Skoči na vsebino

Vtisi z dnevnih voženj 2004


Brrrm

Priporočene objave

Vceraj sva s kolegom naredila furco iz Litije preko Bogensperka proti Bicu od tam pa do Zuzemberka in naprej ob reki Krki do Dvora. Iz Dvora pa do super cesti do Kocevja in od tam naprej do Petrine (Brod na Kolpi), do kjer je lepa ovinkasta cesta, ki bo pa pocasi potrebna malo obnove. Na bencinski smo imeli krajsi postanek za potesitev zeje motorinotov in nas. :( :beer1:

Potem smo se vrnili nazaj od odcepa za Faro in od tam naprej skoz ob reki Kolpi do Vinice. Ce bi prej vedeli koliko prelepih zalivov in jas ob Kolpi obstaja bi lahko v Kocevju v Sparu kupili zar za enkratno uporabo in malo mesa ter naredili piknik. :(

Pa kdaj drugic. :OK:

Iz Vinice smo jo krenili proti Metliki kjer smo se malo okrepcali in naredili postanek.

Iz Metlike smo nadaljevali pot preko Gorjancev, kjer je tudi kr uredu cesta (ima dosti kolesnic) do Novega mesta od tam pa Cez Mirno Pec, Trebnje, Temenico nazaj cez Bogensperk do obveznega postanka pri Mustangu v Smartnem pri Litiji. :OK:

Pote je bila zelo zanimiva se bolj bi bila, ce nebi naredili zgoraj omenjene napake.

Dolzina poti je bila cca 250 km.

(Med Dalnjimi njivami in Vinico je nekaj km makedama, je pa mozno pred makedamom zaviti na cesto proti Crnomjlu kjer ga pa ni).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

DAnasnja tura se je začela v Gornji RAdgoni proti Arehu, po gozdni poti do Rogle, od rogle do Zreč, Slovenske konjice, Slovenska Bistrica, Maribor v MC Donalds, Gornja RAdgona! Skupaj 220 km! Nekaj slik!

post-6-1093789655.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes sem šel krajšo relacijo Celje-Prosiniško-Ponikva-Šentvid-Šmarje-Mestinje-Sladka gora-Šmarje-Šentjur-Celje :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

v petek sem šel na Reko čez Kočevje, tam sem naredil dva kroga, ker majo ful dobre znake, pol pa Opatija, Pazin (ker sem zgrešu odcep za Buzet, spet ful dobr označen...), Poreč in ob morju do Zambratije. sobota mal morja (prvič in zadnjič letos), danes pa nazaj na Škofljico.

skupaj malo manj kot 500km in od tega samo v Kopru po avtocesti (pa še prometa ni bilo dosti)trance_40_thumbup.gif

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes se odpeljal iz NG po soški cesti do Predila. Namen je bil obiskat Nassfeld. Prečkam mejo, pa mi zagori lučka rezerve. Jah nč kaj, na pumpu bo treba :rolleyes: Pridem u IT na benzinsko pa pogledam u denarnico (zmeri preden tankam pogledam, d vidim stanje :P ).......WTF šou od doma brez EURotou :wacko: (k pridem nazaj jih vidim napravljene na mizi) ja nč kaj, gremo dalje pa molit d pridem do Kr. Gore z rezervo. Namesto na Sella Nevea obrnem proti Trbižu in po najbližji poti v SLO. Kaj čem, gdor nima u glavi ima....nikjer. Cesta do Kr. Gore po IT strani je res lepa in ahko se pelješ povsem enakomerno brez pospeševanj, žlajfanja in takih monad :OK: impressive. Še mal sm sekal gume po ovinkih že je bla tabla Slovenia 11. Aaaahhhhhh še te km-je nardim pa na komot z rezervo. Evo, pa ni blo več šparanja hlapov :grrr Wings je zapel in že sva bla z drago 1,2,3 na mejnem prehodu (vsega lepga enkrat mine :( ). Žeja je bla tako huda d je miška zavila kar sama na petrol. Počitek, pa dalje na Vršič. Kašna cesta s severne strani. Na motorju sm delal nekako tako :kva2: in tako :wacko: Na vrhu gužva za poludit, tako d ni blo "tradicionalnega" postanka, ampak samo piči dalje. Za dol sta mi delala družbo dva nemca (transalp, in BMW GS 1150) ku sta šopala dol po tistih ovinkih :huh: :OK: Nekje pred Bovcem v pokrajini reke Soče me je še opralo (jap, dž je bil) ma brez večje panike, padalo je narahlo le kakih 5km. Do kobarida je en mulc z golfom igral jacka (je mel punco zravn) in "spizdeval" motorju :doze: :lol1: :cry: U kobaridu obvezen postanek pri Jazbecu na kokakoli (se mu morem zahvalt zanjo-HVALA) in dalje do doma. Lepih 310km v ST stilu.

