Skoči na vsebino

Jedrska energija


Tomozuki

Priporočene objave

Po moje majo to Japončki malo bolj pošlihtano glede varnosti kot so imeli takrat Rusi :whistle:

Seveda imajo. In to, kar se jim zdaj dogaja, naj bi bilo 'praktično nemogoče'... :hmm:

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

opssaaaaa ..... Pa je danes še enkrat explodiralo na Japonskem. Drugi reaktor.

Nč doberga ni to.... veter prinese marsikej lahko tud do nas.... :unsure:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po moje majo to Japončki malo bolj pošlihtano glede varnosti kot so imeli takrat Rusi :whistle:

Da. Treba je vedeti, da je šlo v Černobilu za splet nemarnosti, arogance in slabe zasnove, + tisto je bila prvotno fabrka za izdelavo jedrskega orožja, predelana na elektrarno (če prav vem).

Japonci so imeli vse zgrajeno, da zdrži potres 8,2 stopnje - zato jih je ta 8,9 dobil s spuščenimi hlačami.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

opssaaaaa ..... Pa je danes še enkrat explodiralo na Japonskem. Drugi reaktor.

Nč doberga ni to.... veter prinese marsikej lahko tud do nas.... :unsure:

te eksplozije se dogajajo izven komore, kolikor sem bral.

in radiacije naj bi bilo v tem manj, kot je dobiš na kakem orenk poletu z avijonom ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

te eksplozije se dogajajo izven komore, kolikor sem bral.

in radiacije naj bi bilo v tem manj, kot je dobiš na kakem orenk poletu z avijonom ...

napisal sem, da je eksplozija bila. Ne pa kje je bila. Bila je pa. In to tam, ko naj ni dobro da je.

V kateri jedrski elektrarni je pa dobra eksplozija. Pa tudi, radiacija je večja, kot "na oreng poletu"

Na tem "oreng poletu z avijonom" ti ne priporočajo, da je priporočljivo vzeti tableto joda!!!

Vse ostale razlage so namenjene temu, da se med ljudstvom ne razširi panika!!!! Kar bi bilo še slabše.

Mislim pa tudi jaz, da Japonci bodo še najbolj znali rešiti nastalo zadevo. Bolj kot vsi ostali. Posledice pa so in bodo katastrofalne.

Sicer pa, danes opažam, da neki "PAMETNJAKOVIČ" minuse deli, pa če samo napišeš, da se je nekaj zgodilo.

Pa tudi v eni drugi temi, ga je prlimal, pa je bilo samo vprašanje postavljeno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hja, vprasanje je, ce krsko "zdrzi" 8,9 po rihterju. bi pa naj bila ta prelomnica malce bolj skulirana, kot ognjeni obroc okoli pacifika.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hja, vprasanje je, ce krsko "zdrzi" 8,9 po rihterju. bi pa naj bila ta prelomnica malce bolj skulirana, kot ognjeni obroc okoli pacifika.

sej, ni niti pomembno.... če se takšno sranje zgodi pr nas.... naš že potres pokoplje, nuklearka pa še mal začini in to je to.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Da. Treba je vedeti, da je šlo v Černobilu za splet nemarnosti, arogance in slabe zasnove, + tisto je bila prvotno fabrka za izdelavo jedrskega orožja, predelana na elektrarno (če prav vem).

Japonci so imeli vse zgrajeno, da zdrži potres 8,2 stopnje - zato jih je ta 8,9 dobil s spuščenimi hlačami.

Kaže, da je tudi pri Japonskih težavah z reaktorji največji problem človeški faktor, tako kot je to bil pri Sovjetih.

Če bi po nesrečni odpovedi zasilnega hlajenja (predvidevam, da se je to zgodilo zaradi tsunamija) šli v takojšnje hlajenje reaktorjev z morsko vodo bi preprečili vse kasnejše težave. Tako bi reaktorje sicer uničili a jih bodo uničili tudi sedaj, ko počnejo isto le da tvegajo dosti hujše posledice, če se jedro reaktorja stali. In zakaj niso tega storili prej. Lahko domnevam, da zasebno podjetje ni imelo izdelanih načrtov kaj storiti v takšnem primeru, so se pa na vsak način otepali rešitev, ki bi pomenile veliko ekonomsko izgubo dokler niso dosegli kritične točke. Morda so jo tudi presegli, kar bomo videli v naslednjih urah in dneh.

