Skoči na vsebino

Mošeja v Ljubljani - razlog zakaj NE !!!


Alla

Priporočene objave

Morda. Ampak ce bo vecina ljudi to mislila, se nas pa morda le tice? Mogoce :?

Hm......kaj pa če večina ljudi tud misli, da preveč davkov plačujemo? A jih bojo ukinili? :unsure:

Pa če večina ljudi misli, da mora bit SLO do Pule, a bo? :rolleyes:

Kdo pa pravi, da ma večina vedno prav?:o

Alla B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nisi razumel kaj sem hotel povedati. Jaz vem koliko je 25 kvadratnih kilometrov, poanta je bila zakaj bi jim dali "samo" 25000 kvadratnih metrov, saj lahko menda zahtevajo marsikaj vec. Samo tulit morajo in z ustavo mahati ....

Razumel sem, razumel. 25km2 pa ni letelo nate.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Čakte mal....

Katera je izvorna cifra?? Kdo jo je ven spravil??

A se govori o 25km2 ali o 25.000m2?

To je čist nekaj druzga.....

Enim mal matematka nagaja, enim pa obveščanje. Da ni morebiti nalašč??? :devil:

Govora je o 25000m2. Se pravi 125 x 200 m.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, včeraj pri poročilih je bilo, da je podpisov v prid referenduma DOVOLJ.

Torej:

se mi zdi,

da kaže na to,

da đamije ne bo ... :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, včeraj pri poročilih je bilo, da je podpisov v prid referenduma DOVOLJ.

Torej:

se mi zdi,

da kaže na to,

da đamije ne bo ... :naughty:

Mah saj sam veš, da bo ... edin stroški okol preseravanja "pravih Slovencev" glede tega vprašanja bodo večji, ker bo treba še kakšne ustavne jebe preverit pa referendume financirat .

BTW: ali sploh veš, kakšno naj bi bilo referendumsko vprašanje? :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ravno gledam po televiziji oddajo Trenja. Tema je tokrat ali dovoliti izgradnjo džamije v Ljubljani ali ne.

Izredno razočarana sem ko vidim kako so Slovenci islamofobični....

Kakšno pa je vaše mnenje o tem?

Alla

Priznam, da sem islamofobičen, saj vse sranje kar se dogaja, je zaradi islama in njegovih skrajnežev. Ravnotako ne odobravam žensk v podrejenem položaju, ne maram gledat kako nosijo tiste feređe okol glave itd. Svetova sta različna in ne želim, da se vse skupaj pomeša. Zakaj morajo tudi pri "nas" nostiti razna islamska oblačila, pa jim noben nič ne more? Da pride ženska v Iraq oblečena kot "navadna evropejka" (beri: kratke vroče hlačke, oprijeta majčka) jo pomoje oni skalpirajo, kamenjajo, karkoli :unsure: Zato iz istega principa nočem, da pa one hodijo tu zadekane ko sredi zime. Ja, pa boste porekli, tudi krščanstvo je eno veliko sranje. Ja, seveda, ampak tu je že od vsega začetka, cerkve so smatrane kot kulturna dediščina, pradedje so se borili, da islam in turki ne bi prodrli na to območje in vse skupaj izkoreninili! Če izvzamem Irsko, kje so krščanski ljudje nardili še toliko slabega proti civilnemu prebivalstvu kot pa islamisti (z izjemo srednjega veka)? Pa đihad? To je ravno to, kar hočejo nardit! Gradit mošeje in širit njihovo vero po vsem svetu. Kjer ne bo šlo zlepa bo šlo pa zgrda. Kaj pomeni gradnja mošeje? Kazitev narave, kič, pošteno povedano, saj se sama arhitektura ne vklaplja s okoljem. Pomeni migracijo prebivalstva iz tistih najbolj revnih in razpuščenih dežel sem v bogo Slovenijo! Kot da že tako nimamo dovolj priseljencev, ki veselo kradejo in zajebavajo avtohtoni narod. Pa ne mi spet s tem, da Slovenci nismo nič boljši in smo glih tak pokvarjeni - res, vendar ne v taki smeri! Sem imel vpogled v policijske kartoteke in lahko z gotovostjo trdim, da je 90% Yugo fizijonomijo obraza. Pa ne mi rečt, da to ne moreš iz slike izbrat. Nočem povedat tega, da sem ksenofob, hočem povedat, da me motijo priseljenci, ki jim je glavna služba kraja in kriminal (takih je vse več in še več jih bo, če bo đžamija sezidana). Naj pridejo kitajci, črnci, pigmejci, kurcimurci sem, nič me nebo motlo, če bojo delali, ampak đžamije pa ne mislim gledat pa na vse zjutraj poslušat kak se oni tam dere pa joka na stolpu, ker dol ne more.

