Skoči na vsebino

Peugeot Speedfight


speedbostjan

Priporočene objave

Poglej,če je na ohišju kaj številk npr;30 = stalni tok (akumulator +)št. 15 je tok,ko daš kontakt izhod (to je za vse porabnike) Št.50 je za vžgat (za verglat).Sicer pa napiši vsaj koliko imaš kablov po vsej verjetnosti 3 ali 4 eden je sigurno pod tokom to je vhod,potem najdi kateri je za verglat,ostal eden ali dva gresta pa sigurno na skupni šteker !!

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko je ključavnica v poziciji OFF morajo biti (vsaj) trije kontakti kratkosklenjeni - žica iz alternatorja (nvitja), CDIja in mase. Torej te trije signali so povezani ko je motor ugasnjen.

Ko je ključavnica v poziciji ON sta dva ločena para kontaktov kratkosklenjena. Prvi par, ki se kratkosklene je: žica iz alternatorja (navitja) in CDIja, drugi ločen par pa kratko sklene + 12VDC (v stanju OFF ni nikamor kratkosklenjen)na glavno napajanje motorja, to je npr.hupa, nivo olja, luči bremze, prikaz stanja bezina,...

Sicer pa več kot še kakšen dodatni dimni signal ne moreš povzročiti ;-)

Barve nisem imenoval, mislim, da se med samimi Speedfighti rezlikujejo, skoraj bi si pa upal trditi, da je zelena masa o.post-30716-0-39578100-1295810936_thumb.jpg -.

Popravljeno . Popravil Wtilen
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Pozdravljeni

Imam velik problem, ki ga žal ne znam sam rešit.

Imam speedfight 2, ki je pred zimo vozil povsem normalno. Vendar, ko sem se hotel po 3 mesecih peljat skuter enostavno noče speljat. Vžge normalno in tudi na prostem teku dela povsem normalno, ča daš gas do konca, ko je na stojalu se popolnoma zalaufa. Ko pa se vsedeš da bi se peljal kakšnih 15 sec dela normalno potem ga pa povsem zaduši in crkne če ne spustiš gasa, če spustiš gas ne crkne.

Demontiral sem frgazer in ga očistil ravno tako sem zamenjal zračni filter in svečko vendar nikakor noče normalno peljat. Probal sem ga tudi pustit nekaj časa, da je laufal na prostem teku toliko, da se je segrel ampak kljub temu ni videt nobene razlike.

Ima morda kdo kakšno idejo kaj bi to lahko bilo?

Andrej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni

Imam velik problem, ki ga žal ne znam sam rešit.

Imam speedfight 2, ki je pred zimo vozil povsem normalno. Vendar, ko sem se hotel po 3 mesecih peljat skuter enostavno noče speljat. Vžge normalno in tudi na prostem teku dela povsem normalno, ča daš gas do konca, ko je na stojalu se popolnoma zalaufa. Ko pa se vsedeš da bi se peljal kakšnih 15 sec dela normalno potem ga pa povsem zaduši in crkne če ne spustiš gasa, če spustiš gas ne crkne.

Demontiral sem frgazer in ga očistil ravno tako sem zamenjal zračni filter in svečko vendar nikakor noče normalno peljat. Probal sem ga tudi pustit nekaj časa, da je laufal na prostem teku toliko, da se je segrel ampak kljub temu ni videt nobene razlike.

Ima morda kdo kakšno idejo kaj bi to lahko bilo?

Andrej

Preveri pipico za bencin. Lahko da ti ne spusti bencina, oz. premalo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Aha bomo probal kmalu, sem dobil vodno črpalko pa še termostat moram nabavt pol bom pa zvezu.

Zanima me če kdo ve kje je kakšen pooblaščeni servis za skuterje peugeot v ljubljani da bi lahko naročil tale termostat?

