Skoči na vsebino

Stojala za motor, držala...


tdm

Priporočene objave

Se da to kje dobit ker to bi meni zlo prav prišlo pri spravlanju motorja ven iz kleti ker je kar mučno ga dvigovat pa prestavljat da ne butnem ob steno ?! :hmm:

u tole je pa res fino ja,sm mal bi podvomu v tele koleščke in njihovo nosilnost kok časa bi to zdržal...ne vem no, mogoče pa bi sm useen...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mislem da sem jst ta stojala že videl, ene 2 let nazaj, jih je en majster delal v okolici vižmarjev. In so zlo kvalitetno in robustno narejena, če so to ta

Zdržalo pa itak da bi, sej tud na stolu k sediš podpira kar nekaj kilaže, pa so koleščki po vsej vrjetnosti clo s plastično osjo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

u tole je pa res fino ja,sm mal bi podvomu v tele koleščke in njihovo nosilnost kok časa bi to zdržal...ne vem no, mogoče pa bi sm useen...

lp

nosilnost posameznega dvojnega kolesa(fi50)je 60kg.menim,da zadošča za večino motorjev.je pa priporočljivo,da se uporabi na sistem vpetja z vilicami(na valjčke).

za nezaupljive:obstajajo tudi dvojna kolesa (fi75)z 80kg nosilnosti.

post-5502-0-61899700-1290548612_thumb.jpg post-5502-0-96126500-1290548527_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 9 mesecev pozneje...

a mogoče kdo ve, če se pri nas kje dobi kaj takega?

pa če ma kdo, kako se obnese, rabim za prevoz motorja na navadni prikolici.

držalo

Motor odspredaj za vsako vilco posebej privežeš na svojo stran prikolice in zategneš tako hudo da se vilce sesedejo. Potem pa še z eno gurtno privežeš zadek da nebo skakal levo in desno. Pa se nima kaj zgodit.

Če pa imaš potrebo po transportu bolj pogosto. Pa si enostavno narediš nekaj podobnega temu na svojo prikolico.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...

živjo,

a mogoče kdo ve kje se da dobit stojalo za ducattija multistrado 1000. motor ima namreč monovpetje (zadnja guma vpeta samo z ene strani). sem malo iskal po internetu in nisem nič pametnega zasledil..

hvala, lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

živjo,

a mogoče kdo ve kje se da dobit stojalo za ducattija multistrado 1000. motor ima namreč monovpetje (zadnja guma vpeta samo z ene strani). sem malo iskal po internetu in nisem nič pametnega zasledil..

hvala, lp

Tule na spodnjem linku imaš eno dobro varijanto. Seveda, če ti ni predraga.

http://xtcommerce.motorradteile-bursig.de/product_info.php?info=p151_Zentralmontagestaender-fuer-Ducati-1200S-Multistrada-2011-inkl-Rol.html

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

živjo,

a mogoče kdo ve kje se da dobit stojalo za ducattija multistrado 1000. motor ima namreč monovpetje (zadnja guma vpeta samo z ene strani). sem malo iskal po internetu in nisem nič pametnega zasledil..

hvala, lp

lp

na ta način(osovina na sliki je za BMW) osnova je enaka.

post-5502-0-52688900-1322141044_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

živjo,

a mogoče kdo ve kje se da dobit stojalo za ducattija multistrado 1000. motor ima namreč monovpetje (zadnja guma vpeta samo z ene strani). sem malo iskal po internetu in nisem nič pametnega zasledil..

hvala, lp

Ima jih Luis, pri nas pa TC, samo cena je precej sitnica. Predlagam Ebay itd.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

lp

nosilnost posameznega dvojnega kolesa(fi50)je 60kg.menim,da zadošča za večino motorjev.je pa priporočljivo,da se uporabi na sistem vpetja z vilicami(na valjčke).

za nezaupljive:obstajajo tudi dvojna kolesa (fi75)z 80kg nosilnosti.

post-5502-0-61899700-1290548612_thumb.jpg post-5502-0-96126500-1290548527_thumb.jpg

No, čeprav je star post, bi rad popravil podatek...to so LIV kolesa. Nosilnost se ne gleda na kolešček, ampak nosilnost ohišja. Torej, kakor je že bil objavljen pravilen podatek je nosilnost enega 60 kg. 240 kg se lahko komot vozi po takih majhnih kolescih ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

živjo,

a mogoče kdo ve kje se da dobit stojalo za ducattija multistrado 1000. motor ima namreč monovpetje (zadnja guma vpeta samo z ene strani). sem malo iskal po internetu in nisem nič pametnega zasledil..

hvala, lp

obično stojalo in štango skozi zadnje kolo..tako sem jo imel jaz dvignjeno ko sem delal bug spoiler in blatnik

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...

Zdravo!

Želim kupiti nosilec za motor, kot je na sliki.

Gre za to, da je tak nosilec na vrtljivih koleščkih in zato lahko motor vrtiš na mestu oz. ga porineš prečno na steno v ozki garaži.

post-1451-0-41165700-1330085936.jpg

Popravljeno . Popravil corser
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...jest sem si sam naredil tako, da sem na klasičen nosilec na koncu "ročaja" ki pride na tla, ko je motor dvignjen, namontiral dodatno vrtljivo kolo za 3€ iz bauhausa.

... pa motor lahko postaviš na stojalo in ga praktično lahko zapelješ kamorkoli....

Tole na sliki je primer za motor s centralnim stojalom. Sem videl tudi v bauhausu reke prevozne ploščadi za premikanje pohištva za par evrov... mogoče bi bilo uporabno...

Popravljeno . Popravil Zivnorc
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@sayo

Je tud zanimiv a jaz potrebujem takega za centralno stojalo, ker drugače mi motor "visi" in imam že tako malo placa v garaži.

@Zivinorc

pogledam Bauhaus

Saj, če bi vedel kako se reče temu nosilcu po "švabsko", bi ga bilo najbrž lažje najti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Moje stojalo je preozko da bi zapelo za valjčke na nihjaki. Kakšna ideja? :) Trenutno uporabljam L nastavke za izpod nihajke, za valjčke je lažje zapet, ja sm len :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

mene pa zanima če kdo menja prednje stojalo, imel sem za r1 letnik 2005 (spodaj je slika) zdaj mi pa ne paše za fz1 fazer (ni na obeh straneh enako). lahko ga tudi prodam. pa če ima mogoče kdo kakšen link za stojalo za fz1

type;item;size;400;name;$$A_300D395B_bl_fs$2D9.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!