časa. Takrat se je šele začelo množično pobijanje židov.

Trdno stojim za vsem, kar sem napisal. Veliko sem prebral, tudi kar nekaj Marxa in Engelsa, kot tudi Hitlerjev Moj boj. In nenazadnje, Sveto pismo in Koran sta tudi zelo zanimivo branje, le skoncentrirati se je treba in ne brati površno. Predvsem zadnji mi je dal veliko misliti. Škoda, da ga ni prebral tudi Bush, bi imel verjetno o islamu čisto drugačno mnenje.

Pa en lep pozdrav vsem skupaj, Andi.

P.S.: se opravičujem vsem skupaj, ker se zmeraj razpišem na dolgo in široko, ampak ko enkrat začnem, enostavno ne znam nehati.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ti

si kar privošči - kolikor moreš,

saj do sedaj nisem naletel niti enkrat

na kak tvoj nezanimiv post.

:yes:

Pa

ne piši tako kratkih postov, ker imam občutek, da

nam namenoma prikrivaš kako zanimivo info.

;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Andi je očitno zelo načitan mož. Tisto o izobrazbi Marxa, Hitlerja in Engelsa pa ne drži povsem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če imaš druge info

na dan z njimi - kaj bi jih skriwow?

:OK:

Pizkusi

vsaj tako kot Andi .. malo podrobneje.

:yes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tisto o izobrazbi Marxa, Hitlerja in Engelsa pa ne drži povsem.

Drži.

Viri: Veliki splošni leksikon DZS in Encyclopaedia Britannica.

Popravljeno . Popravil andi1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:?

In

zakaj smo kaznovani s tako kratkim postom?

Pa ja nisi tistega prejšnjega, ki je biw

mišljen popolnoma iskreno, narobe razumew?

:?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če imaš druge info

na dan z njimi - kaj bi jih skriwow?

:OK:

Pizkusi

vsaj tako kot Andi .. malo podrobneje.

:yes:

Hitlerju se je zataknilo po petem razredu. Nikoli ni končal srednje šole. Za Marxa in Engelsa pa se spominjam še iz gimnazije, da nista bila, sploh Marx, tako angelska, kot so nam to prodajali v šoli. Bom raziskal in ti javim.Enciklopedičnih virov pa je več. In enciklopedij tudi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

"Islam je v bistvu eno najbolj tolerantnih verstev na svetu."

Tale izjava je pa fenomenalna. Ali mi lahko kdo odgovori, zakaj potem v S.Arabiji kot islamski državi preganjajo vse druge vere in vse druge obravnavajo kot nevernike.

Zato ker je v Savdovi Arabiji trda varianta islama - državna vera. Tudi zato, ker je Savdova Arabija ena najbolj nedemokratičnih držav na svetu. Zakaj ima trda varianta islama v Savdovi Arabiji takšno moč - mogoče zato, ker se njihov vladar še kako zaveda kaj se je zgodilo iranskemu Šahu Rezi Pahlaviju. Ker so pa Saudijci "naši" veliki prijatelji in nam veselo prodajajo nafto, jih bomo še naprej podpirali.

Ali lahko postavim v Arabiji cerkev? Ne!! Zakaj? Ker ima zelooo tolerantno vero. Naši predniki, praprapradedje so se pred vpadi Turkov skrivali, ker so se bali njihove velike tolerance nabadanja na kole.

Na arabskem polotoku imaš krščanske cerkve v skoraj vseh državah, z izjemo Savdove Arabije, seveda.

Turki so osvajali ozemlja. Tako kot so to počeli Poljaki, Švedi, Rusi itn. Natikanje na kol je, v srednjeveški Evropi, bila vsesplošna praksa. Če se nekdo ni vdal in je potem utrdba padla so, recimo, preostale branilce nataknili na kol. In to samo zato, ker so se predolgo upirali in ovirali napredovanje. Prej so jim seveda ponudili časten umik in predajo utrdbe. Malo si preberi Sienkiewicza in ne samo Andričevih nakladanj. Tudi za vojne na Balkanu pravijo, da so verske pa v bistvu ni šlo za nič drugega kot za osvajanje ozemlja.

Pa dajte no ljudje, preberite si malo zgodovine in ne kar tako flancat.

Veliko na tem forumu jih je preveč zastrupljenih in obremenjenih z raznimi ideologijami iz preteklosti, pogrevanjem dobre stare rajnke YU, komunizma, Titeja in še in še.

