Skoči na vsebino

MOTO kombinezon - primerjave, izkušnje, barvanje, nakup, vzdrževanje..


PILY

Priporočene objave

Poleti, če bo sonce nabijal ti bo vroče ne glede na to kakšen kombinezon maš. Pa sonce niti ni tak problem kakor je vročina od asvalta, ki ti segreje cel motor. Poleti skozi Ljubljano v najhujši vročini, ko moraš čakat na semaforjih je obup, pa si lahko nag gor. Bolj je važno, da imaš spodi dobro podperilo, ki ti odvaja švic. Pa obvezno velik pit. Problem je, ko poženeš čez kakšne ovinke, zaradi adrenalina nimaš občutka dehidracije in te samo zmanka v enem ovinku.

..jaz ko sem lani non stop v ovinkih bil v tisti totalni vročini..sem bil tak kot če bi se tuširal haha,..drugač pa ja ..lahko te samo naenkrat zmanka..zato pa bolše se pelati proti večeru =)

Popravljeno . Popravil Aprilia rs 125
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Poleti, če bo sonce nabijal ti bo vroče ne glede na to kakšen kombinezon maš. Pa sonce niti ni tak problem kakor je vročina od asvalta, ki ti segreje cel motor. Poleti skozi Ljubljano v najhujši vročini, ko moraš čakat na semaforjih je obup, pa si lahko nag gor. Bolj je važno, da imaš spodi dobro podperilo, ki ti odvaja švic. Pa obvezno velik pit. Problem je, ko poženeš čez kakšne ovinke, zaradi adrenalina nimaš občutka dehidracije in te samo zmanka v enem ovinku.

Res hvala za izčrpen odgovor in kup nasvetov. Vsega tega pa po komaj 200 tkm res nisem mogel vedeti :wallbash: , ampak vseeno še vedno sprašujem morebitnega uporabnika Heldovega kombinezona o uporabnosti le-tega.
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

dej si še čelado tako nabav, ker zgleda ,da ti vročina res škoduje.

Hvala za idejo, bom točno to naredil. Drugače je pa forum prvenstveno namenjen izmenjavi mnenj in izkušenj motoristov, tako, da svoje bedarije piši v čvekalnico ali pa na tablo v otroškem vrtcu :xx:
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Res hvala za izčrpen odgovor in kup nasvetov. Vsega tega pa po komaj 200 tkm res nisem mogel vedeti :wallbash: , ampak vseeno še vedno sprašujem morebitnega uporabnika Heldovega kombinezona o uporabnosti le-tega.

Lej če ti sede kombinezon na postavo, so pozicije ščitnikov prave ga kupi. Sam imam spidija za skor 1k evrov in so vse tehnoligije, zračenje, ne vem kaj še brezpredmetne k vročina udari in stojiš. S kombinezoni ranga 600€ in gor pomojem nimaš kej falit, tudi po tehnolgijah so firme tam tam. Čutiš pa te tehnologije zračenja in uravanja temperature ko imaš neko normalno hitrost 70kmh+ na števcu. Takrat pa če si pregret prav čutiš kako zrak zaookroži in v roku 5min si dober. Če imaš še dobro čelado je pa zmaga. Slaba stran tega pa je da to čutiš tudi v mrzlih dneh. Takrat je pa treba met obvezno windstoper spodaj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Res hvala za izčrpen odgovor in kup nasvetov. Vsega tega pa po komaj 200 tkm res nisem mogel vedeti :wallbash: , ampak vseeno še vedno sprašujem morebitnega uporabnika Heldovega kombinezona o uporabnosti le-tega.

koga te bo zmankalo v ovinki pa ko ti je čovjek ko si pusi al ko ti je obnašaj se no :sleep2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

koga te bo zmankalo v ovinki pa ko ti je čovjek ko si pusi al ko ti je obnašaj se no :sleep2:

Prosim prevod, ker si ziher napisal kaj pametnega :?
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni, zanima me, če je kdo mogoče uprabnik tegale (http://held.de/livebook_english_2012/index_livebook_english_2012.html) kombinezona, kako se obnese in če v njem res ni vroče, poleti in na soncu seveda.

Lp Crasher

Jst mam Held tfl cool jakno. Poleti je zakon, res ne cutis vrocine in "zganja soncnih zarkov" na povrsini obleke. Vse kar je pod 15 stopinj celzijevih dam pa obvezno spodaj windstopper, pa nisem zmrzljive sorte

Le material je ekstra zracen.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jst mam Held tfl cool jakno. Poleti je zakon, res ne cutis vrocine in "zganja soncnih zarkov" na povrsini obleke. Vse kar je pod 15 stopinj celzijevih dam pa obvezno spodaj windstopper, pa nisem zmrzljive sorte

Le material je ekstra zracen.

