Skoči na vsebino

Vtisi z dnevnih voženj 2004


Brrrm

Priporočene objave

No, če je bil predvčerajšnjim čas za turistično vožnjo, je bil včeraj čas za delovno vožnjo.

Sonce sije, dežek gre in trava raste. In ni kaj, ali bi šel danes popoldne in bi se mi mudilo, ali pa, da to storim v nedeljo in opravim bolj lagodno.

Pa sem se ob 10. 30 uri vsedel na kravo. Še prej sem nanjo navezal električne škarje za rezanje žive meje. Tako, da je imela krava včeraj repek.

In sva šla proti morju, malo po avtocesti, od Razdrtega dalje pa po stari cesti.

Ko sem pokosil in porezal, kar je bilo za porezati v Strunjanu in nato taisto ponovil še v KP, sem kravo zopet opremil z repkom in jo mahnil po stari cesti proti CE.

Se je narod vračal s počitnic. Cesta do Kozine zabasana tako, da se mi ni ljubilo prehitevati, če ni bila res čista prilika.

Ne vidim nekega velikega smisla, razen seveda čistega športnega užitka, da na silo prehitevaš strnjeno kolono, za katero veš, da sega kakšnih 10 km naprej.

Na stari cesti Kozina Vrhnika je bilo tudi razmeroma dosti avtomobilov, samo bolj raztreseni so bili in se niso zaklepali v dolge vlakovne kompozicije.

Se je dalo lepo vijugati.

Na Planinskem ovinku množica, ki je čakala, karkoli je že čakala. Ker sem že iz zgornje terase videl, da je parkirišče polno, sem se odločil peljati mimo, čeprav sem bil do tedaj prepričan, da se bom ustavil, pokadil cigareto in si pogledal, če bo kaj za videti.

Tako pa zgolj maha-maha in lepo v ovinek, da jim ne bi naredil kakšnega nepričakovanega veselja.

Tudi dalje je šlo lepo gladko.

Le med Vrhniko in LJ zopet dvom, ali prehitevati kolono ali ne. Ampak, zopet ne vidim smisla prehitevati kolono, ki me vleče skozi naselje s hitrostjo med 60 in 70 km/h.

Nekateri so pač videli smisel v tem in potem ni čudno, da motoristi nismo ravno najbolj priljubljena živalska vrsta na planetu.

Na LJ obvoznici tudi kar polno, a nikjer nevarno.

Za delovno vožnjo kar v redu. :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:: nedelja, 02. maj 2004 ::

prva evropska vožnja :D

relacija: šentjur-celje-petrovče-polzela-parižlje-gornji grad-črnivec (kafe, sladoled, pa še dva motorista iz domžal smo spoznali)-kamnik-črnuče-litija-trbovlje-mrzlica(kafe broj dva, oz. bolj cocacola in lila pause)-prebold-celje (kje smo Dečvo peljal na parkirng učit kravco furat)-šentjur

pa je bilo tam okoli 250 km in sladka bolečina v levi roki od množičnega pozdravljanja! :yea2:

p.s.: Dečva na kravci :yea2:

Popravljeno . Popravil spilferderber
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:nedelja 02.maj 2004:

Tudi naša prva vožnja v združeni evropi B)

ekipa 6 motorjev in 8 ljudi,relacija:Jesenice-Kranj(rondo zborno mesto)-Lj-Litija,skoz lepo ob Savi do-Trbovelj(tam na pijačko v pub666)-Zagorje-Izlake-Trojane( srečal en cel ograbek avstrijskih motoristov,seveda še obvezen krof,pa tud kkšna gibanica je padla)-nazaj skoz tuhinjsko dolino(za terme Snovik ni blo časa ker se je Tamavmu preveč na pijačo mudil)-Kranj.

Iz Kranja pa vsak na svojo stran domov. :cry:

Približno 220km,vreme je blo super B) ,policajev ni blo :OK: ,družba odlična :notworthy: ,pa še en kup motoristov smo srečal,komaj čakam da bom spet kaj prost,da se zmenmo za furco :yea2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Oj ja, tale 1. maj bo pa šel v zgodovino. Zaradi poceni ganjenosti Slovencev, ki so si poiskali novi Beograd in kopice moto bedakov na cestah.