Še to me zanima; kolko katoliških in drugih cerkva se najde po Iraqu, Afganistanu, Iranu, Siriji in ostalih država srednjega vzhoda? Ne mi srat s đamijo! :BUA:

Popravljeno . Popravil Tomozuki
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravijo, da so ga tam nekje okoli leta 1500 katoliki in protestanti na debelo kronali po tedanji Evropi. Seveda so (zaradi lepšega) v ospredje vseh teh neskončnih zdrah postavljali vero. Ampaq upal bi si trditi, da je šlo tedanjim političnim liderjem (ki so se takrat še imenovali kralji, knezi ipd.) zgolj za lastne koristi, vprašanja prave vere pa so jim v precejšnjih amplitudah dol bingljala. Folk se je seveda navdušeno pustil farbati, kot to počne še danes. In tako so se dogajale razne Tridesetletne vojne in podobni festivali. Občasno so jih pa prekinili s svečanostmi kot Augsburški ali Westfalski mir, na katerih naj bi razglasili zmagovalce. No, na eni od teh svečanosti (ne spomnim se več na kateri, ker me ni bilo zraven) so si brihtne buče izmislile načelo:

Cuius regio - eius religio

ki naj bi naredilo konec đumbusu po stari celini. Pa ga ni, kot ste morebiti že opazili. Ipaq pa daje neko "legalno" kritje za to, da sme večinsko prebivalstvo podjebavati manjšine.

Hja, mogoče sem malo odbluzil v :topic: , vendar se, roko na srce, ne sekiram preveč. Nenazadnje sem vendar zgolj

PEPE

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

referendum govori samo o lokaciji da ali ne ... nič o Đamija DA ali NE ... mensezdi ... :hmm: B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Priznam, da sem islamofobičen, saj vse sranje kar se dogaja, je zaradi islama in njegovih skrajnežev. Ravnotako ne odobravam žensk v podrejenem položaju, ne maram gledat kako nosijo tiste feređe okol glave itd. Svetova sta različna in ne želim, da se vse skupaj pomeša.

Zakaj morajo tudi pri "nas" nostiti razna islamska oblačila, pa jim noben nič ne more? Da pride ženska v Iraq oblečena kot "navadna evropejka" (beri: kratke vroče hlačke, oprijeta majčka) jo pomoje oni skalpirajo, kamenjajo, karkoli :unsure: Zato iz istega principa nočem, da pa one hodijo tu zadekane ko sredi zime.

Ja, pa boste porekli, tudi krščanstvo je eno veliko sranje. Ja, seveda, ampak tu je že od vsega začetka, cerkve so smatrane kot kulturna dediščina, pradedje so se borili, da islam in turki ne bi prodrli na to območje in vse skupaj izkoreninili!

Če izvzamem Irsko, kje so krščanski ljudje nardili še toliko slabega proti civilnemu prebivalstvu kot pa islamisti (z izjemo srednjega veka)? Pa đihad? To je ravno to, kar hočejo nardit! Gradit mošeje in širit njihovo vero po vsem svetu. Kjer ne bo šlo zlepa bo šlo pa zgrda. Kaj pomeni gradnja mošeje? Kazitev narave, kič, pošteno povedano, saj se sama arhitektura ne vklaplja s okoljem. Pomeni migracijo prebivalstva iz tistih najbolj revnih in razpuščenih dežel sem v bogo Slovenijo!

Kot da že tako nimamo dovolj priseljencev, ki veselo kradejo in zajebavajo avtohtoni narod. Pa ne mi spet s tem, da Slovenci nismo nič boljši in smo glih tak pokvarjeni - res, vendar ne v taki smeri! Sem imel vpogled v policijske kartoteke in lahko z gotovostjo trdim, da je 90% Yugo fizijonomijo obraza. Pa ne mi rečt, da to ne moreš iz slike izbrat.

