Skoči na vsebino

MOTO kombinezon - primerjave, izkušnje, barvanje, nakup, vzdrževanje..


PILY

Priporočene objave

maus ti si moriuc kenguruju tko da ...

 

zivnorc lahko prides na obisk pa bos sam ocenu.

 

vidim pa da najboljs da odprem kombinezon vedezevanje 090 vi mi poveste kile pa višino in jst vam iz kristalne krogle prerokujem kater kombinezon izbrat :D, napoved bo glih tolko vredna ku tej nasveti. podatek o kilah in visini je za iskane kombinezona premalo, da vam kdo lahko kej predlaga.

mogoce je pa ta tema v bistvu undercover zmenkarije. pa vam zdej drugi uporabniki smetimo z nekimi brezveznimi predlogi :P 

Popravljeno . Popravil cikadina
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 14 urami, cikadina pravi:

maus ti si moriuc kenguruju tko da ...

 

js nism umoriuc nubenga kengurujćka :ras: 

sm slišu, da dobrovoljno dajo svojo kožo za varnost motoristou ;) 

ni pa treba delat nobenih šivov, da bi meu žep :jezik: 

je pa fajn met kengurujčka, če greš u grmoule, odskakaš varno po robidouju in malinah :P

 

Popravljeno . Popravil maus
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

22 hours ago, jany said:

Nikoli ne veš :D :010ne ne hočem bit dobro zaščiten, sem iskal brez drsnikov pa ne dobiš :) 

Huh  zx10r črno zlata kombinacija kot je imel maus prejšnjo se nebi branil :P 

Vidiš jaz sem probal še spyka in so me ščitniki na ramenih tako stiskali da sem mislu da je to mučilna naprava :D da ne govorim da nisem mougu rok nič pokrčit, za ga slečt sem rabu pomoč hahaha :D 

 

vidiš meni je 52 po višini lih prav me skoraj malo zategne ma ko se bo podal bo okej ;) 

Sej če se sam v novega oblečeš in slečeš si ziher sfalil številko. :D

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, StaraFeltna pravi:

Sej če se sam v novega oblečeš in slečeš si ziher sfalil številko. :D

a to treba svojim zenam al puncam povedat, da vas pole malo crkljajo k vas slacjo pa oblacijo?

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, StaraFeltna pravi:

Sej če se sam v novega oblečeš in slečeš si ziher sfalil številko. :D

Oblečem ga sam slečem ga z muko tako da je številka prava tudi na vse zapenjanje na knap :-D 

pred 1 uro, cikadina pravi:

a to treba svojim zenam al puncam povedat, da vas pole malo crkljajo k vas slacjo pa oblacijo?

Je nimam tako da ni treba nobenga crkljat zaenkrat :-P res da mi tudi noben ne pomaga :-D 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

10 hours ago, cikadina said:

a to treba svojim zenam al puncam povedat, da vas pole malo crkljajo k vas slacjo pa oblacijo?

Tečna realnost. Če si šminker te ne briga če hočeš ščitnik da ostane kjer rabi pa se mora razmeroma tesno prilegat.  Namesto da bi me moja crkljala dobim: A zdaj te moram še slačit al kaj? Mater ste hecni... prvo zgledate kot eni gay power rangerji a ste na koncu le pisane obične p....

... in to od nekoga ki se rad z menoj vozi (in uspešno testira/najeda živce).

Na vprašanje a tolko bi rad bil v usnju al kaj sem nekoč odgovoril: Niti ne, tekstil mi je ljubši a usnje ma privlačnejše lastnosti če ga kdaj ponucaš za primarni namen. Pol pa dobim: A ti že vnaprej veš da boš padel? :headbang: Ženske.... kapiraj če moreš....

No pa je dobila kmalu nazaj. Dragi a bi lahko poskusla motor? Da vidim če bi mi šlo...

Sodeč po stanju avtomobila bom rekel le... ne, pozabi... kaj drugega morda to pa ne. :ras:

 

Popravljeno . Popravil StaraFeltna
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Na usnejni jakni (od žene) bi moral dat skrajšat rokav za dober centimeter ali dva. Ma kdo kak dober naslov na obali oz. drugje kjer to naredijo profesionalno? Poskusili smo vse možnosti in bo treba rezat.

Eventuelno pa če je kaka dama ki ima konfekcijo po italjankso xs oz. 40 pri daniese in ostalih in ji je jakna v 0 a bi želela tiste 2cm več v rokah naj mi piše...