O legendarnih vremenarskih zmotah, razprodanih EU zastavah in hordah pijanih Angležev po Ljubljani niti ne bi več.

Lepo se imejte,

Ceco

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hola!

V nedeljo tam okoli pol tretje zjutraj smo se Dave, Kim in moja malenkost srečno vrnili s Sardinije, le pospravil sem vso kramo in šel spat. Zbudilo me je krasno sonce, potem pa je že uletel KTMare, da sva pogledala španski MotoGP. Po ogledu prenosov sem se globoko zamislil nad dejstvom, da je že skoraj 24 ur, kar sem se nazadnje peljal, zato sem si po dirki spet nadel motocote, Suzika in KTM Supermoto 640 pa sta naju igrivo ponesla do Mosta na Soči in nazaj... Ma saj je Sardinija res lepa in nore ceste, ampak prav lepo zna biti tudi pri nas :D ... še posebej po koncu prvomajskih praznikov :naughty: ...

PS na koncu, tam nekje malo po sedmi uri sem še z nekaj MSjevci sedel pred Mantovo (na Vrhniki) in se hrabro boril z ne prav majhnim številom kepic sladoleda, spazil SoloRiderja, ki je na svoji sivi kravi pribrrrmal mimo, a ni opazil ne naših mototov ne mahanja... pa drugič, Brrrm, a ne...

Popravljeno . Popravil suzuki
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vceraj sva z boljso 1/2 sla na krajsi potep bolj pozno popoldne iz Litije do Trbovlj od tam pa cez ovinke Marija Reke do Prebolda. Pot sva nadaljevala proti Mozirju in Logarski dolini, bila je kr ornk guzva na cesti. Opazikla sva, da so se hribi na nasi in na Avstrijski strani se bolj v snegu. Malo po naselju Nazarje sva zavila na cesti cez Crnivec proti Kamniku od tam pa proti Ljubljani in nato Litiji. Prevozila sva cca 180 km, ceste so se ponekod, predvsem v hribih polne peska, vozniki pa kakor kdo nekaj zelo brezobraznih nekaj pa tudi zelo uvidevnih. :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včeraj popoldan kljub slabi napovedi odpeljal svojega Husota na sprehod proti Črnem vrhu. Od Hotedršice naprej mokra cesta, zato sem na Črnem vrhu obrnil in odpeljal proti Planini. V Planinini radar - sem imel srečo, ker so žandarji že imeli žrtev (plavi naked??). Nato sem mirne duše pritisnil do vrha rid in nazaj grede pomahal radarju. Lep popoldan :D

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes opoldan je sijalo sonce, bilo je prijetno toplo in ys sem rekel:

"Marš vse skupaj v 3PkrasneM..", se vsedel na mopedek in se popeljal po okolici Ljubljane.

Krasotadivotapress

:)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hola!

Včeraj je pa moja vožnjica izgledala kot nekoč tista oddaja "Spoznavajmo svet in domovino": najprej sem hotel na morčka, potem do Reke, pa čez Kočevje in nazaj domov, pa mi (vremensko) ni zneslo. V dežju mi pač ni gušt voziti.

Po odličnem startu in primerno zvoženih ovinkih me je dobil dež tik pred Postojno, pa sem obrnil nazaj in glede na stanje na nebu izbral najbolj svetločrno nebo, kar je blo proti Dolenjski. Najprej je bilo prav fajn, potem se je začela mokra cesta, v Turjaku me je spet dobil dež, pa sem vztrajal še naprej... in je dež jenjal, cez nekaj kmjev pa spet vse mokro, pa spet dež, tako da sem še pred Kočevjem obrnil nazaj, pa iz žalosti ubodel fenomenalno kosilo Pr' Kuklju in spet nazaj proti domu. Startal v dežju, doma je bilo pa spet lepo, najlepše je kazalo proti Horjulu, a ko sem zavil tja gor se je spet vscalo... In sem spet obrnil in šel še enkrat proti Postojni, pa je na Planini spet začelo padati... potem sem imel pa dovolj in šel domov... prevozil pa le 215 zig-zag kmjev... ma je blo vseeno fajn!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Štartal danes ob 10.00 uri čez Cerknico do Laz. Od tam čez Planinsko polje do Planine in čez ride do Postojne. Potem pa čez Ravbarkomando na Unec - Rakek. Na Rakeku se mi pridruži NN na modrem motorju in čelado z rumenimi pisami in me spremlja do Bloške police, nato jaz proti Staremu trgu, "kolega" za mano pa proti Ribnici. :hmm:

V Starem trgu srečam še enega na rdečem KLE, ki mi ni utegnil odzdraviti, je pa kasneje naredil en krog pred blokom, kjer stanujem.