Aha. Škoda zate, da sem navajen misliti svojo glavo in da, po defaultu, ne verjamem nikomur, da je nekaj tako samo zato, ker nekdo tako pravi. Zato sem v Jugoslaviji bil majhen naci, danes me pa kdo takoj označi za komunista. No saj je stična točka obeh ideologij - socializem .)

Živeti je treba za danes in jutri, ne pa bluzit o nekih paranojičnih blodnjah infiltracije Cerkve v državo, domobranih, ki so delali to in to, komunizmu, ki še tli nekje na dnu itd. Teh časov je za večno konec in pika.

Misliš? Kdo ve, kaj bo čez deset ali dvajset let. KP Slovenije je pogrnila. Mogoče bo kdaj kakšna nova? Slovenija je iz komunizma prišla tja, od koder je vanj stopila leta 1945. Še vedno razdeljena na liberalce, klerikalce in tiste vmes.

Stopite pod orenk mrzli tuš, globoko vdihnite in začnite razmišljat, kaj država potrebuje in pričakuje od nas, dvignimo rodnost, postanimo konkurenčni, in predvsem, začnimo tudi kaj proizvajat, ne samo preprodajat in odpirat trgovske centre. V tem kontekstu pa se najdejo tudi vrednote, ki jih zagovarja vera.

Klasična - dvignimo rodnost :lol1: Dajva se tako zmenit. Ti mi pripelji dvajset žensk za razplod in jaz se bom potrudil in jih, tebi in Cerkvi na ljubo, naskočil. A bi potem, prosim, poskrbela za to, da bodo otroci imeli kaj za jest, da bodo oblečeni itn. Lahko je kar tako govoriti. Kako naj imajo mladi otroke, ko živimo v družbi kjer je majhni skupini ljudi čedalje bolje, veliki večini pa čedalje slabše. Mej ti otroka, če nimaš svojega stanovanja, službo pa dobiš samo za določen čas in nikoli ne veš ali ti bodo podaljšali pogodbo...

Bodimo konkurenčni, začnimo proizvajat? Aja, zdaj razumem v čem je point tistega sekanja RKC vrnjenih gozdov - konkurenčnost in proizvodnja. Ves denar bo seveda namenjen za blagor naroda :grrr

Vrednote, ki jih zagovarja vera. Vera si ne lasti absolutne pravice nad univerzalnimi in splošnosprejetimi vrednotami. A dopuščaš, da imajo tudi ateisti svoj sistem vrednot, ki ni bistveno drugačen od kakšne vere? Kaj pa tista vprašanja vezana na vrednote, o katerih se ne strinjamo? Npr. evtanazija, splav itn. Ali boš npr. spoštoval mojo odločitev da, hudo terminalno bolan, končam svoje življenje?

Kot zaveden "križar", kakor se lahko najdem markiran v vseh teh veleumnih spisih, pa dajem na znanje: krščanstvo je vera, ki ne uči nasilja in nestrpnosti, to delate vi, ki katoliško vero označujete za skorumpirano in pokvarjeno in jo skušate prikazati v povsem nepravi luči, in niti ne razumete bistva vere, važno je, da drugi tako govorijo in se temu, kot večkrat pravite "črednemu" nagonu tudi sami uklanjate.

Ti je že Wobewt odgovoril. Vsi kolikor-tolikor vemo kaj je krščanstvo. Izvirno krščanstvo je skoraj komunizem. RKC pa s tem nima več nobene veze. RKC je samo še d.d.

Tako, zdaj ko mi je pritisk pošteno nabilo v glavo, ker imam počasi poln kufer teh znucanih neumnosti, ki jih nekateri kvasite in protikatoliške gonje. Zabijte si v betico, da je pač Slovenija večinsko katoliška država, in bo vsaj upam, taka tudi ostala. Čeprav je tistih pravi vrednot in dobrih ljudi čedalje manj. Pokvaril jih je čas in mamon. Enim je pač trn v peti, ker uči vrednote, ki so danes že povsem odrinjene.

Slovenija je država, kjer največ tistih, ki verujejo, pripada rimsko-katoliški veri. Da je pa RS večinsko katoliška država, bom pa verjel, ko bomo imeli cerkveni davek in bo več kot 50% prebivalstva odločilo, naj se njihov delež nameni RKC.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Fritzko ..

hvala Bogu, da se enmu da napisat takemu

"križarju" powzetek že 100X napisanega.

:worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

"Islam je v bistvu eno najbolj tolerantnih verstev na svetu."

