Skoči na vsebino

Mošeja v Ljubljani - razlog zakaj NE !!!


Alla

Priporočene objave

Kimbara: mogoče pa res poznam samo take, mogoče pa tvoj položaj (baje da imaš posel z njimi) izkrivlja tvojo sliko.

Ne da se mi več --psi lajajo karavana gre dalj

Limbara, drži se osnovnega bontona, da ne bo čudno če jih boš dobila na timbara!!!!!! :angry: :angry: :angry:

Ko ti nekdo dokaže, da lajaš v prazno, pa stečeš stran za karavano?? Bravo!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Niti za pusta ne? :P

Imas pa prav - in meni gre ta butasti "vsi enaki/vsi enakopravni" tudi na jetra :)

a zato, ker ti nočeš biti "drugačen" od drugih?

<_<

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

uf :kva2: samo kukam in grem dalje :ph34r:

Nič ne tarnaj, ljuba duša

ako tebe večni skuša;

kratko zemeljsko trpljenje,

večno ti sledi življenje

O:-)

PS: jest pa še eno zmol'm, pa grem za tabo B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pa začnemo ponovno izdajati forumske Kmečke in rokodelske novice, kjer bomo kakšno rekli tudi na temo "umetnosti", ki si jo ti načel. B)

RoCkodelske novice :D :D :D :P

PS: hvala za krasen diskurz o umetnosti :004

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Limbara, drži se osnovnega bontona, da ne bo čudno če jih boš dobila na timbara!!!!!! :angry:  :angry:  :angry:

Horjulica Vulgarica..... a že en teden nisi, al kaj... :devil: :kva2:

Kwa pizdiš že cel dan, bemti sunce trulu sisu na kamenskem jutru.... :afro1:

TAKO KOT SE ZABAVAM DANES, SE ŽE DOLGO NISEM!]

PREDLAGAM, DA SE DOBIMO IN SE PREMLATMO KOT MLADI MAČKI.... :yea2:

Popravljeno . Popravil Manuela
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Islam namreč prepoveduje upodabljanje ljudi. In tudi tam, kjer so kristjani pred prihodom muslimanov zgradili svoje cerkve in jih okrasili s freskami, so muslimani uničili obraze na freskah. Mošeje so znotraj okrašene z abstraktnimi geometrijskimi vzorci, kar pa zame ni ravno vrhunec umetnosti. Res pa je, da so pa preproge po tleh res lepe.

Mislm, hudiča no. :? Od kdaj pa je umetnost povezana sam z upodabljanjem ljudi???

Ne ga srat, no.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

PS: hvala za krasen diskurz o umetnosti :004

Zate vedno :rolleyes:

p.s.

Za zimske dni ti KVAČKAM kapo in nogavice po starem islamskem vzorcu. :)

Pa pravkar sem si ispekla kafu. :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Manu sej nisi edina... jest berem in se čudim in se režim k pečen maček... jao, jao.. :lol1: :lol1: :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ajgorja poklica, da red nardi, pa Fijolico zraven :P

Fijolca je danes na rokometu-

zvečer pride po cyca :afro1:

in lino :kva2:

-in ju.....

zapre v Fužine !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V človeški naravi pa je, da radi prevzemamo določene forme, rešitve, jih prežvečimo v sebi in nato interpretiramo po svoje...

Ampak, ti "precizni" slikarji nam nikakor ne morejo dati del sebe, tako kot nek naivec, ki se ne ozira na obrt, ampak se zlije s svojo umetnino in nam skozi to in s pomočjo svojega naravnega intelekta kaže slike sveta, v katerem živimo.

Predraga Manuelca, v osnovi se strinjam s teboj, razen tistega o naivcih, preciznih slikarjih ali abstrakistih.

Vsak slikar (da si umetnik, ti pove trg) interpretira svoj ali ne-svoj svet po svoje, in sploh ni važno ali ga upodobi v "precizni" tehniki, naivizmu (posrečen izraz) ali v abstraktnem jeziku.

Npr. odlična Ivana Kobilica Vs. odlični Tisnikar (relacija "preciznost-naivnost", oba sta bila izjemna) B) B) B)

Sam tolk, da ne zaidem preveč iz Al Islamia... :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Js sem jo glikar skvačkala ... vpraš Alko ... :yea2: ... mater a pol sem Fata ker ful kvačkam :kva2:

To s tem tvojim kvačkanjem mi ankol ni šlo lih najbol v glavo, ampak... :?

sprijaznila sem se z dejstvom, da si ATIPIČNA kvačkarca... in če sem prenesla to, di posodm še 11 jurjev za na občino, pa se menjaj u Fato. B) Mene vse bolj mika... :xx:

@Ervinči : Vzorci so enostavni, odpri Koran na 154 strani. :)

@Kaiser : takoj da mi greš nazaj med ritke, v politiki nimaš kej počet :angry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

al se meni samo zdi, al pa je tukaj enih par orenk prfuknjenih ! :hmm:

pa še en medklic za velikoslovence ! katera država je med kandidatkami za vstop v EU najmanj priljubljena ? :topic:

a odgovor je vsekakor zanim !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Predraga Manuelca, v osnovi se strinjam s teboj, razen tistega o naivcih, preciznih slikarjih ali abstrakistih.

