Skoči na vsebino

Vtisi z dnevnih voženj 2004


Brrrm

Priporočene objave

:: sobota, 26. junij 2004 ::

rahla popoldanska na relaciji šentjur-ponikva-poljčane-maribor-ruše-ruška koča (ne sprašujte <_< )-hoče-maribor-šentjur

:: ponedeljek, 28. junij 2004 ::

šentjur-celje-žalec-vransko-trojane-lukovica (obrnil prvih 10.000 km)-trzin-ljubljana-drajsanje-retour

bil zelo razpoložen za vožnjo, vožnjo skoraj pokvarile tri kaplje dežja in morje "prijateljev" z dodatno opremo na svojih službenih avtomobilih..

lp:S

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Končno lep vikend, a ne :OK:

Sobota... LJ - Jezersko (kolesarjev ko d**** in njihovo mišljenje: CESTA JE SAMO MOJA :angry: ) - Kranj - Škofja Loka - Žiiiiriiiii (en mau razrita cesta :wacko: ) - Logatec - LJ

Nedelja... LJ - Logatec - Cerknica - Soooodražiiiica (spet en mau razrita cesta :huh: ) - Ribnica - Prigorica (opa :kva2: , radar kontrola <_< in spomin na lepo sončno nedeljo... 15 čukcov (bom kar popust izkoristila :unsure: )... a je**** O:-) ) - Kočevje - Dvor - Kočevje - pavza pri gostilni, kjer imajo lepe medvede (in ostale živalce) in zanič postrežbo :BUA: - Šmarje - LJ

Sva se prav lepo imela :smoke: ... a ja, ne... tale bo ta prav :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

danes naredila 140 km s končnim ciljem ljubljana kjer sva dvignil vetrobransko steklo, kupil ketten spray v Tc-ju(+pijača na vogalu) in končala na 3m pri klepetanju in lizanju sladoleda po 3 letih.... :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

danes naredil 592km......Grossglockner in nazaj.....slike in podrobneje drugic....preveč zmatran......hvala Letečemu in Ani za prijetno družbo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

en cajt sm bluzu po hiši, pol sm že na forum pozeval...nč, se mi ni dalo. Pak, se usedem na miško in greeeemoooo. Stil je bil SS oz CM... B) Gradišče-branik-sežana-postojna-Ride(vozu za policaji čez vse ovinke :angry: )-logatec-podkraj-ajdovščina-ozeljan-vogrsko-gradišče. Nrdu malo (110km), bli so pa lepi, strgu hlače na kolenu :rolleyes: sm vedu d sm falil z nakupom k sm uzel hlače brez sliderjou. (nebom več drsu, oblubim) :xx: ...........joj ma je tko lepo k prime koleno na asvalt :wub: V glavnem-mel sm se super :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...no kot že rečeno smo z Letečim in Ano včeraj naredili eno tako lepo furo do Grossglocknerja in Edelweisspitze.

Zbrali smo se na pumpi v Vodicah (ob 7 h) in po kavici/čajčku smo jo mahnili proti Kranjski gori. Pot nas je nato vodila preko Trbiža, Pontebbe, Nassfeldpass-a, Tropolach-a, Gailbergsatell pass-a, Oberdrauburg-a, Iselberg-a in Heiligenblut-a vse do razgledne točke pod Grossglocknerjem (iz Vodic točno 250km).

Ker smo imeli še dovolj časa smo se odločili pot podaljšat do Edelweisspitze (približno 25km v eno smer). Po mojem mnenju je bila to odločitev dneva. Ne se vračat izpod Grossglocknerja ne da bi zavili na Edelweisspitze!! Tam se šele razkrijejo lepote teh hribov, pa tudi sam punkt je na višji nadmorski višini (2571).

