Skoči na vsebino

Barvanje skuterjev


JAN49

Priporočene objave

Pozdravljeni

Lotil bi se barvaja skuterja piaggio zip 1 in ker to še nisem nikoli delal bi rad napotke [podrobne] s čim odstranit prejšnjo barvo [če sploh..], kej pokitat [kako se lotit prask ki so se naredle ob padcu?], kakšne barve zbrat, kakšen lak,... vse kar pač je potrebno mi lahko kdo da kak link al pa mi tu napiše čist od začetka pa do konca.. pa mel ste neko debato o tem če je potrebno it na tehničnega da spremeniš v prometni za barvo.. kaj torej ker je odgovorov preveč različnih.. hvala za vsak uporaben odgovor.

LP, Rok

MSN: madhead_isse@hotmail.com

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Barve ne odstranjuješ-jo samo zmatiraš. Praske itd. jst najrajš kitam z mobihelovim kitom-dobiš skoraj povsod (mavrica merkue), čez špric-kit, par plasti barve in laka. Podrobne opise barvanja doma pa najdeš na kakšnih za to bolj specializiranih straneh (mal pogooglej predvsem ameriške moto srani). Ti pa odsvetujem barvat sam doma, če se ne spoznaš na zadevo. Pa tudi če bi se spoznal izdelek nikoli ne bo tako lep kot pri profesionalcu. Če hočeš lep moped reskiraj mal več eurčkov pa si prihrani velik glavobolov (govorim iz lastnih izkušenj) pa še zadeva bo profesionalno narejna.

Novo barvo ti pa samo vpišejo v prometno na tehničnem-nič homologacije itd.-100%

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Barve ne odstranjuješ-jo samo zmatiraš. Praske itd. jst najrajš kitam z mobihelovim kitom-dobiš skoraj povsod (mavrica merkue), čez špric-kit, par plasti barve in laka. Podrobne opise barvanja doma pa najdeš na kakšnih za to bolj specializiranih straneh (mal pogooglej predvsem ameriške moto srani). Ti pa odsvetujem barvat sam doma, če se ne spoznaš na zadevo. Pa tudi če bi se spoznal izdelek nikoli ne bo tako lep kot pri profesionalcu. Če hočeš lep moped reskiraj mal več eurčkov pa si prihrani velik glavobolov (govorim iz lastnih izkušenj) pa še zadeva bo profesionalno narejna.

Novo barvo ti pa samo vpišejo v prometno na tehničnem-nič homologacije itd.-100%

aha.. hvala ti.bom pol prjatlu reku k je že več motorjev si poštrihou..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

v bistvu odstranis samo lak s plastike dol, brusis z vodobrusnim papirjm, praske kitas in nato brusis to delas toliko casa dokler je to potrebno, dokler ni popolnoma gladka povrsina, potreben je sprickit, ce sem imel opravka z globokimi prasakmi sem ponavadi uporabljal 2-komponentni poliestrski kit, ki ga dobis v vsaki trgovini (merkur, mavrica, ... ), nato sem brusil za finis pride pa se nanos sprickita, ki ga dobis lahko v spreju, ali za pistolo, spet brusenje, plastike lahko pripravis sam,

glede barvanja prepusti to delo profesionalcu, ker moras imeti v roki kar nekaj obcutka pri delu s pistolo, poleg tega pa naj bi nanos barve potekla v lakirnici, ce delas to v domaci garazi, racunaj da je moznost, da pride zraven pri nanosu barve prah in kasna smet, lakirnica pa je cist prostor, lahko tudi improviziras in ogradis nekako prostor v katerem barvas s polivinilom tla pa polijes z vodo, da preprecis dviganje prahu, vendar spet ni tako dobro kot bi bilo ce bi bilo narejeno v lakirnici...

Barvo in lak dobis v trgovinak, kjer to mesajo (npr. mavrica) in si sam izberes zelen odtenek, in ti ga namesajo, cene za odtenke so razlicne, odvisno tudi ali hoces metallic, za cel skuter ta pa barva ne bi smela stati vec kot 50€, vsaj mene ni

Popravljeno . Popravil Kosho
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

v bistvu odstranis samo lak s plastike dol, brusis z vodobrusnim papirjm, praske kitas in nato brusis to delas toliko casa dokler je to potrebno, dokler ni popolnoma gladka povrsina, potreben je sprickit, ce sem imel opravka z globokimi prasakmi sem ponavadi uporabljal 2-komponentni poliestrski kit, ki ga dobis v vsaki trgovini (merkur, mavrica, ... ), nato sem brusil za finis pride pa se nanos sprickita, ki ga dobis lahko v spreju, ali za pistolo, spet brusenje, plastike lahko pripravis sam,

glede barvanja prepusti to delo profesionalcu, ker moras imeti v roki kar nekaj obcutka pri delu s pistolo, poleg tega pa naj bi nanos barve potekla v lakirnici, ce delas to v domaci garazi, racunaj da je moznost, da pride zraven pri nanosu barve prah in kasna smet, lakirnica pa je cist prostor, lahko tudi improviziras in ogradis nekako prostor v katerem barvas s polivinilom tla pa polijes z vodo, da preprecis dviganje prahu, vendar spet ni tako dobro kot bi bilo ce bi bilo narejeno v lakirnici...

