Skoči na vsebino

Vtisi z dnevnih voženj 2004


Brrrm

Priporočene objave

:: torek protiokupatorski ::

zgolj na kavico v maribor :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Men se je pa tko zdel, kot da smo sli včer vsi na morje. :P Iz Kranja sm šel ob desetih pol pa direkt po stari cesti do Postojne, tam srečal kar nekaj motoristov na OMW pumpi. Dol na obali je pa mal zoprno pihal. Ko sem šel pa mimo rid ob 6ih je blo pa še ene dvajset folka tm. Super je blo - motorjev pa noro velik .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ker so mi žegni :SS , sva s Sandokanom (poimenovan by Pepe) pičila v Lucijo. V marini pobrala še dva mopedista in smo oddrajsali preko nešteto ovinkov okoli riti v žep na Učko. Na reško stran nekaj prav zoprno čez celo vozišče peščenih ovinkov, tako da tisti ki imate namen se tam lajhat, pazljivo!

Nad Reko se poslovim in po obvoznici pičim na Grobnik, kjer sem pobral bando Solotov, ki so se izgubili in nebogljeno čakali :devil: :P .

Skupno se odpeljemo na pico k Jakobu, čez Kozino v Vrhniko k Mantovi na sladoleda in futrat rotvajlerja, kateremu se je moral Ajgor osebno predstaviti in dokazati da sta iste pasme. :lol1: Ko je bil roti sit, smo pa odkolovratili vsak na svoj konec pančkat. Fletni kilometrčki, ni kaj!

Udi, a so te doma vse tri prešnofale, s kom sta v Mantovi lizala? :? :D

LP HHV

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včeraj sem šel iz MB.do Portoroža.Proti morjo sem šel večinoma po avtocesti :wacko:.Od Celja do LJ.ni posijalo sonce niti enkrat,ter me je tako nazeblo,da sem skoraj odšel nazaj domov.V Postojni sem zavil na staro cesto,ter nadaljeval pot do morja.Po tej cesti sem se peljav prvič in bilo je res super.Tako sem se odločil,da se domov vračam po stari cesti :OK: :OK: Vsega skupaj se je nabralo za 560km.,kar sem tudi dobro občutil :zzz:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včeraj sem se odločil za malo bolj odročne kraje.

Od doma sem šel ob 11h. Najprej skočil do Ljubljane pogledati, kako je z najstarejšim otrokom. Potem pa proti Kočevju, ki pa ga nisem videl, ker sem zavil proti Gotenici in tam lepo odvijugal po praznih cestah odprtega zaprtega območja, nato pa proti Črnomlju in v Semič pa od tam proti Dolenjskim Toplicam in na Žužemberk, kjer zavil proti Trebnjemu in skozi Mirno in Mokronog in mimo Sevnice domov v Ce.

Bil malo kregan, ker rahlo zamudil kosilo.

Bil malo kregan, ker nič ne telefoniral vmes, a se izgovoril, da sploh nisem stopil z motorja in da zato nisem mogel telefonirati.

Povsod ceste čiste in nepopeskane.

Le med Žužemberkom in Trebnjami pa so očitno včeraj vsi gonili svoje traktorje malo po njivah in malo po cesti. Toliko zemlje na tako dolgih odsekih ceste že dolgo nsem srečal.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po službeno-obveznostnih stresnih dneh in :angry: vremenu sem včeraj končno našel čas za motor, ki me že dolgo srbi in sem ga končno dobil na probo. ker sem rabil nekaj za pomiritev sem se odločil, da se po dobrih 2 letih samo na asfaltu tokrat podam na bolj naravno podlago kjer je dosti manj možnosti da srečam štirikolesne predstavnike posebne vrste zaradi katerih si na cesti tolikokrat ne morem odpočiti živcev.

pa sem jo mahnil pozno popoldan preko oplotnice na roglo in naprej do lovrenca na pohorju, spust do ruš in še malo pogledat na MB pohorje. prvi kilometri so minili v privajanju na relativno neznano podlago in čudenju, da se tudi po makedamu in blatu da zavidljivo hitro peljati in se dobro nagniti v ovinku. pot je bila čudovita in krasna pomiritev živcev. sicer je na pohorju še ogromno snega (tudi po pol metra na vsaki strani ceste) in temperature nizke ampak vseeno čista uživancija. naredil dobrih 70 km po makedamu in blatu, večino časa stal in prijetno utrujen končal dan z sicer le 150 km več na števcu ampak po občutku enakovrednih 500 km na cestah.

