Skoči na vsebino

MOTO kombinezon - primerjave, izkušnje, barvanje, nakup, vzdrževanje..


PILY

Priporočene objave

Končno našel kar sem iskal usnjen dvodelni kombinezon brez drsnikov na kolenih, zaenkrat jih ne rabim ko bom rabil bom vzel enodelnega za na grobnik. :OK:

 

Znamka BUSE zdej me zanima ali imajo kje v SLO na zalogi kej BUSE opreme ?

 

105500.png

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Je kdo menjaval ščitnike v kombinezonu? Imam probikera, kombi je kul, samo ščitnike ima tiste mehke, pa bi zamenjal za kaj boljšega...

 

Jaz sem menjaval na MBR iz trdih v penaste mehkejše v MotoCharliju je imel vse. Za obratno pa nevem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Končno našel kar sem iskal usnjen dvodelni kombinezon brez drsnikov na kolenih, zaenkrat jih ne rabim ko bom rabil bom vzel enodelnega za na grobnik. :OK:

 

Znamka BUSE zdej me zanima ali imajo kje v SLO na zalogi kej BUSE opreme ?

 

105500.png

 

Čakaj počasi... še prav ti mora biti da si zmagal. Ne sprejet preveč kompromisov ker ti bo žal. Mora se ti kolikor toliko tesno prilagajat telesu a hkrati bit udoben. Če bo kje preveč ohlapen ali tišči si ga naj.... in ne prav velikih čudežev ni ko bi se moralo usnje malo udati. In nikar ga ne kupi brez da se usedeš za par minut na motor. Če te bo kje tiščal da bo neudobno ni nujno da bo cedlo čez čas...

 

Sicer pa če ne najdeš nič še vedno lahko greš v kaj takega (morda najdeš gor v outletu na kozini):

81rq9P9hCwL._SL1500_.jpgmekong%20pelle.jpg

alien ali mekong, oboje brez žajfic. Dražje, fensi šmensi ampak roba je tudi ok. Sem mislil da je dainese le še šminkeraj (kar trobijo okoli tisti ki nimajo $$ za kupit in/ali so imeli kdaj najcenejšo tekstilno jakno od te znamke pa so pričakovali da bo kot usnjena jakna za 500€) JE pa res da sem mnenja da so poletne tekstilne perforirane po konstrukciji/materialu (morda neupravičano a smrdi mi pa orenk) 3 korake nazaj proti rev'it-u ali obratno je revit 3 korake pred njimi. Mimogrede tudi rev'itova ni brez grehov. :D Ampak ok, nič hudega.

 

+ jakna ki ti je všeč pa si zmagal. Nič kaj dosti manj varno kot tipičen dvodelc pa neka garancija da nosiš nekaj narejeno zaprav ne v 3 dni al is hudimi kompromisi. Škoda ko ni več onih MOTOBEE ko bi dal moji dragi tam naredit kombinezon ker če gre v trgovino npr v zgoraj omenjeni outlut gre ven z nosom dol... (nič prav, a žal precej upravičeno)

 

Sam si rihtam revno mekong 54 s katerimi bi zamenjal delto 56 ki se trudim prodat nekomu ki bi to rabil. Ponudim ti jih ne ker imajo žajfice (čeprav se snamejo) in ker če nimaš vsaj 186cm ti utegnejo bit predolge in žal se ne spomnem kolko si visok sumim kak 182 al pa se motim. Če pa si 186 gor in maš vsaj 93kg jih pa lahko prideš iz firbca probat saj sva skoraj soseda. Pa še na kafe lahko greva. (neglede) :)

 

Drugače pa tisti Buse zgleda prav lep. Poglej še za znamko scholl ali nekaj takega ko to so tisti ki so šivali mneda za motobee pa ni vraga da se nebi dalo kaj zmenit najt.

Popravljeno . Popravil StaraFeltna
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vem vem zato iščem da probam prej sicer se ne mudi to bo za naslednjo  sezono če ga kpim še zdej in ulaufam malo tolko boljše  :OK:

 

Obvezno morem probat e vsest vsaj na motor zato mi naročanje preko neta probavanje in vračanje če je potreba ne diši preveč.

 

Dainese mi v Charliju naredi dobro ceno za dvodelca usnjenega vendar ima drsnike sej načeloma jih odlepim dol.

 

Ta varjanta hlače in jakna posebej da se zapet je dobra vendar pride malenkost dražja.

 

ja Motobeeja škoda dani sem mel njihovega MBRja sem bil zadovoljen sicer mi je zadrgo takoj vtrgalo ma so porihtali. Zadeva cenovno/kvalitetno je bila super nisi pa mogel primerjt šivov proti dainese ali Astarju.

 

Nevem imam en komplet tekstilnega pa še Dainese tekstilno zdej je čas da nabavim še usnje v njem sem se najlepše počutil ko sem se ga navadil in prilagodil.  :OK:

 

 

Jah 56 mi bo veliko oziroma predolgo sigurno, Dainese 54 skrašan mi je bil predolg  :grrr  Zdej bo treba malo dieto naredit da bom v 52 komot  :OK:

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ima kdo kak dvodelni alpinestars kombinezon št 56 in če lahko zaupa svoje mere in maso?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

se pravi bi rad da ti en zmeri vseh 7 mer? a ni lazje it iz obale do kozine pa sprobat :?

res ne razumem kej si s tezo in maso pomagas?

