Skoči na vsebino

MOTO kombinezon - primerjave, izkušnje, barvanje, nakup, vzdrževanje..


PILY

Priporočene objave

Probaj še mtech..

Se že eno leto spravljam v Mursko soboto prav zato. Pa mi še ni ratalo v tisto smer it :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se že eno leto spravljam v Mursko soboto prav zato. Pa mi še ni ratalo v tisto smer it :)

Jest sm ga v bs centru kupu..
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko sem bil tam, jih niso meli. Sej načeloma bi moral še kak IXS, clover, modeka, ixon itd sprobat. Se bo ziher kaj našlo. Zaenkrat se še moj stari Probiker skupaj drži in še ni nuja zamenjat. Ko bom našel nekaj kar mi je ulito, bom pa menjal.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Te številke pri znamkah so čisto nekak premešane. Že v isti znamki je tolko razlike da ni za verjet. Že dve leti iščem primeren kombinezon za zamenjavo trenutnega. Moje mere so 190cm, 100kg. Moje ugotovitve do sedaj:

Dainese: 54 ali 56 ampak vedno ali hlače ali jakna ne pašejo name. Bi moral različne številke vzet.

Alpinestars: pri kombinezonu 56 so ščitniki na čudnih mestih. Probal motegi in atem. Jakne 56 načeloma ok, hlače ne.

Berik: 56 premalo, 58 nisem imel možnosti probat

Arlen ness: isto kot Berik

Spyke: isto kot Berik

Vanucci: 56 premalo. 58 jakna ok, kombinezona in hlač 58 ni blo tam za probat.

4sr: 56 velikost ok, ščitniki na čudnih mestih (probal samo en model)

Psy hubik: enako kot 4sr

Sam bom zgleda moral kupit jakno in hlače posebej.

Višino imava enako tehtam pa 8kg manj... Kako si grajen? Imaš kg na mestu al itam ko ni treba? Meni bi bile idelane dainese hlače 53, saj 52 ne dam gor s pajsarjem 54 pa že skoraj prekomot ampak ne mislim nažigat po pisti tako da malo udobja je bolje. Glede jakne pa cela štala. Imam dainese cage 56 ki jo moram žal prodati. Perfektna a preohlapna zame. (sigh!) Nekaj modelov mi gre lepo tudi 52 a 54 je najbrž prava če želim še kaj obleči spodaj in če grem na pico da jo lahko oblečem. Vedno bolj se nagibam k dvodelcu. Sem probal nekaj modelov dainese 54 in je bilo pri vseh enako jakna prav in hlače tudi le zapet ni šlo ker je bilo vmes 5cm lufta (pa rokav bi lahko bil pljunc daljši.) praktično zgledal sem kot krof v beli majci spodaj. :D

Bah bom šel poskušat v več štacun ja... (ščitniki pri dainese mi sedejo v 0, čeprav so čudno grajeni tile dainese standardi, če si visok moraš met še vsaj še nekaj kg na napačnih mestih extra... predvsem za vitke in atletske ne.)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mam samo malo trebuha viška (jebene pizze in pivo v študentskih letih :) ) Drugače pa čisto normalno grajen - težke kosti zgleda ;) Dainese je čudn ja. Sem tudi že probal model, kjer je bla jakna razen dolžine rokjavov super. Čeprav tista dva cm ki sta manjkala se itak potem ne vidi, ker bi bile rokavice čez. Za hlače pa vbi se moral še za ene 5kg v trebuh zredit da mi nebi dol padle. Bila je št 56. Tak da je od modela do modela razlike. Ne samo od firme do firme.

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala. Hlače moram čakat 2 tedna  staknil model delta cel črn 54 (dolga štorja) potem pa morem le najt srečno dušo ki želi ugodno praktično novo jakno 56 in poiskat eno primerno 54.

 

Full bi mel en prastar model sf:

dainese_sf_pelle_jacket_black_zoom.png

Klasika mi je všeč v tem primeru in to zelo. Pa še po mestu nisi preveč vpadljiv.

 

Vsekakor grem še kak kombinezon pogledat ali pa se predam in rešim še jakno pa sem na 99% zmagal.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Višino imava enako tehtam pa 8kg manj... Kako si grajen? Imaš kg na mestu al itam ko ni treba? Meni bi bile idelane dainese hlače 53, saj 52 ne dam gor s pajsarjem 54 pa že skoraj prekomot ampak ne mislim nažigat po pisti tako da malo udobja je bolje. Glede jakne pa cela štala. Imam dainese cage 56 ki jo moram žal prodati. Perfektna a preohlapna zame. (sigh!) Nekaj modelov mi gre lepo tudi 52 a 54 je najbrž prava če želim še kaj obleči spodaj in če grem na pico da jo lahko oblečem. Vedno bolj se nagibam k dvodelcu. Sem probal nekaj modelov dainese 54 in je bilo pri vseh enako jakna prav in hlače tudi le zapet ni šlo ker je bilo vmes 5cm lufta (pa rokav bi lahko bil pljunc daljši.) praktično zgledal sem kot krof v beli majci spodaj. :D

Bah bom šel poskušat v več štacun ja... (ščitniki pri dainese mi sedejo v 0, čeprav so čudno grajeni tile dainese standardi, če si visok moraš met še vsaj še nekaj kg na napačnih mestih extra... predvsem za vitke in atletske ne.)

 

Dainese dela drugače tudi podaljšane in skrajšane modele. Verjetno bi bila opcija za vaju dva 104 oz 110.

 

 

post-20956-0-11399600-1439447925_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dainese dela drugače tudi podaljšane in skrajšane modele. Verjetno bi bila opcija za vaju dva 104 oz 110.