ja lep dan je bil, mislim da bom danes šel odkrivat še kakšne druge kotičke pohorja :P :yea2: B) :wub:

k sliki: "na rogli je konec smučanja - jurgovo stoji" .)

post-6-1083144340.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

spet ena nora zadeva :) včer ob 10h zvečer sm se spokal v banjole (pula) s frendico zadej,dol sva pršla ob 2h zutrej,spal smo bol mal,pol sm se vozu po kamenjaku :yea2: in popoldne odrinil domov čez poreč-portorož..stara cesta.(od kdaj je po planinskih ridah tolk peska?!)

naredu dobrih 500km :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

danes napravil kratki krog dolg 50 km....na planinskih ridah me je presenetil z hitro in nevarno vožnjo en tip na dvovaljniku...ko je ustavil motor in snel čelado sem vidu da je bil to taisti tip katerega sem pred 9 meseci držal za roko in kateri mi je jokal od bolečin po tem ko se je zaletel v avto....jaz pa nts pa pripeljala druga na nesrečo....taisti tip kateremu sem glavo podlagal s svojo jakno ga miril in bodril je letos sezono začel z motorjem ki ima 750 ccm več kot lani....letos pa mi pride iz ovinka skoraj pod motor z kolenom po tleh....kot da ga ni nič izučilo....

no ..želim mu vse dobro.....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

da je bil to taisti tip katerega sem pred 9 meseci držal za roko in kateri mi je jokal od bolečin po tem ko se je zaletel v avto....letos pa mi pride iz ovinka skoraj pod motor z kolenom po tleh....kot da ga ni nič izučilo....

mogoče se pa rad malo pocrklja......

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mogoče se pa rad malo pocrklja......

vem da je :topic:

ampak sem se pa nasmejal ob tvoji izjavi...svaka čast :OK:

:lol1: :lol1: :lol1: :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vceraj je bla moja prva orng tura. Odrinil ob 9-it. Relacija Velenje, Dolic, Vitanje (super cesta), SB, pa naprej na Pragersko. Od Pragerskega do Ptuja ful prometa. Od ptuja proti Vitomarcem spet ok, sam kmetje so mal blatno cesto pustili. No, pobral lady pa sva sibala prek Lenarta , v MB. Iz Mb v Graz. Cesta do Sentilja ok, razen mal peska na notranjih delih ovinka, so ravno bankine urejali. Graz -shoping. Nazaj z Grazdca do sentilja ok cesta, sam men mal doglocasna....

Nadaljevala na Šentilj, Pesnica, Lenart, Radgona , Radenci - obilna porcija sladoleda.....:)) Po počitku pa prek Kapeljskega vrha, Sv. jurija, Cerkvenjaka do Vitomarcov. Čakalo dobro kosilo:) ob 19.30 šibal sam naprej prek Ptuja Pragerskega , SL konjic, Vitanja, do Velenja.

Bilo je fajn, sam proti koncu ze mal utrujeno...cca 430 km brez "situacij" razen, da me je en esterajher s kombijem spregledal.....Se zgodi.

Jutr pa planirana Gorenjska.....

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi moja prva resnejša tura, in sicer CE-Črni Kal-Buzet-Buje-Umag-Novigrad-Poreč-Valkanela. Povratek na Koper in avtocestom, domov. Naštel okrog 550km.

