Skoči na vsebino

Stojala za motor, držala...


tdm

Priporočene objave

Mene pa zanima če je kdo že naročal kaj prek TE SPLETNE STRANI in pa predvsem kakšno se vam zdi TOLE PREMIČNO STOJALO.

 

Deluje pa takole:

 

 

Uporabljal bi ga za Varadero. Seveda bi si omislil tudi sprednje stojalo.

 

Za spredaj mi je všeč TAKOLE STOJALO. Malo sem sicer skeptičen ker je motor vpet samo na eni točki in nebi rad da pade. Mi je pa všeč ker poleg gume razbremeni še amortizer. Čeprav ne vem a to sploh ima smisel?!?!

 

Deluje pa takole:

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene pa zanima če je kdo že naročal kaj prek TE SPLETNE STRANI in pa predvsem kakšno se vam zdi TOLE PREMIČNO STOJALO.

 

Deluje pa takole:

 

 

Uporabljal bi ga za Varadero. Seveda bi si omislil tudi sprednje stojalo.

 

Za spredaj mi je všeč TAKOLE STOJALO. Malo sem sicer skeptičen ker je motor vpet samo na eni točki in nebi rad da pade. Mi je pa všeč ker poleg gume razbremeni še amortizer. Čeprav ne vem a to sploh ima smisel?!?!

 

Deluje pa takole:

 

 

Tole spodnje stojalo se uporablja v kombinaciji z zadnjim stojalom. Tako kot klasično prednje stojalo ni namenjeno temu, da bo na njem stabilno "stal" motor. Jaz uporabljam to stojalo predvsem zato, če je kakšen problem z vilicami itd, da lahko že na dirkališču porihtaš kar je treba.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tole spodnje stojalo se uporablja v kombinaciji z zadnjim stojalom. Tako kot klasično prednje stojalo ni namenjeno temu, da bo na njem stabilno "stal" motor. Jaz uporabljam to stojalo predvsem zato, če je kakšen problem z vilicami itd, da lahko že na dirkališču porihtaš kar je treba.

Jaz mam zadnje stojalo od neke druge firme, sprednjega sem pa kupil tega, ki pride v spodnji kriz. Res zadovoljen, za 70e je top. Kvalitetna izdelava, hitro dobis, in ena redkih strani kjer postnino ob morebitnem vracilu krijejo oni. Zraven sem dobil se 6 nastavkov, tako da je uporaben za malo morje motorjev.

 

Tega o stabilnosti pa nisem razumel, pomojem ga je lazje vrzt iz klasicnega sprednjega stojala kot iz tega. Nevem no, iz tega ga ponesreci pac ne bos vrgel potleh, ker stojalo se ne more iztaknit, lahko samo vse skupaj pade.

 

Pa kot ti je ze svobodnaptica napisala en velik plus je zame to da lahko vzames dol vilice.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene pa zanima če je kdo že naročal kaj prek TE SPLETNE STRANI in pa predvsem kakšno se vam zdi TOLE PREMIČNO STOJALO.

 

Deluje pa takole:

 

 

Uporabljal bi ga za Varadero. Seveda bi si omislil tudi sprednje stojalo.

 

Za spredaj mi je všeč TAKOLE STOJALO. Malo sem sicer skeptičen ker je motor vpet samo na eni točki in nebi rad da pade. Mi je pa všeč ker poleg gume razbremeni še amortizer. Čeprav ne vem a to sploh ima smisel?!?!

 

Deluje pa takole:

 

 

lp

 

pomično stojalo v več izvedbah izdelano v slo.

 

 

pri tej izvedbi je lažje premikanje motorja

 

post-5502-0-76932000-1414950381_thumb.jpg post-5502-0-40118000-1414950384_thumb.jpg

 

post-5502-0-76397500-1414950386_thumb.jpg

 

premično in preklopno stojalo

 

post-5502-0-41505100-1414950956_thumb.jpg post-5502-0-38755600-1414950961_thumb.jpg

 

post-5502-0-23780500-1414950966_thumb.jpg post-5502-0-58937700-1414950971_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

lp

 

pomično stojalo v več izvedbah izdelano v slo.

 

 

pri tej izvedbi je lažje premikanje motorja

 

attachicon.gifDSCF0293.JPG attachicon.gifDSCF0304.JPG

 

attachicon.gifDSCF0306.JPG

 

premično in preklopno stojalo

 

attachicon.gifDSCF0233.JPG attachicon.gifDSCF0249 - Kopija.JPG

 

attachicon.gifDSCF0254.JPG attachicon.gifDSCF0265.JPG

 

Če ti ni odveč bi te prosil za kak kontakt (spletna stran, telefonska ... ). Kakšne so pa kaj cene?

Popravljeno . Popravil Lokos
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Prilepi slikco, da vidimo.

 

Joj se opravičujem za pozen odgovor. Še slikca na stojalih :D

 

LP

post-8000-0-90755500-1420562125_thumb.jpg

Popravljeno . Popravil Gregc
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...
  • 4 tedne pozneje...

Tole spodaj na sliki sem omenil pod Suzuki, a mislim, da bolj paše v tole temo;

Je za vse motorje brez centralnega stojala. Priročen je za potovanja, kjer nimaš možnosti dvigniti motor, da zakrpaš pnevmatiko.