Hvala za odgovor, a si nabavil v Lojzu?
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še enkrat hvala, pa naj se nam sezona čimprej začne in naj traja čimdlje :ninja:

ni kej. Sicer se pa sezona ob takih zimah ne konca pr men ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jst mam Held tfl cool jakno. Poleti je zakon, res ne cutis vrocine in "zganja soncnih zarkov" na povrsini obleke. Vse kar je pod 15 stopinj celzijevih dam pa obvezno spodaj windstopper, pa nisem zmrzljive sorte

Le material je ekstra zracen.

Sem imel podobno jakno tej od a-pro le da je bila še malo bolj zračna. Samo take jakne so res samo za tam 15 stopinj pa gor, mogoče še mal več. Sam sem jo dal kmalu naprej, ker me je preveč prepihal čez komolce in ramena pa je pol zvečer bolel po daljših turah.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem imel podobno jakno tej od a-pro le da je bila še malo bolj zračna. Samo take jakne so res samo za tam 15 stopinj pa gor, mogoče še mal več. Sam sem jo dal kmalu naprej, ker me je preveč prepihal čez komolce in ramena pa je pol zvečer bolel po daljših turah.

sej pravm, kar je manj kot 15 dam od oxforda windstopper spodi, ce je pa mraz pa pulover se zraven.

Za zimo je pa itak cordura zakon.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

sej pravm, kar je manj kot 15 dam od oxforda windstopper spodi, ce je pa mraz pa pulover se zraven.

Za zimo je pa itak cordura zakon.

Ce rabite kombinezone po narocilu,replike itd imate tukaj eno stran.Cene so kar hude,ce ne imate vsaj ideje kako naj izgleda.http://www.dragtdesigneren.dk  Lp Ales

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tisti, ki pravte, da se usnjeni moto kombinezoni čez zimo skrčijo... a poveste na kak način? a ga dam prat na 90°C potem pa v sušilca, al kak? ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tisti, ki pravte, da se usnjeni moto kombinezoni čez zimo skrčijo... a poveste na kak način? a ga dam prat na 90°C potem pa v sušilca, al kak? ;)

 

Ja tako, da se človek zredi :grim , je manj dela kot z pranjem :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tisti, ki pravte, da se usnjeni moto kombinezoni čez zimo skrčijo... a poveste na kak način? a ga dam prat na 90°C potem pa v sušilca, al kak? ;)

zredijo se-zgovor pa imajo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To mas pa cist prav. Sam glede na to, da sem velik truda in volje vlozla v sport, katerega nikdar nisem marala... Iscem resitev, kako kombinezon zmanjsat ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gledam firmo

http://www.buese.com/

 

Imajo v Motonautiki akcijo -20% na te artikle še do konca meseca, čeprav nimajo na zalogi.

Cene imajo enake kot v katalogu.

 

Izkušnje????

glede na ceno solidno...ni pa to neki top

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Ker bom letos začel voziti R6 si bi mogel kupiti usnjen kombinezon, saj to kar sem do sedaj uporabljal na 125cc ni ravno za na tak motor, če ne drugega že zaradi vetra me hoče kar iz motorja snet. Zanima me kaj vi menite glede rabljenih kombinezonov (1 ali 2 sezoni) saj se na ceni kar pozna in glede na to da sem študent nimam denarja ravno na pretek in ali naj kupim enodelnega ali dvodelnega oz. kaj so prednosti in slabosti teh dveh vrst.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ker bom letos začel voziti R6 si bi mogel kupiti usnjen kombinezon, saj to kar sem do sedaj uporabljal na 125cc ni ravno za na tak motor, če ne drugega že zaradi vetra me hoče kar iz motorja snet. Zanima me kaj vi menite glede rabljenih kombinezonov (1 ali 2 sezoni) saj se na ceni kar pozna in glede na to da sem študent nimam denarja ravno na pretek in ali naj kupim enodelnega ali dvodelnega oz. kaj so prednosti in slabosti teh dveh vrst.

Jst sm svoj prvi kombinezon kupil rablejn (dvodelni), za moje pojme čist kul, glede na to da sem ga dobil za tretino cene novega. Tako, da od mene samo pozitivne izkušnje z rabljenim kombinezonom. Kar se pa tiče enodelnega ali dvodelnega je pa tak, dvodelni je ziher bolj "user friendly" ker ga je veliko lažje sleči in opraviti malo oz. veliko potrebo :D. Pri enodelcu je pa to kr iziv :D. Vendar po drugi strani naj bi bil enodelc bolj varen pri drsenju (po asfaltu recimo) saj nima zadrge, kjer se spodnji in zgornji del povežeta, ta pa naj bi predstavljala šibki člen.

Sicer pa sem tudi sam študent pa sem našparal za nov kombinezon, tako da kjer je volja je tudi pot :OK:.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!