Vreme nam je lepo služilo, tudi preveč gneče ni bilo, edino nazajgrede je bilo rahlo vroče. Ceste so bile super, z izjemo tiste iz italijanske strani na Nassfeldpass, ki je zelo ozka in slabo vzdrževana, ampak nič pretresljivega, le v primerjavi s skoraj na novo položenim asfaltom pod Grossglocknerjem se ne more primerjati :D .

Pot nazaj je potekala malce spremenjeno. In sicer smo v Tropolach-u zavili proti Beljaku (dolgčas :BUA: ), kjer smo se vstavili v HG in šli malce v shoping. Nato pa čez Korensko sedlo direkt pred Prešerca na sladoled :yea2: .

Tako sem na koncu dneva zabeležil 592km vožnje in veliko lepih vtisov.

Slikce pa v temi Grossglockner.

LMP!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Današnja vožnja v bistvu ni bila nič kej tazga. Naredu sm okol 30 km. Brezovica-Podpeč-Borovnica in nazaj....

Ampak je pa tud teh 30 km blo dost, da je prišlo do situacije. Ravno ko sm se vračal iz Podpeči proti Notranjim goricam, je na ravnini začel nasproti nek golf prehitevat en avto. Zdel se mi je mal bliz, zato sm pač upočasnu in si pač mislu da nej ma svoje veselje. <_< Nakar pa vidm da model ne misli zapelat nazaj na svoj pas. :blink: Tud ko je avto že prehitel, je še vedno vozu po moji strani ceste, direkt prot men. :kva2: Nekak sm zapeljal na rob ceste in od tam na nek pesek ob cesti. Mankal je mal več kot meter, ampak res mal več. :wacko:

Sama sreča je bla da sm začel bremzat že ko je on začel prehitevat, ker drugače bi se grdo končalo. Registracije nism vidu, vem pa da je bil golf bele barve z več osebki notr. Na žalost si tud teh osebkov nism uspel ogledat, ker se je vse zgodil tko hitr...

Tko da bi današnji dan lahko označil za kar se motorja tiče, slab dan... :BUA:

Kar se pa voznika golfa tiče :SS

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

danes sem nardila sam cen 70km se mi sploh ni dalo furat k morem še novo gumo mal ulavhat,pol bo pa bolš

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se usedem, užgem in greeeem. Po Krasu, čez Črni kal do Portoroža. Gužva za ponoret tje dol :wacko: :wacko: hmal mi je pregorel levi blinker :D Tm dol sreču Pek-a in enga frenda k je lih kupu novo FZ6S (srečno :OK: ) k sta ga lih zapivala. Obvezno se ustavt in jim pomagat :P Sam sm bil preksn, sta se lih odpravljala, tko d sm šou z njimi domou počaaaasi k še mašina šele udelava. Blo je lepo, sploh zatu k mam motor in mi ni treba čakat v konzervi pod milim nebom in lazit 5 na uro proti morju. Zaneslo me je še na Ride, kjer sm prvič pobrusu desno štapco pr moji "žvali", kar se je nakoncu izkazalo d ni bla sam štapca, marveč še auspuh zravn :unsure: O:-) Je pa fajn filing :P (pa itak izpuh bom zamenju) Tam sva debatirala s Thundercatom, k se mimo prpelje še Sanda7 in razkaže njeno glanz novo gumo :D (če prou vem je mela takrat samo 40km :hmm: ) K je blo že mal ksno sva jo s TC-jem v S stilu ucvrla domou. Pred rebrnicami sta bla lih dva popicajaca z motorji in radarjem, k jih žan sploh ni vidu k ga je slepelo sonce in je mimo piču enih 140 :P na kar je poli reagiral samo z mahajočo roko gor in dol, češ naj upočasnim......uh pa sm se oddahnu. In spet v SS stilu do doma, še dvakrat obrusu štapke O:-) in že sm bil u garaži. Lepih 270km za mano :OK:

Zdej pa :zzz: k me boli vrat (nevem od česa :? )

P.S. Morje pa sploh ni umazano kukr pravjo <_<

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes je bila pa moja najlepša letošnja tura, naredil relacijo Litija-Ljubljana(odnesel pršut za krst in opravil predpočitniški šoping)-Bled-Litija. Vožnja suuuper :yea2: , še celo moja ni jamrala, da preveč divjam, no, samo po AC sem pa vseeno malo potegnil, da vidim, če gre Capo tudi z dvema čez 200 (gre, sam ne povedat B) ).

