Skoči na vsebino

MOTO kombinezon - primerjave, izkušnje, barvanje, nakup, vzdrževanje..


PILY

Priporočene objave

Če bi tolko časa porabil na šihtu za nadure kot ga porabiš tukej za jamranje bi mel že pršparano za kombinezon 'po meri'.

Mal heca ne škodi, kejnede .)

Kruta realnost.

 

Sej že res zgleda tako ampak za moje osebne dohodke na skrajšanem delovnem času kjer glavnino plače predstavljajo potni stroški, in dodatki verjemi da imam več časa kot denarja (čas pa pobere familja). To da je redno brez službe še žena in uni kekci od vlade računajo vrtec glede na lanskoletne dohodke (eden od staršev pa brezposelen 4 mesece na leto) tudi ne pomaga. Če nebi raziskoval in iskal najboljšo varianto še čelade nebi mel. Motorizem mi jeden redkih užitkov ki je čisto moj in se ga trudim ohranit. :D Če nebi občasno kaj nafušal še motorja nebi bilo.

Verjetno sem zelo visoko v kategoriji "sem motorist pa si tega nebi mogel privoščit". Rider on a budget dobi pri meni nove razsežnosti.

Pravzaprav nebi sploh imel motorja če 2 leti nazaj nebi rabil se vozit vsak dan v center Trsta kjer parkinga praktično ni ali pa ti gre 7-10€ na dan. Zdaj ko se ne (nažalost moram v eno vukojebino na Krasu) pa ga imam vseeno čeprav bi bil avto že bolj racionalen.

 

Jamram tudi ko kupujem civilne cote ampak sam pri sebi ker je vse delano za male in okrogle. :D

 

Custom made gimoto bi bil nekje 900€. Dainese malo več. Dam pa max 400€ raje manj in ko uspe uspe. najraje od nekaoga ki ga je 1x oblekel in ugotovil da to ni za sedet po kafičih in je treba pucat povrhu.

 

Lih sem lani razlagal ženi kako bi bilo fajn da motor pelješ v šop in rečeš naredite vse to in ono in potem potegneš kartico in se ti žvižga. Tako pa sem se naučil še par poklicov zraven kar mi je bilo sicer poleg nuje v še v veselje. Rad si umažem roke.

Popravljeno . Popravil StaraFeltna
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede tega da pelješ motor na servis in ti vse tam naredijo se ne strinjam. Ni lepšega če sam narediš če znaš seveda :-)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Poln volje energije da bos naredil sam,pol pa te kaksna majhna stvar spravi toliko ob zivce da bi ga najrajsi zazgal :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Poln volje energije da bos naredil sam,pol pa te kaksna majhna stvar spravi toliko ob zivce da bi ga najrajsi zazgal :grim

 

Odvisno od človeka do človeka, mene več kot zajebava večjo voljo imam za popravit ! Vzameš kot motivacijo  :OK:

Popravljeno . Popravil jany
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kar lahko, naredim sam, agregat pa bremze pustim preverjenemu profesionalcu. Razp******m se tudi velikokrat ko kaj ne gre a takrat dobim naavdih za zrihtat. Motivacijo črpam že v tem ali popravim ali bom šel z biciklom 30km v službo. :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A pol nebi noben mojega kombinezona? Ceno spustim ker je gor par mušic :ninja:  http://goo.gl/VhBQ80

Mi ne bo prav. :/ Pogledal size chart primerjal z ostalimi in zaklučil da bi moral bit 54 da bi bilo to to. Še vedno ni po mojem okusu nenazadnje čeprav bi morda zaprl eno oko in pol če bi mi pasal.

Spidi in alpinestars moram še probat, pri teh deh v size chartih imam boljše šanse. Revit kombinezonov pa nima nobeden v radiusu 200km (hlače in jakno ja, kombija pa ne)

Popravljeno . Popravil StaraFeltna
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Js sm zapru obe, ker mi je pasal, hehe.  Težko je dobit dober kombinezon če nimaš ravno idealnih mer. Pa še to je recimo da rokav predolg za centimeter.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po vsem probanem je pri mojih merah "feler" da imam za ene 5cm predolg trup. Z ostalim nimam posebnih težav (dolžina okončin itd). Napram nekaj let nazaj imam tudi 2 št manjšo rit kar definitivno pomaga bi pa s tako prej našel kombinezon... Pa še tast bi bil vesel ker bi bil spet "pravi" dec. :slap: Eh ta stara garda... pravi moški po njihovo je debelost 3 stopnje s povišanim holesterolom in pri sladki doktorci vsak mesec na test. Nevem no ne samo zaradi izgleda že zaradi splošnega počutja vse odtehta tistih nekaj "žrtvovanj".

