Skoči na vsebino

Mošeja v Ljubljani - razlog zakaj NE !!!


Alla

Priporočene objave

SF:

Naj si jo vsak od vas zagovornikov postavi na svojem vrtu in podpiše, da bo 10 let živel na tem naslovu. To pomeni da bo 11 mesecev na leto spal in preživel vsako popoldne na dvorišču, opazoval prelepo arhitekturo in poslušal predmolilca z zvočnikov 

A po tvoji logiki bi si moral vsak, ki je za vodovod ne pa za štirno, takolele eno črpališče na vrt postavit.

Da bi mu črpalke ke po tintari nabijale.

Je to tvoja argumentacija ?

Svašta ? :wacko: :? :cry: :wacko: :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Naj si jo vsak od vas zagovornikov postavi na svojem vrtu in podpiše, da bo 10 let živel na tem naslovu. To pomeni da bo 11 mesecev na leto spal in preživel vsako popoldne na dvorišču, opazoval prelepo arhitekturo in poslušal predmolilca z zvočnikov :lol1:

ni potrbe, da si jo vsak ... tko kot ni treba vsakmu cerkve poslušat, vsakmu zravn Grobnika stanovat, zraven diskoteke, zraven špedicije ...

skratka - v temo brcaš ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede na to,da sem popolnoma neveden v smislu "poznavanja" islama..........prosim poučene,da mi razložijo dva pojma.......

Đamija je??????????????

Mošeja je??????????????

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moram priznat,da mi je ideja s PIVOM zelooo tolerantna....pa naj to pomeni karkoli že!!!!!!!

gremo na Efez Pilsen :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

džamija -e ž (a) pri muslimanih

stavba, namenjena za verske obrede:

verniki so prihajali v džamijo k večerni

molitvi; v daljavi smo opazili vitke

minarete džamij

mošeja -e ž (e) pri muslimanih

stavba, namenjena za verske obrede:

ogledati si znano mošejo; sarajevske

mošeje; minaret mošeje

A zdej veš :P :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede na to,da sem popolnoma neveden v smislu "poznavanja" islama..........prosim poučene,da mi razložijo dva pojma.......

Đamija je??????????????

Mošeja je??????????????

Bo še izpadlo, da se tle onegavimo do onemoglosti, za nekaj za kar še vemo ne kaj spljoh je.

:rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

džamija -e ž (a) pri muslimanih

stavba, namenjena za verske obrede:

verniki so prihajali v džamijo k večerni

molitvi; v daljavi smo opazili vitke

minarete džamij

mošeja -e ž (e) pri muslimanih

stavba, namenjena za verske obrede:

ogledati si znano mošejo; sarajevske

mošeje; minaret mošeje

A zdej veš :P :D

To je pol eno in drugo ali oboje.

Đamija je nekaj več (verski center ki zajema tudi druge dejavnosti ne samo obračanje k bogu). V ortodoksnih muslimanskih državah je đamija tudi politična ustanova. Tam še ni prišlo do ločitve cerve od države.

Pri nas tega ne bo.

Mošeja je zgolj molilnica.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

NO jaz pa ne vem razlike med cerkvo in katedralo ... lahko kdo to pojasni ...

katedrala - velika cerkvena stavba, navadno arhitektonsko pomembna; knjiž. stolnica (stolnica - cerkev pri sedežu škofije)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

katedrala - velika cerkvena stavba, navadno arhitektonsko pomembna; knjiž. stolnica (stolnica - cerkev pri sedežu škofije)

Ja, pa naceloma naj bi bila hierarhicno visje kot cerkev. Vse skupaj si predstavljam kot nekaksno piramidno shemo (pa tega ne mislim slabsalno, samo geometrijsko) - Ena katedrala ima cez eno regijo / skofijo. V pravilni slovenscini (zanimivo, da tega ni objavil se nihce od puristov) se katedrali rece tudi stolna cerkev - torej dobesedno tam, kjer je stolcek od glavnega dusnega pastirja za regijo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prov... Sem tud jest za mošejo, samo... Naj si jo vsak od vas zagovornikov postavi na svojem vrtu in podpiše, da bo 10 let živel na tem naslovu. To pomeni da bo 11 mesecev na leto spal in preživel vsako popoldne na dvorišču, opazoval prelepo arhitekturo in poslušal predmolilca z zvočnikov

Vidim da se še naprej izmikate odgovoru kdo bi imel mošejo v svoji bližini... Očitno vam ni mar za bližnje judi.. nekaj bi imeli, pa vendale daleč stran od sebe...

Tukaj se vidi da ste tudi sami nestrpni do te drugačnosti katero tako zagovarjate...

...ja kaj se pa tolk rezis??? mam yst na meji z nasim vrtom eno lustno cerkvico ( zraven pa se gasilski dom, ko ta zacne tulit... :unsure: )...in mi je vseen, ce namesto te lepe stare cerkvice zgradijo mosejo...pa zivim tu ze :o let...vec kot deset...in???

aja...in zakaj bi zdej morali svojo zemljo dat v ta namen, ce pa jim jo npr. lahko za mastne pare prodam?..za tak kes tud to poslusam...ni razlike...he he he...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Buci..... ne se preveć ukvarjat z religijo.... navsezadnje se še lupčkat ne bova smele več.... ker vera (beri RKC) to prepoveduje.... :cry:

A misliš, da je v haremih kej drgač? :?

