Skoči na vsebino

SKUTER vs. TOMOS


bOnZy

Priporočene objave

ehm... ...kolk js vem, niso s tem dosegl 204 (al 205, kolk ze)... :blink:

...k on je mel 19,5 HP (ne 18), polno prednje kolo, bolj masiven aerodinamicen zakljucek subframea, itd... :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:hmm:  bol bi me zanimal čas kroga  :naughty:

ja sej vemo ka hoces povedat... :P ti bi meu boljsi cas kroga s skuterjem k s tomosem, a ne?

Pa mors vedet da d6-ka (50ccm!!)ni r1-ka(1000ccm), tak da normalno oz. nemogoce je da bi se en z d6-ko kosal z r1-ko, ali s tabo(zip70) na cajt. Pa se moras vedet da v tistih cajtih ni vsak motor videl 200-tko sploh pa, kdo bi si mislil, da bi kaksna 50-ka sla 200km/h.....ampak kot vidte je to tomosu uspelo! In to pred 30-imi leti! :notworthy:

Čas kroga gor ali dol, d6-ke niso vec "mlade". Ne mors primerjat 30 let staro d6-tko z svojim zipom. Itak da si ti z svojim zipom v vseh pogledih hitrejsi od d6 tke.

Ampak d6-tka je pa legenda! :devil:

Pa to smo ze obdelal par strani nazaj.... <_<

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

..Tomosvove specijalke so neprimerljive s skuterji...Velik pove ze samo cena le teh.. :D Pa ne da bi zdej Tomose zagovarjal in skuterje v nic dajal ampak to je drug segment motorjev...tko kt bi supermotard-a s cestakom primerjal..

Popravljeno . Popravil Fabo
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

am... ...204 so dosegli leta '82 al '83... ...pa ne z D6. :)

tisto je bil predelan GP 80 (50 cc GPjevc iz leta '80). .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...
avtomatic 80 km/h mala sala..........ke do ene 120 mal tezji, ampak se vseen gre BP, da ksne E90 ne omenjam............(na colibrijevem stelu :naughty: , 7 prestav :devil: )

skuterji tomosa zelooooo tezko dohajajo.......... :grim

TOMOS ELECTRONIC 90 je zakon.kdor gas ima ve kaj ima.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:BUA:

avtomatic 80 km/h mala sala..........ke do ene 120 mal tezji, ampak se vseen gre BP, da ksne E90 ne omenjam............(na colibrijevem stelu :naughty: , 7 prestav :devil: )

skuterji tomosa zelooooo tezko dohajajo.......... :grim

TOMOS ELECTRONIC 90 je zakon,je bil in vedno bo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zame je skuter se zmeri  :SS  :SS  pa naj bo kar hoce. Jest ga ne uvrscam med motorje.  :naughty:  :D

To je pa pac odvisn od okusa! Res pa je da je TOMOS legendarn motor ! Zanc sm na podstresju najdu eno staro revijo in je not vse! Slika vsake specialke pa tehnicni podatki pa to!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sej mene v tej temi nc druzga ne moti razen to da kar naprej primerjajo specialke s skuterji...jao pa kje ste to vidl. Tomosove specialke so LEGENDE....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

se se ne gre za specilake ampak navadni tomos APN 6 al kolko pac je da gre 115 za one navite tomose verjamem da grejo 3x bolj ko skut :OK: :OK: :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 mesecev pozneje...

Kako pa merite hitrost na mopedih in skuterjih? Men je CTX 10km/h preveč kazal po original števcu kot :huh: z bicikl števcem

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

lp usem skupaj . dons sm nabrisu enga s skuterjem tak da ni vedu kje je doma sam u zadno cev od auspuha je lohk gleo :D mam pa atx gor pa nč predelan use original seveda mi neb ratal če bi meu un eno predelano mašino tak je meu pa neko gillero runner čist navadn pa ne mislit da žalim kirga ko ma gillero kr so super motorji če so mal zrihtan :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

lp usem skupaj . dons sm nabrisu enga s skuterjem tak da ni vedu kje je doma sam u zadno cev od auspuha je lohk gleo  :D  mam pa atx gor pa  nč predelan use original seveda mi neb ratal če bi meu un eno predelano mašino tak je meu pa neko gillero runner čist navadn pa ne mislit da žalim kirga ko ma gillero kr so super motorji če so mal zrihtan :)

Vsak skutr odblokeran naščije unga tvojga nepredelanga ATX-a, tko da ne mislt kašn motor maš.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vsak skutr odblokeran naščije unga tvojga nepredelanga ATX-a, tko da ne mislt kašn motor maš.