Tale izjava je pa fenomenalna. Ali mi lahko kdo odgovori, zakaj potem v S.Arabiji kot islamski državi preganjajo vse druge vere in vse druge obravnavajo kot nevernike.

Ali lahko postavim v Arabiji cerkev? Ne!! Zakaj? Ker ima zelooo tolerantno vero. Naši predniki, praprapradedje so se pred vpadi Turkov skrivali, ker so se bali njihove velike tolerance nabadanja na kole. Pa dajte no ljudje, preberite si malo zgodovine in ne kar tako flancat.

Veliko na tem forumu jih je preveč zastrupljenih in obremenjenih z raznimi ideologijami iz preteklosti, pogrevanjem dobre stare rajnke YU, komunizma, Titeja in še in še.

Živeti je treba za danes in jutri, ne pa bluzit o nekih paranojičnih blodnjah infiltracije Cerkve v državo, domobranih, ki so delali to in to, komunizmu, ki še tli nekje na dnu itd. Teh časov je za večno konec in pika. Stopite pod orenk mrzli tuš, globoko vdihnite in začnite razmišljat, kaj država potrebuje in pričakuje od nas, dvignimo rodnost, postanimo konkurenčni, in predvsem, začnimo tudi kaj proizvajat, ne samo preprodajat in odpirat trgovske centre. V tem kontekstu pa se najdejo tudi vrednote, ki jih zagovarja vera.

Kot zaveden "križar", kakor se lahko najdem markiran v vseh teh veleumnih spisih, pa dajem na znanje: krščanstvo je vera, ki ne uči nasilja in nestrpnosti, to delate vi, ki katoliško vero označujete za skorumpirano in pokvarjeno in jo skušate prikazati v povsem nepravi luči, in niti ne razumete bistva vere, važno je, da drugi tako govorijo in se temu, kot večkrat pravite "črednemu" nagonu tudi sami uklanjate.

Tako, zdaj ko mi je pritisk pošteno nabilo v glavo, ker imam počasi poln kufer teh znucanih neumnosti, ki jih nekateri kvasite in protikatoliške gonje. Zabijte si v betico, da je pač Slovenija večinsko katoliška država, in bo vsaj upam, taka tudi ostala. Čeprav je tistih pravi vrednot in dobrih ljudi čedalje manj. Pokvaril jih je čas in mamon. Enim je pač trn v peti, ker uči vrednote, ki so danes že povsem odrinjene.

No, pa začnimo:

- krščanstvo je še vedno dejavno na bližjem vzhodu, kjer je po različnih državah različno število vernikov. Povsod lahko imajo svojo cerkev in nihče jih zaradi tega ne pobija in preganja. Glavno središče in stolnica za to območje pa stoji v Abu Dhabiju (UAE), kjer živita Apostolski vikar Giovanni Bernardo Gremoli in papežev predstavnik za UAE, Savdsko Arabijo, Bahrain, Oman Qatar, Kuvajt in Jemen nadškof Giuseppe de Andrea. Z vsemi temi državami ima Vatikan še kar dobre odnose, celo z Savdsko Arabijo. (Vir: uradna vatikanska spletna stran The Holy See in en kup strani na temo 'krščanstvo na bližjem vzhodu').

So pa na Bližnjem vzhodu poleg RKC prisotne še 4 večje veje krščanske vere:

KOPTSKA v Egiptu,

MARONITSKA v Libanonu,

ORTODOKSNA v Siriji in

GRŠKA ORTODOKSNA v Jeruzalemu

- dobil sem občutek (morda se motim), da si globoko veren človek. Kar samo po sebi ni nič narobe. Moti me le tvoja površnost pri branju postov in posledično vsesplošno obtoževanje: nihče na tem forumu ne pljuva po krščanski oz., če sem bolj natančen, po katoliški veri, moti nas le delo in nedelo RKC. In tako kot ona tudi ti zahtevaš: pustimo že enkrat preteklost in se posvetimo sedanjosti in prihodnosti. Verjamem, da bi RKC zelo rada izbrisala preteklost, je naredila preveč svinjarij, ki so v kričečem nasprotju s tistim, kar uči. Tako v bližnji kot tudi v malo manj bližnji preteklosti.