Nočem povedat tega, da sem ksenofob, hočem povedat, da me motijo priseljenci, ki jim je glavna služba kraja in kriminal (takih je vse več in še več jih bo, če bo đžamija sezidana). Naj pridejo kitajci, črnci, pigmejci, kurcimurci sem, nič me nebo motlo, če bojo delali, ampak đžamije pa ne mislim gledat pa na vse zjutraj poslušat kak se oni tam dere pa joka na stolpu, ker dol ne more.

Še to me zanima; kolko katoliških in drugih cerkva se najde po Iraqu, Afganistanu, Iranu, Siriji in ostalih država srednjega vzhoda? Ne mi srat s đamijo! :BUA:

Who cares what you think/wish/expect?

Moto razvoja civilizacije (človeške, da ne bo pomote) zadnjih nekaj let, morda celo desetletij, je "enakost" - tako v rasnem, kot tudi verskem, filozofskem, naj bi veljalo tudi v političnem in socialno-ekonomskem smislu... Ali vsaj enakost možnosti in priznavanje navad, drugačnosti.

To, da ti nekaj "ne želiš" je pa pičkin dim... Kajti jaz si džamijo "želim". Evo, in se najina glasova izničita, svet pa se vrti naprej ...

Ps: ja, Slovenija je boga Slovenija ravno zaradi takih zaplankancev, kot si ti...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

torej: naj mi en odgovori zakaj pa rabi dzamija kemijski laboratorij?

Kje pa je kakšen kemijski laboratorij omenjen? :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

torej: naj mi en odgovori zakaj pa rabi dzamija kemijski laboratorij?

Da ne bo treba več eckstasyja uvažat.

[dragaparcelapress]

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...

Še to me zanima; kolko katoliških in drugih cerkva se najde po Iraqu, Afganistanu, Iranu, Siriji in ostalih država srednjega vzhoda? Ne mi srat s đamijo!  :BUA:

Hvala Bogu, da je vsaj nekdo napisal polno novih in tehtnih argumentov proti. Ce prav razumem:

- Zenske naj bodo enakopravne, vendar ne s tabo, ker jim bos ti povedal kaj je enakopravnost.

- Dzamija je arhitekturno grda.

- Dzamija ne spada v nas prostor, ker je to le zacetek svete vojne.

- Ce bomo zgradil dzamijo bo cel svet naenkrat dojel kako lahko je ziveti v Sloveniji in se bojo masovno preselil sem, ker tukaj ni nezaposlenosti in uber-birokratskih zajebancij.

- Ce zgradimo dzamijo bo se vec kriminala, ker je narodnost skoraj predpogoj zato da imas kazensko kartoteko.

- Imas zelo zelo starega pradeda, ki se je boril s turki.

- Po izkljucno islamskih dezelah ni cerkva.

- Ti nisi ksenofob, vsem tvojim dokazom navkljub.

Hvala za ta svez pogled na to tematiko. Brez tebe bi se tezko odlocal za ali proti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moto razvoja civilizacije (človeške, da ne bo pomote) zadnjih nekaj let, morda celo desetletij, je "enakost" - tako v rasnem, kot tudi verskem, filozofskem, naj bi veljalo tudi v političnem in socialno-ekonomskem smislu...

...pa ne pozabi na enakost v izvajanju dolžnosti kot je spoštovanje zakonov, predpisov in družbenih norm.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala Bogu, da je vsaj nekdo napisal polno novih in tehtnih argumentov proti. Ce prav razumem:

- Zenske naj bodo enakopravne, vendar ne s tabo, ker jim bos ti povedal kaj je enakopravnost.

- Dzamija je arhitekturno grda.

- Dzamija ne spada v nas prostor, ker je to le zacetek svete vojne.

- Ce bomo zgradil dzamijo bo cel svet naenkrat dojel kako lahko je ziveti v Sloveniji in se bojo masovno preselil sem, ker tukaj ni nezaposlenosti in uber-birokratskih zajebancij.

- Ce zgradimo dzamijo bo se vec kriminala, ker je narodnost skoraj predpogoj zato da imas kazensko kartoteko.

- Imas zelo zelo starega pradeda, ki se je boril s turki.