Word!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sj ne mislim ka mam jst si sam powem. sam tomos je lohk tud bolši motor od kakega skuterja neke leve firme pa če maš ctx al pa bt-ja mal prerihtanga nima kak skuter šans razn če je ful za hitrost predelan pati atx pa lohk pač prehiti eno nepredelani gillero mau starejši model.

obistvo smo lohk pa usi srečn da sploh mamo motorje .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ocitno bo treba posnet film skuter vs. tomos,da bo za vse vecne case mir....Ne mores ti z btjom ali pa ctxom proti dobro nafriziranemu skuterju...Ker ko bos ti v drugo menjal bo skuter 80m pred tabo ze....Lahko ti dam film honde NSR proti meni....pa je Honda 125 moj pa je bil 70....Pa bos videl kako se je honda drzala pa ti bo potem jasno,da tomos adijo....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ka sm napisu da lohk proti skuterju kake lewe firme al pa čist originnal? :angry2: pa tud ni mi treba govrit da so pa skuterji super motorji tomos je pa ku**c kr to sploh ni res če znaš tomosa dobr zrihtat se lohk tud kir skuter skrije pred njim pa ne govrim o avtomatiku al pa u 4-ki pa še tista lohk gre k sneta sekira, ampak govrim o ctx al pa atx al pa bt-ju pa ne mi govorit da te ne stegne ctx ko je original 80ccm pa da je mal zrihtan :topic:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

eh ste ko eni otroci ej.....pač tomos u pospeške redko kjer stisne skuter (ker ma pač variator-jebiga bolš izkoriščanje moči)...odvisno tut ko je en pa drug predelan....ne mi govort da vaše skute noben tomos ne šišne....če znaš dobr s sklopko se da vse živo...pa seveda je kriterij 50ccm prot 50ccm ker ni fore da ma en več kubikov ko drug...k boste pa z 50ccm prehtel kkšn fajn zrihtan BT se mi pa javte....smo mel kle okol že fajn spedenan motor (atx,BT cilinder,kanali na junior kote,krajšan bat,bing 18,lipnik za BT,homemade filter (iz piksne za fižol :) )) pa je pihnu dol marsikater skuter (ja tut tiste z 70ccm-ne vse ampak večino).seveda je pa večkrat obratno ker vi lepo dele gor vržete pa ajde pel dok ne crkne ampak edina pomanklivost kle je pomanklivost u denarnici :) tko da to je nesmisel primerjat ker skuter velik več stane ampak je z nemu manj jebarije (ajde fukneš kit gor pa nj se jebejo ostali :P ) in to je največja prednost skuterja....sam nimam nč prot nobenmu od njih (tomose sm že skos dov-mu sm 2-jko,3-jko,poni prasca,6-ko,CTX80,BTE90,ATX,BT pa mogoč še kj....) vsak ima pač svoje prednosti....glede vožnje pa tut nebi komentirov ker vsak se svojga motorja navadi in vsak misl svoje...na živce mi grejo pa tisti ki so prot eni ali drugi stvari....tisti s tomos lahko priznajo da nas kakšen lepo prehti tisti s skutam pa da jih lahko tut kakšen fajn spidiran tomos šišne....če bi jst delov izpit za 125 bi na vašmu mestu začev na tomosu pa vsaj osnovne stvari 2-taktnega motorja se naučiš pa še našparaš za nasledni motor.če pa mislte met samo skuto je pa čist ql ker se od brencelnov najmn kvarjo...

tko mal sm se razpisov....

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!