Popravljeno . Popravil speedfight2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Živjo

Zanimam me ali grejo plastike od speedfighta 2 na speedfight 1. Nekaj sem že slišal o tem in baje je potrebno menjati luči spredaj in naj bi to bilo to. Prosim če mi poveste kaj več.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 mesecev pozneje...

imam pegoeta speedfight 100cc to je speedfighter še z prvo različico plasti in ima original 100 kubično 2 taktno mašino motor mi je lepo užigal potem pa je čez nekaj časa pobrala obročke in potrebujem bat in obročke ker mi stoji motor že 3 mesece razdrt u garaži prosil bi za odgovore :( :xx:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 leto pozneje...

SPOSTOVANI-se bavim z popravili skuterjev in vam svetujem da glavo najprej z menjavo dihtong ponovno vstavite na celinder ter vam priporocam da ne vstavljate termostata v glavo ker bo boljse ohlajanje.Pred izpeljavanjem vzgite motor in pocakajte 30sec.in se peljite.VODA BO ZMERAJ KROZILA IN KILER JO BO OHLAJAL LEPSE-ter motor bo pridobil nekaj na moci in hitrosti kot ce je v njem vgrajen termostat.Pomembno je pa da vodna pumpa pa mora delati.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

KOT TUKAJ GOVORIJO DA SO ZELO VZDRZLJIVI SKUTERJI NA ZRACNO HLAJENJE-VAM VSEM POVEM DA TO NI IN NE BO NIKOLI RES,KER SE CILINDER VELIKO BOLJ PREGREVA KOT PRI SKUTERJIH NA VODNO HLAJENJE-VODNO HLAJEN SKUTER LAHKO NAREDI 1X VEC PREVOZENIH KM. KER POPRAVLJAM RAZNE VRSTE MOTORJEV IN SKUTERJEV VEM VELIKO IN POZNAM TUDI DOBAVITELJE DELOV.      

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

KOT TUKAJ GOVORIJO DA SO ZELO VZDRZLJIVI SKUTERJI NA ZRACNO HLAJENJE-VAM VSEM POVEM DA TO NI IN NE BO NIKOLI RES,KER SE CILINDER VELIKO BOLJ PREGREVA KOT PRI SKUTERJIH NA VODNO HLAJENJE-VODNO HLAJEN SKUTER LAHKO NAREDI 1X VEC PREVOZENIH KM. KER POPRAVLJAM RAZNE VRSTE MOTORJEV IN SKUTERJEV VEM VELIKO IN POZNAM TUDI DOBAVITELJE DELOV.      

NEVPIJ po forumu(piši z malimi črkami ! ! ) in najprej predno prodajaš buče o termostatu si preberi zakaj je sploh termostat !

Seveda mora delovati sicer se MORA zamenjati z novim ! Termostat vzdržuje KONSTANTNO temperaturo motorja, kar pomeni manjšo obrabo cilindra,boljše mazanje in manjšo porabo goriva in boljše EKO izgorevanje in se preg segreje mašina na delovno temperaturo,če ti še kaj ni jasno vprašaj in se kot sem že rekel najprej malo načitaj "motoroznanstva" !

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...

Lep pozdrav! Sem nov na forumu in sem lastnik skuterja Peugeot Speedfight 2.

Imam sledeči problem. Skuter hladen komaj vžge, vroč pa oz. ogret pa kar hitro. Je isto kriv el. čok? Kje dobiti novega? Ali mehanskega, ki naj bi bil bolši? skuterist.smilie.smilie1178962531.gif 

Hvala vsem!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lep pozdrav !!!

Kupil sem si skuterja peugeot speedfight2 na zračno hlajenje. In po 1000 km sem odstranil obe dve blokadi (v variatorju in izpušni cevi). Skuter mi je po tem posegu šel nekje 72km/h ali 73km/h po števcu zato sem se po nekaj časa odločil da si kupim športni izpuh. Kupil sem si Giannell sport pro 6 in vse skupaj sem zmontiral z priloženimi valjčki. Ampak skuter mi ne gre več kot 74km/h ali pa 75km/h pa pospeški so ful slabi. Zdaj me pa zanima če je to normalno da ima takšno hitrost ali je kaj narobe z mojim skuterjem.

Za odgovore se že v naprej zahvaljujem, havala lepa smile.gif

Zdravo, imam istega skuterja, mi lahko svetuješ kje bi mi ga poservisirali in popravili, ne vžiga pa še kaj tekočega bi bilo potrebno storiti lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Pozdravljeni.