- Po izkljucno islamskih dezelah ni cerkva.

- Ti nisi ksenofob, vsem tvojim dokazom navkljub.

Hvala za ta svez pogled na to tematiko. Brez tebe bi se tezko odlocal za ali proti.

Okej, popravljam tvoje domneve:

- Odnos vere do žensk oziroma karkoli jim že narekuje Koran je za Evropo zgrešen (države srednjega vzhoda so pač še vedno 2000 let za nami).

- Džamija ni arhitekturno grda, se pa ne vklaplja pod alpe, če pa si mogoče že slišal, kaj pomeni beseda "kitsch" pa veš o čem govorim (torej postavljanje tuje stvari v domači prostor in udomačevanje le-te)

- Džihad, Islam se širi..zaenkrat zlepa

- Ha, ne cel svet, ampak tisti, ki že slabo živijo se jim bo tukaj odpla še ena dodatna pozitivna možnost za bivanje

- Exactly

- Ti tudi, verjetno :) Sej še se spomniš Vojne krajine, ali?

- Ni cerkva...

- Nisem xenofob. Res pa je, da ljudje neke narodnosti, ki prihajajo od daleč pridejo sem služit dnar, tisti, ki prihajajo od blizu pa zgolj zaradi tega, ker ima pač severna dežela boljši standard od južne (kaj bojo meli od tega pa si vsak po svoje razlaga). Islamofob prej...

Ni problema, pa še kdaj ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ne vem...pogovarjal sem se že z dosti folka ki menijo približno v tej smeri...vsi vedo da so muslimani med nami....vsi vedo da imajo molilnice in da nekje morajo opravljat verske obrede...moti jih predvsem to ker naj bi šlo za kar velik objekt ki ima več pomenov...če bi po televiziji govorili da je to verski objekt bi bilo folku vseeno...ko pa omenijo zraven politiko in kulturo se pa ljudem malo obrne mišljenje....če bi zgradili v slo po 10 molilnic namenjenim izključno muslimanom v navadnih objektih bi bilo ljudem vseeno.....

potem so tu še ljudje ki nasprotujejo kakršni koli veri ki ni njihova....ijn tisti ki nasprotujejo vsaki veri....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Slišal sem eno bolj zanimivo zadevo... Baje da v Velenju oblast ne dovoli oziroma zavira zidavo krščanske cerkve... Je to res? Kdo ve kaj o tem? Mogoče bo "civilna družba" kej več vedela?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Slišal sem eno bolj zanimivo zadevo... Baje da v Velenju oblast ne dovoli oziroma zavira zidavo krščanske cerkve... Je to res? Kdo ve kaj o tem? Mogoče bo "civilna družba" kej več vedela?

Ja SF, a ne ves da je cerkvic ze polno, na vsakem kuclu po ene par - bi rekla "civilna druzba". Iz tega torej sledi da naj oni tam gredo nekam drugam, kjer cerkev ze je (na drugo stran kucla? :hmm: ). Verjetno bi to rekla "civilna druzba". :D

Nas pa ta miselni vzorec pripelje do tega, da - huh, dzamij je tudi polno, tam doli, pa v bosni ziher, pa v Zagrebu jo majo - naj gredo tja a ne - bi rekla "civilna druzba". Jaz bi pa iz postelje padel ko bi se zbudil takoj zatem :xx: :kva2: :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gradnja đamije... mislim mošeje...khm, mislim muslimanskega centra... no te zadevščine za referendum...

Jaz sem ZA !

Gradite, hitite, pozidajte, lepo se imejte!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gradnja đamije... mislim mošeje...khm, mislim muslimanskega centra... no te zadevščine za referendum...

Jaz sem ZA !

Gradite, hitite, pozidajte, lepo se imejte!

fino. super. slovenija bo tako postala muslimanska drzava. kam to pelje?? v evropsko unijo?? in meja z balkanom bo koncno definirana - potekala bo po karavankah... :angry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

in meja z balkanom bo koncno definirana - potekala bo po karavankah... :angry:

a si ti mislil da je (bo) kje drugje ?? LJ je gografsko še zmeraj in bo na balkanu !

glej atlas za osnovno šolo !!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gost
Ta tema zaprta in dodajanje odgovorov ni več mogoče.
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!