Skoči na vsebino

Vtisi z dnevnih voženj 2004


Brrrm

Priporočene objave

Danes popoldanska turca iz Lj-Logatec preko Laz do Rakeka-Cerknica-Rakitna(kavica)-Lj.

Cesta večinoma vredu razen peska in kamenja na krajšem odseku od Cerknice proti Rakitni ter 4km makedama.

Luštnih 100km.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede da sem še dokaj svež motorist sem danes odšel malce spoznavat Koroško. Tura: Velenje-Sl. Gradec-Muta-Dravograd-Vuzenica (postanek za kavico)-Velenje (pa še malce po okolici). Cesta odlična, nikjer posebnih ovir in pa relativno malo prometa. Odličen dan!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes popoldanska turca iz Lj-Logatec preko Laz do Rakeka-Cerknica-Rakitna(kavica)-Lj.

Cesta večinoma vredu razen peska in kamenja na krajšem odseku od Cerknice proti Rakitni ter 4km makedama.

Luštnih 100km.

ziher si na Rakeku na rampah čakal al si mel pa gromozansko srečo.

ma jaz sem šla danes sam na ride sicer z nameno da grem potem v vrensko dolino ma smo se tok zaklepetali da je bla več ksna uro pa še en mož je zgubu na ridah tablco in valda sem jo jaz našla v jarku in potem je sledila še pijačka pri ravbarju

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vceraj zjutraj prebujanje v kempu v Sofiji (bulgarija) planirana pot nekje pol poti do ljubljane. Ob cca 12h ene 80km pred Beogradom pade ideja da picimo do ljubljane...

No ja 950 km od sofije v ljubljani z zadovoljstvom ob ene 22h spil se eno pivo in na juris pod domac tus in v svojo posteljo po dveh tednih ogabnih cest v Romuniji in bolgariji!

cca 300 fotk caka na prenos na CDje!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V petek po sihtu z najdrazjo spokala top case in tank torbo ter picila na Rab. V soboto dol na soncku uzivala kolikor se je dalo, vceraj pa naju je dez od meje naprej pral, kolikor se je dalo. :) Premrazena, malo mokra celo do koze prispela domov z nasmehom na ustih B)

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V soboto dopoldan se po 14 dnevih zopet usedel na motorcikel. Pač ni vedno časa za ta hec.

Vreme zelo primerno, malo oblakov, nič vroče tako, da pride usnje ravno prav kot druga koža.

Najprej na zahod, iz CE do Kamnika in čez Črnivec na Gornji grad do Radmirja, od tam pa mimo Mozirja na Velenje in mimo SG do Dravograda, pa v Radljah ovinek na Rajbelj in nazaj dol in v MB, po avtocesti do Sl.Bistrice in potem Konjice in v CE in zopet na zahod do Šempetra in potem nazaj domov.

Sproščena vožnja, brez nevarnosti.

Drava polna do roba, vendar očitno še hladna, ker še prav nič ne diši.

Edini postanek v Sl. Bistrici, kjer me je s trobljenjem zaustavil voznik avtomobila, da naj pregledam, če mi je iz žepov na odletel kak dokument, ker je na avtocesti videl, da je od mene odletelo nekaj v barvi vozniškega dovoljenja. Pregledal vse in videl, da sem poln dokumentov in da mi prav nič ne manjka. Vseeno, hvala neznancu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

v soboto smo se dobili štirje MS na ridah in jo ob 18:40 krenili na zbor v Branik šli smo čez godovič,črni vrh,col,vipavska dolina Branik in nazaj čez štanjel do sežane in nazaj proti postojni kjer je začelo okoli 23h deževat tako da sem vozila samo par minut v dežju ko pa sem prispela domov se je zlilo kot iz bajne

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:: ponedeljek, 12. julij 2004 ::

šentjur-proseniško-celje-vojnik-dobrna-žalec-prebold- :ph34r: -trbovlje-zid.most-laško-celje-šentjur

sicer je kazalo na dež (mogoče zato srečal zgolj tri motoriste), ampak ni bilo ovir.. ceste so bile malce bolj spolzke, zato pa nasmeh nič manjši...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:)

V soboto, 10. julija, sva z Jerrycbr- om slai vremnski napovedi navkljub sklenila napraviti par km. Začetek v deželi Cvetja v jeseni- do Radovljice, nato Kranj- Trzin-LJ- Ribnica- Sodražica in tu pijačka. Nadaljevala do Cerknice in Planine in seveda na ride. Tu sva se prav razposajeno zapodila tri ali štirikrat gor in dol(pa le komu se še da pri triinštiridesetih) in se nato vsedla v dnevno sobo, da vidiva če se kaj dogaja.

Nekaj naključnih motoristov se je ST do LS peljalo mimo in ko sva po približno eni uri dočakala zamenjavo(dve ThunderAce in ena CBR 600 B) ) sva se odpravila proti domu. Pot naju je vodila čez Planino ** pazi policija,ampak vse v oviru dovoljene igre**-do Logatca- Žiri. Kmalu zatem sem jaz parkiral, JerryCBR pa je potegnil proti Radovljici.