Na Bledu srečal dva italijančka z 1150 GS-i, pa sem še jaz Capota zraven parkiral in malo primeral, kakšna je razlika :hmm: no ja, moja je rekla, pri zadnjem zicu ni primerjave glede izgleda pa... no comment. Po obvezni kremšniti in čaju pa domov.

lp

Rudi

p.s.

Sem na kremšnito čakal skor dlje, kot sem se od Bleda do Litije vozil, še dobro da je bilo sonce in da se mi ni mudilo. :kva2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Rudi drugič mores iti na kremšnite k Šmonu (če greš proti cerkvi, oz. malo od Planinca naprej v hrib, kakih 100m)

Drugače sem se pa jest včerej tudi malo vozil :) , najprej z Killroyem v Beljak(čez ITA), nazaj pa čez Predel. Ko prideva domov me je pa še Zeus poklical, če grem kam, jah pa grem no B) .) . Pa sva šla do Kr. Gore in naprej na Vršič. Matr kdaj bojo cesto uštimal <_< , no na začetku sv prehtela možaka z rdečo FZ6, ki naju je prehitel nazaj, na vrhu sva ga spet "ujela", potlej smo se pa še nekje srečali :) . V glavem naši hribi so zakon, tok lepo jih je sonce obsvetu, da mi je bilo ful žal, da nisem mel digitalca sabo. Bilo je kul B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včerajšnja tura: Batuje-N.Gorica-Kobarid-Pulfero-San Pietro al Natisone-Savogna-Matajur-Cepletischis-Savogna-Azzida-Clodig-Drenchia-Clabuzzaro-Tribil-Castelmonte-Cividale-Faedis-Nimis-Torlano di Sopra-Platischis-Prossenicco-Passo di Monte Croce-Nimis-Tarcento-Villanova-Lusevara-Passo di Tanamea-Uccea-Žaga-Kobarid-N.Gorica Batuje. Prevoženih cca. 390 km.

Pot bi bila zelo zanimiva, če bi bile ceste boljše. Večina poti je takih, kot, da tam ne bi človeška noga stopila že 200 let. Vse zaraščeno, ceste neurejene, polne peska, listja, blata in povrhu še luknaste. Čeprav je na karti veliko poti označenih z zeleno barvo (turistične poti), odsvetujem obisk. Razen , če se vam dopade vozit kot po jajcih :D

Današnja tura: Batuje-Kobarid-Bovec-Trenta-Vršič-Kranjska Gora-Tarvisio-Valle di Ugovizza-Valbruna-Malborghetto-Pontebba-Dogna-Valle di Dogna-Dogna-Chiusaforte-Resiutta-Lischiazze-Sella Carnizza-Uccea-Žaga-Kobarid-N.Gorica-Batuje. Prevoženih cca 370km.

Meni osebno današnja tura veliko boljša od včerajšnje, je pa tudi na tej turi potrebno pazit na pesek in sicer v predelu Valle di Ugovizza in Valle di Dogna. Cesta od Sella Carnizza do Ucceje, je pa zelo ozka. Od te ture odsvetujem le dolino Ugovizza, ker je cesta katastrofalna. Vendar zaradi narave, mi jo ni blo žal prevozit.

Pozdrav od Roberta

Popravljeno . Popravil Robert
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V soboto zjutraj sva z mojo bodočo ženo krenla iz Griž proti Cresu. Ker sva hotla tam bit čim prej, sva šla po avtocesti do Postojne, pol pa čez Pivko in Košak, v Ilirski mal nalila FZ6-S in naprej na Hrvaško.