Še slikca neke tekočine pod Predilom:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včeraj nisem imel kaj delat in sem se sam :( odpravil na krajšo vožnjo. Iz Litije preko Žužemberka, Dvora, Kočevja, Ribnice, Blok, Cerknice na Planino in nato nazaj čez Logatec, Vrhniko, Ivančno Gorico. Zelo lepa cesta, le med Žužemberkom in Dvorom razkopavjo cesto in je en kilometer blata in luž. Motor je tak k bi s ceste zletu :blink: .

K sem se vrnu pa sta me dva frenda zvlekla še na motokros v Šentvid. Smo se ene pol ure kuhal na soncu :cry: nato pa odpeketal domov v senco B) .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:: petek, 27. avgust 2004 ::

šentjur-MB-šentjur-Celje (k Iksom na kafe), domov

:: sobota, 28. avgust 2004 ::

Šentjur-Ponikva-Poljčane-Sl.Bistrica-Pragersko-Ptuj-Ljutomer-Murska Sobota-Ivanovci-piknik

:: nedelja, 29. avgust 2004 ::

retour + lokalno drajsanje

vikend? :OK: :yea2: :notworthy: :naughty: :notworthy: :yea2: :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V petek prišla prepozno iz službe, tako da je boljša polovica že odbrzel (z avtom) na morje. Jaz štartala v soboto zjutraj in preko Ilirske Bistrice proti Medulinu. Gužva samo med mejo in Rijeko. Potem pa plaža, morje in uživancija :D . V medeljo pa popoldan nazaj (dopoldan zopet :D ) - tokrat preko Buzeta (tam tankala, ker motor ni hotel več naprej na hlepe). Vsaj enkrat me na poti nazaj ni pralo :yea2: ! Kilometrov - nimam poma, bil pa lep vikend in krasna vožnja :OK: .

LP - M.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sobota 28.08.

Sosed na Thundercatu s svojo boljšo polovico in jaz na FZ6S s svojo boljšo polovico..

Krenil iz Prebolda po stari cesti za Maribor, do Pesnice, pol pa čez Jurovski vrh v Avstrijo na B69. Noro dobra cesta, čeprav mi ni jasno zakaj je bilo toliko kamer nastavljenih ob cesti :hmm: Mogoče so snemal kdo od tisočih motoristov (kolikor smo jih menda srečal) se bo peljal mimo najbolj spektakularno :lol1:

Za krajšo malico smo se ustavili ob jezeru Sabath (slikca), nato pa krenil naprej, dol do Lavamünda, ob Dravi do Völkermarkta, pa do Klopeiner See in naprej proti Eisenkappel. Pa čez Jezersko, kjer smo imeli drugi postanek za malico. Po polurnem postanku do Šenčurja, pa čez Kamnik in Vransko nazaj v lepo Savinjsko dolino. Na hitro še ena kavica v Šempetru v znanem lokalu ob cesti in domov.

Naredili lepih 350 km in imeli popoldne še dovolj časa za .... :notworthy:

[jezero se imenuje Soboth. ice]

post-6-1093855848.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kot v petek napisal v "najavi" v soboto tudi počel ! Iz močvirja preko Kočevja in Delnic in naprej po odlični stari cesti do Grobnika, kjer sem občudoval kaj se da delat z bemfalmi, naprej do Izole - srečal najprej Bibo ki me je prepričevala da je morje še zmeraj slano, se pridružil Ice-u in njegovi klapi RW namenjeni v Postojno, kjer smo lahko občudovali lanske spodnjice od Vale in temu primernemu vzdušju tudi pričakali letošnje slači bejbe !

Ni ga vikenda brez "motomarsovcev" ! B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Noro dobra cesta, čeprav mi ni jasno zakaj je bilo toliko kamer nastavljenih ob cesti

Jst nisem v soboto videl nobene. Al sem pa bil prehiter :D ...

V soboto ni blo čez Golico skor nič prometa B) ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

dne 28.8.2004

po obilnem zajtrku štart iz Rog. Slatine ob 10. uri preko Proseniškega do Dobrne po lubico, nato v dvoje naprej...Črnova-Žalec-Vransko-Tuhinjska dolina-Kamnik-Kranj-Jesenice. Na gorenjski avtocesti kolona vozil za dol padit. Kaj takega že nisem dolgo videl. Jaz pa lepo gasa po odstavnem pasu, malo po nasprotnem itd. Od Jesenic naprej pri Mojstrani prelep!!! pogled na Škrlatico, Razor itd.

