Skoči na vsebino

SKUTER vs. TOMOS


bOnZy

Priporočene objave

No pa da nebote rekl da samo govorim na pamet.

Najboljši čas na treningu leta 2006 je s skutrjm naredu Kishida Toshimasa: 49.170

Z GP80 motorjem pa isti dan Russo Santo: 51.898

vir: http://www.i-scootercup.com/

GP80 pa zgleda nekako takole

Žal ni to prava primerjava.Derbi GP 80 nima nobene skupne točke z mini GP.Tako da bi bilo potrebno primerjati (trenutno) z Metrakitom 70. .)

Žal ni to prava primerjava.Derbi GP 80 nima nobene skupne točke z mini GP.Tako da bi bilo potrebno primerjati (trenutno) z Metrakitom 70. .)

pozabil sem še na težo :? GPR ima 85 kg mini GP pa občutno manj :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Žal ni to prava primerjava.Derbi GP 80 nima nobene skupne točke z mini GP.Tako da bi bilo potrebno primerjati (trenutno) z Metrakitom 70. .)

pozabil sem še na težo :? GPR ima 85 kg mini GP pa občutno manj :P

Mislm da je primerjava še predobra, ker bi biv ta mini gp lahko še kvečemu počasnejši ...

Bi pa ob priložnosti naredu pravo primerjavo .) :evilgrin:

Pa še na neki je treba opozorit. Ta novi tomos je ubistvu čisti prototip in že iz baze narejen samo za na pisto. Skuter pa je PREDELAN iz skuterja, ki je ubistvu narejen za uporabo v prometub :xx:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ka beno neki pluvaš po tomosu! :BUA:

Dirkač si pa še slovenc pa tak govoris prek tomosa!

Rajs bodmo vesel, da je tomos taki dober projekt skup spravo. Svaka čast!

Upamo da se bo tomos vrno na stara pota slave! :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Neki podobnga v tujini ze dovg casa obstaja.

Drgač smo pa že vozili z podobnimi. V Belgiji ko smo vozili ISC je bla tut classa GP80 (motorji podobni temu samo da je bolj podobn 125 motorju - bl taprave gume itd. - skratka boljši kot ta tomos).

Loh ti povem da niso mel pogojev pelat tko hitr kot mi s skuterji. Poleg tega je biv ISC tut v Adriji (ravninska steza - dolga okrog 2 km) in smo tut skuteristi boljš čase delal.

Tko da žov ... se bo mogu tomos se mal potrudt da bomo skuteraši popušil :devil: .)

Ne poznam te proge ko je tam samo je vrjetno zelo zaprtega tipa na bolj odprti progi bi bli časi sigurno mal drugačni...

Popravljeno . Popravil ts007
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mislm da je primerjava še predobra, ker bi biv ta mini gp lahko še kvečemu počasnejši ...

Bi pa ob priložnosti naredu pravo primerjavo .) :evilgrin:

Pa še na neki je treba opozorit. Ta novi tomos je ubistvu čisti prototip in že iz baze narejen samo za na pisto. Skuter pa je PREDELAN iz skuterja, ki je ubistvu narejen za uporabo v prometub :xx:

Toliko bolj potrjuje pravilo, da je narejen za tekmovanja.Ne izhaja iz cestnega vozila, kateri ima preveč kompromisov (ciklistika,okvir,teža,zavore,...) )

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Skuterja mam za mestno vožnjo, za ture in za pičke preganjat, bolj za šminko in užitek v adrenalinu, brzina realna je 74 km/h kar ni veliko je pa za v ovinke kr fajn. Da se pelat po sprrednjem... plastike je dost tko da je treba kar fajn pucat...

Mam tomosa za adrenalinsko vožnjo po hostah, skačem, premetavam za v blato, res odličen motorj, če padem pošvasam in je izpraven. S šterko se redno vozim po gošah in je odličen za takšne podvige, manjka mu samo zadnja kramp guma, ker me malo preveš zanaša drugač je pa ok.

SKuter- mesto in asfalt

Tomos šterka- off road

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

skutrj je za po mestu bol jst mislm ...tomos je bl za u gozd pa po ksnih nivah pa te pizdarije :OK: cenej te pride popraviu ..lazji za razdrt...=)manj zakompliceran=) drgace je pa skuter veliko bolsi=)

SAm usen je tomos zakon(za zajebancijo :OK: )

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če dobr pomisliš je za v mesto avtomatik sigurno bolši k kak skuter. Avomatik je zihr bolj okreten od kerga kol skutera ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

moj frend ima APN 6, predelu je velik stvari in sicer vecji spruc, L-bat je dal noter, auspuh je sam doma naredu (baje po nekih fenomenalnih nacrtih),gred menju, cilinder zbrusu, kanale zbrusu.

gre mu pa najvec 70 km/h.

jaz osebno mam malaguti oxford 50 ccm - vecja glava, menjan bat, doma narjen auspuh, cetrta brzina - 90 km/h.

nauk: tomosi so kurac za predelovat doma, najleps je pelat na tovarnisko predelavo.

TOMOS : TOvarna MOtornih vozil Sezana .. sedez je pa v kopru al nekje pac :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tale tvoj fred nima kej velik pojma v predelovanju pol :) Že sam iz izpuhom bi ogromn pridobu na orig. cilindru kaj šele druge predelave. Je pa seveda nekje meja če se menmo za gus cilinder.