BTW, podjetje TEPCO, lastnik teh elektrarn, je imelo že v preteklih letih težave, ko so prirejali poročila in tajili nevšečne dogodke. Ja, privatizacija vsega je res najboljše kar se človeku lahko zgodi trance_26_nono.gif

povezava slo-tech report o incidentih

Popravljeno . Popravil Fritz
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sej, ni niti pomembno.... če se takšno sranje zgodi pr nas.... naš že potres pokoplje, nuklearka pa še mal začini in to je to.

99,8% japonskih nevšečnosti je povzročil tsunami, in ne potres. in če bomo meli problem 10 metrškega tsunamija v Krškem, sem 100% prepričan, da to ne bo naša največjia težava. :doze:

Kaže, da je tudi pri Japonskih težavah z reaktorji največji problem človeški faktor, tako kot je to bil pri Sovjetih.

Če bi po nesrečni odpovedi zasilnega hlajenja (predvidevam, da se je to zgodilo zaradi tsunamija) šli v takojšnje hlajenje reaktorjev z morsko vodo bi preprečili vse kasnejše težave. Tako bi reaktorje sicer uničili a jih bodo uničili tudi sedaj, ko počnejo isto le da tvegajo dosti hujše posledice, če se jedro reaktorja stali. In zakaj niso tega storili prej. Lahko domnevam, da zasebno podjetje ni imelo izdelanih načrtov kaj storiti v takšnem primeru, so se pa na vsak način otepali rešitev, ki bi pomenile veliko ekonomsko izgubo dokler niso dosegli kritične točke. Morda so jo tudi presegli, kar bomo videli v naslednjih urah in dneh.

BTW, podjetje TEPCO, lastnik teh elektrarn, je imelo že v preteklih letih težave, ko so prirejali poročila in tajili nevšečne dogodke. Ja, privatizacija vsega je res najboljše kar se človeku lahko zgodi trance_26_nono.gif

povezava slo-tech report o incidentih

ker se borijo z miljardnimi zneski in tudi o velikem odstotku v bodoče nujno potrebne elektrike, se mi zdi normalno, da so se šli dvojno igro. reševati elektrarno in omejevati škodo hkrati pa držati zadeve pod kontrolo. ker je stvar polzela iz rok, so udarili z največjim kladivom, uničili reaktorje in spet prevzeli kontrolo. Tako se mi zdi.

Popravljeno . Popravil Cartman
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ker se borijo z miljardnimi zneski in tudi o velikem odstotku v bodoče nujno potrebne elektrike, se mi zdi normalno, da so se šli dvojno igro. reševati elektrarno in omejevati škodo hkrati pa držati zadeve pod kontrolo. ker je stvar polzela iz rok, so udarili z največjim kladivom, uničili reaktorje in spet prevzeli kontrolo. Tako se mi zdi.

To mi je vse jasno. Ostane le videti, ali so pri tem tehtanju med ekonomijo in nevarnostjo tako dolgo postavljali ekonomijo v ospredje, da je nevarnost ušla izpod nadzora. Upam, da ne. Sicer pa prav Japonci, poleg Ukrajincev in Belorusov najbolje vedo, kaj pomeni jedrska katastrofa, bolezni ki so posledica sevanja in več desetletij kontaminirano okolje.

Pa ne me narobe razumeti, sem prej za drugi blok Krškega kot za TEŠ 6 le pametno je treba zastaviti stvari. Če bi tudi pri nas prišlo do uničujočega potresa in bi se pod reaktorjem odprla razpoka v zemlji, nam pač nič ne bi pomagalo. To je vedno prisoten rizik pri teh objektih in tega se je treba zavedati.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To mi je vse jasno. Ostane le videti, ali so pri tem tehtanju med ekonomijo in nevarnostjo tako dolgo postavljali ekonomijo v ospredje, da je nevarnost ušla izpod nadzora. Upam, da ne. Sicer pa prav Japonci, poleg Ukrajincev in Belorusov najbolje vedo, kaj pomeni jedrska katastrofa, bolezni ki so posledica sevanja in več desetletij kontaminirano okolje.

