Skoči na vsebino

Prehitra vožnja + kamere


Noise

Priporočene objave

Od kdaj pa je tam kamera (če je); pred dvemi meseci sem šel sigurno 5krat v Mb in nazaj, nikoli manj kot

150 km/h. Koliko časa pa rabijo da pošljejo te posnetke?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pomoje kakšen mesec. Jaz sem pred dvema tednoma izvedel za njo. Je pa vprašanje, če ni samo ohišje brez snemalnega sistema in imajo tega še namen vgradit.

Popravljeno . Popravil Tomozuki
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pomoje kakšen mesec. Jaz sem pred dvema tednoma izvedel za njo. Je pa vprašanje, če ni samo ohišje brez snemalnega sistema in imajo tega še namen vgradit.

Aha; hvala za opozorilo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Eno škatlo so postavili tudi kakšnih 500 m pred izvozom Senožeče.Tam kar hitro prideš čez 130 ker se AC kar močno spusit tako da PREVIDNO!!!!!!!!!!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Aha; hvala za opozorilo.

Sem bil na dopustu in nisem imel računalnika s seboj, da bi pravočasno obvsetil vse. Podatek sem pravtako izvedel na dopustu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Eno škatlo so postavili tudi kakšnih 500 m pred izvozom Senožeče.Tam kar hitro prideš čez 130 ker se AC kar močno spusit tako da PREVIDNO!!!!!!!!!!!!

Ha malo bol pozorno se pelji in videl boš da je sredi klanca tabla 100km/h takoj za to tablo pa je še znak z omejitvijo 80km/h in spodaj pod njo je še oznaka češ da so vbokline na cesti na cesti.

Upam da nisem komu pokvaril dan ker jaz sem tam peljal 100km/h samo 80km/h pa res nisem pelu sredi avtocest. Tolažim se samo s tem da upam da je bila prazna škatla.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Opozoril bi tudi na "skrinjico" pri Slivnici (avtocesta med Račami in Mariborom) v smeri Maribora. Ker je ravnina precej "lepa", mnogi prekoračijo 130km/h!

po preverjanju sem dobil odgovor, da je ta skrinjica avtomatski števec prometa tako da ni panike, še gre gasaaaaaaaaaaaaa!!!!!! :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

po preverjanju sem dobil odgovor, da je ta skrinjica avtomatski števec prometa tako da ni panike, še gre gasaaaaaaaaaaaaa!!!!!! :grim

In ti to verjameš? :lol1:

Škatla je na oko identična tisti pred predorom na južni LJ obvoznici, katero so lovci naluknjali...

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Saj je pred Trojanami enaka škatla in včasih radar noter (danes ga ni bilo)

Popravljeno . Popravil vic
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Saj je pred Trojanami enaka škatla in včasih radar noter (danes ga ni bilo)

meni se zdi, takrat ko je radar v škatli. je zgornji kvadratek rdeč. Ampak vseeno mimo škatle po omejitvi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Sicer ni kamere nikjer vmes, gre se pa vseeno okoli hitrosti:

Poba, brez tablic, v ponedeljek pripeljal mimo kolone v Hotiču, čez 1 minuto je pa tole nastalo, baje je bilo cca 160 km/h v vogal hiše ob cesti, gostilna Juvan Hotič, vogal je bil ojačan s "traverzo" sicer bi parkiral v hišo do šanka...

Dečko je preživel, brez registracije, verjetno zadrogiran, omejitev 50km/h, izpit ?! Mislm, ni da bi sploh še kej dodal :slap:

post-2044-1159364918_thumb.jpg

post-2044-1159364926_thumb.jpg

post-2044-1159364934_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

po preverjanju sem dobil odgovor, da je ta skrinjica avtomatski števec prometa tako da ni panike, še gre gasaaaaaaaaaaaaa!!!!!! :grim

:grrr

Je kar "škatla" za radar. Nameščena pa je točno pod tablo (za izvozom za Fram v smeri MB), ki kaže temperaturo, čas, 080....

:fredy:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 5 tedne pozneje...

zanimivo

[attachmentid=84369]

baje od zacetka tega meseca ze posiljajo poloznice

Baje da je to bull shit.

Zvedla od ljudi, ki delajo na Vladi, saj morajo biti že stacionarni radarji redno na testih in imeti nalepko o ustreznosti.