200 ST km s posameznimi prebliski v preglednih ovinkih, nobenih težav, nobene gužve, komaj sva imela kaj prehiteti.

LP Cvetoo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Med tednom sem jaz bolj v k**** s časom,zato sem se zapeljal samo na Rakitno na kofe.

Presenetilo me je to da sem bil gor jaz in ena babica z vnučkom.Nikjer nobenga folka :? .

Mogoče je preko vikenda kaj bol,je pa tud res da ni nobenga vremena.

Sorry drugi del posta je mal :topic: ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včeri popoldne ob pol šestih me je mal mel, da sem se vsedu na motor in

sem se odpeljal iz Prebolda proti Kamniku. Na cesti čez Tuhinjsko dolino srečal nekaj motoristov. Iz Kamnika proti Domžalam (hvala motoristu, ki me je opozoril, da imam vkloplen smerokaz). Iz Domžal po stari cesti čez Trojane, ker se mi je mudil domov. Tu je bla ful gužva a se je dal pelat mimo, mal v nižjo prestavo, da je bol navijal in so se kr lepo umikal. Še posebej lastnik belega golfa, ki se mi je umaknil in celo z roko pokazal, da naj grem naprej (mogoče motorist?!). Po stari cesti do Vranskega in nazaj domov.

Ob pol osmih pa v avto pa v Laško na :beer1: , ki se mi je kr zlil po grlu :notworthy:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

včeraj smo se dobili na ridah mal počvekali in se odpravili na kočevsko medvede gledat bilo nas je 6 motorjev in meli smo se lepo vsaj jaz

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glihkar sem prispel domov... moker <_<

Grobelno - Šmarje - Mestinje - Sl. Bistrica - Pragersko - Loče - Sl. Bistrica - Rogla - Vojnik -Šentjur - Grobelno

Ravno ko sem pršel na vrh Rogle se je napolno uscal :wacko: . Hitro sem se obrnil in videl, da je malo pod vrhom cesta še suha. Zato GASSA dol. In sva dirkala z nevihto dol z Rogle. :naughty: Tu in tam me je na kakšnem ovinku dohitela, vendar nsem ji uhajal vse do Ivence pred Vojnikom. Tam pa me je na fula začela rešetati toča, zato sem priznal poraz in se na hitro umaknil pod streho... :cry: Na srečo je toča padala le kake pol minute, vedril pa sem dobre pol ure, saj je lilo ko iz škafa...

Drgač pa lepa furca, sploh pa ovinki gor na Roglo :yea2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

.)

Včeraj Bled - Vršič - špegat u Bovec, kako bo letos tam z dopustom (službeni apartmaji fuč) - Nova Gorica - mal po Krasu - Vipava - Col - Godovič - Idrija - žiri - Bled.

Ne vem kolk kilometrov, ampak ena sama uživancija. Sploh iz Vipave na Col. NNOOOORRRRROOOOO.

Letos meni osebno tanaltaborš tura. :P :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

15. 7. 2004:

ob 10.30 iz Slov. Konjic proti Celju - Vransko - Trojane - Ljubljana - Vrhnika - Postojna - Portorož (dvakrat bombico z drugiga pomola + en kafe) in po isti poti nazaj proti Konjicam (skoz po stari cesti)-prispela ob 20.00 -> 510km

Rit me še dans boli ko ****!! Vreme je blo super pa ful motoristov sma srečala (en z erenko naju je dohitel dol pri Črnem kalu in potem čez dobrih pet ur spet pr Vrhniki v kontra smeri - registracija KR, a kdo iz foruma?)

En dan prej pa proti Mb - Dravograd - Velenje - Vojnik Konjice (180km).....

Huso je zakon, gre ko urca brez vsakih problemov :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jz pa ravnokar prispela iz škofje loke kjer se odvija moto zbor,v brezovci srečala motosvet mobil in našo perlo ki mi je blendala(upam da si vidla da sem ti mahala,mi je malo ksno prišlo,a mi je)no proti gorenjski strani je kazalo precej temno a nič hudega,na zboru sem vidla nordkepovce,našga pissmonkya,cvetoota,skratka blo je kr fajn sam jutr bo pa orng fešta.

Za domov nas je pa do ljubljane malce pokapljalo,ampak tud vroče je blo ob 22h na obvoznici brezovica kazalo 22 stopin.Pa da ne pozabim borovničke na vstopu so ble njjjammii

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 13,00 uri se nas je zbralo 7 motoristov na črpalki v Slivnici in krenili smo na Mobikrog v Cerklje. Po poti se nam je v Sl. Bistrici pridružil še en in tako smo nadaljevali skozi Poljčane, Podčetrtek in Brežice, ter okrog 14,15 prispeli na cilj.

Na Mobikrogu je bilo kar nekaj motoristov, pa tudi na pisti je bilo živahno. Po dirki ob 16,00 sta prispela še dva štajerska motosvetovca ( Elbarto in dašenka ) in skoraj vsi smo naredili par krogov po pisti.