Za mene prava paša za oči. No, nato lepo naprej v Kranjsko Goro na kosilo v eno kmečko gostilno. Je prav fajn teknilo. Sita sva krenila preko mejnega

prehoda Rateče in hotela iti pogledat MAngrtski jezeri, a žal naju ustavi en špagetar, ki bi rad kasiral za vstop. Eh, ko te j*** sem si mislil, pa saj

niti nisem imel niti 1 eura s sabo, greva midva lepo naprej na Trbiž potem zavijeva za Rabelj. Ogledala sva si prečudovito Rabeljsko jezerce. Ma, kot v pravljici. Na vrhu pred mejo sva si ogledala še utrdbo in presenetila fotografa in črnolaso pozerko, ki je bila oblečena v neko prosojno oblekco :naughty: in spodaj brez :D .HE,HE, jaz kot jaz pa direkt pred njiju parkirat :devil: . A se nista pustila motit in sta lepo nadaljevala svoje delo :OK: , dokler niso prišli radovedni turisti, ki so vse pokvarili :BUA:

NAto sva šla mimo Loga in zavila v dolino Trento. Turistov malo morje, motoristov pa tudi :OK: . Preden, ko se začne vzpenjat cesta na Vršič, ta prvi hudi ovinek, zagledam avtobus, ki je nasedel z ritjo. Mimo avtobusa se ni baje dalo, je pa bil na srečo obvoz od spodaj. Itak, da so avtomobilisti pohiteli vsak s svoje strani in zablokirali cesto :BUA: . Z endurotom se je dalo iti mimo avtov, čeprav je šlo za las. Kaj je ljudem pojma nimam. Zgoraj in spodaj se je nabralo nekaj motoristov, ki smo pač želeli mimo. Avti so bili parkirani na sredini te ozke ceste in je bilo premalo prostora ob strani. Na prošnjo, če bi avto lahko premaknili ob stran sem dobival take odgovore kot, da sem ničvreden pes. No jaz sem prisel skozi, a cestaki niso mogli. In uganite kaj sta dva naredila, ko je hotel en za mano iti po moji poti. Ne boste verjeli, vrata so odprli in stali zraven, češ naj gre v vrsto. Za dol padit. Ko sem dal tahujši odsek skozi in sem moral iti mimo avtov na zgornji strani tega ozkega makadamskega obvoza so vsi mahali kaj se rinem. Ko sem prispel do nekih kretenov v srebrni limuzini, ki so imeli vrata odprta in niso hoteli na dvakratno prošnjo zapreti vrata, da bi šel mimo + tega so se mi posmehovali, sem šel na drugo stran, ki je skoraj za polovico ožja in je slo za las, a na koncu sem obrnil po gasu in prav endurasko pozdravil s kamenčki zraven te kretene. Sem bil tak rasf****, da bi še njih poškodoval. Na Vršiču sem se le ohladil. Potem je sledil spust na Kranjsko Goro in vrnitev po isti poti nazaj.

Prispel ob 23 uri. Vsega skupaj 9 ur vožnje, kosilo 1 uro, ogledi 3 ure.

Če odštejem:

-2 x izsiljevanje prednosti,

-vožnjo po mojem voznem pasu za ovinki od lokalnih dirkačev in nestrpnih turistov,

-nenadno spremembo ene fukj*** voznice, ki je dala desni žmigavec in skoraj že zavila desno, ter se nenadoma spomnila, da je njen

kurjek na levi strani

-neprijetne dogodke pri obvozu zaradi avtobusa

...je bilo zelo lepo!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

nedeljska vožnja tržič - dravograd -še mal naprej čez mejo in po avstrijski strani nazaj proti celovcu in na jezersko domov .ceste na avstrijski stani ma ni za povedat je treba pelat .

post-6-1093977078.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jaz sem prisel skozi, a cestaki niso mogli. In uganite kaj sta dva naredila, ko je hotel en za mano iti po moji poti. Ne boste verjeli, vrata so odprli in stali zraven, češ naj gre v vrsto. Za dol padit.

jaa faaak...res prasci...to bi kar s kolam po glavi tepu ane :fight2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In uganite kaj sta dva naredila, ko je hotel en za mano iti po moji poti. Ne boste verjeli, vrata so odprli in stali zraven, češ naj gre v vrsto. Za dol padit.

Enkrat smo šli mi enrat pred leti v avgustu v nedeljo pozno popoldne med največjo gužvo po koprski obvoznici. Na začetku (smer LJ), ko še ni odstavnega pasu in smo se gužvali med avti, je ena skupina prepotentnih mulcev z očkatovimi avtomobili storila enako.

Odprli so vrata, da nismo mogli mimo. In so se nam režali, ko smo švicali v usnju. Ko po dveh minutah in na lepo prošnjo niso hoteli zapret vrat, je nekdo iz čela kolone (nabralo se nas je kar neka motoristov), ki je zgledal kot naš Ein, stopil z motorja, vzel ključ 10, odšraufal tablico in jo dal pod zic. Stopil je do prvega tipa in mu rekel, da ga zadnjič prosi, če lahko zapre vrata, da gremo lahko motoristi mimo. Sledil je smeh mulotov in njihovih bejb. Sledila je čelna, kri se je ulila po Benetton majici, tip se je napol omotičen zatekel v avto in glej ga zlomka vsa vrata so se nenkrat zaprla in smo šli lepo mimo.

Tadej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gost
Ta tema zaprta in dodajanje odgovorov ni več mogoče.
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!