Na podlagi kamere ki so samo za spremljavo prometa ti pa ne morejo poslat položnice.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sicer ni kamere nikjer vmes, gre se pa vseeno okoli hitrosti:

Poba, brez tablic, v ponedeljek pripeljal mimo kolone v Hotiču, čez 1 minuto je pa tole nastalo, baje je bilo cca 160 km/h v vogal hiše ob cesti, gostilna Juvan Hotič, vogal je bil ojačan s "traverzo" sicer bi parkiral v hišo do šanka...

Dečko je preživel, brez registracije, verjetno zadrogiran, omejitev 50km/h, izpit ?! Mislm, ni da bi sploh še kej dodal :slap:

kaj je to sploh za avta ? izpita mu zdaj ne bodo mogli mogoce nikoli vzeti, ali bo ga lahk sel kdaj delat ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanimive informacije :grim

Ročne meritve hitrosti:

Če ste slučajno prehitro peljali, bodite pri tem predvsem pozorni da so policaji upoštevali:

1. Oblika cestišča: sicer pride do efekta dveh hitrosti:

[attachmentid=86249]

2. Temepraturno obratovanje radarja: pri nizkih temepraturah kaže radar narobe:

[attachmentid=86250]

Več na http://www.uradni-list.si/1/ulonline.jsp?u...&dhid=40999

Stacionarni radarji:

[attachmentid=86251]

Bodite pozorni na te podatke!

Na delu ceste, kjer hitrost meri stacionarni merilnik hitrosti, je veljavna omejitev hitrosti100 km/h . Znak za omejitev hitrosti na 100 km/h stoji več kot 500 metrov pred točko meritve. Neposredno na mestu meritev stacionarnega merilnika hitrosti stoji znak spreminjajoče se vsebine, na katerem se občasno pojavi omejitev hitrosti 80 km/h . Gre zgolj za svetlobno opozorilno tablo, ki voznike opozarja, da se približujejo prometnemu znaku za omejitev hitrosti na 80 km/h , ki pa je postavljena v sredini predora zaradi razcepa cest za smer vzhod (Dolenjska) in zahod (Primorska, Gorenjska). Ta prometni znak pa stoji za stacionarnim radarjem, zato je veljavna omejitev hitrosti na točki merjenja stacionarnega radarja 100 km/h .

Kot verodostojne posnetke kršitev na podlagi katerih bo policija pricela postopke ugotavljanja odgovornosti, se bodo upoštevali zgolj tisti, ki bodo popolnoma, nedvoumno in jasno dokazovali kršitev konkretnega vozila. Vsi drugi posnetki bodo selekcionirani. Vir: Policija

Mobilni radarji:

Policijska enota Kranj

[attachmentid=86252]

Vozilo: Opel Vectra 3.2 GTS

Najvišja hitrost: 248 km/h

Teža: 1.503 kg

Motor: V6 24V, 3.175 ccm

Policijska enota Novo Mesto

[attachmentid=86253]

Vozilo: Škoda Superb 2.8 V6

Najvišja hitrost: 237 km/h

Teža: 1.501 kg

Motor: 2.8 V6, 2.771 ccm

Policijska enota Ljubljana

[attachmentid=86254]

Vozilo: Volvo S60 2.5 T

Najvišja hitrost: 235 km/h

Teža: 1.427 kg

Motor: 2.5 T, 2.521 ccm

Policijska enota Celje

[attachmentid=86255]

Vozilo: Ford Mondeo ST 220

Najvišja hitrost: 243 km/h

Teža: 1.510 kg

Motor: V6 24V, 2.967 ccm

Policijska enota Maribor

[attachmentid=86256]

Vozilo: Honda Accord 2.4 executive

Najvišja hitrost: 227 km/h

Teža: 1.395 kg

Motor: 2.4, 2.354 ccm

Policijska enota Koper

[attachmentid=86257]

Vozilo: Alfa Romeo 156 2.5 V6

Najvišja hitrost: 230 km/h

Teža: 1.355 kg

Motor: 2.5 V6, 2.771 ccm

ZELO POMEMBNO !!!