Ob 18,30 smo se vsi skupaj vsedli na motorje in se odpravili proti domu, tokrat po drugi poti skozi Krško, Zidni Most, Laško, Celje v MB. Ob 21,00 smo bili štirje že pri meni doma, kjer smo nekaj popili, malo poklepetali o današnjem dnevu in se razšli.

Danes naredil vsega skupaj 263 km ... pot tja in nazaj ter cca 30 km po pisti, tako da ima zdaj hondica 1.086 km in je zrela za prvi servis.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes sem naredu kar eno lepo turco: Dutovlje-NG-Bovec-izvir reke Soče(mrenda)-Vršič-Kranjska gora- Bled(čik pavza)- LJ- ride(čik pavza)-Postojna-Sežana-Dutovlje. Naredu vsega skupaj 360 km. Vršič je prevozen, vendar je v par krajih odprt sam en pas(semafor), ker je ena polovica ceste vsuta. Pa med Bovcem in Kal-Koritnico je prav lepo vidna ena velika lukna v asfaltu, kjer je ena velika skala padla v potresu prejšnji teden. Motoristov srečal eno malo morje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še moj vikend:

SOBOTA: Prek Kostanjevice, Brežic do Olimja. Pot je bila super, ker je bilo malo avtomobilov na cesti. V Olimju smo šli v Akvaluno se malo namočit, kar nas je stalo verjetno več, kot smo porabili za bencin cel dan (vstopnina 2.100 SIT) - kaj pa čmo, ko smo pa že bili tam. Enkrat po četrti uri smo pičili do Laškega pod šotor nekaj pojest in na en :beer1: , potem pa proti domu - Sevnica- Trebnje (super cesta, nekaj dobrih ovinkov) - jaz pa še do NM in Šentjerneja.

NEDELJA (danes): quick decision- Šentjernej - Dvor - Kočevje - Sodražica - Cerknica - Rakek - Planina preko Rid do Postojne. Od Sodražice do Rakeka je bila cesta OK, problem je bil le v tem, da se mi je en s belim pasatom obesil na rit in mi po vsaki sili sledil in prehiteval kot utrgan.

V Postojni sem obrnil - prek LJ do Ivačne (večji del po stari cesti) in prek Muljave po dolini Krke proti domu.

POTEM PA PIZDARIJA: 5 km pred domom sem pripeljal za enim starim avdijev 80, v katerem je bila cela familija. Peljal je okoli 100 km/h, kar je bilo za tisto cesto kar dosti, jaz pa sem se počasi pripravljal,da ga prehitim. Fotr (ca 35 let) očitno dobi napad zavist, ker je začel cikcakat po cesti kot nor, potem je za trenutek umiril avto in zapeljal na bankino ter en čas peljal po njej. Fora je bila v tem, ker je začelo metati kamenje izpod koles vame (beri kamenje in ne samo pesek!!!!) :wacko: Če se ne bi hitro sklonil, bi dobil enga konkretnega v vizir. Potem sem, ko sem se že umikal na levi pas, potegnil naprej čim dlje stran od tega psihota. :SS :SS :SS :SS :SS :SS :SS

Žal mi še sedaj, ker se nisem nahitro spomnil kakega trika, da mu vrnem milo za drago. Imam pa občutek, da se mi take stvari (predvsem divjanje avtomobilistov za mano, potem ko jih enkrat prehitim) dogajajo skoraj na vsaki vožnji. NORO!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hola!

Včeraj gledal MotoGP dirke in potem odšel na Maksijev poligon, v soboto pa... zares lepa furca.

Začelo se je tako, da se nisem mogel odločiti, kam bi tokrat šel. Na morje? V gore? Čez prelaze? Hmmm, kaj pa jezera? Ali pa kakšna kristalno čista reka? Hja, vroče je, morda skozi prijetno hladne gozdove? Nikakor se nisem mogel odločiti med vsem temi možnostmi, pa sem izbral - vse :)

Pot (517 km):

Vrhnika-Logatec-Kalce-Idrija-Most na Soči-Tolmin-Kobarid-Bovec-Predel (I)-Rabeljsko jezero-Trbiž-Unterthor (A)-Hermagor-Nassfeld (I)-Pontebba-dolina Rezije-Uccea (SLO)- Žaga-Tolmin-Nova Gorica-Gorica (I)-grad Miramare-Trst-Ankaran (SLO)-Kozina-Senožeče-Postojna-Logatec-Vrhnika.

Lepo. Zares lepo. Tko za dušo. Definitivno treba še kdaj.

Pa še nekaj slikc: Idrija pri Bači...

post-6-1090235712.jpg

  • Ni mi všeč 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...ostanki vojaške postojanke na prelazu Predel...

post-6-1090235766.jpg

  • Ni mi všeč 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gost
Ta tema zaprta in dodajanje odgovorov ni več mogoče.
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!