 

Ful mi manjka it nazaj na power lifting a že vem da po 5 mesecih nebi spravil gor ama nič. Nazadnje sploh kavbojk nisem več našel. Trgovke so kar obupale ko nisem nič dobil čez noge. :/

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne bi dal ta tvoj kombinezon delat po meri?

Če bi še bili motobee v giru ja. Ma sej bom našel. Že "vem" da bo alpinestars. Bom objavil sliko da boste lahko pol rekli hvala K!. :D

Popravljeno . Popravil StaraFeltna
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mene zanima zakaj se tako zelo otepas nakupa jakne posebi in hlac posebi? tako lahko kombiniras razlicno stevilko zgornjega in spodnjega dela ter nenazadnje celo dva razlicna proizvajalca. ce se ugotovi, da zadrgi nista kompatibilni se jih vedno da se dodatno zasit. usnjene jakne imajo ponavadi oba dela zadrge z namenom, da ga lahko prisijes na bilo katere hlace. ta poseg vecini opravi gospa vida na vranskem in kot tukaj beremo so zadovolnji s kvaliteto in ceno.

skoda zgube casa in letanja po trgovinah v nedogled v iskanju necesa kar vprasanje ce obstaja (dvodelc ki ti bo prav namreč).

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

2 razloga. Bistveno slabše zadrge in pokritost zapenjanja (sploh pri različnih številkah) in oboje je vsaj pri mtech in dainese bolj relaksiran fit nažalost. Ni isto, samo podobno je na oko. Packat z nekimi zadrgami pa raje ne. Je pa opcija če vse pade v vodo kar pač ne želim. Jutri če imam (in bodoči lastnik tudi) srečo gre še jakna tako da je cekin ready. + Če mi uspe en dan uletet na pisto za en mali športni dan mi z dvodelcem malo zamižijo z šmiknkerskim kompletom pa odslovijo razen na grobniku morda a me bolj mika kaka druga pista.

 

Kakorkoli upam da v kartkem uspem it do labe in zadevo zaključit. Čez 3 tedne outlet kozina dobi nekaj nove robe in morda pa bo kej. Če bi bil še kdo interesent bi enkrat štartal turco do 3 velikih v italiji (valerisport, market2ruote in motoutlet) vse skoraj na kupu dobrih 200km iz Kopra. Če je kdo interesent za tak "šopping dan" naj pove pa kej zorganiziram. Najbolje med tednom da je mir pa čas do večera če je treba. Jany?

 

V valerisport za nepreveč denarja menda naredijo korekcije kar v štacuni njihove šivilje... tako da niti ni fouš varianta...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kolikor vem ima Dainese izdelavo po meri k ceni dvodelca prištej še 20% cene in ga imaš po meri. 

kje pa je možno koristiti to možnost?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kar v motocharliju v Trstu oz. pri kateremukoli authorised resellerju. Outlet kozina bi skoraj mogel... če pa se zaplete se zaradi nekoga ki se mu ne da. Menda je celo tako da ti daj pol 20% popusta tako da te stane kot po redni ceni (a kdo sploh kupuje po PPC dandanes?)

Popravljeno . Popravil StaraFeltna
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kje pa je možno koristiti to možnost?

 

Povsod kjer so uradni Dainese prodajalci.

 

Meni so to povedali povsod kjer sem gledal dainese kombinezone. Dainese mi ima zelo lepe zadeve če bi vozil supersport motor, na potovalnem mi pa neki titan ščitniki zunaj ne rabijo niti za videt mi ni lepo.

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Evo zaključil iskanje. Ker kombinezona ki mi stoji nisem našel in ne mislim kaj kmalu na pisto sem pač zaključil s "civilnim" kompletom. Ostal sem pri Dainese saj sem vedel kaj dobim in kaj mi stoji.

Dokaj civilna in nekoliko vintage varjanta ki mi sicer od vedno diši...  Hlače so Alien in jakna pa Tourage. Slika je bolj tako... v živo je bolj fancy.

post-41568-0-38118200-1441900266_thumb.jpg

Vesel a zdaj mam drug problem ki pa sem ga rešil. (Žena)

Sem upal da bo presenečenje ampak za mir v hiši... no božiček je prišel zgodaj letos...

post-41568-0-52913900-1441900533_thumb.jpg

 

Za konec pa sem za vse skupaj porabil maj kot stane sama jakna po redni ceni. Živela italija in tisti ki zgrešijo cifre ali drugače prodajajo nenošeno robo (nosečnost, zdravje, sfaljena darila...). Sicer se je treba kar nekaj namatrat pa pogruntat tisti drobiž nategovalcev ki so vedno za vogalom pa gre.