Ker pa je nebo kazalo na dež, motor v garažo, jaz in moja pa na eno pivo. :yea2:

Lepa in kratka turca, veliko motoristov. :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Iz Litije do TC-LJ,tam sta se mi pridružla Baron in metalbike ,pot nas je vodila čez Trojane -Prebolda-Trbovelj-Litije-Bogenšperka-Biča-Žuženberka-Dvora-Kočevja-LJ,tam smo se rascepili,in do LItije,Metalbike res oblada motor,je lepo gledat pred seboj voznika,ki vozi na meji zmogljivosti,dopadlo se mi je predvsem ,ko je na nekaterih ovinkih,res lepo s kolenom po tleh šmirglal :OK: ,men 2× spodneslo prednje kolo a nič hudega :? ,vožnja je bila LS,po ovinkih pa SS,dopadli so se mi ovinki od Dvora do Kočevja :yea2:,pri Ribnici se nam je pridružil eden na Z 750 in nas spremljal do LJ,prekrasen dan in furca,KM pa mislim, da je blo okoli 350

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

O ja, prišel je po dooooolgem času dan, ko sem se spet usedel na prasičko (brei: CBR 600F)... B) No, poštevno povedano, na zadnjem sedežu sva imela tudi mojo drago, za njo pa še kovček. Amapk nič ne de, bila je fajn fura do SB... na hamburgerje z mariborsko sekcijo... potem sem šel pa nazaj grede sam (moja draga je namreč ostala v SB), tudi kovčka ni bilo več zadaj... Ja, je bilo drugače... kljub bližajoči se temi... Fajn je blo! :afro1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zaradi izčrpanosti od celega tedna nočnih šihtov,sem se danes odločil le za kratko turco iz Lj-Vrhnika-Borovnica-Podpeč-Lj.

Pri Paviljonu srečal Tadeja in Spidija,ki sta se ravno odpravljala v Cerknico.Povabila sta me sabo vendar zaradi utrujenosti sem zavrnil :cry: ...Pa drugič...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes bilo super vreme, zato sem se odločil za malo daljšo turco. In sicer Batuj-Bovec-Predel-Sella Nevea-Pontebba-Nassfeld-Troplach-Mauthen-Plockenpass-Tolmezzo-Chiusaforte-Sella Nevea-Log pod Mangartom-Bovec-Kobarid-Batuje. Prevoženih 415 km. Dan je bil res odličen. Temperature so bile ravno pravšnje. Ne pretoplo in ne prehladno, kljub temu, da je na prelazih še kar nekaj snega in da je rahlo tudi pihalo. Lepa turca in lepa idila:)

Pozdrav od Roberta

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lj - Logatec - Godovič - Ajdovščina - Štanjel - Tomaj (jota + pepsi + bela kava :yea2: ) - Sežana - Postojna - Lj.

200 km čiiiiiiiiiiiste poezije! :OK: Naštel 63 motoristov v nasprotni smeri vožnje in 8 takih, ki se jim je bolj mudilo kot meni. :blink:

Urbi

p.s.: aja, iz Vipavske doline proti Štanjelu zaj. cesto in prevozil 2 km zelo slabe in zelo ovinkaste makadamske ceste :wacko: jeba. Torej; 198 km čiiiiiiiiste poezije in 2 km jebe, se opravičujem!

Popravljeno . Popravil urbi
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prevozil danes okolico Opatije in del ostale Istre. Vam ne priporočam, da se vozite po teh krajih - ceste popravljajo na vsakih 5 km (svež asfalt leti povsod), Opatija sama je pa prekopana po dolgem in počes (neznosno grd makadam). :BUA: :BUA:

Tko da če vam je kaj škoda motorja, se teh krajov izogibajte.

Drgač sm pa prevozu prijetnih 500km, srečal ogromno motoristo.