Pred dvema mesecema sem dobil v last Peugeot Speedfight 2 50ccm (moj prvi skuter oziroma motor nasploh). Kupil sem rabljenega, 2004. Ima LeoVince ZX-R 70ccm auspuh. Pred enim mesecem menjan jermen, zdaj bom menjal še akumulator.

 

Problem pa je, skuter nima pospeškov. Da sploh kam potegne, moram na semaforju že pred zeleno kar malce gas tiščat, nato potegne hitro do 50 km/h, kjer se hitrost ustavi oziroma začne počasi se svzpenjati do 60. Končna je 80, ampak bolj poredko pride do tega. Ne rabim toliko končne 80, rad bi le da normalno pospeši in končna okoli 60.
Moja teža 65kg. Baje da je kar velik faktor pri temu?

 

Valjčke trenutno ne vem katere imam notri (niso original teže), pa sem mislil, da bi mi lahko kdo priporočal, kolikšno težo naj dam notri? In pa kakšne vzmeti pridejo zraven potem?
 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni.

Pred dvema mesecema sem dobil v last Peugeot Speedfight 2 50ccm (moj prvi skuter oziroma motor nasploh). Kupil sem rabljenega, 2004. Ima LeoVince ZX-R 70ccm auspuh. Pred enim mesecem menjan jermen, zdaj bom menjal še akumulator.

 

Problem pa je, skuter nima pospeškov. Da sploh kam potegne, moram na semaforju že pred zeleno kar malce gas tiščat, nato potegne hitro do 50 km/h, kjer se hitrost ustavi oziroma začne počasi se svzpenjati do 60. Končna je 80, ampak bolj poredko pride do tega. Ne rabim toliko končne 80, rad bi le da normalno pospeši in končna okoli 60.
Moja teža 65kg. Baje da je kar velik faktor pri temu?

 

Valjčke trenutno ne vem katere imam notri (niso original teže), pa sem mislil, da bi mi lahko kdo priporočal, kolikšno težo naj dam notri? In pa kakšne vzmeti pridejo zraven potem?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Pozdrav,

 

Imam speedfight-a 2 letnik 2005 in sem danes zamenjal stare valjčke, ki so bili 6,4 gramski in so jih nadomestili 5 gramski. Torej vse lepo in prav odšraufam in naredim, zašraufam nazaj in potem mi skuter enostavno noče več vžigat normalno. Vzel sem narazen vse skupaj tudi uplinjač vse ščistil, sestavil nazaj in ugotovil da mora bit nekaj hudo narobe z gasom, saj sem ga komaj vžgal na kurbl, in ko ga vžgem je v visokih turah, kot da je nekje gas zajla zaštekana? Malce težje sicer gre sem ter tja sam da bi tako strašno blo pa si nebi mislil....Ali je lahko kaj drugega narobe? Jezi me to da ničesar drugega nisem šraufal kot tisto matico na variomatu pa vzel sem dol še zadnjo sklopko jo ščistil in privijačil nazaj....

Druga težava ki jo slišim pa je ropot v variomatu skuterja. Nekaj ropota, kot da drgne nek kos železa ob nekaj....a so mogoče to valjčki?

Pa če se prav spomnim morajo valjčki gledat v desno-tisti del ko je prekrit z gumo?

Na koncu me je totalno razpištolil in sem vse skupaj sestavil nazaj ga vžgal in se peljal nekaj km, dela super, vleče ko nor, ampak moti me ta gas, ko postojim ne pade dol, še kr nekaj časa je v višjih obratih, ter ta ropot nekje v vario-tu.

 

No prosil bi za kak predlog oz. idejo kaj bi lahko bilo narobe ter kakšno rešitev. Kaj še lahko pogledam in uredim?

 

 

Lep pozdrav,

S

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdrav,

 

verjetno sem tistole ropotanje odpravil saj pokrov variomata ni bil vredu pritrjen-držali so ga trije vijaki.