Bi strašno rada, da bi bil tvoj odgovor tak, kot si ga želim prebrat.... :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vidim da se še naprej izmikate odgovoru kdo bi imel mošejo v svoji bližini... Očitno vam ni mar za bližnje judi.. nekaj bi imeli, pa vendale daleč stran od sebe...

Tukaj se vidi da ste tudi sami nestrpni do te drugačnosti katero tako zagovarjate...

Jaz žal nimam tolikšne parcele, bi pa na primer stanoval v mošeji. Pa mujezina bi vsake tolko na jasminov čaj povabil, da bodo glasilke v formi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pred kratkim sem izvedel, da so SLO muslimani začeli prositi dovoljenje za gradnjo džamije že pred 34 leti.

Menda jim takratni sistem (komunistični?)ni dovolil.

Sistemi se menjajo, ljudje, vzgoja in prepričanje pa ostajajo.

Kot kaže, je imel tovariš Kardelj več dobrih učencev, kot se mi je zdelo do sedaj.

Vsaj določenih prepričanj niso spreminjali, če so že stranke.

:notworthy: :notworthy: :notworthy: :notworthy:

Popravljeno . Popravil Damian
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Damian - hehe :) Ampak a ni hecno da gradnjo zagovarjajo prav stranke, ki izhajajo neposredno iz partije? ZLSD pa to ... :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Damian - hehe :) Ampak a ni hecno da gradnjo zagovarjajo prav stranke, ki izhajajo neposredno iz partije? ZLSD pa to ...  :rolleyes:

Saj ni res. Ene naslednice so za, ene proti.

Glede na predsednika namreč, tako ZLSD, kot SDS izhajata iz partije... :P

sedamsekretaraskojapress

Popravljeno . Popravil Damian
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Verjetno sem nekoč že omenil arabske številke, kajneda?

mimogrede je včeraj nekdo navrgel dobro foro ... če ne bi bilo arabskih številk ... hmnja, a bi imel rimske, ki jih zdaj poznamo samo na kartah za tarok in delajo folku preglavice? Recimo ML, CL, pa to ... folk te oznake pozna edin na mercedesih :P ... ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Verjetno sem nekoč že omenil arabske številke, kajneda?

mimogrede je včeraj nekdo navrgel dobro foro ... če ne bi bilo arabskih številk ... hmnja, a bi imel rimske,

Si sploh predstavljaš obvezne like pri drsanju in kotalkanju.

Kakšne bi bile osmice ?? :D :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hmmmm sem mislil, da je naslov teme " Mošeja v Ljubljani - razlog zakaj NE !!! ", pa vidim da je govora o umetnostnem drsanju... :topic:

Popravljeno . Popravil SF
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hmmmm sem mislil, da je naslov teme " Mošeja v Ljubljani - razlog zakaj NE !!! ", pa vidim da je govora o umetnostnem drsanju... :topic:

..in kotalkanju ! Bodi precizen, če bi rad spet nazaj v totalno temo ! :ph34r:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hmmmm sem mislil, da je naslov teme " Mošeja v Ljubljani - razlog zakaj NE !!! ", pa vidim da je govora o umetnostnem drsanju... :topic:

A ti grem že tolk na živce ?

:D :D

Ti men ne greš.

:D

Pravzaprav sem te vedno rad prebiral, karkoli si napisal.

Še posebej ko si stari polni naziv imel. Takrat si bil bolj pristen.

Na pa je še ena :topic: .

Ampak BMK.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Spet me je nekdo pobrisal :hmm:

Zanimivo - tudi jaz sem govorila o umetnostnem drsanju, tako kot Rude o kotalkanju... :hmm:

Cyc, a spet nimaš drugega dela? :)

No ja, pa pošlji mi SPET kakšen pm. B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Spet me je nekdo pobrisal :hmm:

Zanimivo - tudi jaz sem govorila o umetnostnem drsanju, tako kot Rude o kotalkanju... :hmm:

Cyc, a spet nimaš drugega dela? :)

No ja, pa pošlji mi SPET kakšen pm. B)

Dej mi ti nekaj povej - a te res brišejo ?? :angry:

Ma koji kur... koga motijo prispevki od MANU.

Pa če so še tolk blesavi so poezija v primerjavi z dušebrižniškim nakladanjem nekaterih.

Prosim, vsaj kakšen dan jih gor pustite. :)

Ne bo nič bolelo. <_<

Popravljeno . Popravil RAN
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dej mi ti nekaj povej - a te res brišejo ?? :angry:

Ma koji kur... koga motijo prispevki od MANU.

Pa če so še tolk blesavi so poezija v primerjavi z dušebrižniškim nakladanjem nekaterih.

Prosim, vsaj kakšen dan jih gor pustite. :)

Ne bo nič bolelo. <_<

Res, RAN. :ph34r:

Ampak.... kaj čmo. :doze:

p.s.

Ne se sekirat - od zdej naprej ti bom kot ( varnostno kopijo) vse moje poste poslala tudi na pm :) :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Res, RAN. :ph34r:

Ampak.... kaj čmo. :doze:

p.s.

Ne se sekirat - od zdej naprej ti bom kot ( varnostno kopijo) vse moje poste poslala tudi na pm :) :D

Manu plačana si ne sam zato, da pišeše, ampak da ne omenjaš kadar te brišejo ;) :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gost
Ta tema zaprta in dodajanje odgovorov ni več mogoče.
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!