- če slučajno nisi prebral Svetega pisma, ti toplo priporočam, da ga vzameš v roke. Vsaj Novo zavezo, Stara je preveč krvava in se ravno ne prilega Jezusovim naukom in njegovemu učenju. Če pa si ga bral, te lepo prosim, ponovi vajo, a tokrat bolj zbrano in natančno. Poleg desetih zapovedi (ki so del Stare zaveze) se najde v evangelijih apostolov veliko dobrih in vse hvale vrednih Jezusovih napotkov, tu jih je nekaj le za vzorec:

KAKOR HOČETE, DA BI LJUDJE DELALI Z VAMI, TAKO DELAJTE TUDI VI Z NJIMI

NE SODITE, DA NE BOSTE SOJENI (tega ti toplo priporočam)

MOJA HIŠA NAJ BO HIŠA MOLITVE ZA VSE NARODE, VI PA STE IZ NJE NAPRAVILI RAZBOJNIŠKO JAMO (tega so očitno spregledali škof Gregorij Rožman, pa tudi - razen nekaj svetlih izjem - njegovi župniki, duhovniki, pa domobranci in črnorokci v okupatorskih zaporih in premnogih župniščih in cerkvah po Sloveniji - najbolj znan in v nebo vpijoč primer je Sv.Urh pri Ljubljani).

- pa še ena malce smešna: 'začnimo tudi kaj proizvajati, ne samo preprodajati'. Dragi moj, če bi Slovenija in posledično slovenci samo preprodajali in nič proizvajali, bi glede na vrednost vsakoletnega uvoza država že zdavnaj bankrotirala. Očitno torej nekaj tudi proizvajamo, sicer ne bi bilo izvoza. Ampak izvoz je v svojem bistvu trgovina, torej prodajanje in preprodajanje, kar je po tvojem mnenju potrebno ene dobre anateme. Pa imamo Catch 22 !

- in kar se tiče pokvarjenosti (in obsedenosti) z mamonom - se bojim, da je RKC vodilna na tem področju.

Končno sodbo bo - kot vedno - pisala zgodovina. To niti slučajno ni moja naloga, vseeno pa si jemljem pravico, da povem svoje mnenje in izrazim svoje nestrinjanje s kom drugim. In seveda s tem avtomatično

podeljujem isto pravico tudi drugim. A izmenjava mnenj naj bo na nivoju, ne pa pljuvanje na drugače misleče in razmišljanje v duhu: 'kdor misli drugače kot jaz, je idiot'.

Brez zamere in en lep pozdrav vsem skupaj, Andi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Uf...povzela sem pri očetih komunizma pri 160 let stari listini, ki je temelj ideje komunizma...(Prvi uresničitelj ideje pa Lenin, ki se je odločil zatreti-iztebiti izstradati tudi pasivne nasprotnike sistema...recimo kmete ...Beseda genocid, prisilna delovna tabrišča, kvidacije znotraj vrst...vse to je naredil že prvi nosilec ideje)....... no nisem povzela, le poiskala tiste dele za katere je Lobo smatral za neobstoječe....

Je pa zanimivo kako kar naenkrat postane pomemben faktor razmer, ki so takrat obstajale...mislim na biloško sovraštvo med delavci in kapitalisti. Medtem, ko recimo očitate/mo cerkvi križarske pohode, ki so takrat v tistem času veljali za nekaj povsem sprejemljivega.

Kateri komunistični sistem se ni trudil izbrisati drugače mislečih ves svoj čas obstoja?

Ni številka 100 miljonv žrtev nastala kar tako med samim aktom revolucije......komunzem je v številu žrtev na prvem mestu lestvice vseh ,,kug,, ki so kadarkoli zajele čolveštvo.

Pišuka že v ideji, v avtorjih ideje je nasilje ...je povedano, da je treba izbrisati nasprotnike delavstva.....ok če dam gor očala za švasat B) ne bom videla tega česar naj ne bi bilo zapisanega že v manifestu.

100 milijonov žrtev je pretirana številka, krepko prirejena razmeram in določeni sredini......Poglej dejstva, ne pa samo tebi ljubih knjig inu prispevkov....

Sicer pa ne vem, zakaj si še zmeraj nočeš priznati, da je tvoj ideal in vzornik J.J. eden najbolj poslušnih učencev in slednikov ideologije, katero tule na forumu tako kritiziraš.....??

Popravljeno . Popravil Damian
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

RKC ni imela sredstev za takšne masovne likvidacije. Oni so si vzeli čas in kurili enega po enega. Pa še to so jih v času najtemnejše inkvizicije uspel v Evropi menda vsegaskupaj skuriti manj kot 2000. Nič v primerjavi z ostalimi, ki so sledili kasneje. Križarski pohodi pa so bili za današnji čas bolj nasilni akviziterski obiski novih dežel. Vsak kovač pač svojo kobilo hvali.