 

 

Težava je še vedno vžig??? Enostavno ne vžge pa da ga ubiješ....Vzel sem narazen uplinjač, spucal, sestavil nič, preveril pumpico in bencin normalno dovaja, svečko sem preizkusil kar na cilindru in ima iskro, zdaj je vprašanje kaj bi še lahko bilo narobe? Mogoče štarter? Ampak še do sobote je vse delalo v najlepšem redu, nato sem zamenjal valjčke in eto....tema....včeraj mi ga je uspelo zalaufat parkrat, preizkusil sem vožnjo in skuter normalno deluje, ampak vžge pa enostavno več ne. A bi lahko kje bilo kaj na elektriki? Nimam več idej kaj bi še lahko bilo narobe

 

Prosim za pomoč.

 

LP

S

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdrav,

 

update; danes sem celoten uplinjač vzel narazen in ga temeljito prečistil z carb cleaner sprejem. Vse sem sestavil nazaj in poskusil zagnat skuter a še vedno brez uspeha. Nato pa sem z navadno injekcijo pokapljal nekaj kapljic po glavi oz. batu ter poskusil ponovno in voila, skuter je zalaufal. Odpeljal sem na testno vožnjo kjer je delalo vse normalno, le ko sem ga vmes ugasnil in spet poskusil zagnat ni šlo. No na srečo mi je v tretjem poskusu uspelo zagnat skuter in odpeljat. Torej težava ki se mi pojavlja, zakaj skuter noče vžgat? Iskra je, vergla, 10,23 Voltov elektrike je med štartom baterija. Kje bi se lahko še skrival problem z vžigom? A je možno da je kje kaj na elektriki narobe?

No še ena zanimivost, ko ima skuter kontakt delajo smerniki normalno, ko pa je bil zalaufan oz. ko sem se peljal pa so smerniki bili nonstop vklopljeni, niso blinkali ampak keregakoli vžgem enostavno gori, ne blinka. Je mogoče kje kak stik? Je mogoče katera enota zanič?

Pa še tole vprašanje; na uplinjaču vijak ki je, je za nastavljanje prostega teka ali za nastavljanje moči. oz. plina? Ker ko sem imel vklopljen skuter mi je hoto crknit, torej predvidevam da se s tem vijakom nastavi prosti tek.

 

Lep pozdrav in prosim za pomoč,

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Živjo,

 

no uredil sem težavo z vžigom, kjer je bil zanič el. čok. Imam pa vprašanje, saj še nikoli prej nisem imel skuterja ampak se dokaj hitro učim na tem, ko skuter hladen štartnem in speljem, skuter cuka, je to zaradi elektronskega čoka ali bi lahko bila slaba diza? Uplinjač sem že spucal tako da po tem nebi smelo več bit težav ali??

Pa še tole, doadt moram skoraj polni plin da skuter potegne, ko potegne vleče ko nor, ampak rabi pa velike obrate da spelje, je mogoče kriva sklopka ki drsi ali kaj drugega? Kako vidim kdaj sklopka drsi?

 

 

lep pozdrav,

 

s

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

lepo si opisal in rešil problem. Kot ponavadi smo vsi bili v veliko pomoč.
Si pa redek, ki je po popravilu napisal kje je bila  napaka. :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 10 mesecev pozneje...

problem je v tem da nenajdem nobenega speedfighta 2 v delih in pa da ima zobnike :D ce bi mi lahko gdo povedu kje se jih da dobit alpa ce ga ma gdo doma nej mi prosim sporoci :) hvala lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

NEVPIJ po forumu(piši z malimi črkami ! ! ) in najprej predno prodajaš buče o termostatu si preberi zakaj je sploh termostat !

Seveda mora delovati sicer se MORA zamenjati z novim ! Termostat vzdržuje KONSTANTNO temperaturo motorja, kar pomeni manjšo obrabo cilindra,boljše mazanje in manjšo porabo goriva in boljše EKO izgorevanje in se preg segreje mašina na delovno temperaturo,če ti še kaj ni jasno vprašaj in se kot sem že rekel najprej malo načitaj "motoroznanstva" !

In tudi slovenščine.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!