10. Člen

Meritve hitrosti iz premikajočega se merilnega vozila so pri mobilnem merjenju hitrosti dovoljene ob upoštevanju naslednjih zahtev:

– dovoljeno je samo merjenje hitrosti vozil, ki prehitevajo vozilo, v katerem je vgrajen merilnik hitrosti, oziroma vozijo mimo merilnika hitrosti;

Kar pomeni, da moraš prehitet mobilni radar, da te lahko začne zasledovati in da te lahko izmeri in kaznuje. Če pa te kje vid da ga "goniš" in da gre za tabo al pa da se ti prilepi zadi pa te iziva da potegneš, pa te po zgornjem členu ne more kaznovati .

post-11267-1163687070_thumb.jpg

post-11267-1163687112_thumb.jpg

post-11267-1163687134.jpg

post-11267-1163687914_thumb.jpg

post-11267-1163687937_thumb.jpg

post-11267-1163687962_thumb.jpg

post-11267-1163687987_thumb.jpg

post-11267-1163688007_thumb.jpg

post-11267-1163688027_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...

Bodite pozorni na te podatke!

Na delu ceste, kjer hitrost meri stacionarni merilnik hitrosti, je veljavna omejitev hitrosti100 km/h . Znak za omejitev hitrosti na 100 km/h...

Aaaaaaaaaaam, a ni tabla z omejitev na 100km/h malo pred merilnikom (pa ne 500m), do tam torej 130 km/h omejitev?

A prav razumem, je to merilnik malo za izvozom Bizovik, pred prvim tunelom v smeri Dolenjske, ali je to tisti merilnik pred drugim tunelom v isti smeri?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

oziroma vozijo mimo merilnika hitrosti;

Kolikor se spomnem, je vožnja mimo, vožnja mimo ustavljenega/parkiranega vozila/objekta.

Zato bi teoretično veljalo tudi, da se lahko zapodijo za teboj, če stojijo ob cesti in si se ti peljal mimo njih.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Aaaaaaaaaaam, a ni tabla z omejitev na 100km/h malo pred merilnikom (pa ne 500m), do tam torej 130 km/h omejitev?

A prav razumem, je to merilnik malo za izvozom Bizovik, pred prvim tunelom v smeri Dolenjske, ali je to tisti merilnik pred drugim tunelom v isti smeri?

Jap, recimo pred tunelom Golovec (to je ta proti Dolenjski, katerega si ti mislil). Res je ene 500m pred radarjem postavljena že opozorilna tabla RADAR in tam piše da je omejitev hitrosti 100km/h. Pri radarju seveda.

Je pa malo pred radarjem opozorilna tabla kjer utripa omejitev 80km/h, malo za radarjem pa takoj znak za 80km/h.

Torej pri radarju je 100km/h omejitev, kake 3m zatem je pa že 80km/h, ki velja za tunel.

Kolikor se spomnem, je vožnja mimo, vožnja mimo ustavljenega/parkiranega vozila/objekta.

Zato bi teoretično veljalo tudi, da se lahko zapodijo za teboj, če stojijo ob cesti in si se ti peljal mimo njih.

Se strinjam s tabo.

Enkrat (kako leto in pol nazaj) je za mano pripeljal s provido iz NM (torej z modro strelo :)). Peljala sem po avtocesti mimo Barja v smeri proti primorski. Brzina je bila nekaj preko 150km/h, seveda ko sem ga zagledala, sem se mu lepo umaknila na vozni pas in temu primerno zmanjšala hitrost na 130km/h.

Sem mislila da bom pred sabo zagledala napis STOP POLICIJA, pa do tega ni prišlo. :grrr

Sem si precej oddahnila, zdaj pa vem kaj je lahko botrovalo temu O:-)

Popravljeno . Popravil First
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...

Ko se od izvoza rače-fram pelješ proti MB, prideš nato do odcepa MB jug ali pa Rogoza... tam ko je info panel preko ceste, ko kaže temperaturo, stanje na cesti, itd.. na njegovi desni štangi je zmontirano ohišje za radar

Vprašanje časa, kako dolgo bo celo

:evilgrin:

POZOR!!!

danes sem se peljal mimo okoli 11.00 in so policisti nekaj montirali v tisto kišto za radar, po mariboru se že govori da zdaj pa je res radar ne samo prazna kišta. zgledajo je že tako ker niso bili cestarji ampak policisti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

to potem poloznica po posti "damu" ali te ustavijo cez kaksen kilometrcek (kao na licu mesta itd.) ?!

[ce opcija 2 mi je rahlo ravno :devil: ]

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!