Zamerim pa jim tole idejo o verouku v OŠ. Ne kot izbirni in ne kot redni predmet. Ne. In konec.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hitlerju se je zataknilo po petem razredu. Nikoli ni končal srednje šole. Za Marxa in Engelsa pa se spominjam še iz gimnazije, da nista bila, sploh Marx, tako angelska...

Hitler je hodil v srednjo tehnično šolo, sprva v Linzu, nato v mestecu Steyr. Peti razred je zaradi matematike ponavljal, a je vseeno šolo nekako uspešno prifural do konca zadnjega razreda. A maturiral ni nikoli! Tudi danes je srednja šola brez zaključnega izpita le IV. stopnja izobrazbe, če pa imaš uspešno narejen še zaključni izpit (ali matura ali kakorkoli se mu reče), imaš priznano V. stopnjo.

Torej imaš prav, ko trdiš, da srednje šole ni končal, a tega tudi jaz nisem nikjer trdil ali napisal.

Prav tako nisem nikjer napisal, da sta bila Marx in Engels angelska. Engels je bil še kar OK, a Marx je bil ena precej boemska duša, če se milo izrazim. Za službo se ni pretirano gnal, bolj je živel na račun drugih in posledica tega je bila precejšna revščina, v kateri je živela Marxova družina. Če me spomin ne vara, je en od njegovih otrok zaradi podhranjenosti in neurejenih življenjskih razmer celo hudo zbolel in umrl (tuberkuloza ali nekaj takega). A delovne navade nimajo z izobrazbo nobene veze. In oba sta bila za tiste čase zelo izobražena in razgledana.

Tudi Prešeren, naša literarna ikona, je bil za svoje čase zelo zelo izobražen (pravnik s pravosodnim izpitom in s pravico do lastne odvetniške pisarne). A glej ga zlomka, obupno preveč je pil, večino življenja je bil brez denarja, za foto finiš pa je še živel in seksal z mladoletnico (Ana Jelovšek je bila stara 16 let, ko sta začela). Lucky bastard oz. i tata bi, sine.

Očitno ni nujno, da bi izobrazba in zgledno življenje hodila z roko v roki.

A bo moje pojasnilo OK ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V vsaki prošnji, formularju ali kjerkoli drugje, kjer navajaš izobrazbo, piše: Zadnja zaključena izobrazba. Če ti manjka na faxu samo še diploma, ti manjka diploma. Nisi diplomiral. Marx pa je potreboval Engelsa zaradi financ. Ko mu je umrla hčerka, ni imel denarja, da jo pokoplje. Pa "tak velikan" zgodovine. Pri prešernu pa bi navedel le dejstvo, da je bil v Ljubljani in seveda na ozemlju današnje RS uradni jezik, do leta 1850, nemški. Glede Prešernovih dejanj in poezije so bili toraj silovito strpni, če pomislimo k čemu je možakar pozival.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se strinjam.

Kot tudi popravljam svojo trditev, da nisem napisal, da je Hitler končal srednjo šolo. Res sem to napisal, a sem dodal, da ni maturiral. Kar je dejansko nedokončana srednja šola. Mislil sem prav, a sem se narobe izrazil. Se opravičujem.

Ni mi pa čisto jasno, kaj imata izobrazba in stil življenja veze z uradnim jezikom.

Popravljeno . Popravil Brrrm
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Poglej. Prešeren (1800-1849) je živel na ozemlju Austro-ogerske monarhije. Uradni jezik je bil nemški. Pisal pa je v slovenščini, se rogal dvornemu jazikoslovcu Kopitarju, pozival je k narodnemu vstajenju...in še marsikaj, pa ga niso nikoli zaprli, mu zaradi tega nikoli sodili, mu dovolili celo, da je delal v neki odvetniški pisarni in mu tik pred koncem življenja dali koncesijo za opravljanje odvetništva. Tega nam v šoli nikoli niso predstavili na ta način. Sicer pa si predstavljaj, kako bi zadeva zgledala v današnjem času, če bi se danes pojavil nek Avstrijec, ki bi bil rojen v Sloveniji in bi počel takšne neumnosti. Mislim, da ga celo Slovenci ne bi dolgo prenašali. V tem je bil "štos".