Žal nisva vedla za situacijo na cesti od Opatije do Porozine in sva se peljala tam. Hrvateki ful neki popravlajo ceste, tak da je tam poln makedama..... :cry:

Kok je fajn, ko se peleš mimo celotne kolone, ki čaka na trajekt!!! :xx: Ja, prvič z motorjen na trajekt!

Na Cresu sva šla do Zaglava-Martinščica (cesta na Cresu je ponekod super, ponekod pa ful slaba), kjer sta bla v apartmaju dva kolega. Mal sva jih presenetla in končno sem dal dol usnje in si privoščil :beer2:

Kura je blo vroč... se je blo treba fejst hladit :beer1: pa v vodo skakat, pa spet :beer2:, pa sosede motit pri spanju :kva2: :zzz:

Vsake stvari je enkrat konc in v nedeljo popoldne okol petih sva krenla nazaj proti domu. Tokrat sva šla na trajekt v Merag in na Krk. Tu ni nikjer dela na cesti. Mal je blo gužve na cesti, a se je dal pelat...

Zvečer pa sva prišla domov ravno za drugi pocajt fuzbala in lohk navijala za Grke :baa:

Skupaj naredila 550 km.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:: nedelja, 04. julij 2004 ::

šentjur-lesično-virštanj-šmarje-šentvid-ponikva-šmarje-podplat-boč-šmarje-ponikva-šentjur

kr'neki.. da smo si pomirili živce <_<

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:P

V soboto sem mel zelo slab dan, hudičevo napet (že bolj na šest ) pa sem se odloču za eno turco. Da bi se mal "skulirov".

Če bi naša vedla, s kakšnim razlogom sem šel na motor...

Z Bleda do Kamnika, Radmirje, Logarska, Pavličevo sedlo (Avstrijski žandar ; bo theba nalepko SLO goh dati, veste.) Jezersko, Kranj pa Bled.

Vožnja lagana, živci po prihodu domov pa b/p.

Ja, je pomagalo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes nekaj malega odvozil in sicer do Habata mal firbcat pol pa z jaxom na kofi na Rakitno.Tam sva srečala Bladzota in ano ter malo poklepetali.

Ovinki na Rakitno še vedno ql...sam dol mi pa še vedno ne grejo :unsure: ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

v soboto bolj kratka tura tja na sodražico potem po 23h še ena nočna turca

v nedeljo pa do šentjurja(roštiljada)ter do enga jezera šmartinsko mogoče pozabla

pol pa čez trojane na brezovico in lepo proti domu direkt na drugi polčas fuzbala

danes pa sam mal na ride

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...v nedeljo pa do šentjurja(roštiljada)...

..in ti zahajaš v moje kraje pa me ne prideš pozdravit :?

že u'redu <_<

:D O:-)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včeraj sva s SymRujem krenila proti Planini, kjer sva srečala Sando B) , nato pa nadaljevala na večerno vožnjo, ki ji sicer pravim "okoli Nanosa": Divača, Sežana, pred Štanjelom desno do Vipave, Ajdovščina, Col, Godovič -> Lj.

Vtisi? Blo je :OK: ... ovinki, ovinki in ovinki, tu in tam kak "bampi" odcep, peska nikjer (razen v zadnjem ovinku iz Črnega vrha - kjer je vedno!) ... pa lepa narava ... Super ovinkasta furca :yea2:

Sym, tnx za dobro družbo! :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja "qic", razrita je cesta od Opatije do Ičičev, ampak zdaj je že kr v redu. Bil 1. maja doli katastrofa, motor bil od praha kt da bi se po kamnolomu vozu.

