Skoči na vsebino

Mošeja v Ljubljani - razlog zakaj NE !!!


Alla

Priporočene objave

Po moje bi bli oni prej ZA nov štadion kot za đamijo, sicer pa who cares....

Pa še tko čist by the way---kdo se mora navadit da đamija bo, ker za enkrat jo ne bo in nehite kar neki o ,,temeljih,, razpredat kot da je to dejstvo--ker za enkrat NI.

Bomo vidl in se bomo pol privajal če bo, ko bo, kjer bo, če,če, če...

:zzz: :zzz: :zzz:

Lina počas se začni privajat, da ne bo šok prehud.

Ni ti treba tepiha kupit.

Lahko si za začetek kakšno sliko đamije kam pripopaš.

Da ne bo šok prehud začni s PTT stolpom v Mariboru in potem postopoma do đamije na Viču. :devil:

Ni ispadlo da sem žleht.

Bilo je namenoma.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Toliko, da vidite da v džamijo (mogoče) ne bi hodili samo bradati arabci in pokrite ženske ampak tudi vaši "idoli", ki se ob velikih tekmovanjih poistovetite z njimi.

Njim krajšate svobodo do veroizpovedi.

Par Slovencev, (potencialnih) kandidatov za obiskovalce džamije:

- SANI BEČIROVIĆ

- AMIR KARIĆ

- MUAMER VUGDALIĆ

pa še kakšen bi se našel....

V razmislek...

vici so tukaj...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no, nihce mi ni verjel da v đamiji velja islamsko pravo in ne nasa ustava, tukaj mate dokaz:

7. člen - Država in verske skupnosti so ločene. Verske skupnosti so enakopravne; njihovo delovanje je svobodno

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

vzem v roke komentar k ustavi rep. slo. pa se mal tud na tem področju izobrazi. Tvoja razlaga ustavne določbe je namreč napačna

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

odgovor Langusovi pravni neukosti:

Na kratko ker komentarja k ustavi nimam doma (stane okol 60000sit)

Slovenska ustavna ureditev odnosov med državo in cerkvijo izhaja iz načela laičnosti države, saj določa, da so država in verske skupnosti ločene (pomeni da so verske skupnosti zasebne ustanove, izpovedovanje vere pa je človekova zasebna stvar). Verske skupnosti so enakopravne, njihovo delovanje pa je svobodno. Ustava torej ne razlikuje med priznanimi in nepriznanimi verskimi skupnostmi, zato nobeni verski skupnosti ne priznava posebnega položaja (kar pomeni da nobeni ne sme dajati prednosti in tudi ne zapostavljati). Na drugi strani pa mora država zagotoviti verskim skupnostim ne le enakopravni položaj, marveč tudi svobodno delovanje in avtonomijo. Iz slednjega izhaja tudi pravica svobodnega izpovedovanja vere v zasebnem in javnem življenju, ki jo ustava posebej ureja.

Bolj podrobno si poglej v komentarju, vsekakor pa že iz tega izhaja da je tvoja zgornja trditev napačna, V sloveniji velja slovenska zakonodaja po teritorialnem načelu, po katerem ima slovenska država na celotnem slovenskem ozemlju tako represivno oblast kot jurisdikcijo, so pa določene izjeme ki izhajajo iz mednarodnih pogodb za tuje ambasade. Nikakor pa ne za cerkve

Popravljeno . Popravil kura
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no, nihce mi ni verjel da v đamiji velja islamsko pravo in ne nasa ustava, tukaj mate dokaz:

7. člen - Država in verske skupnosti so ločene. Verske skupnosti so enakopravne; njihovo delovanje je svobodno

Po mojem je čisto vseeno kakšen je zakon! Če jim ne bo odgovarjal bodo pa novega sprejeli.Vazno je da ima nekdo korist od tega ! Ali đamija bo ali ne pa itak ni odvisno od nas ! :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vse lepo in prav, ampak v njihovih verskih dolocbah najdes tudi to, da v muslimanskih verskih objektih velja NJIHOVO pravo. Tega se sicer v Evropi ne drzi, torej tu ne gre za 100% svobodo, ce smo že pri tem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vse lepo in prav, ampak v njihovih verskih dolocbah najdes tudi to, da v muslimanskih verskih objektih velja NJIHOVO pravo. Tega se sicer v Evropi ne drzi, torej tu ne gre za 100% svobodo, ce smo že pri tem.

preberi se enkrat kot svoboda ni mišljeno da imajo svoja pravila in so v tem smislu svobodni ampak imajo pravico do svobodnega izražanja svoje veroizpovedi,

o čem se zdej pogovarjamo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

AH. JA!

Kako sem vesel, da sem se rodil takrat ko sem se.

Glede kako ste vsi strpni pa kako imate radi drugačne........ Moram priznati IN TO NA GLAS, da sem najbrž edino le jaz drugčen.