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

RKC ni imela sredstev za takšne masovne likvidacije. Oni so si vzeli čas in kurili enega po enega. Pa še to so jih v času najtemnejše inkvizicije uspel v Evropi menda vsegaskupaj skuriti manj kot 2000. Nič v primerjavi z ostalimi, ki so sledili kasneje. Križarski pohodi pa so bili za današnji čas bolj nasilni akviziterski obiski novih dežel. Vsak kovač pač svojo kobilo hvali.

Zamerim pa jim tole idejo o verouku v OŠ. Ne kot izbirni in ne kot redni predmet. Ne. In konec.

Zopet baba čula, baba rekla. Daj preberi si malo o križarskih pohodih. Prvi se je končal, predno so "križarji" sploh zapustili Evropo. Razgnali in pobili so jih Evropejci, ker so "križarji" na svoji poti pobijali in posiljevali vse kar jim je prišlo pod roke.

V naslednjih križarskih vojnah, pa so pri osvajanju mest na Bljižnjem vzhodu ponekod pobili vse živo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V primerjavi z Nemci v Rusiji in kasneje Rusi v Evropi, govorimo o II. svetovni vojni, so bili križarji pravi amaterji.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V primerjavi z neandertalci so bili križarji carji, v primerjavi z amerikanci v zalivski vojni so bili nemci in rusi v drugi svetovni vojni pravi amaterji.

Primerjati ruse in nemce s križarji je ravno taka neumnost kot moja primerjava. Vsi so bili ob svojem času vodilni na vojaškem področju. Znanost in tehnika gresta naprej - na žalost tudi v oboroževanju.

Taktiko in propagando pa pri nas žal najbolj obvlada ravno RKC. In zato je tudi tako uspešna. Volk v ovčji koži pač, kaj moremo !?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Občutek imam, da naša "civilizacija" tako

ali tako napreduje izključno v tehničnem smislu ..

v vsem ostalem smo pa še vedno in

posebej v extremnih situacijah na nivoju pavijanov.

:cry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

100 milijonov žrtev je pretirana številka, krepko prirejena razmeram in določeni sredini......Poglej dejstva, ne pa samo tebi ljubih knjig inu prispevkov....

Sicer pa ne vem, zakaj si še zmeraj nočeš priznati, da je tvoj ideal in vzornik J.J. eden najbolj poslušnih učencev in slednikov ideologije, katero tule na forumu tako kritiziraš.....??

ne vem koliko je številka 100 mio. točna, vem pa, da so že zaradi želje, da bi uničili velike kmete, z malo nesposobnosti in neugodnimi vremenskimi razmerami, v Sovjetski zvezi povzročili hudo lakoto (Golodomor) zaradi katere je neposredno ali posredno (podhranjenost+bolezni) umrlo 20 miljonov ljudi. Že Pol Pot jih je v Kambodži dal pobiti med 2 in 3 milijoni.

Linči ima npr. popolnoma prav, kadar govori, da je veliko primorskih duhovnikov bilo zavednih Slovencev in so delali vse, da bi ohranili jezik in zaščitili svoje sonarodnjake. Čeprav so to delali v nasprotju z navodili iz vrhov RKC.

Drugi del prispevka je na osebni ravni in ni primeren. Slovenija bo pač vedno imela leve, desne, rdeče, bele, črne, rožnate itn. Če se še pogovarjali ne bomo med seboj, ne glede na razlike, potem je vse skupaj precej žalostno. Saj ni potrebno, da tudi po izmenjavi mnenj, argumentov itn. vsi enako mislimo in se v vsem strinjamo.

Drugače pa tukaj itaq zabijamo čas, ne si jemat vsega preveč k srcu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Občutek imam, da naša "civilizacija" tako

ali tako napreduje izključno v tehničnem smislu ..

v vsem ostalem smo pa še vedno in

posebej v extremnih situacijah na nivoju pavijanov.

:cry:

Meni se duhovščina v svojih "maskirnih" oblačilih zdi točno to - pavijani. Agresivni in nagravžni.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Meni se duhovščina v svojih "maskirnih" oblačilih zdi točno to - pavijani. Agresivni in nagravžni.

Meni pa to primerjavo poosebljajo US-marins

in

posebej bušman s tistimi malimi pavijanskimi očmi

:SS

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Meni pa to primerjavo poosebljajo US-marins

in

posebej bušman s tistimi malimi pavijanskimi očmi

:SS

Vidiš. Takoj se najdejo vzporednice. Meni je bil najboljši nadškof Rode. Pravi nacist. On je rekel. Ostali so letali. Kot Jelinčič. On "bubne", peče leta. Verouk v šolah? Niti slučajno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!