Vsak slikar (da si umetnik, ti pove trg) interpretira svoj ali ne-svoj svet po svoje, in sploh ni važno ali ga upodobi v "precizni" tehniki, naivizmu (posrečen izraz) ali v abstraktnem jeziku.

Npr. odlična Ivana Kobilica Vs. odlični Tisnikar (relacija "preciznost-naivnost", oba sta bila izjemna) B) B) B)

Sam tolk, da ne zaidem preveč iz Al Islamia... :)

Roby, lbezn.... :wub:

... saj pri preciznosti nisem mislila "od črte do črte".... mislila sem na tiste malarje, ki so se npr. naučili, kje morajo začeti slikati konja, da bo prav naslikan.

To morajo znati. Ampak, da konj na papirju res zaživi, ga je moral nori malar v resnici videti, vohati, tipati in ga imeti rad ali ne rad.... samo tako ga lahko namala IZ SEBE, ZA SEBE in tudi ZA DRUGE....

Anede? :004 :K

Vem, da je :topic: ,zato pa hitro NAZAJ K STRPNOSTI.... :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Od kdaj pa je umetnost povezana sam z upodabljanjem ljudi???

Ne ga srat, no.

le čevlje sodi naj kopitar.....

islamski mozaiki, plastike in poslikave med umetnostnimi zgodovinarji in vsem, k ise kakorkoli vsaj malo spoznajo na to branžo, so visoko cenjeni zaradi svoje prefinjenosti, pozornosti do detjalov in velike domišlije, kakršno je dosegel le redkokateri evropski umetnik....

....osebno bolj cenim umetelno kamnito čipko pilastra v islamski arhitekturi kot površno napacane freske v prezbiteriju slovenske cerkvice....

..poleg tega islamska umetnost z vrsto upodobljenih likov človeka odvrača od neprestanega zaziranja vase, ampak mu privzgoji sposobnost opazovanja okolice in vcepi zavest, da človek ni središče sveta.....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Manu, kdo ti je povedal? :blink: :blink: :blink: Da ga pre****m ko mačka! :devil: :devil:

Fifty mi je povedal, da mu je Klimbra povedal, ker je Klimbratu včeri Kekc namignil, češ, da je od Pepeta sms dobil, ker si menda ti symu neki na pm pošiljal in je potem on po pomoti naprej poslal robyu, ko je ravno Vale klical, ki je bila ravno takrat na chatu z Bibo, ki pa je v drugi roki držala mobič in klepetala z mano.... :blink:

No, zdej pa ugan, koga morš pre****t ko mačka? :kva2: :kva2: :kva2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

....osebno bolj cenim umetelno kamnito čipko pilastra v islamski arhitekturi kot površno napacane freske v prezbiteriju slovenske cerkvice....

:doze: Kako da me ne preseneča, da so v rkc samo napackane freske.

PS: površno napackane---no pa smo spet pri tem kako je tuje boljše in več vredno.

Popravljeno . Popravil lina
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sorry, Tadej, ampak ja......če malo bolj široko pogledaš......enak si z eno fato al pa njenim možem......vsaj biološko gledano (vse drugo je konec koncev tako nepomembno). Sprijazni se s tem. In samo zato, ker si se rodil v SLO in imaš že od rojstva "pravo" državljanstvo in si "prave" vere, to še ne pomeni, da si kaj več od "fate".

Sploh nisem več od Fate. Nisem tega pisal. Pišem pa, da nisem enak kot Fata. In tudi vsi ljudje nismo enaki.

A si kdaj videla, da bi kitajček zamagal v šprintu? Zakaj večinoma v športih zmagujejo črnci? Ker so fizično najmočnejši.

Kateri narod ima največ znanstvenikov! Beri npr.matematični in fizikalni priročnik: sami Rusi.

Poglej npr. Slovenca in Črnogorca. A je to isto? Črnogorci so veliki močni manekenski tipi. Slovenci pa bolj majhni in okrogli.

Tadej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ampak nekdo je malo nazaj rekel, če hočejo musliji moliti, jim je potrebno omogočiti (beri imajo pravico), da molijo v svojih centrih . SE STRINJAM IN PODPIRAM.

Ampak: NE V ĐAMIJI.

Naj si zgradijo manjše molilnice po Sloveniji in bodo lahko molili. Versko političnih centrov, kot je ĐAMIJA PA NE !!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moto dneva:

NIČ HUDEGA NI, ČE SE VAM NIČ NE DA.

VAŽNO JE, DA SE VAM NIČ NE VZAME.....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

to še ne pomeni, da si kaj več od "fate".

Zakaj za vraga že ne dojamete enkrat, da smo vsi LJUDJE, ne glede na vero in barvo kože ?! :angry: :(

Alla :angry:

Še enkrat ti povem, da nisem napisal, da sem več od Fate. Fata je bila sam primerjava.

Ne spreobračaj mojih besed in ne prikazuj me kot ksenofoba.

Tadej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gost
Ta tema zaprta in dodajanje odgovorov ni več mogoče.
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!