Drugača pa z svojo drago v nedeljo naredu eno kratko furo Il.B. -Rabac, od Moščeniške draga do Labina super ovinki, grob asfalt, no ponekod treba bit pazljiv so razpoke, .) ampak panoramska vožnja ob oblali enkratna. :lol1:

Pa kakšni kul Ride so od Labina do Rabca..čisti užitek. :OK:

ja brez kretenov v razgretih pločevinah pa žal ne gre, vročina in zavist motoristom dela svoje.. :hmm:

tko da lep pozdrav in srečno na cesti vsem!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Biv včeraj na route 69 (Golica) in ob 19.00 ni bilo tam žive duše ... "zelo, zelo, zelo nenavadno". Pa sem mislil, da je zdruge strani cesta zaprta. Pa ni! vreme in asfalt odlična, brez gužve in norce. Skratka vtis ODLIČNO! :yea2: :yea2: :yea2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včeraj sva s SymRujem krenila proti Planini, kjer sva srečala Sando  B) , nato pa nadaljevala na večerno vožnjo, ki ji sicer pravim "okoli Nanosa": Divača, Sežana, pred Štanjelom desno do Vipave, Ajdovščina, Col, Godovič -> Lj.

Vtisi? Blo je  :OK: ... ovinki, ovinki in ovinki, tu in tam kak "bampi" odcep, peska nikjer (razen v zadnjem ovinku iz Črnega vrha - kjer je vedno!) ... pa lepa narava ... Super ovinkasta furca  :yea2:

Sym, tnx za dobro družbo! :)

Da še jaz dodam svojih 5 centov:

včer šel s Perlo... najprej do Kačjih rid, kjer sva srečala Sando7... pa naprej okoli Nanosa... in tukaj se v bistvu začne moja zgodba... Zgodba o nagibih, pospeševanju iz ovinka, o Dunplopkah 208, o FZS1000, o kavbojkah, supergah, o preveliki lederjakni (- 16 kilogramov :-)), o tem, da še zmer nimam ustreznega ledvičnega pasu, o čeladi Schuberth S1, o očalih, o zmedenosti v križiščih in tako naprej... No, zgodba se konča srečno v Ljubljani enkrat zvečer na džuskanju :-)