Nobenih posebnosti ne zabeležil razen rahlega občutka nesigurnosti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

včeraj spet raziskoval pohorje med roglo, arehom in lovrencem, se že dodobra navadil na vožnjo po blatu in makedamu, dobro vsral kombinezon itd. super, super me je prijel res avanturistični duh in enduro feeling, sploh pa so te gozdne ceste tako lepo prazne. videl (in zaradi neverjetno dobrega zvoka tudi splašil) eno čredo cca 10 srn, OGROOOOOMNEGA jelena in nič kaj manj ogromno košuto. nisem srečal žive duše (ah paše malo mira) razen ivice kosteliča in njegovega fotra na rogli ki sta trimčkala in nekega para v parkiranem avtu .) :devil: , ki je očitno mislil da je 10 km od najbližje civilizacije dovolj za mirno urico v dvoje. prav jim je kaj pa hodita na takšne osamljene kraje, saj bi lahko vedela da lahko srečata kakega čudaka. :lol1:

no drugače pa še ogromno snega, direktna cesta od hotela na arehu proti rogli pa je še prekrita z 10 cm strjenega snega zato ni ravno prevozna razen za kakšne hard enduro frike. B)

ahhhhh škoda da gre motor danes nazaj, res dobro me je prijelo, tako sproščujoča je takšna vožnja v primerjavi z prometom. :cry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včerajšnja turca v dvoje, ki je bila vredna bolečin na riti :huh:

Krško – Kostanjevica – Malence – Dobova – Podčetrtek – Slovenska Bistrica – Maribor – Zgornji Duplek – Ptuj – Lenart – Gornja Radgona – Ljutomer – Ormož – Ptuj – Slovenska Bistrica – Slovenske Konjice – Celje – Zidani Most – Sevnica – Krško

Okroglih 450 km, 9 ur skupaj s postanki….

post-6-1083260247.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes Stari trg - Žlebič - Turjak - Škofljica do Šmarja Sap. Ful tovornjakarjev :( , pol pa še dež v Šmarju, mokra cesta. No pol pa še po isti poti nazaj, tankal v žlebiču, srečal nekaj "cestašev". Super, edino malo mokra cesta in veter.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes oz. že včeraj šel iz Lj na Rakitno na kofi.Oštarija zaprta,ker je nov lastnik tko da odprejo 1.5.

Pesek standardno na tistem levem ovinku navzdol,ostalo bp.

Srečal dva motorista.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no, pa da še jz povem svoj današnji pripetljaj :devil: :devil:

Ok, grem z motorjem na faks (še kufrsmmelgor), nakar na dunajski vidm enga res lepga mercedesa SL 55 amg z drugimi rori in z italijansko registracijo, notr pa tipičn italijančk (malbolcrnimajhnindebel).. Ok, se vozm mal vzporedno z njim in si ogledujem lepoto od avta, na kar tipček pohod in piči naprej. Ok, ga dohitim na semaforju, jz na levm pasu on na desni. Odpre okn, me pozdrav in me takoj vpraša za cbro kok ma konjev? rečem ene stopedeset. Mi takoj razlaga kok ma njegov in da leti k svina. On reče Wana race?

Jz odvrnm: ni problema :devil: :devil:

Štartam hudo k svina (še vseen je šlo mal po tazadni :D ), ga stisnm do ene 160 pol pa po bremzi. Uzadi je ostau za ene dve svetlobni leti. Se ustav na naslednmu semaforju in nabije: You are fackin crazy! v polomljeni angleščini nakar odzravm in odpelm naprej. Sam saund je pa mela tale merca, s temi rori k jih je mel in v12 te pred semaforjem kr mal strah rata :D

Sam čez motor ga pa ni :yea2: :yea2: :yea2: :yea2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes še z dvema prijatloma iz Zagorja,smer LItija -Vače,kolega na ovinku rahlo padel nič hudega ,vdrt samo blok motorja,dalje,Trojane-Celje,na pijačo,Celjani ne znajo poblendat za radar sramota :BUA: ,tako z motorjem kot z avtom,potem čez Prebolt,nori ovinki :OK: do Trbovelj-Zagorje-kolega domov,jaz do Litije-Bogenšperk in nazaj domov,lepa furca :yea2: ,mal pokvaril kolegov padec,drugače vse OK

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes z lady ,Litija- Vače-Zagorje-Trojane-Vransko,tankal,Tohinska dolina-Kamnik-Litija-na paradno vožnjo,zbralo se je prek 30 motorjev in na golaž,motorjev srečal kar nekaj,vožnja je bila LT :yea2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A sem včeraj opazil svojega sotrpina na poti skozi Velenje okoli 11h :? :hmm:

Se je lepo pokončno na svoji kravici peljal proti Koroški

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zgodaj zjutraj na hitro do Kočevja in nazaj. Cesta tjagrede praaaznaaa - nazajgrede pa prvi avti & motoristi.

