Skoči na vsebino

Barvanje skuterjev


JAN49

Priporočene objave

  • 3 tedne pozneje...

Evo, jas mam z tem iskusnje. pravkar mam skuter na farbanju in sicer Peugeot speedfight 2. Barva bo podlaga temno rdeča preku pa perla bela. amm. rabil sem 1kg rdeče 1kg perla bele(med drazjimi)1.5 l laka in 1l trdilca. to je to. vam postam slike ko bom skuter dobil nazaj:) Glede homologacije, pa ti licar da barve katere je uporabo, gres na obcino in samo spremenis, potrebno pa je placati nekaj malega.

L.p.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene pa zanima kj naredim k so se mi pojavile male razpokice na plastiki,ker sem jih drugače že zbrusu pokital in špric kit a to zbrusim a dam še špric kit?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zbrusiš,kitaš,grobo brušenje, fino brušenje, špric kit, super fino brušenje (tam 800-1000), 2 ali 3 rok barve, 2 pa tudi do 4 laka. To je tko na hitro.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ne komplicirat probejte sej ne tolko stane

kupiš malo barve in špric kit

zbusiš plastike z papirjem navadnim brusom. daš eno rok špric kita, zbrusiš z vodobrusnim, če ni uredu daš še eno rok ošpric kita spet zbrusiš z vodobrusnim . potem pobarvaš z barvo žez kakih 5min še 1x če ni dobro prijelo mogoče še enkrat a ni rečeno. to je to pa srečno :winkiss:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja koliko pa pride barvanje ce dodam kake motive kot so ogenj ali kaj podobnega-je kaj dražje in koliko :unsure:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a ker od tule zna barvat ko js bi svojo aprilio pobaru sam je nebi rad zafuku!

pomoč??

hvala vsem ki odpišete! :? :? :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mam en uprašanje pa nism vedu kam bi ga dau pa sm ga kr smle, no a kdo ve kako morš tiste tavelke polinijeve nalepke limat a to sam normalno nalimaš al kako , ker sem slišu da morš na moker motor nalimat.A se kso kej spozna na to ? So ble drage pa jih neb rad zasrov.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

naredi si mešanico vode in milnice (tekoče milo za roke), nato pa vzami spužvo in jo potopi v mešanico ter s tem zmoči plastiko, kjer misliš imet nalepko.......nato nalepko nalimaj..še vedno lahko nalepko premikaš dokler je pod njo mokro, ko določiš položaj nalepke, začni s prsti stiskati vodo izpod nje (greš od sredine proti robu), ko se ti zdi da vode ni več pod nalepko vzameš še fen in nalepko dobro posušiš (ne od preblizu)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

kam v Ljubljani bi lahko dal barvat plastike oz. kam ste jih vi dal in kolko je prišlo kej :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pri privat mojstru na vrhniki sem dal za runnerja, komplet čist vse plastike, mal pod 200€. Pa še polomljene so ble ene tako da jih je mogu še pošvasat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

uff to je kr drago :) jst bi meu še feltne za farbat pa use..

kšnga u Lj. nuben ne pozna? ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

dober večer

zdaj sem prebrala celo temo. našlo se je nekaj malega koristnega in veliko nekoristnega.

ravno zdaj imam doma en motor, v katerega bo potrebno vložiti dosti dela in še več volje, kar se tiče samih plastik.

zdaj je v prometni vpisana črna barva. rada bi ga pobarvala ali metalik temno modro (vendar ne preveč temno) in ga potem kombinirala z aluminjasto mrežico na določenoh mestih in potem še nekaj malenkosti v alu barvi na plastikah. samo morem točno izvedet, kako je s homologiranjem barve (če pobarvaš sam doma). če je postpek predrag in prezahteven, potem bo motor mat črn in tudi v kombinaciji z alu mrežico.

Glede homologacije, pa ti licar da barve katere je uporabo, gres na obcino in samo spremenis, potrebno pa je placati nekaj malega.

kaj pa če barvaš sam doma?

zbrusiš z vodobrusnim

v celi temi ni nihče omenil kaj to je vodobrusni papir, čemu je dober in kako se ga uporablja. s kombinacijo vode?

hvala

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vodobrusni papir je izredno fin brusilni (šmirgl) papir, katerega se uporablja za brušenje v kombinaciji z vodo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kar se tiče spremembe barve v prometni oz. homologaciji, na tehničnem pregledu oz. tam ko ga registriraš poveš (če sami ne vidijo) da imaš drugačno barvo, ne bojo komplicirali, vsaj pri meni niso. Ti napišejo drugačno barvo noter in to je to. ne spomnim se pa da bi moral za to doplačati. Če imaš pa še kako vprašanje z barvanjem pa le vprašaj, imam osnovno znanje o tem. :evilgrin: :rolleyes: :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Runner_Tuner... hvala za ponujeno pomoč. bom povprašala kaj, takoj ko se lotim dela :whistle:

Pa malo ga poslikaj, prej in potem, da vidimo razliko. LP.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa malo ga poslikaj, prej in potem, da vidimo razliko. LP.

bom

čez vikend, ko bom doma, poslikam motor, preden se lotim dela.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

dober dan zanima me ali bi lahko svoj motor prebarval vznotraj na belo in tudi smerokaze. imam star model(96) piaggio zip. in s kakšno barvo. pa še nekaj po netu sem gledal za lučke ki se jih nalepi na motor toda zanima me kako se to veže v motor.

hvala

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

evo... kot sem obljubila...

tukaj so slikce takšnega, kakršnega sem pripeljala domov:

cYv4gkRVGFQbkITI9c4ev.jpg

x3DZtx-MH_3ggcVWHjeZo.jpg

1jiLoDTEgE73YHycNd_P_.jpg

KYVdfvym6o_WRPb7805n5.jpg

j-biI2QsFO-SiztCPjq63.jpg

in ostranjene plastike in vse odvečno:

2PAHBi54Ik18KU5fQhZxA.jpg

tako... zdaj so plastike pokitane (kar je pač bilo potrebno), zbrušene in pošpricane s špric kitom. slikce sledijo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!