Popravljeno . Popravil cikadina
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ima kdo kak dvodelni alpinestars kombinezon št 56 in če lahko zaupa svoje mere in maso?

stari...js sem letos sprobal tri različne modele astarsa, pa vsi majo različne gabarite..recimo motegi mi je bil prav, je bolj za suhe pa dolge...tip iz motoopreme me je sam vprašal kolko kil mam pa kolko sem velik pa mi je povedal, kateri bi mi lahko ustrezal in kateri nikakor...verjetno je tudi pri ostalih proizvajalcih podobno...tako da ni nujno, da bi ti bil vsak model ok...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No pa si bil že uporaben. Hvala, motegi torej na shortlisti... (če pa bo pasal v 0 pa pove samo fizični test)

Kje dobim na obali ali kozini alpinestars? Daineise kar sem probal je za pivoljube nemce. Axle pa nima 1 kombinezona v trgovini že dolgo, tudi danes ne. :/

Če pa vzamem posebej hlače pa jakno pa me pride že več ali tam tam kot kombinezon (pa še kompromise moram delat da ne zgledam kot jolly) a bi raje kombinezon. Še najraje enodelnega v katerem se da stoje/sede spit kafe kot človek ne kot notredamski zvonar.

 

Drugače pa:

 

tip iz motoopreme me je sam vprašal kolko kil mam pa kolko sem velik pa mi je povedal, kateri bi mi lahko ustrezal in kateri nikakor.

 

Točno te indikacije bi rad. :D

 

Očitno bom moral v Treviso v kak valerisport... (jany greš zraven? Bi šli z avtom pod klimo da v primeru nakupa maš robo kam dat.)

Popravljeno . Popravil StaraFeltna
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Alpinestars pri Beps'u v Trstu.

Na Kozini ne vem, kaj vse imajo, lahko pa grem pogledat.

Popravljeno . Popravil KARMEN1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala ma na Kozini je samo Dainese outlet kakor vem. Bil tam probal svašta. Le posebej hlače in jakna...

 

Bep's ima kombinezone?!?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kakor jaz vem v kozini ni več samo Outlet ampak imajo tudi novo kolekcijo. Pri nih sem kupil Dainese Avro C2 jakno on Dainese Alien hlače.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na Kozini imaš vse, pravtako v Charliju.

 

Beeps ima več li manj samo tekstil samo eno Astar usnjeno jakno imajo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Drugače dobiš Alpinestars v motocenter laba v btc-ju.

Cene so kar ugodne, tudi v primerjavi s fcmoto.de .

Je pa dobro, da prej pokličeš, katere številke so na zalogi za določen model...

Lp Andrej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A ni več via valmaura?

Aha našel, nič ne napišejo ampak so ulico zadaj.

Popravljeno . Popravil StaraFeltna
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A ni več via valmaura?

 

Tam ki majo rezervne dele je ostalo isto kot prej.

 

Obleke in ostalo pa je eno ulico odzadaj, če greš po obvoznici zaviješ desno za stadijo in prideš na krožno in takoj za krožnim na levo vidiš velik napis, recimo ene 50m pred staro lokacijo.

 

Tam kjer je napis je stara lokacija na rdeči zvezdici pa nova... zraven je neka bosch trgovina pa parking imajo...

 

brez-naslova.jpg

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Te številke pri znamkah so čisto nekak premešane. Že v isti znamki je tolko razlike da ni za verjet. Že dve leti iščem primeren kombinezon za zamenjavo trenutnega. Moje mere so 190cm, 100kg. Moje ugotovitve do sedaj:

Dainese: 54 ali 56 ampak vedno ali hlače ali jakna ne pašejo name. Bi moral različne številke vzet.

Alpinestars: pri kombinezonu 56 so ščitniki na čudnih mestih. Probal motegi in atem. Jakne 56 načeloma ok, hlače ne.

Berik: 56 premalo, 58 nisem imel možnosti probat

Arlen ness: isto kot Berik

Spyke: isto kot Berik

Vanucci: 56 premalo. 58 jakna ok, kombinezona in hlač 58 ni blo tam za probat.

4sr: 56 velikost ok, ščitniki na čudnih mestih (probal samo en model)

Psy hubik: enako kot 4sr

Sam bom zgleda moral kupit jakno in hlače posebej.

Popravljeno . Popravil MilanAndonovski
  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Te številke pri znamkah so čisto nekak premešane. Že v isti znamki je tolko razlike da ni za verjet. Že dve leti iščem primeren kombinezon za zamenjavo trenutnega. Moje mere so 190cm, 100kg. Moje ugotovitve do sedaj:

Dainese: 54 ali 56 ampak vedno ali hlače ali jakna ne pašejo name. Bi moral različne številke vzet.

Alpinestars: pri kombinezonu 56 so ščitniki na čudnih mestih. Probal motegi in atem. Jakne 56 načeloma ok, hlače ne.

Berik: 56 premalo, 58 nisem imel možnosti probat

Arlen ness: isto kot Berik

Spyke: isto kot Berik

Vanucci: 56 premalo. 58 jakna ok, kombinezona in hlač 58 ni blo tam za probat.

4sr: 56 velikost ok, ščitniki na čudnih mestih (probal samo en model)

Psy hubik: enako kot 4sr

Sam bom zgleda moral kupit jakno in hlače posebej.

 

Probaj še mtech..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!