Ys ne vem - ali sem ys res abnormalen .. in se sedaj, ko nismo več "Balkanci" , mora tako vozit, ali pa bo letos veliko mrtvih bedakov na EU/SLO cestah.

6X (šest krat !!!) je po nekaj modelov (motoristov) skupaj pripeljalo iz nepreglednega ovinka po moji polovici ceste prehitvajoč kolono avtov.

Peeesda bi bil masaker, če bi namesto mene bil tam kak kamionđija ...

Yuuuhuhuuu - EVROPA PRIHAJAMO - spraznite EU ceste za slovenske motoriste

:devil: :devil: :devil: :devil: :devil: :cry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

včeraj tole. Relacija Ljubljana, po Ljubljani, do Gorice po večinoma stari cestah, na Ridah srečal Rolyja, v Postojni Tejko z monstrom. tja je blo super, nazaj malo manj zabavno, a še vedno dobro, ker je bila ura pač že cirka 23h. Smo pačasi & z andahtjo na SS (SymRu SportSky) pelal, ni blo tut ene pizdarije.

Danes pa mal vozakanja na relaciji Ljubljana-Zbilje (srečal Lino), pol Vrhnika, Horjul, čevapi v Napoliju, pa še en krog okol Ljubljane. Tolk, da sem lahk neki sm notri napisau :) Aja, vozil za enim norcem z modro CBR900RR. Matr, še dobr, da sm se bremzaw, da ga nisem stisnu na par ovinkih :) :) :) :lol1:

Skratka, če strnem, da bo še bolj zanimivo in kompaktno:

včeraj LJUBLJANA-GORICA (BREGOVIČ) -LJUBLJANA

danes LJUBLJANA-ZBILJE-VRHNIKA-HORJUL-LJUBLJANA

No, tolk od mene.

pa še obvezno dodatek: še velik takih furc :yea2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vceri se jst mal okol skaku: Ljubljana-Logatec-Črni Vrh-Ajdovščina-Gorica-Sežana-Trst-Sežana-Senožeče (obvezen radar)-Postojna-Ljubljana

Bilo super,srecal na poti vellllikko motorjev, na relaciji Gorica-Sežana tudi neki norcev na cestakih (madonca nagnejo v ovinek :D :D ), malo pred Gorico se naredil wassertest na opremi. Na Planini kr neki folka na ovinku,ocitno so cakal 1 manijaka na aprili ki sem ga srecal na spodnjem ovinku k je gor tisu k nor .)

In short: lep dan, lepa voznja, lepa druzba B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Da, Hanzi, bil tisto jaz, Slovenska turist na poti po evropskih cestah.

Zjutraj ugotovil, da vremenkoti res marsikaj vedo, le o vremenu ničesar.

So se sicer nekakšni oblaki preganjali po nebesnem svodu gor in dol, vendar grozil ni nobeden.

In sem optimistično osedlal kravico ter se podal na zaobljubljeno vožnjo.

1. maja, ob pridružitvi na Koroško, da se tam malo privadijo našim tablicam.

Zato me je Hanzi opazil v Velenju, ko sem jo mahal naprej v Slovenj Gradec, kjer sem dotočil goriva, nato pa proti Prevaljam.

Vmes naletel na streljačino. Sta dva policista rahlo laserizirala mimovozeče na omejitvi 60 km/h. Na srečo Korošcem še delajo sprednje dolge luči in so me opozorili. Tako sem se tam mimo pripeljal nekje z 59 in 1/2 km/h in obema modrima vljudno pomahal.

Tu potem vidiš, koliko je odvisno od človekove osebnosti. En policaj je stal, kot da bi imel na sveže zabit štil od metle v rit, medtem, ko mi je drugi veselo odzdravil nazaj.

Skozi Prevalje in nato na Holmec.