Jakna je taka:

post-41568-0-52913900-1441900533_thumb.jimage2.jpg.7bac6c51fa7361e560eeab499b727

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

3 minutes ago, jany said:

Ena in edina za katero vem da zna res naredit kot treba. ( 031 644 922 Vida  ) 

Skelpam da je to Vida "iz Vranskega". Hvala. :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 minutami, StaraFeltna pravi:

Skelpam da je to Vida "iz Vranskega". Hvala. :)

Ne vem iz kje je vem da naredi kot treba :OK: Slovenija je pa itak tako majhna da je vse pri roki :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A si kdo lasti IXS ray?

kake informacije mogoče?

mal me tale zanima:

type.thumb.jpg.b7840eff93516ea36a949f994

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 urami, StaraFeltna pravi:

Skelpam da je to Vida "iz Vranskega". Hvala. :)

Lukovica,da te popravim in res je tops,mal dražja ,meni popravila že 2 corduri v nulo!

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Hej, sem nov tukaj se opravičujem če je napačna tema!

kupujem kombinezon in mi je tale padel v oči http://www.bolha.com/dodatna-oprema/oprema-za-motorna-kolesa/oblacila-za-motoriste/moski-moto-kombinezoni/dvodelni-motoristicni-kombinezon-probiker-1302769573.html?aclct=1453995777

Bo vredu za začetniško vožnjo?

Prodajalec se mi ne javlja, če pa se ne motim je to Daniel Vovk iz Blance, morda tudi na tem forumu kaj piše? ;)

Če morda kdo pozna plis delite kontakt! Hvala!

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mogoče kdo ve če obstaja še kakšen Slovenski proizvajalec moto opreme kot je bil MBR? kot razumem oni ne poslujejo več ali pač?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 22 urami, Martin20 pravi:

Hej, sem nov tukaj se opravičujem če je napačna tema!

kupujem kombinezon in mi je tale padel v oči http://www.bolha.com/dodatna-oprema/oprema-za-motorna-kolesa/oblacila-za-motoriste/moski-moto-kombinezoni/dvodelni-motoristicni-kombinezon-probiker-1302769573.html?aclct=1453995777

Bo vredu za začetniško vožnjo?

Prodajalec se mi ne javlja, če pa se ne motim je to Daniel Vovk iz Blance, morda tudi na tem forumu kaj piše? ;)

Če morda kdo pozna plis delite kontakt! Hvala!

 

 

podam ti samo majhen nasvet da stvar kot prvo ti mora biti res prave velikosti zato ni druge bližnjice kot, da vzpostaviš kontakt in ga preizkusiš in  drugi faktor je ta da vsi si mislimo "sej za začetek ne rabim profi opreme" vendar ravno takrat potencialno obstaja največja možnost padca in poškodb zaradi neznanja in prilagajanja v novo vejo cestnega prometa. želim ti obilo sreče pri nakupu in pa ne šparaj na lastni riti. lp 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 16 urami, Haki pravi:

podam ti samo majhen nasvet da stvar kot prvo ti mora biti res prave velikosti zato ni druge bližnjice kot, da vzpostaviš kontakt in ga preizkusiš in  drugi faktor je ta da vsi si mislimo "sej za začetek ne rabim profi opreme" vendar ravno takrat potencialno obstaja največja možnost padca in poškodb zaradi neznanja in prilagajanja v novo vejo cestnega prometa. želim ti obilo sreče pri nakupu in pa ne šparaj na lastni riti. lp 

Probiker, pol cenejši (v akciji cca160€ in prevoženih že cca 80.000) je decembra letel z mano 10m. Poškodb nobenih, podrsana rit. Edina investicija, hrbtni ščitnik za 43€. Ni vse v cifri, ki jo plačaš in velja isto kot pri čeladah da 2x dražja ni 2x boljša. Probiker kombinezoni so zelo solidni kombinezoni.

 

Popravljeno . Popravil DAMI34
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, DAMI34 pravi:

Probiker, pol cenejši (v akciji cca160€) je decembra letel z mano 10m. Poškodb nobenih, podrsana rit. Edina investicija, hrbtni ščitnik za 43€. Ni vse v cifri, ki jo plačaš in velja isto kot pri čeladah 2x dražja ni 2x boljša. Probiker kombinezoni so zelo solidni kombinezoni.

 

preberi še 1x moj post... nisem omenjal proizvajalca, namreč le nasvet glede velikosti ne da se prvo pogleda cena in če ti je všeč pol pa "eh tut če mi ni čist prou za prvega bo dober" 

štekaš? :P

glede probikerja pa ne dvomim da je slaba firma! ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 minutami, Haki pravi:

preberi še 1x moj post... nisem omenjal proizvajalca, namreč le nasvet glede velikosti ne da se prvo pogleda cena in če ti je všeč pol pa "eh tut če mi ni čist prou za prvega bo dober" 

štekaš? :P

glede probikerja pa ne dvomim da je slaba firma! ;)

se opravičujem, mera pa mora biti prav, seveda, drugače ti ga lahko obrne in ščitniki ne delujejo prav. Probikerje lahko pomeri v Louisu v Avstriji.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 minutami, Haki pravi:

 

glede probikerja pa ne dvomim da je slaba firma! ;)

tole pa js mau drugač berem, kot si verjetn mislu napisat :P

 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, maus pravi:

tole pa js mau drugač berem, kot si verjetn mislu napisat :P

 

pa vsaj ti prou preberi če že js narobe napišem :ras:

sam če je še Dami zastopu že more bit :lol1:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 45 minutami, Haki pravi:

pa vsaj ti prou preberi če že js narobe napišem :ras:

sam če je še Dami zastopu že more bit :lol1:

itak primorci po swoje zastupmo :P

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Probiker je sklepam še eden v morju pakistanske robe ki je razmeoma solidno narejena (Berik in mnogi drugi so delani na kitajskem, menda dainese tudi za ostale nevem jih je pa veliko). Še najbolj zmetan skupaj usnjeni komplet je boljši od tipičnih nehomologiranih poliestrčkov ki nam jih "priznane" blagovne znamke turijo in to za 150+ evrov. Cena izdelave pa manj kot 10€ če odmislimo ščitnike ki stanejo par pirov več. To, da pa zdržijo malo več kot casual (ne moto) kavbojke pa neradi omenjajo. Če dobiš probikerja za manj kot 200€ je to cena tipične dainese ali alpinestars ali druge fancy firme srednji razred tekstilne jakne. Tekstil ima svoje prednosti, dobi se tudi izredno dober tekstil (npr. Klim, Lindstrands, Aerostitch) a stane kot usnje znane firme čene več.

Velikokrat vidim temo v kateri pljuvajo po Dainese, Alpinestars ipd. kombinezonih (zraven pa slike da te postane kar strah)... in nebi bil presenečen če je kak "pakistanec" celo boljši saj prva dva veliko dajeta na izgled in reklamo in včasih celo preveč. To je mnogokrat očitek. Veliko jih govori že leta da Dainese ni več to to (razen izdelki po meri delani v Italiji). Se da narediti izjemno lep, udoben in kvaliteten (mišljeno varen) kombinezon? Morda, a ne za PPC 800-1000€ kolikor želijo prej omenjeni znamki...

Pomoje ultimativna varnost bi bila solidno usnje + airbag.se pa lahko motim. V primeru mega piz****** pa je itak 60% sreča, 20% pamet in na koncu kar ostane oprema. Sam imam raje veliko več sreče kot 20% boljšo opremo a tega žal ne moramo izbirati...

Imam hlače in jakno dainese (noben dvodelni kombinezon mi ni bil prav) in se mi zdi kar solidno skupaj sestavljena roba. Škoda da mi ne stoji v 0 ni pa slabo in je največ kar lahko probam naokoli. Zadrge bi lahko bile možnejše...  Spyke me je bolj prepričal... a dainese robo imam že doma...

Od tekstila si lastim, revit, alpinestars in Bering. Dainese me ni prepričal, še zlasti poletna roba ne, Bering je lepo skonstruiran, šivan in ostali detajli a material je krš (nek poliestrček 450D katerega sem testiral po mokrem in je buh pomagej). Alpinestars, zimska je top of the line in je resnično dobro narejena (PPC 399€) a ni vredna tega denarja (plačal bistveno manj) velika zamera gre k zadrgam (majhne in zatikajo se med layerji - kronično). Ostane še poletna revit ki pa je po mojem subjektivnem mnenju resnično klaso nad ostalimi v istem cenovnem razredu. Model GT-R air katero bom verjetno prodal saj mi je v zgodnjih jutranjih urah (tiste dni ko ob poldan nažiga sicer 36+) prehladna in mi piha več kot bi si želel. Morda komu ta lastnost bolj paše kot meni (bela velikost XL  kot nova, na PM da ne smetimo). http://www.revzilla.com/motorcycle/revit-gt-r-air-textile-jacket

Žal mi je da sem zamudil akcijo v lojzetu za 170€ za http://www.revzilla.com/motorcycle/revit-excalibur-jacket.

No sicer nevem kako se bi obnesla in koliko tečna bi bila v beli barvi za čistit.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pri krešu:

80% tvoja reakcija in pametne odločitve

10% oprema

10% sreča

preverjeno :(

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 18 urami, DAMI34 pravi:

itak primorci po swoje zastupmo :P

ampak js mam prou :ras:

vse je sreča ... dober kombinezon/oprema pa pripomore k sreči ... 

:ninja: 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, maus pravi:

ampak js mam prou :ras:

vse je sreča ... dober kombinezon/oprema pa pripomore k sreči ... 

:ninja: 

basolutno, k sreči sem ravno 18.12. oblekel usnje....si ne predstavljam, kaj bi bilo če bi imel tekstil, kateri ima ščitnike iz spužve...ja no zeblo me najbrž ne bi, ko sem ležal na tleh :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!