Enako priročen je za prezimovanje motocikla, da razbremeniš vzmetenje in pnevmatike

 

Kje dobiti zadevo, ne vem, ker sem to dvonavojno dvigalko dobil enkrat za darilo.

post-4472-0-81114100-1423847461_thumb.jpg

Popravljeno . Popravil moto rider
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tole spodaj na sliki sem omenil pod Suzuki, a mislim, da bolj paše v tole temo;

Je za vse motorje brez centralnega stojala. Priročen je za potovanja, kjer nimaš možnosti dvigniti motor, da zakrpaš pnevmatiko.

Enako priročen je za prezimovanje motocikla, da razbremeniš vzmetenje in pnevmatike

 

Kje dobiti zadevo, ne vem, ker sem to dvonavojno dvigalko dobil enkrat za darilo.

 

 

aha z tem lahko tudi razbremeniš vzmetenje   :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

aha z tem lahko tudi razbremeniš vzmetenje   :hmm:

Kako s tem razbremeniš vzmetenje, če pritiska na zadnjo vilco :slap:  razbremeniš edino gumo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kako s tem razbremeniš vzmetenje, če pritiska na zadnjo vilco :slap:  razbremeniš edino gumo

 

Prvič; Motocikel je v osnovi na stranskem stojalu. Torej je stabilen.

Zadnja nihajka je dolga, od vpetja spredaj, se pravi, točke 0, do skrajne točke zadaj. A je tako??

Torej, če dvigalko na desni strani podstaviš pod nihajko čisto spredaj, lahko jo pa tudi pod "fuzrast" (če je že kdo slišal zanj,) je zadnja nihajka obremenjena s silo 0. A je tako??

Če motor tako dvigneš, se motocikel dvigne v celoti, tako, da sta sprednje in zadnje kolo lahko v zraku (in v tandemu delujeta kot centralno stojalo.) Nihajka pa je s tem popolnoma razbremenjena! A je tako?! :friend1:  (Motor je lahko tudi do fula naložen s prtljago.)

In ko ugotoviš, da te ta (rumena) zadeva, nekje bogu za hrbtom reši iz težav ko poči guma, se na tale skromen nasvet, ne bo nihče pritoževal.

To govorim iz prakse! Vem pa, da so ljudje, ki iz teorije vedo več, kot je naučilo nekatere (motoriste) življenje na terenu. :hmm:

Popravljeno . Popravil moto rider
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Taka in podobna stojala RAZBREMENIJO fedre čez zimo pa še moped zavzame veliko manj placa v garaži, brez terenskega znanja in odkrivanja tople vode

 

photo-3.jpg

Popravljeno . Popravil sayo
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kako s tem razbremeniš vzmetenje, če pritiska na zadnjo vilco :slap:  razbremeniš edino gumo

 

P'rjatu!

Namesto v oštarijo, se raje enkrat peš oglasi v moji garaži, pa ti zadevo pokažem kar v živo, da ti ne bo potrebno plačevati znanja tujih strokovnjakov. Verjemi, najceneje bo :O :yes:

Pa še tole; Govora je bilo za pomoč na terenu, (ko si v pizdi s predrto pnevmatiko, daleč od ljudi, ki ti bodo pomagali) ne toliko za "prezimovanje", kjer lahko podložiš tudi klaftrska polena.

Popravljeno . Popravil moto rider
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

P'rjatu!

Namesto v oštarijo, se raje enkrat peš oglasi v moji garaži, pa ti zadevo pokažem kar v živo, da ti ne bo potrebno plačevati znanja tujih strokovnjakov. Verjemi, najceneje bo :O :yes:

Pa še tole; Govora je bilo za pomoč na terenu, (ko si v pizdi s predrto pnevmatiko, daleč od ljudi, ki ti bodo pomagali) ne toliko za "prezimovanje", kjer lahko podložiš tudi klaftrska polena.

Moja najboljša investicija na motorju je bila nakup centralnega stojala, ni cajta (denarja) za oštarije "prjatu"

Popravljeno . Popravil sayo
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če bi 'mel taprav motor, bi 'mel "štender" že zraven!

Sicer pa "p'rjatu", ura je deset do polnoč! Tvoja najdonosnejša investicija bo, da greš zdele spat! :O :yes:

Popravljeno . Popravil moto rider
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Ce si ze kdo lasti kaksno podobno dvizno centralno stojalo bi ga prosil za uporabnisko info. . . . predvsem me zanima koliko je zadeva stabilna, ko se motor na njemu prestavlja po garazi/delavnici (sploh ce premika po poloscicah - fuge) .

 

 

post-478-0-00362500-1425204952_thumb.jpg

 

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...

Mogoče kdo pozna tole stojalo za motor? Je vredno kupiti?

https://www.mimovrste.com/zadnje-stojalo/oem-stojalo-za-motor-hi-q-tools-ii?v=641078

 

ali pa mogoče tudi ta:

 

https://www.mimovrste.com/zadnje-stojalo/oxford-stojalo-oxford-big-black-stand-zadnje?v=607029

Popravljeno . Popravil Damo001
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

js mam komplet (prvi in zadnji) teh oranžnih, sicer sem jih kupil v yogiju in so čisto ok. samo dovolj je treba zategnt vijake.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Meine pa zanima, ce se da vsak Motor "predelat", da bi imel vzadaj stojalo na "vilce" namesto samo podstavki za nihajko. Torej kaj je potrebno narediti na motorju, da bi imel vzadaj tiste valjcke. A se to sploh da a CBR 600F naknadno narediti?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ponavadi se samo našraufajo v za to namenjeno luknjo v nihajki, lahko pa se tudi modificira na različne načine. Izgleda nekako takole

 

Prednosti pa ne vidim nobene v primerjavi s stojalom, ki ima L profile za nihajko. Kvečjemu bo tega z valjčki težje pociljat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!