Tam bila na naši strani parkirana množica avtomobilov in ljudstvo je hodilo sem in tja. Ne vem, verjetno imajo tam kakšno tradicionalno prvomajsko srečanje. Tudi naši obmejni policaji so hodili sem in tja in komaj sem odkril enega, da sem ga z migljajem glave "vprašal", če lahko grem čez in mi je potem on z glavo mignil nazaj, da lahko. Tam čez, pri nas v Avstriji, pa je naš policaj ves zamorjen sedel v svoji kabini in zopet sva le kimala z glavo. Se moramo navaditi, da so sedaj vsi naši. Samo, da imajo nekateri drugačne uniforme in da drugače govorijo. Je bil zamorjen verjetno zato, ker je premišljeval, še dve, tri leta, pa bo prijetna državna službica crknila, ko te južnjake sprejmejo še v šengenski sporazum.

Potem sem odfrlel po prazničnih koroških cestah.

Ker sem Lady obljubil, da bom ob pametni uri nazaj doma, sem jo mahnil kar proti Labotu, kjer sem zajahal slavno devetinšestdesetko. Nikoli bil še na njej. Se da res lepo voziti, takole gemitlich, bi rekli po naše.

Nekako sem mahnjen na to, da se ne ustavljam, če ravno ne zmanjka goriva ali pa če je res rdeča luč na semaforju. Zato sem tudi mimo tiste birtije pod vrhom ceste zgolj pomahal in odfrlel dalje po devetinšestdesetki proti Štajerski Marki.

Ovinki levo desno in ti utrudi mehur. To je bil potem drugi postanek. Prvi, če se še spomnimo, je bilo dotakanje goriva v SG.

Ker se mi je Landegg zdelo še znano tam nekje iz konca osemdesetih, ko so bile vrste na Šentilju predloge in smo se reševali preko Jurija, sem zavil proti njemu.

Moram povedati, da naši tudi tam v Avstriji praznujejo prvi maj. Približno tako, kot pri nas. Pijejo in jedo. Ali pri kakšnem gasilnem domu za cesto ali pa na prostem.

Na prehodu Jurij slika ravno obratna.

Fešta na avstrijski strani. Harmonika in vonj po pečenju v zraku. Tako, kot mora biti. In to čisto ob prehodu.

Naša naša policaja sta stala na vstopni strani za SLO v avstrijski obmejni hišici. Ker je bila fešta zgolj 10 m stran, čez plot, sta imela malo rdeča nosova in volje sta bila tudi taprave. Smo se malo pohecali, nato pa naprej.

Pa kakor koli že obrneš, domovina je le domovina in vedno je srečna mati, ko se izgubljeni sin vrne domov. Ko sem prevozil Jurij, se je prižgalo Sonce. Prej so ga vseskozi zakrivali oblaki, enkrat temnejši, drugič svetlejši.

In, ker je tako lepo grelo, sem se proti svoji navadi še tretjič ustavil in Lady sporočil, da se verjetno res zna zgoditi, da bom ob pametni uri doma.

Ampak, vzel sem si toliko rezerve, da sem jo za Slovenskimi Konjicami udaril na Vitanje in na Dolič in iz Velenja še do Mozirja in šele nato domov.

Prav prijetna je bila ta prvomajsko pridružitvena vožnja. Na devetinšestdesetki jasno dosti motoristov. Drugje manj.

Imajo pa avstrijski motociklisti izgleda močan čredni nagon. V ene treh birtijah ob poti so se zbirali v ogromnih jatah.

Pri nas običajno tega ni. Dva, trije motorji po cel dan pred birtijo, to že, po trideset, štirideset motorjev je pa redko videti (razen, če nismo motorsvetovci vmešani).

V Avstriji srečal tudi mnogo SLO avtomobilov. Čeprav so bile štacune zaprte. Je očitno ljudstvo res šlo na teren preverjati, če so nas res priključili v EZ.

Torej, naj živijo vremenkoti, ki so mi omogočili lepo vožnjo. :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včeraj sva tudi midva z Lady nardila malo bolj orng turo:

Šentjur/CE-LJ-Postojna-Portorož-Piran in nazaj = 460 lepih kilometrov, brez ene same pizdarije. Povprečna hitrost 120 ;)

PS: Noise a si bil tisto ti, ki si me pozdravil med Trojane-Vransko. Če si bil thx za opozorilo glede luči.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gost
Ta tema zaprta in dodajanje odgovorov ni več mogoče.
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!