Popravljeno . Popravil ts007
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vsi da so tomosi za po host :) A misliš da se ga ne da predelat za cestno uporabo :)

Glupo izpadeš če se pred diskoteko prpeleš s šterko, pa težk kko babnco dobiš na tk moped

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

skuter vs tomos ..

bols bi blo skuter vs moped

ker skuter je obsirno (aprilia, yamaha, honda, malaguti, sym, kymco ..), tomos je pa znamka motorja.

drgac pa je najbols da mas res dva - skuterja in moped pa si najbolso stvar naredu :)

mogoce kupi kdo Malaguti Oxford ? vec na p.m.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

moj frend ima APN 6, predelu je velik stvari in sicer vecji spruc, L-bat je dal noter, auspuh je sam doma naredu (baje po nekih fenomenalnih nacrtih),gred menju, cilinder zbrusu, kanale zbrusu.

gre mu pa najvec 70 km/h.

jaz osebno mam malaguti oxford 50 ccm - vecja glava, menjan bat, doma narjen auspuh, cetrta brzina - 90 km/h.

nauk: tomosi so kurac za predelovat doma, najleps je pelat na tovarnisko predelavo.

TOMOS : TOvarna MOtornih vozil Sezana .. sedez je pa v kopru al nekje pac :D

tuk dela vložu v štirku pa mu gre sam tuk

men gre moj štrjak 115km/h 42 elko bat,....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

moj frend ima APN 6, predelu je velik stvari in sicer vecji spruc, L-bat je dal noter, auspuh je sam doma naredu (baje po nekih fenomenalnih nacrtih),gred menju, cilinder zbrusu, kanale zbrusu.

gre mu pa najvec 70 km/h.

jaz osebno mam malaguti oxford 50 ccm - vecja glava, menjan bat, doma narjen auspuh, cetrta brzina - 90 km/h.

nauk: tomosi so kurac za predelovat doma, najleps je pelat na tovarnisko predelavo.

TOMOS : TOvarna MOtornih vozil Sezana .. sedez je pa v kopru al nekje pac :D

ta tvoj nauk je kr konkretno zgresen, ce bi ta tvoj frend mel en kurc pojma o predelovanju, bi lahko celga hudica iz APNke potegnu, tak pa vidim da nima niti en kurc pojma... ;)

in btw, ce nisi res ibr profi (a la roost), ne bos z doma narjenim avspuhom kaj dost dosegu, tuki vsaka stopinja in vsak milimeter steje, eksperimentiranje z resonanco pa navadno ne obrodi sadov.

ah, Beno, v mislih sem imel vse te primerke, ki hocejo primerjat civilne skuterje s 70 kiti in ne vem kake predelave s stirjaki in frcoti. ce zmagas izven konkurence v klasi do 180 kubikov s skuterjem s 70 ccm, pol brezveze da karkoli primerjam s teboj. :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ka beno neki pluvaš po tomosu! :BUA:

Dirkač si pa še slovenc pa tak govoris prek tomosa!

Rajs bodmo vesel, da je tomos taki dober projekt skup spravo. Svaka čast!

Upamo da se bo tomos vrno na stara pota slave! :OK:

Dej raj preber use poste.

Nkol nism pluvov čez tomosa samo primerjov sm ga s skuterjem. To sm pa naredu zato ker je zok reku da smo skuteristi popušili :P .)

Ne poznam te proge ko je tam samo je vrjetno zelo zaprtega tipa na bolj odprti progi bi bli časi sigurno mal drugačni...

Ne poznaš proge pa še zmeri pravš da je zaprtega tipa ... full dobr :D

Proga zgleda nekako takole ... in je vse kej drugga k pa zaprta.

http://www.dinamoto.it/DINAMOTO/on-line%20...pista_Adria.gif

http://www.dinamoto.it/DINAMOTO/on-line%20...oria_ottima.gif

Popravljeno . Popravil beno
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To sm pa naredu zato ker je zok reku da smo skuteristi popušili :P .)

ti nisi skuteras. ti si dirkac. ti si izven konkurence. tvoje mnenje ne steje. :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

me zanima s cim bi bil hitrejsi skoz ovinek - z runnerjem k ma 90 kil z gumami 120/130 mm na 12-colskih kolesih, al z avtomatikom z 2,25 colskima gumama (sava MC) na 16-colskih kolesih z ravno balanco, k ma manj k 50 kil... B) js definitivno z drugim!! :yea2:

z yamaho aerox k tu ti je pa najbulši motor za po ovinkih se gont jaz sm enga z aprilio rs125 iz gorjancev pihnu u izi pa nimam nč kej posebej prerihtanega sicer je pa tud odvisn kuk znaš ti motor vozt pa kakšna jajca maš da si kej upaš

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

z yamaho aerox k tu ti je pa najbulši motor za po ovinkih se gont jaz sm enga z aprilio rs125 iz gorjancev pihnu u izi pa nimam nč kej posebej prerihtanega sicer je pa tud odvisn kuk znaš ti motor vozt pa kakšna jajca maš da si kej upaš

itak, pa se zablokiranga si mel, on pa 180-kit, pa öhlins vzmetenje... :P

js sm tud z aprilio mitsubishija GT 3000 dol poknu, sam tud js ne bom povedu da se ni hotu/znal pelat na polno.. :whistle:

Popravljeno . Popravil Zok
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!