Skoči na vsebino

Vtisi z dnevnih voženj 2004


Brrrm

Priporočene objave

28.avg - Velenje -Dravograd - Radlje - 'Radlpass' na slovenski strani neki zj.... asfalt mal pred MP :wacko: , spust v dolino nato 69-ka :yea2: (pejte si pogledat čemu se reče cesta + ovinki -> proti temu so Postojnske kačje ride PD)... do Lavaminda - Pliberka - Železne kaple in juhuhu proti Jezerskem... Na vrhu postanek, klepet z drugimi motoristi in nato proti Kranju - Škofji Loki - Žirem - Rovtam - Logatcu - Planina (mahanje nasproti vozečih motoristov naj zmanjšam :? (thx) a se vseeno odločim po prvih ovinkih za uživanje O:-) , nakar zagledam dva PZ z rokami v žepih, ki opazujeta dogajanje...) - Postojna - Pivka Jama - kava (kot bi pes jajce not opral) in nazaj preko Logatca - Ljubljane - Trojan - Arje vas - Velenje....

:P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:? :?

Denny!

Iz Mojstrane si lahko gledal (z leve) Debelo peč, Vrbanove špice, Rjavino, Cmir, vrh Triglava, Stenar, Kukovo špico....

Razor in Škrlatica pa se vidita iz Kr. gore.

Pa brez zamere.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moj minuli moto vikend je minil v znamenju voznje po MAdzarski in pod vplivom skrbi nad prepovedjo ponovnega vstopa v to deželo ravnin.

Podrobnosti pa TUKAJ

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včeraj se je zgodila moja prva vožnja z motorjem - nova R6. V četrtek sem opravil izpit in v petek takoj na staro cesto, ki jo odlično poznam še iz časov, ko smo živeli za avtomobilizem, proti morju.

Bilo je prelepo za opisat. Tile smeškoti povedo vse :D :notworthy: :OK: :kva2: ... V glavnem, okoli 17.00 ure sem odpeljal od Paviljona in lepo vozikal do Planine kjer sem srečal eno kolono Čeških, če se ne motim motoristov. Na ridah sem videl enega na sportaku, ki je brusil kolena in si predstavljal prihodnost. So pa tisti čehi na vrhu rid, ko se cesta poravna naredili malo štalo, ko se se kar na cesti zaustavili in jih nisem videl dokler nisem prišel na vrh klanca tako, da je bilo treba malo manevrirat okoli njih... na srečo ne smem peljat hitreje kot nekje 115 km/h, ker je treba stroj :wub: :wub: še ulavfat.

Črnokalski klanec je bil čisto zafilan tako, da sem vse prehitel po dvojni črti.. Če ima kdo kak nasvet glede tega kako vi tam vozite prosim na PM, ker nebi rad kakšne neumnosti ušpičil. Nekateri avtomobili so se prav lepo umikali tako, da hvala vsem. Nasproti vozeče motoriste sem lepo pozdravljal s tem, da se moj pozdrav vidi, ker imam rumeno usnje na spodnjem delu rokavic medtem, ko ima večina drugih motoristov črno :BUA: in teško vidiš pozdrav. Ko sem prišel v Portorož sem naredil en krog in odšel nazaj do Ljubljane. Med vožnjo sem pogruntal, da je lažje voziti čez ovinke, predvsem krajše, če zalagaš s kolenom (pa ne čisto dobesedno tega vzel), ker greš tako lahko hitreje. Sem pa o tej tehniki že kar nekaj prebral tako, da sedaj malo preizkušam pri varnih brzinah.

Najbolj mi je bil všeč tisti ostri ovinek na levo, ko greš v LJ na črnokalskem klancu, ko sem skoraj drajzal po kolenu :OK: :OK: :OK: . Prej me ena ženska z madžarske sploh ni spustila naprej potem sem pa pobremzal pred ovinkom, da ga je ona zvozila in šel na koleno in gas :OK: :OK: . Ko me je videla za sabo se je takoj umaknila na desno :yea2: ... Kok se je men to vino zdel, hehehe.

Ko sem prišel do LJ sem šel čez mesto, da vidim kaj dogaja... nič. Potem sem se spomnil, da lahko na rondoju na obvoznici malo prakticiram vožnjo po levem kolenu in na koncu sem peljal na najbolj notranjem pasu 90km/h O:-) , kar se mi je zdelo kar dobro glede na izkušnje. Sem pa naredil ene 10-15 krogov tako, da če me je kdo gledal... ne vem kaj si je misli :D

Potem sem prišel v Radomlje in bil koma... Danes grem pa do Bovca in v tiste konce :kva2: :kva2: .