Lepa sobota - ni kej. :OK: :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes z lady do Portoroža in nazaj lepih 400 km ,v Logatcu prevrnjen motorist z enduro ,mislim ,da ni bilo hudega,videti je bilo ,da je avto zavijal levo ,motorist spregledal in prehiteval,to je bilo v samem centru na ovinku,tako da hitrost ni bila velika,pol pa še cesta zaprta na Belvaderu-pri Strunjanu, nesreča kamiona in nekaj vozil ,samo zvita pločevina,na cesti ogromno motoristov,po pameti

PS: 2× se komaj izognil nesreči,krivi drugi,po pameti

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes smo po sicer ne preveč obetajočem jutru s Perotom in Soddplahom krenili proti obali kjer je pero prevzel vlogo vodiča .)

V Luciji šli na pico, obiskali znance in sorodnike ter jo počasi prasnili do doma.

Skratka imeli smo se super!!!!

LP

Leteči

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Potrjujem pristnost izjave Letečega :OK:

Bil je lep športen dan, ki smo ga jaz, Pero in Nataša zaključili še na Maksijevi delavnici, Leteči pa se je z Ano odpravil predčasno proti domu..........ob tej priliki se zahvaljujem za prijetno družbo :yea2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:: petek, 14. maj 2004 ::

Šentjur - MB - Šentjur

:: sobota, 15. maj 2004 ::

Šentjur-Celje-Prebold-Mrzlica-Prebold-Mrzlica B) -Trbovlje-Zagorje-Izlake-retour

sanjski ovinki na Mrzlici so me prepričali, da sem kravo gnal nazaj v dolino in še enkrat doživel vso lepoto brušenja stopalk ;o) :notworthy:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če si gdo želi malo "zjebat" perestaltiko vljudno vabljen na staro cesto med CE in sl.konjicami. sicer v petek in soboto a je bila v soboto očitna razlika ko so bile na ska biku nove "gumice" ! živeli cestariji in nov asfalt ! :wacko:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hola!

Tokrat še prijetnejši vikend kot ponavadi B)

V petek prav nič SoloRidersko v družbi Rudeta, Nearraina, M.A. in zaenkrat še neMSjevskega Bojana takole: Vrhnika-Logatec-Kalce-Idrija-Most na Soči-Nova Gorica-Ajdovščina-Postojna-Logatec-Vrhnika. Zelo cool - tako kot vedno v dobro družbi. Le tisti zadnji ful ovinkasti klanec pred AC (Razdrtim)... tovornjaki, LUKNJE... jao, jao, triput jao...

V soboto sem moral dopoldne nujno skočiti v Trst po še zadnjo IVO, saj mi je do preteka roka manjkalo le še dobra dva meseca :hmm: :P ... in ko sem bil že tam, sem skočil še malce na našo obalo in na toplem sončku v blaženem miru polizal nekaj kepic sladoleda.

Nedelja je bila pa tokrat zaradi slabega začetka kar našponana: ob osmih zjutraj je še deževalo, zato sem se žalostno prepustil radostim pospravljanja, a že med sesanjem je posijal sonček, tako da sem se prostovoljno odrekel brisanju prahu, vrgel nekaj hrane v glavo, potem pa hitro osedlal Suziko in pred MotoGP dirko skočil še po moji klasični "hausštreki" do Mosta na Soči in nazaj. Po ogledu dokaj zanimive dirke sem spet osedlal Suziko in sva šla na Maksijev poligon, kjer sva najprej malo vadila med stožci, nato pa - s prekinitvami zaradi hranjenja - v skrajno prijetni družbi in vročih motodebatah vztrajala prav do konca, tako da sem šele nekaj minut pred 23 uro zadekal Suziko in ji zaželel lahko noč :wacko:

Res prijeten vikend, užitka polnih 716 km. In prvi komplet letos novih gum gre po le nekaj več kot 4000 km h koncu :cry: ... ah, ta Sardinija... :wub:

Popravljeno . Popravil suzuki
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mi pa v nedeljo bi ali nebi ah kar bo pa bo gremo pa tud če nas namoč no pa nas ni na poti v logarsko dolino - prečudovita vožnja

post-6-1084818377.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gost
Ta tema zaprta in dodajanje odgovorov ni več mogoče.
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!