Pa ne me narobe razumeti, sem prej za drugi blok Krškega kot za TEŠ 6 le pametno je treba zastaviti stvari. Če bi tudi pri nas prišlo do uničujočega potresa in bi se pod reaktorjem odprla razpoka v zemlji, nam pač nič ne bi pomagalo. To je vedno prisoten rizik pri teh objektih in tega se je treba zavedati.

iiiiiiija, iz našega zornega kota je zgledalo de so malo pretiravali. Drži. ampak prav zaradi izkušenj zgodovine in kulture japoncev, nekako dvomim, da bi uradne institucije ob resnih varnostnih nepravilnostih v običajnih okoliščinah, zamižale in dopuščale polovičarstvo. Kot vidimo, je narava vrgla v njih skoraj vse kar se da, recej več od predvidenega, pa je situacija še vedno pod kontrolo. Priznam, eksplozije s pokalnega plina tudi mene ne puščajo popolnoma ravnodušnega, vendar so le-te relativno predvidene in predvidljive.

ziher ni zabavno bit delavec v Fukušimi. Pa se mi zdi, da imajo večje možnosti preživetja kot večina siromakov iz Port au Princa.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

napisal sem, da je eksplozija bila. Ne pa kje je bila. Bila je pa. In to tam, ko naj ni dobro da je.

V kateri jedrski elektrarni je pa dobra eksplozija.

JOKE: saj eni na motorjih imajo tudi radi, da jim iz rora ven seka :-)

Absolutno pa me zanima, ali Japonci res lažejo ali ne javnosti. To sem sedaj zasledil že marsikje, na CNN, Reutersu in še kje - teorije, da so prikrojili dejstva, da ne bi strašili ljudi.

Mimogrede - Slovenske novice pišejo, kako naj bi se manipuliralo s podatki ob gradnji NEK.

Černobil, Fukušima, kaj 
pa nuklearka v Krškem?

Objavljeno: pon, 14.03.2011 21:30

Jaroslav JankovičPo zagotovilih strokovnjakov je nuklearka grajena za najmočnejše potrese.

sz5_nek2.png
Hladilni stolpi jedrske elektrarne Krško Foto: Igor Zaplatil

  • sz3_nek.png
  • sz3_nek1.png
  • sz3_nek2.png

Nedavni uničujoči potres na Japonskem je po najnovejših izjavah tamkajšnjih seizmologov dosegel nepredstavljivo 9. stopnjo po omenjeni lestvici. Kaj to pomeni? V Sloveniji tako močan potres zaradi drugačne tektonike menda ni mogoč.

Prirejali 
potresne karte

Lokacijo za nuklearko so določili politično. Ker smo jo gradili skupaj s Hrvati, je bilo Krško polje približno enako oddaljeno od Ljubljane in Zagreba. Sava za hlajenje reaktorja pa je tekla zraven. Edini problem lokacije je bil v resnici ta, da je Krško polje zelo živahno potresno območje. Prav mimo njega namreč teče tektonska prelomnica, kjer lahko ob geotektonskih premikih nastane zelo močan potresni sunek.

Prof. Miha Tomaževič z zavoda za gradbeništvo in dr. Peter Fajfar s fakultete za gradbeništvo sta za Slovenske novice povedala, da bi jedrska elektrarna Krško brez vprašanja morala prenesti potres 7. stopnje po Richterju, to je sicer 2000-krat šibkejši potres od nedavnega na Japonskem.

Gradnjo naše nuklearke je vodila stotnija vseh takratnih najvidnejših jugoslovanskih strokovnjakov v sodelovanju z Američani in Japonci. Američani (Westinghouse) so gradnjo zaradi potresno neprimerne lokacije večkrat zavrnili. Strokovnjak ljubljanskega geološkega zavoda Uroš Premru naj bi celo izjavil, da je takratni direktor elektrogospodarstva Slovenije od geologov zahteval, naj iz potresnih kart brišejo geotektonske prelomnice. Tako naj bi ugodili ameriškim zahtevam glede gradnje.