Vrečno vsem na cesti,

LS

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@TEDYBEAR:

hvala za pojasnilo...

in se opravičujem za napačne podatke.

Ustavil sem se pri gostilni na desni strani (če se pelješ proti Kr. Gori), če se ne motim je kraj Dovje. Iz zemljevida sem sklepal, da je na desni strani Vrat Škrlatica in Razor. Kateri gori sta na desni torej (ful viskoi špici)?

______________________

Včeraj štart iz Rog. SLatine-Šentjur-Proseniško-skok v Dobrno po boljšo 1/2-Velenje-Slovenj Gradec-mejno prehod Vič-desno na serpentine- Eibiswald-Arnfels-Leutschach-Jurski Vrh-Maribor-Sl. Bistrica-Sl. Konjice-Dobrna-pa nazaj...-Vojnik-Proseniško-Šentjur-Rog. Slatina...vsega skupaj nekaj čez 300km

Zelo fajn...v A sem srečal na stotine motoristov...med pavzo na jezeru pri Soboth sva spoznala starejšega motorista iz Finske!!! Ja prav ste prebrali... Z TDM-ko prevozil Evropo po dolgem in počez...ah saj bi jaz tudi, samo $$$ he he..ufff tako rad se vozim po A zaradi lepih cest in urejenosti, na sploh imajo pa take luštkane hiške vseh barv, da imaš kaj za videt.

Popravljeno . Popravil Denny
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes sem se odpravil v Grosuplje na ta avto-tuning show. Z Dutevlj štart in po stari cesti v LJ in potem pa kar po avtocesti (dolgčas) do Grosuplja. V Grosuplju je blo super(več v temi Avtomobilizem-tuning). Vožnja je bla super in brez zapletov. Iskreno se zahvaljujem motoristoma :notworthy: , ki sta me v Logatcu opozorira na radar, res hvala.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

vceraj ena lahkotna runda po stajerski (MB, CE, lasko), dolenjski (NM, cernomelj, kocevje), notranjski (litija, zagorje) in cez stajersko (vransko, CE, MB) spet domov. v bistvu ovinkaril med dezevnimi oblaki in razen nekaj kapljic pred strazo (NM), malo cestne mokrote v zasavju in mokro AC od sentilja proti domu nisem srecal povisane zracne vlage. 650 dobrih km.

srecal kopico motoristov, predvsem na FZ6 in enega hysounga 650.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

danes lepa vožnja čez Pavličevo sedlo do Jezerskega na eno pijačo, nato naprej mimo Brnika do Kamnika, kjer sva si ogledala supermoto dirko za državno prvenstvo in nato čez Tuhinjsko dolino v Šempeter k Štormanu na kosilo in nazaj domov v Velenje...

dobrih 200 km, srečala sva ogromno motoristov...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes smo s Ano in Soddplahom motorirali na Krk in nazaj. Soddplah je celo pot poizkušal navaditi svojo TDM-ko da bi šla na luft in malo pred mejo je pogruntal da ne bo šlo tak da smo morali s kanglico po bencin. Žal TDM-a ni perpetum mobile, pa saj verjamem da bi blo fajn če bi bila :P

Drugače pa je bilo prav fajn. Hvala za družbo.

LP

Leteči

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zjutraj me je prijazno skozi meglo pobožal sonček in takoj mi je postalo jasno, da bom danes preživel dan na motorju. Pokličem bando, pa nihče ni imel kakih sprejemljivih planov. Še dobro, da se znam tudi sam peljati.

Dežela Cvetja v jeseni-Kamnik-Tuhinjska dolina-Mrzlica-Celje-Velenje-Dravograd-Rute69-(X2 seveda B) )-Ravne-Holmec-Železna Kapla-Zg. Jezersko-Kranj- in domov. Dobrih 500 km, tekočih, nekaj hitrih in veliiiko krasnih ovinkov. Nobenih *situacij*, policaje sem videl le od daleč, motoristov pa toliko, da me je skoraj bolela roka od pozdravljanja :OK:

LP Cvetoo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes smo udarli eno turco po dolenjski. Udeleženci: jst, gizmokak, viggen, EoS in Burnout. Z gizmokakom sva se dobila v Ajdovščini na bencinski črpalki. Od tam sva šla do Razdrtega, da sva pričakala viggena in EoS-a. Nato smo krenili mimo Postojne(rifonimento bezina). Nato smo jo udarli mimo Kaliča do Cerknice in naprej do vasi Velike Bloke, tam nas je pričakal Burnout in skupaj krenili proti Kočevju. Pri vasi Žimnica(Burnout popravme, če sm falu), me je hmali en avtomobilist vrgu s ceste :kva2: (več v temi skoraj nesreča), drugače vse ok. Nato z malo več adrenalina pod kožo(jst sm ga mel največ) nadaljevali pot do Kočevja. Pred Kočevjem (pri medotu nardili postanek-čikpavza). Po pijački nadaljevali pot do Črnomlja in se ustavli na pizzi. Na lastni koži smo vidli, da so dolenjci cepljeni proti hitrosti(čakali 4 božje pizze skoraj 45 minut) :angry: . Po kosilu smo udarli mimo Žužemberka do Ivančne gorice in od tu po stari cesti skozi vas Višnja Gora v Grosuplje. Ma kaj v 21. stoletju še obstajajo makadamske ceste :blink: ?V Grosuplju nardili rifornimento benzina in šli nbaprej do Vrhnike(pavza kofetek, džilati in sadna kupa). Po tem pa na ride(Planina)...nobenga poznanga in od tu še v Sežano na kikiriki in pijačko in pol vsak po svoje....domov namreč. Jst osebno naredu 378 srečnih, ma res srečnih km.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po pijački nadaljevali pot do Črnomlja in se ustavli na pizzi. Na lastni koži smo vidli, da so dolenjci cepljeni proti hitrosti(čakali 4 božje pizze skoraj 45 minut) :angry: .

Če misliš, da je Črnomelj na Dolenjskem, se pošteno motiš. :BUA: :wacko:

Lepo prosim za opravičilo vsem Dolenjcem. :angry: :devil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dopoldan so bili eni v službi, drugi so se vozili z bicikli, tretjo so vlagali papriko (ali kumare :hmm: ), četrti so odjavili motor (upravičeno) in ni mi ostalo drugega kot solo poseg po bližnji okolici. MB- Slov. Bistrica MB- Šentilj- spet MB- spet SB. - pa na Pohorje in domov na kosilo. Pri povratni furi iz SB proti Mb po AC sem ugotovil, da me Curi z njegovo FZ6 krepko opere...(glej ustrezno temo)

Po 16 uri se nas je zbrala pisana druščina in krenili smo v napad na Soboth (Golica na koroškem) in ker so se v Radljaz začeli zbirati sumljivi oblaki, smo zavili na prelaz Radelj in po avstrijski strani po 69ki proti Sobothu in dalje do Dravograda. Tam smo malo dotočili in se vrnili po isti poti nazaj, Posadka..

post-6-1094413184.jpg

Popravljeno . Popravil elbarto
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

barto pozabil si omenit, da je bilo zzzeeeellloooooo :wacko: mrzzloooo(enih 5 stopinj??? :hmm: .....pa ne pod ničlo).

LP D

Popravljeno . Popravil dašenka
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes smo udarli eno turco po dolenjski. Udeleženci: jst, gizmokak, viggen, viggen-lady, EoS in Schultz. Bando sem počakal v kraju Bloška Polica (si se zmotu Schultz) in nato skupaj krenili proti Kočevju. Pri vasi Žimnica (mislim da je kraj tapraw, ni blo cajta za gledat na table :wacko: ), je Schultz-a hmali en avtomobilist vrgu s ceste. Ma smo bli že vsi k smo bli za tabo prpravljeni da bomo hiteli pobirat :xx: , drugače vse ok. Nato smo nadaljevali pot do Kočevja. Pred Kočevjem (pri medotu nardili postanek-čikpavza). Po pijački nadaljevali pot do Črnomlja in se ustavli na pizzi. Ma smo se res načakali, še posebej sta čakala Eos in Schultz. Po kosilu smo udarli mimo Žužemberka do Ivančne gorice in od tu po stari cesti skozi vas Višnja Gora v Grosuplje. Smo probali dve ceste proti Grosuplju obe MAKADAM :wacko: :angry: V Grosuplju natočile polne rezervarje bencina nato pa na avtocesto do Brezovice in proti Vrhniki na sladoled oz. sano kupo, Schultz->kafe. Ma je blo veselje po avtocesti k sem mogu jst to norečo hordo lovit :lol1: s svojim bogim Kawičem :D. Ga je blo treba revčka skuzi držat do konca :P Po tem pa na ride v Planino, ma ni blo nč kaj zanimivega, ker so kiflji stali pod in nad glavnim ovinkom :BUA: Blo je super :OK: Vsem hvala za družbo bli ste zakon :notworthy: Naredil lepih 320 kilometrov!

LP Burnout

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gost
Ta tema zaprta in dodajanje odgovorov ni več mogoče.
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!