 

 

attachicon.gifdainese size.jpg

V vem ja, taglie conformate temu pravijo. Ker sem outlet tip ne dobim pod roke. Sicer pa sem našel dober kompromis. Biti v formi in najti nekaj kar lepo sede tako da sem tudi potem "prisiljen" ostati v formi. ni mi težko a ko se malo spozabim je kar jajc popravit v ugledenem času.

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V vem ja, taglie conformate temu pravijo. Ker sem outlet tip ne dobim pod roke. Sicer pa sem našel dober kompromis. Biti v formi in najti nekaj kar lepo sede tako da sem tudi potem "prisiljen" ostati v formi. ni mi težko a ko se malo spozabim je kar jajc popravit v ugledenem času.

zakej pa ne vzamea jakne od ene firmw hlace od druge? po vecini majo vse ta debelo zadrgo k je kompatibilna med sabo. al more bit prou komplet?

drgac ti pa nrdijo tudi po meri. sicer pa za moske obstaja modelov kolkor hoces. za nas pa ma vsaka firma po dva modela pol se pa j***

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zakej pa ne vzamea jakne od ene firmw hlace od druge? po vecini majo vse ta debelo zadrgo k je kompatibilna med sabo. al more bit prou komplet?

drgac ti pa nrdijo tudi po meri. sicer pa za moske obstaja modelov kolkor hoces. za nas pa ma vsaka firma po dva modela pol se pa j***

Ker ne paše kar vse vprek. Dainese in mtech sta kompatibilna astars pa z ničemer pa še sam s sabo včasih ne....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lih v vednost komu ki bi se eventuelno odpravljal v motočarli... naslednji teden so na dopustu, od 22 naprej pa po starem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ker ne paše kar vse vprek. Dainese in mtech sta kompatibilna astars pa z ničemer pa še sam s sabo včasih ne....

meni usnjena jakna a* gre na held cordura hlace. jakne in hkace od dvodelnega kombinezona pa res ne pasejo nikamor drugam.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mene zanima , če so kje v MB ali CE kakšne trgovine z čim več različnimi znamkami kombinezonov in če mogoče kdo ve, če imajo v Gradecu v Louisu veliko dvodelnih kombinezonov ali samo to kar je na netu?

 

P.S. Zanima me pa za usnjen dvodelni kombinezon za SS

Popravljeno . Popravil Vucko
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V ponedeljek grem v lov za spyke 56 da vidim če je to to. Moralo bi bit. Sem zlezel v mtech-a 54 in si ga skoraj nisem uspel sam obleči in bi bil tak ko mora bit po nekaj vožnjah. Večinoma povsod tesen a nič hudega. Stiskal me rahlo je zaradi višine a bi se že udelalo. Čisto nov 300€ v centro moto Gorizia (lih pljunc čez mejo). Bi ga bil vzel če nebi bil fugly rdeče barve.

 

Taka. Kot model ok ma barva pa... :SS

image.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A mojega pa nočeš (220e)? Tazni Spyke in podobni niso ravno znani po kvaliteti, zato je tut cena takšna. Ti ga lahko pripeljem v ponedeljek do Kopra :grim  (90%)

Popravljeno . Popravil NejcZ
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj pa vem imam nekaj pod roko za 200€ ki je sicer nov. Iskreno barva je ok ma mi ni všeč model. Cena je pa dobra. :/ In sumim da če je bil tebi prav meni najbrž ne bo. :) imam obseg prsnega koša 108 tale 56 bo za tiste z 112-114

Spyke (2 modela) je najboljši kandidat glede mojega formata.

Povej kaj več o kombinezonu lahko tuid na ZS. (stanje, tvoje mere).

 

Škornje pa že imam (46 sicer št.) Čemu prodajaš sploh? Ti no prav? Ti je tekstil dovolj? Kupuješ drugo?

Popravljeno . Popravil StaraFeltna
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mam še tekstil. Kupil bom jajca (Versys), kombinezon bom pa do spomladi zrihtal original za svoje mere. Ta mi je zgoraj ozek, spodaj pa ravno prav. Čevlji pa tako.. nisem še ziher al bi jih prodal ali ne, načeloma so mi pa bomba tile Alpinestars SMX R, lahko jih mam cel dan gor pa me nič bolj ne motijo od Allstark :OK:  Bom dal tukaj slikce kombinezona. Je pa brez kakršnihkoli poškodb, samo malo za spucat po letošnji sezoni :blush:  Pač standard, oprat ga itak moraš če rabljenega kupiš, pa na zunaj mal zdrgnit pa namazat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A kr v stroj? :D Ma jutri grem potipat v Trst pa ni nujno da se ne še kej čujeva. Zakaj pa kupuješ una jaca? Ti ne diši bolj kak TDM900 morda? Malo več mesa pa še kombinezon osmisliš... eni bi rekli da kupuješ nekaj kar drugi montirajo kot chain oiler in potem snamjeo dol v kampu za se vozit. :P

Sneci ga ne more prehvalit in sam se ga nebi branil le 2 stvari mi najdedajo. (malo podhranjen sploh za v dvoje pa vibracije pri starejših verzijah). Estesko pa mi je zanimiv. jaz ostanem na nakedih in dvignil bi le navor in udobje za vožnjo v dvoje. Edina izjema je vfr 800.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Začasna rešitev dokler nebo evričev za super tenere, al pa tavlkega KTMa, na katerega lahko potem Versysa namontiram :kva1: Bom pa vzel novejši model z drugimi nosilci motorja, tako da nebi smelo biti vibracij :) Slike ti bom pa vseeno poslal ker moram itak objavit na a.net

Popravljeno . Popravil NejcZ
  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

NejcZ kakšne pa so kaj tvoje mere? :) Meni npr lani Beriki niso bli prav pa sem 190cm in 100kg.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!