A ja saj res. Glede časa mojega rojstva. Če bi bili vaši starši kot vi bi danes Slovenija ne bila Slovenija, pa tudi izgledala bi drugače.

To pa meni nebi bilo všeč.

MERHABA :kva2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

....

Glede kako ste vsi strpni pa kako imate radi drugačne........ Moram priznati IN TO NA GLAS, da sem najbrž edino le jaz drugčen....

Ergo, imamo najbrž edino le tebe radi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

7. člen - Država in verske skupnosti so ločene. Verske skupnosti so enakopravne; njihovo delovanje je svobodno

... v okvirih veljavne zakonodaje.

Ne gre za "verjet", ampak za "vedet".

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vse lepo in prav, ampak v njihovih verskih dolocbah najdes tudi to, da v muslimanskih verskih objektih velja NJIHOVO pravo. Tega se sicer v Evropi ne drzi, torej tu ne gre za 100% svobodo, ce smo že pri tem.

vidiš, kako si si lepo sam odgovoril. Zdaj samo še poveži svoj prejšnji post in tega, pa malo razmisli ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sicer se bo tole slišalo kot ,,blazno,, nepomembna stvar ampak mene vseen zanima.

Kaj bodo jedli oz. po njihovih običajih je treba žival zaklati po določenih pravilih in žival ne sme biti ,,drogirana,, (omamljena). Pa ne mi sedaj domačih kolin ven nosit, ker se tudi z njimi ne strinjam.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sicer se bo tole slišalo kot ,,blazno,, nepomembna stvar ampak mene vseen zanima.

Kaj bodo jedli oz. po njihovih običajih je treba žival zaklati po določenih pravilih in žival ne sme biti ,,drogirana,, (omamljena). Pa ne mi sedaj domačih kolin ven nosit, ker se tudi z njimi ne strinjam.

Med molitvijo običajno ne jejo. Jejo tudi sedaj, ko je mošeja še na papirju.

(iz zmrzovalnika sem vse stran pometal, da ne bom imel težav z vsebnostjo drog v šniclih :lol: )

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Podoben zakon v pripravi v Belgiji, Nemčiji.

Tole je res težka odločitev, vendar postaja položaj precej zaj....

Včeraj na dnevniku so povedali med drugim tudi tole: Muslimani hočejo ločeno telovadbo (dečki deklice), izostajajo od pouka zgodovine, ko govorijo o vplivu krščanstva, v italiji hočejo poleg razpela v učilnici tudi islamsko ikono al pa križ stran.

Ne vem kje se to neha oz. res je ČIST BREZVEZE da se v 21.st ljudje kregajo zaradi vere.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Francoska vlada je sprejela zakon, da deklice v državnih šolah ne smejo več nosit naglavnih rut ...

Francoska vlada je sprejela zakon, da mora vse, kar je povezanega z religijo ven iz šol. Poleg naglavnih rut so izginili tudi križi s sten.

To je edino pravilno, da se ne meša religije in šole.

Tadej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včeraj na dnevniku so povedali med drugim tudi tole: Muslimani hočejo ločeno telovadbo (dečki deklice), izostajajo od pouka zgodovine, ko govorijo o vplivu krščanstva, v italiji hočejo poleg razpela v učilnici tudi islamsko ikono al pa križ stran.

A misliš, da pri nas pa ne bo tako v bližnji prihodnosti, ko naj bi v SLO stalo vsaj 13 Đamij?

Tadej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ni vse tako črno belo in enostavno, žal! Če si malo gledal dnevnik (ali 24 ur) je imel prav tisti analitik, ki je napovedal ravno zaradi teh ukrepov še večje zaostritve med muslimani in ostalimi. Tudi Londonski župan je lepo ocenil te ukrepe in jih primerjal s političnim prilizovanjem Hitlerju v 20. letih prejšnjega stoletja.

Tudi sam imam vedno bolj občutek, da evropski fašizem spet rine v ospredje.

:cry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne govort samo o Zahodni ,,grdi, nestrpni,, civilizaciji. A se nobenmu ne zdi, da oni mal pretiravajo s svojo vero (beri njihove zahteve v mojem prejšnjem postu) oz. al bi zaradi vere morali mi začeti spreminjati svoj način življenja.

Čist tko: meni je vseeno v kaj kdo veruje (po temu ne presojam človeka in pri ,,druženju,, mi to ne pomeni NIČ. )---dokler ne posiljuje mene s tem njegovim verovanjem (pa naj bo to RKC, islam, al pa jehovci)

Popravljeno . Popravil lina
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi sam imam vedno bolj občutek, da evropski fašizem spet rine v ospredje.

:cry:

Krut kapitalizem prežema Evropo.

Za človeka mu je malo mar.

Ljudje so nesrečni, prestrašeni in obupani.

Treba je najti izhod.

Iskanje zahteva preveč truda.

Politika ponudi grešnega kozla.

...

A res tako hitro pozabljamo :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gost
Ta tema zaprta in dodajanje odgovorov ni več mogoče.
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!