Barvo in lak dobis v trgovinak, kjer to mesajo (npr. mavrica) in si sam izberes zelen odtenek, in ti ga namesajo, cene za odtenke so razlicne, odvisno tudi ali hoces metallic, za cel skuter ta pa barva ne bi smela stati vec kot 50€, vsaj mene ni

za začetek sem šel v merkur kjer sem kupil vodobrusni papir. Kakšno granulacija je najbolj primerna? potem pa sem mislil kupit še kit pa mi je prodajalec rekel naj rajši vzamem poliesterski kit ker z avtokitom nebom naredil nič.. kaj je potem res toliko bolši poliesterski kit? pa to ko si napisal da si brusil potem za finish.. to tudi z vodobrusnim papirejem? kaka granulacija 500? al se po špric kitu brusi s takim oz kako?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kupi Mobihel dvokomponentni kit (men se zdi da je poliestrski ja). Pazi pa da ti ne bo kdo uturu poliestrske smole, kr z tistim pa res ne boš nič naredu. Brusi z tako granulacijo, da bo čisto gladko, tam 500-800 bo za šprickit OK. Sej boš vidu na otip kdaj bo gladko. Sama priprava ni nič posebnega tko da brez veze komplicirat. Barvat pa res rajš nes k ličarju, pa ti bo tud on povedu pa po možnosti popravu če boš kej ne bo uredu zbrušeno/pokitano.

Aja mobihheklov kit je rjave barve, v piksin, zraven pa dobiš še tubico rdeče zadevščine-trdilec. Z tem kitom se da super delat ker se ful dobr brusi. Šprickit pa lahko kupiš kar v piksni-nisem čist zihr zdi se mi pa da je znamke Dintol. Pa ni ti treba dajat celih plastik v šprickit-sam titse dele ki si jih pokital.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Aha šele zdaj vidu tvoj post. Zgornjih izdelov ne poznam- verjetno sta pa ravno tako dobra. Ne kompliciraj preveč, kupi kit pa šprickit- si preberi še kakšno temo na tujih straneh ter veselo na delo:)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kupi Mobihel dvokomponentni kit (men se zdi da je poliestrski ja). Pazi pa da ti ne bo kdo uturu poliestrske smole, kr z tistim pa res ne boš nič naredu. Brusi z tako granulacijo, da bo čisto gladko, tam 500-800 bo za šprickit OK. Sej boš vidu na otip kdaj bo gladko. Sama priprava ni nič posebnega tko da brez veze komplicirat. Barvat pa res rajš nes k ličarju, pa ti bo tud on povedu pa po možnosti popravu če boš kej ne bo uredu zbrušeno/pokitano.

Aja mobihheklov kit je rjave barve, v piksin, zraven pa dobiš še tubico rdeče zadevščine-trdilec. Z tem kitom se da super delat ker se ful dobr brusi. Šprickit pa lahko kupiš kar v piksni-nisem čist zihr zdi se mi pa da je znamke Dintol. Pa ni ti treba dajat celih plastik v šprickit-sam titse dele ki si jih pokital.

em to kaj zdej lak vseeno treba dol al ne?? špric kit pa samo tm ko sem kital če sem prav zastopu..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Niti treba laka čist dol brusit-samo zmatiraj zadevo z enim finim šmirglom.

Evo na hitro postopek priprave:

-Kjer so praske, udrtine itd zbrusi lak in barvo dol. Kit jst vedno nanašam direkt na kovino oz. plastiko

-zadevo razmasti z nitrotom oz. še bolš alkoholom. Kitaj, brusi in ponavljaj dokler ne bo več nobenih neravnin. Na začetku uporabi bol grob šmirgel, finiširaj z man grobim.

-zadevo obriši z alkoholom, ter prebarvi z šprickitom pokitane površine ter površine z majnimi praskicami, zbrusi šprickit z finim šmirglom

-lak drugod pa samo zmatiraj z finim šmirglom (dobijo se pa tudi neke matirne gobice, ki jih pa jst še nisem uporabljal, jih mam pa namen v kratkem sprobat. Pa sobaje zlo vredu zadeva.)

To je prbližno to

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Niti treba laka čist dol brusit-samo zmatiraj zadevo z enim finim šmirglom.