Japonci gradili javno, mi skrivaj

Jedrska elektrarna Krško se je gradila v tajnosti. Vodilni delavci projekta so se morali zavezati molčečnosti. Krožile so govorice, da šef gradnje na območju NEK ni smel niti ženi povedati, kam gre in kaj dela. Zato so informacije o neustreznosti lokacije prišle na dan šele po osamosvojitvi.

Tomaževič se je leta 1982 nekaj mesecev mudil na Japonskem: »Med drugim sem si takrat ogledal gradnjo jedrske elektrarne Onagava v Sendaju, ki ji zdaj grozi eksplozija. Povem vam lahko, da so Japonci nuklearko gradili javno. Na vhodu v gradbišče so postavili informativni muzej z maketami. Potem so nam razdelili čelade in nas popeljali po gradbišču ter nam vse natančno razložili. Gradbišče si je lahko ogledal vsak.«

KRŠKO - Jedrska elektrarna v Krškem naj bi zlahka zdržala potresni sunek 8. stopnje po Richterjevi lestvici. Moč sproščene energije na tej stopnji je grozljiva, lestvica predvideva popolno uničenje.

  • Všeč mi je 1
  • Ni mi všeč 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

99,8% japonskih nevšečnosti je povzročil tsunami, in ne potres. in če bomo meli problem 10 metrškega tsunamija v Krškem, sem 100% prepričan, da to ne bo naša največjia težava. :doze:

le prjatu....vsi v forumih naj bi pisali svoje razmišljanje , ne pa dejstva. To so svari za strokovnjake, ki pa itaq ne bodo dali "negativnih stvari! v javnost. In to zaradi vsesplošne panike. OK??. Kaj se zgodi potem ni pomembno sedaj!!!!

Sam naj bo nekaj jasno..... ker drugače nima smisla trošit časa tukaj.

Vse kar se je zgodilo in kar se dogaja (na žalost) na Japonskem je zaradi potresa, ki je dosegel 8,9 stopnje po Rihtarju!!!!!!!!!!!!!!!!!

Če ne bi bilo tega potresa, ne bi bilo cunamija, če ne bi bilo cunamija, ne bi zjebalo nekih naprav za hlajenje reaktorjev.....potem se ne bi talila sredica...(nas so v šoli učili, da je to oreng pizda..ja!!!!).... in to je vse posledica potresa oz. verižna reakcija!! Mi vsi imamo informacije iz medijev in raznih strokovnjakov, ki naj bi delovali na področju nuklearne varnosti!!. In če informacije "seštejemo", je na Japonskem oreng pizda..ja!!!!Če prživiš močan potres, te ubije cunami al pa nuklearka...!!! Za nas, naj bi bilo to daleč, ampak.......ni to tako če pomislimo, da nas sevanje doseže v dveh tednih. Pa kakršnokoli bo že!!!

Pred dnevi sem dobila mail, kjer je govorila nekaa trinajstletnica na nekem zboru drževnikov... IN RES JE LEPO POVEDALA IN RAZLOŽILA (če ima kdo link, prosim če ga prilepi tukaj). Nažalost mi tukaj ne bomo rešili problema, ker smo lutke sistema......dokler nas lastne napake ne pokopljejo bo pač tako kot se je, se in se bo dogajalo!!!

Samo moje razmišljanje!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Absolutno pa me zanima, ali Japonci res lažejo ali ne javnosti. To sem sedaj zasledil že marsikje, na CNN, Reutersu in še kje - teorije, da so prikrojili dejstva, da ne bi strašili ljudi.

ponoči še tretja eksplozija.... stopnja radiacije hudo narastla

http://edition.cnn.c...dex.html?hpt=T1

http://www.bbc.co.uk.../world-12740843

http://edition.cnn.c...dex.html?hpt=T2

jaz mislim, da japonci zavajajo javnost.

radioaktivno sevanje ni nedložna zadeva, ne glede na to koliko si vsi prizadevajo prikazat, da je vsaj trenutno v obvladljivih in še vedno v minimalnih količinah, ki na zdravje naj ne bi prehudo vplivalo.

glede na to v kakšni krizi je trenutno japonska, kjer nič ne funkcionira normalno, niti osnovne zadeve kot je promet, telekomunikacije... si pomoje nekak ne morejo privoščit povedat po resnici kako hudo je in spravit v beg 130 milijonov duš. to bi povzročilo še hujši kolaps.

mislim, pa da zavajajo precej manj kot bi kakšne ostale države v primeru take nesreče... niti pomisliti nočem kako bi se v sloveniji spopadali s tem. najbrš bi povedali, da je nekaj hudo narobe šele po tistem ko bi se že vsi zeleno svetili v temi.