 

Zaenkrat bo. Kombinezon pe če se bom lotil bo pa enodelc spyke 54 ker je edini ki ga dam gor in je ravno prav tesen a zaenkrat ga ne bom nucal (če sploh). Za fure bo to povsem dovolj. Še ene rokavice bolj vintage si bom kupil ko znucam trenutne.

 

Aja če koga zanima ta jakna je iz "retro" usnja in zgleda res starinsko ampak je lepa neglede. Za pucat bo še bolje/lažje zgleda. Nima podloge in tipično za daiense (pre)širok ovratnik kar sem se sicer že navadil pri njih in ni moteče. Še vedno sem malenkost previtek za dainese a pri št 52 bi bili rokavi katastrofa in stiskalo bi me v ramena in prsni koš. Poleti bo pač bolj zračno proti zimi pa lih prav s puloverjem spodaj. Še najboljša stvar vsega je da zgleda zelo civilno in ščitniki ne izstopajo. super za sprehod po mestu v kombinaciji z moto kavbojkami.

Popravljeno . Popravil StaraFeltna
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo zaključil iskanje. Ker kombinezona ki mi stoji nisem našel in ne mislim kaj kmalu na pisto sem pač zaključil s "civilnim" kompletom. Ostal sem pri Dainese saj sem vedel kaj dobim in kaj mi stoji.

Dokaj civilna in nekoliko vintage varjanta ki mi sicer od vedno diši...  Hlače so Alien in jakna pa Tourage. Slika je bolj tako... v živo je bolj fancy.

attachicon.gifIMG_20150910_155357-1.jpg

Vesel a zdaj mam drug problem ki pa sem ga rešil. (Žena)

Sem upal da bo presenečenje ampak za mir v hiši... no božiček je prišel zgodaj letos...

attachicon.gif82238189756592.jpg

 

Za konec pa sem za vse skupaj porabil maj kot stane sama jakna po redni ceni. Živela italija in tisti ki zgrešijo cifre ali drugače prodajajo nenošeno robo (nosečnost, zdravje, sfaljena darila.. .). Sicer se je treba kar nekaj namatrat pa pogruntat tisti drobiž nategovalcev ki so vedno za vogalom pa gre.

 

Zaenkrat bo. Kombinezon pe če se bom lotil bo pa enodelc spyke 54 ker je edini ki ga dam gor in je ravno prav tesen a zaenkrat ga ne bom nucal (če sploh). Za fure bo to povsem dovolj. Še ene rokavice bolj vintage si bom kupil ko znucam trenutne.

 

Aja če koga zanima ta jakna je iz "retro" usnja in zgleda res starinsko ampak je lepa neglede. Za pucat bo še bolje/lažje zgleda. Nima podloge in tipično za daiense (pre)širok ovratnik kar sem se sicer že navadil pri njih in ni moteče. Še vedno sem malenkost previtek za dainese a pri št 52 bi bili rokavi katastrofa in stiskalo bi me v ramena in prsni koš. Poleti bo pač bolj zračno proti zimi pa lih prav s puloverjem spodaj. Še najboljša stvar vsega je da zgleda zelo civilno in ščitniki ne izstopajo. super za sprehod po mestu v kombinaciji z moto kavbojkami.

 

Kombinezon ti je prevelik na žalost... =(...začni malo športat =)

Popravljeno . Popravil HyperJack
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kombinezon ti je prevelik na žalost... =(...začni malo športat =)

Čisto ok je, športarim pa itak. Nimam izrazitega prsnega koša ne nočem. V ramena je ok in je nasplošno relaxed fit model. Sej pravim da ne grem z njim nažigat na pisto. Kak kg še dobim in računaj da je še hrbteničnik pa še kaj namesto mikice. :)

Sem probal 52 tega modela in je no go (brez hrbteničnika bi še blo ko se malo uda) ramena in roke so se pritoževale. Tako da 54 it is. Pa še na pico lahko grem brez da gre zadrga. Če bi se odločil za model avro ali racing bi bil lih prav tesen a razen za na kako nažigancijo ni za nikamor to. :)

Sicer pa vse skupaj ne smatram za kombinezon ker to ni. Zadrge so skoraj za en K le pihalo mi ne bo odzadaj če smo iskreni.

Popravljeno . Popravil StaraFeltna
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Si ga dobil s 1% popustom tudi ti? Čene ese pritoži. :D

Zgleda fajn, upam da nikoli ne izveš koliko je vredna zaščita. :) (da ne bo pomote nič sarakzma tle)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!