Evo na hitro postopek priprave:

-Kjer so praske, udrtine itd zbrusi lak in barvo dol. Kit jst vedno nanašam direkt na kovino oz. plastiko

-zadevo razmasti z nitrotom oz. še bolš alkoholom. Kitaj, brusi in ponavljaj dokler ne bo več nobenih neravnin. Na začetku uporabi bol grob šmirgel, finiširaj z man grobim.

-zadevo obriši z alkoholom, ter prebarvi z šprickitom pokitane površine ter površine z majnimi praskicami, zbrusi šprickit z finim šmirglom

-lak drugod pa samo zmatiraj z finim šmirglom (dobijo se pa tudi neke matirne gobice, ki jih pa jst še nisem uporabljal, jih mam pa namen v kratkem sprobat. Pa sobaje zlo vredu zadeva.)

To je prbližno to

no za te gobice pa misil da vem :lol1: pr nas s tem lak brusmo z lesa xD ampak super zadevca gladkost dobiš pa lepo se prilagodi površini ki jo brusiš npr. kak profil..

Popravljeno . Popravil XIN
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

lep pozdrav

js bi pa rad na novo pobarval avtomatika sam se tega nebi sam loteval tak da me zanima če poznate koga ki bi to mi lohk naredu da bi pršu kej cenej skoz ko pr ličarju sm pa iz celjske okolice

hvala

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...

Pozna kdo kakšnega dobrega pa ne preveč dragega ličarja v MB ali okolici...rad bi prebarval piaggio x9 iz zelene na črno...kolk bi to kaj koštalo? lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ola!

Jz bi pri gileri rezu plastiko tko da bi dal spodi mrežco pa neonke uglavnem pol bi zbrusu celo plastiko z brusnim paperjem pol zgladil robove pa vse še enkrat poštrihu in šu z lakom čez zdej pa priporočajte kšne dobre lake al pa barve gre za črno upam da sm prouv napisu

ajde uživite

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Pozna kdo koga...ki bi se lotil Piaggio X9. Barvanje na črno metal. Pri ličarju mi je rekel 300 eur. Bi šlo za manj? MB

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, vendar nekateri pa nočejo delati z prinešenimi barvami. To se prej pozanimaj!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ah ta ziher nebi želel, da prinesem svoje...je zelo natančen in skrben:) Ma vprašanje kako bi jaz to spoh zbrusil in nakital...ma sem mislo če se kdo tukaj gor ljubiteljsko s tem ukvarja...pa bi mogoče malo manj zaračunal:)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ah ta ziher nebi želel, da prinesem svoje...je zelo natančen in skrben:) Ma vprašanje kako bi jaz to spoh zbrusil in nakital...ma sem mislo če se kdo tukaj gor ljubiteljsko s tem ukvarja...pa bi mogoče malo manj zaračunal:)

Mal se pomatri. Ni treba bit rocket sientist, da pripraviš plastike za barvanje.

Za kitat uporabiš poliestrski kit.

Najprej se moraš znebiti original barve ki je gor.

Najprej pobrusš z grobo granulacijo in potem postopoma na fino brušenje...

Če je majstr doma blizu tebe in se poznata: pa njega vprašaj kako lahko doma pripraviš podlago za nanos barve.

Če mu rečeš, da te to veseli, ti bo zagotovo znal pomagat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Potrebujemo:

Plastike ki jih mislimo pobarvat

Brusni papir: 600, 800 ter 1000

V primeru da so plastikepoškodovane:Kit, poliester set

Šprickit

Plastik primer

Barvo

Če barvamo s kompresorjem še: trdilec za barvo 2t, redčilo za bazo, nitro razredčilo(za očistit pripomočke) Antisilikonsko čistilo

Lepljivo krpico

-------------------------------------------------------

POSTOPEK:

1. Plastike odstranimo z skuterja oz tam, kjer pač so

2. Če so plastike poškodovane jih popravimo z steklenimi vlakni in smolo (poliester set)ter nato pokitamo

3. Plastike pobrusimo z vodobrusnim papirjem 600 ali 800

4. Plastike pobrusimo z vodobrusnim papirjem 1000

5. Pripravimo si komoro kjer bomo to pač špricali (priporočjiv neprašen prostor)

6. Plastike damo na stojala ali jih obesimo iz stropa ter jih obtežimo

7. Plastike obrišemo z antisilikonskim čistilom da se slučajno ne bi pojavil kakšen masten madež, ker se nanj barva ne prijema

8. Komoro po potrebi navlažimo da se prah ne dviga

9. Zunanje plastike pri skuterju pobarvamo z šprickitom(2-3sloje), notranje pa sprva z plastik primer-jem (1 nanos) ter nato z šprickitom.