Aja, kako sestaviti zgoraj omenjene pojme? Well, ker je bilo sprva plan samo na Kačje ride pogledat zadevo, sem šel iz Ljubljane kar v kobojkah in supergah, tudi P-woman je tako načrtovala... se dobiva na Vrhniki, ona v ledru, jaz seveda v kobojkah (Levi's 501 jeans5.gif) in supergah(Koudenberg zakon! --> takile k001_brn.jpg, sam oranžni) ... že tko cincam, k pa nimam tistga ledra gor, pa sm še bolj paranoik, k se bojim za gležnčke, kolenčke itd (sami izgovori, saj vem). No, in sva šla.... Proti Ridam... sm se mogu orenk na krmilo obešat od fejzerce, da sm jo dol vleku, k je poskakovala kot nora koza na travniku (motor je namreč do konca zategnjen za Grobnik by Bladzo in pri nepazljivem pospeševanju hitro poskakuje prednji del), Perla je pa za mano v čeladi prijetno zehala, kot da se spravlja k počitku ... no na Ridah srečala neko znano FZS600 in znan nasmeh direktorce Sande7, ki je res že doooolgo nisem videl in sem je bil kar majčkeno vesel :-) ... Eh, potem pa debata -a proti morju ,a nazaj v zateženo lublano, al kaj? Ah, kurc, pejva okol Nanosa... če me bo zebl čez hribe, me bo pač zebl... saj mam velik notranje topline pa bom probu prežvet :-) Pa sva šla... Do Divače ... znani ovinki, Perla se je včasih mal strgala z moje nevidne ketne, jaz pa za njo priplužil kot nešolan kader lepo počasi in z andahtjo... Zmer, k sm kaj pojamru o svoji počasni vožnji, se je misteriozno nasmehnila, jaz pa si mislil svoje v stilu - heh, kolk znajo bit eni diskretni in ne težijo nam počasnetom ... In sva slalomirala čez Kras, levo-desno-levo-desno-desno-levo-ravno-desno-desno-levo-in-tako-naprej, v glavnem ona pred mano, jaz pa užival, ker sem imel spredaj v njeni čeladi še en par oči in se nisem rabil sekirat, ali se naslednji ovink prehitro zapre, ali je varno... in sem se lahko spet malček posvetil prepričevanju lastnega uma, da naj motor dam malenkost bolj dol, da naj lepo držim gas čez ovink, da ni treba pribremzat v ovink in ga pokonc odpeljat, da je škoda, če bo guma sam po sredini pobrana in tako dalje ... V tisti lekciji po Krasu mi je bilo prav fino, ko sem včasih skozi špranje na šlemu zavoha travnike in travne rožice... in vizir odprl ... se nadihal, pol pa spet moderato naprej ... Vedno bolj mi je postajal všeč ritem vijuganja in jakost privijanja... zaupanje je spet naraslo za 0,1%... tudi enkrat mi guma D208 ni ponagajala... užival sem v ugotovitvi, da motor v ovinkih ni povsem pokonci :-) ... skratka - pure pleasure, 24 hours a day... naenkrat me ja na tistih hribih od Ajdovšne proti Litiji začelo pričakovano, a vendarle presenetljivo, spet zebstvi v lopatice... čeprav je jakna kratka, mi je zadovoljivo krila ledvičke, da mi niso v Ljubljani skočile iz hrbtna in zbežale v tople kraje na počitnice... Kot je rekla perla - tu in tam mal peska, ampak zame, k sm počasn, nič drastičnega ... celo par kežnikom (za ljubljančane, če ne razumete: kamnom) sem se uspešno izognil (in jih nisem fokusiral in zato 100% povozil hehe :-)).... More pleasure... V Črni vasi ali neki tazga :-) me je P-woman spustila naprej in rekla "pejt ti naprej" jaz sem pa razumel to kot "pokaži, kaj znaš, Simon :-)" ... mal sem pilotiral čez ovinke, še zmer ne na nož, ampak tko, da sem se počutil 100% varno ... hitrosti po mojem nikjer niso presegale 160 km/h... so bil ipa nekateri ovinki - vsaj zame - zelo prijetno hitro in lepo odpeljani ... pa kaj, če je blo uni za mano dolgcajt :) No, kljub temu je bil vmes v eni lepi vasici ob robu travnika čas za postanek in nekaj sekunden uživantski pogled proti zahodu ... kjer se je nebo obarvalo skrivnostno škrlatno, nekaj mehkih, komaj opaznih oblačkov pa je dodajalo prijetno melodijo temu krasnemu večeru... in sva šla naprej... standarden finiš: Logatec, Vrhnika, Ljubljana... ketno namazat in spat :afro1: . :-)

Perla - just lead and I will follow :-) :yea2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

v nedeljo

mb-slovenj gradec(drag dirka) in nazaj :)

160 km :)

pot pa je bil askoti ob dravi!!vedno dihal svež zrak! :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Symru,

kako lepo romantično napisano :OK:

Popravljeno . Popravil Brrrm
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Čeprow me vse mine, ko berem te naše črne kronike, pa morm vseen napisat, da sva včerej z Dr. Gregsom nardila fino hitro turo čez Jezersko pa na avstrijsko Golico (super ovinki, zame še posebej, k sem bil prvič tam), letel je kt raketa, čeprov sm mal pretiraval na enem od ovinkov( mal mi je gumo odneslo, pa sem šel naravnost pol, namest desno :wacko: ), nardila sva okroglih 300 km, rokce bile so boleče.... B) B)

Precej fino! Še bi. B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gost
Ta tema zaprta in dodajanje odgovorov ni več mogoče.
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!