Popravljeno . Popravil domina
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Stopnja radiacije je po eksploziji na reaktorju 2 občutno narasla. Japonsko ministrstvo za promet je sporočilo, da je nad Fukušimo zaradi radiacije uvedlo prepoved letov. "Zdaj lahko govorimo o stopnji radiacije, ki lahko vpliva na zdravje ljudi,“ pa je dejal predstavnik japonske vlade, šef sekretariata Yukio Edano. Poudaril je, da je nevarno stopnjo radiacije mogoče zaznati na območju elektrarne, a da naj bi stopnja radiacije z razdaljo padala. Edano je dodal, da se zdi, da tudi na reaktorjih 5 in 6 hladilni sistem ne deluje pravilno. tako so napisali na 24ur

Kako izgleda, bo še peti in šesti reaktor razneslo. Še malo, pa ne bomo govorili da so sam Japonci bogi.... bomo kr vsi že bogi..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tako bo kot povsod .. kapitalisti imajo dovolj denarja , da se umaknejo kamorkoli , navadni ljudje bodo pa žareli ... banda požrešna kapitalistična - sigurno niso pustili zaliti reaktorjev z morsko vodo dokler je bil še čas in bi lahko ohladili vendar bi jih s tem tudi uničili verjetno...

a kdo ve mogoče - ali ima korporacija zavarovane jedrske elektrarne za slučaj naravnih katastrof??

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene pa neki zanima,če sem prav seznanjen je sistem za hlajenje sredice zaprt sistem,sedaj pa sredico hladijo z morsko vodo kam pa odteka ta radioaktivna voda?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene pa neki zanima,če sem prav seznanjen je sistem za hlajenje sredice zaprt sistem,sedaj pa sredico hladijo z morsko vodo kam pa odteka ta radioaktivna voda?

pomoje, da kroži znotraj samega sistema... na začetku so zaradi pritiska vodo spuščali ven kot paro, ta pa je bila radioaktivna.

lahko da se motim :?

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene pa neki zanima,če sem prav seznanjen je sistem za hlajenje sredice zaprt sistem,sedaj pa sredico hladijo z morsko vodo kam pa odteka ta radioaktivna voda?

pomoje, da kroži znotraj samega sistema... na začetku so zaradi pritiska vodo spuščali ven kot paro, ta pa je bila radioaktivna.

lahko da se motim :?

kolk pa jaz kužim stvari (sicer ne veliko) voda, ki hladi sredico ne poliva direktno, ampak kroži po svojem sistemu.

Če je pa vse skupaj šlo v "luft" in je ta hladilni seistem nekje na polju ....pol pa ne vem.

Tako nekako je razloženo pri naši NEK

http://www.nek.si/sl/o_jedrski_tehnologiji/sestavite_jedrsko_elektrarno/sestavite_jedrsko_elektrarno/

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kolk pa jaz kužim stvari (sicer ne veliko) voda, ki hladi sredico ne poliva direktno, ampak kroži po svojem sistemu.

Če je pa vse skupaj šlo v "luft" in je ta hladilni seistem nekje na polju ....pol pa ne vem.