10. Plastike še enkrat rahlo pobrusimo z vodobrusnim papirjem 1000.

11. Jih posušimo

12. Obrišemo z lepljivo krpico

13. Če barvamo z spreji lahko začnemo nanašat barvo na oddaljenosti 25cm po 3 sloje med vsakim slojem počakamo po 20 min.

14. Če barvamo z kompresorjem zmešamo barvo z trdilcem T2 v razmerju 2:1 (npr. 1l barve, 0.5l trdilca) ter dodamo 10% redčila za bazo. Nato lahko začnemo barvat. Naredimo 3 sloje med vsakim 30 min da se barva suši.

15. Plastike pustimo čez noč oz en čas da se posušijo.

evo cel postopek kako lahko doma pobarvaš plastike

post-22993-1245512521_thumb.jpg

post-22993-1245512537_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Potrebujemo:

Plastike ki jih mislimo pobarvat

Brusni papir: 600, 800 ter 1000

V primeru da so plastikepoškodovane:Kit, poliester set

Šprickit

Plastik primer

Barvo

Če barvamo s kompresorjem še: trdilec za barvo 2t, redčilo za bazo, nitro razredčilo(za očistit pripomočke) Antisilikonsko čistilo

Lepljivo krpico

-------------------------------------------------------

POSTOPEK:

1. Plastike odstranimo z skuterja oz tam, kjer pač so

2. Če so plastike poškodovane jih popravimo z steklenimi vlakni in smolo (poliester set)ter nato pokitamo

3. Plastike pobrusimo z vodobrusnim papirjem 600 ali 800

4. Plastike pobrusimo z vodobrusnim papirjem 1000

5. Pripravimo si komoro kjer bomo to pač špricali (priporočjiv neprašen prostor)

6. Plastike damo na stojala ali jih obesimo iz stropa ter jih obtežimo

7. Plastike obrišemo z antisilikonskim čistilom da se slučajno ne bi pojavil kakšen masten madež, ker se nanj barva ne prijema

8. Komoro po potrebi navlažimo da se prah ne dviga

9. Zunanje plastike pri skuterju pobarvamo z šprickitom(2-3sloje), notranje pa sprva z plastik primer-jem (1 nanos) ter nato z šprickitom.

10. Plastike še enkrat rahlo pobrusimo z vodobrusnim papirjem 1000.

11. Jih posušimo

12. Obrišemo z lepljivo krpico

13. Če barvamo z spreji lahko začnemo nanašat barvo na oddaljenosti 25cm po 3 sloje med vsakim slojem počakamo po 20 min.

14. Če barvamo z kompresorjem zmešamo barvo z trdilcem T2 v razmerju 2:1 (npr. 1l barve, 0.5l trdilca) ter dodamo 10% redčila za bazo. Nato lahko začnemo barvat. Naredimo 3 sloje med vsakim 30 min da se barva suši.

15. Plastike pustimo čez noč oz en čas da se posušijo.

evo cel postopek kako lahko doma pobarvaš plastike

:worship::worship::worship:

:OK::OK::OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

evo še postopek kako prebarvaš blok motorja

Sicer potrebujemo naslednje:

- Lavacol

- Temeljno barvo za kovino

- In barvo odvisno od vsakega posameznika ( v mojem primeru bela )

Nato ko imamo dekl, ga prvo očistimo da ni masten ali kaj podobno in nato nanesemo lavacol, in počakamo od 15-30 min. Potem pa operemo z vapom. Če lavacol ne " poje " vse barve postopek

ponovimo.

in tako je zgledalo, po pranju z vapom z vapom

No potem lepo vse obrišemo, da ni nikjer kakšne umazanije ali podobnega ter počakamo da se lepo posuši.

In sledi 1. nanos temeljne barve. Koliko nanosov boste naredli je vaša stvar vendar pustite da se med vsakim nanosom suši vsaj 15.30 min, v mojem primeru so trije nanosi

Ko naredimo vse nanose, pustimo kašno uro al pa 2 da se ti lepo posušijo, ter nanesemo barvo, tu je isto kot pri temeljni, koliko nanosov boste naredli je vaša stavr in pustite da se suši vsaj 15-30 min. ponavadi so zadost 3 nanosi

Nato še vam samo ostane da namestite dekl nazaj na blok in gasaa

post-22993-1245616495_thumb.jpg

post-22993-1245616590_thumb.jpg

post-22993-1245616669_thumb.jpg

post-22993-1245616718_thumb.jpg

post-22993-1245616820_thumb.jpg

post-22993-1245616899_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lepo ti je ratal. Samo zakaj si se lotil spravljat dol barvo? Drugač pa kolk kej držijo tele barve v špreju?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!