Tako nekako je razloženo pri naši NEK

http://www.nek.si/sl...sko_elektrarno/

mislim da ni tako.

krška elektrarna deluje precej drugače od te japonske. pri naši imaš več krogov po katerih teče voda. prvi ali primarni je ta v samem reaktorju kjer voda služi kot hladilo in kot moderator, ki upočasnjuje nevtrone, ki se sproščajo med reakcijami in na ta način pomaga pri tem da reakcije potekajo v območju nadzorovanih meja. potem gre ta voda, ko zavre skozi uparjalnik, kjer s svojo toploto upari vodo v sekundarnem toku. ta druga voda potem poganja turbino z električnim generatorjem. paro iz turbim potem utekočini hladna voda iz tercialnega kroga - v naši elektrarni je to voda iz save.

zdaj kolikor je meni znano pa ta japonska elektrarna nima uparjalnika tako kot ga ima naša ampak kar sama para ki nastane v primarnem toku poganja turbino. dejansko so gorilne palice/gorlini elementi potopljeni v celoti direktno v vodo, nadzorne palice pa ob pravilnem delovanju po potrebi. v bistvo je popolnoma vseeno za kakšno tekočino se gre (zato pa so lahko zaradi krize nalili kar vodo z morja - problem bo edino v kasnejšem delovanju, če bodo elektrarno hoteli še kdaj zagnat)... tako da mislim, da potem ta radioaktivna voda samo kroži znotraj reaktorja in je nikamor ven ne spuščajo.

problem ja zdaj v tem, da zaradi pomanjkanja vode v reaktorju gorilni elementi niso več potopljeni v celoti, ker je voda izparela in se in se zaradi tega, ker jih ne morejo hladit pregrevajo, kar lahko vodi v taljenje in v katastrofo.

še to... vse kar sem napisla je moje povsem laično mnenje... nisem fizik, take stvari me zanimajo samo iz radovednosti. tak da vem da je moje razmišljanje lahko napačno.

me pa zelo zanima vaše mnenje.

Popravljeno . Popravil domina
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mislim da ni tako.

krška elektrarna deluje precej drugače od te japonske. pri naši imaš več krogov po katerih teče voda. prvi ali primarni je ta v samem reaktorju kjer voda služi kot hladilo in kot moderator, ki upočasnjuje nevtrone, ki se sproščajo med reakcijami in na ta način pomaga pri tem da reakcije potekajo v območju nadzorovanih meja. potem gre ta voda, ko zavre skozi uparjalnik, kjer s svojo toploto upari vodo v sekundarnem toku. ta druga voda potem poganja turbino z električnim generatorjem. paro iz turbim potem utekočini hladna voda iz tercialnega kroga - v naši elektrarni je to voda iz save.

zdaj kolikor je meni znano pa ta japonska elektrarna nima uparjalnika tako kot ga ima naša ampak kar sama para ki nastane v primarnem toku poganja turbino. dejansko so gorilne palice/gorlini elementi potopljeni v celoti direktno v vodo, nadzorne palice pa ob pravilnem delovanju po potrebi. v bistvo je popolnoma vseeno za kakšno tekočino se gre (zato pa so lahko zaradi krize nalili kar vodo z morja - problem bo edino v kasnejšem delovanju, če bodo elektrarno hoteli še kdaj zagnat)... tako da mislim, da potem ta radioaktivna voda samo kroži znotraj reaktorja in je nikamor ven ne spuščajo.

problem ja zdaj v tem, da zaradi pomanjkanja vode v reaktorju gorilni elementi niso več potopljeni v celoti, ker je voda izparela in se in se zaradi tega, ker jih ne morejo hladit pregrevajo, kar lahko vodi v taljenje in v katastrofo.

še to... vse kar sem napisla je moje povsem laično mnenje... nisem fizik, take stvari me zanimajo samo iz radovednosti. tak da vem da je moje razmišljanje lahko napačno.

me pa zelo zanima vaše mnenje.

dobro je to tvoje "laično " mnenje in razlaga.

Mislim pa, da najina mnenja niso veliko različna.

Naša NEK ima pač uparjalnik ja... nuklearna energija je pa samo pogonska energija. Problem je pa reaktor, ki ga hladijo. Tukaj pa mislim, da ni velike razlike. Hladiti morajo onega ali pa našega. Nekak takole si to razlagam. Vodo, kjer so potopljene palice, hladi druga voda, ki ne prise v stik s to vodo ampak kroži po svojem sistemu. Seveda, če prve ne ohladi dovolj, se ta pregreva oz. ispari in jo treba doliti. Mogoče je teh sistemov več.... voda hladi vodo....ampak ne pridejo v slik ena z drugo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!