Skoči na vsebino

BMW R 1150 RT


mk-r

Priporočene objave

Pozdravljen v naši sredini. Vidim, da si tu gor bl nov trance_07_beerchug.gif

BMW-jaši s celega foruma, imamo občasna srečanja ne glede na tip motorja (BMW je itak samo eden wink.gif ) in se prav lepo kam zapeljemo, mal popijemo in mal pojemo in se mamo prav fajn

Tule je ta naša tema http://www.motosvet.com/tabla/index.php?showtopic=14189

Sicer pa tudi varianta bokserjev med 1100 in 1150 ni slaba, samo je že čez leto tolk obveznosti, da čkovk težko vse obhodi.

Se kaj vidimo in kam zapeljemo

trance_07_beerchug.gif

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...

Po mojih podatkih bi bil amortizer cca 740 €, se mi pa zdi mal huda tale. Mogoče pa tudi ni.

Vsekakor ga lahko - original dobiš pri vseh BMW serviserjih motorjev, to je pa Valentinčič v Grosuplju, Selmar v Celju ...

Druga možnost z malo boljšimi cenami je Wunderlich (naročilo preko Selmar Celje) , ki prodaja Wilbers amortizerje . Cene so cca 100 € nižje maš pa nekaj variant na izbiro

Wunderlich

ali Ohlins ravnotako pri Wunderlichu Ohlins cena tudi tu nekje

Ostaja ti pa še kaka varianta ebay-a

Popravljeno . Popravil bmwslo
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj pa, če povprašaš Turnška? Ziher bi ga obnovil veliko ceneje, kot je nov.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

petrevcic!

Je še ena opcija in to je Avtoval v Grosuplju (Valentinčič Tone) ampak menim, da je bilo že v prejšnjih postih vse povedano.

Popravljeno . Popravil moto rider
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanima me, če kdo ve kje se lahko kupi zadnji amortizer za bmw 1150rt in kakšna je cena?

Na Ebeyu imaš amortizer od 1150 GS-a je na licitaciji še ca 1 uro za ca 50 € št.artikla = 200444854381 LP

Ps:nevem če paše na tvoj motor po vsej verjetnosti paše !

Popravljeno . Popravil maco47
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dobro jutro!Prosil bi za en nasvet.Ne se jezit,če sem zgrešil predalček,ker sem še svež.Rad bi nabavil tiste črne ščitnike cilindrov za RT-ja,pa bi vas prosil,kje bi se dalo to kupiti.Na pooblaščencu,ali....Pa še ceno,če kdo ve.Lep viharni pozdrav iz primorske

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dobro jutro!Prosil bi za en nasvet.Ne se jezit,če sem zgrešil predalček,ker sem še svež.Rad bi nabavil tiste črne ščitnike cilindrov za RT-ja,pa bi vas prosil,kje bi se dalo to kupiti.Na pooblaščencu,ali....Pa še ceno,če kdo ve.Lep viharni pozdrav iz primorske

Poglej na www.wunderlich.de dobiš vsemogoče za vse tipe BMW-ejev .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Wunderlich ma res vse živo za BMW, ampak tistih črnih ščitnikov cilindrov pa ne, ker je to originalni BMW-jev del. Cena za komplet bo cca 110 € pri pooblaščenem servisu seveda. Se ti pa splača malo dalje kot na goriško zapeljat in to do Valentinčiča, Avtoval Grosuplje, ti ne bo žal.

post-5391-126857834023_thumb.png

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Je je,to je to.Moram kontaktirati enega forumaša,ki ima baje to na zalogi,še novo baje.Hvala za info.Kaj je ta Valentinčič tako dober,da ga tako hvalite?Se dobi tudi kaj dodatne opreme al kako?Namreč,poteboval bi kromirane,kako se že reče pravilno slovensko,tiste čepe,ki pridejo privijačeni z inbusom na koncu ročic.Verjetno se reče kar kapica ročk.No,kakorkoli,če prodam mojo kravo,nebom dajal več nič nanjo.Vrgel sem oko na K1200R,ali Hondo CB 1000R.Žena mi nekaj teži,češ.kaj boš prodajal,saj je dovolj dober in udoben,ma manjka mi nekaj konjev pri RT-ju.Drugače je pa O.K.lep pozdrav

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tisto so uteži belence najbrž . Če boš prodajal, pa le ne devaj tega gor evilgrin.gif Nič več ne boš dobil zanjga, razen če je zdaj pokraspan trance_19_hmm.gif

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Uteži balance ja,to je to.Saj nevem,ali bi ga prodal ali ne,saj mi je kar pri srcu.Le kakšen konj več mu manjka.Kako si pa ti zadovoljen z njim?Še nekaj,ti ki si že ekspert na forumu,kakšno olje uporabim za kardan in koliko ga približno gre noter?Postopek menjave je tak,da odviješ spodnji vijak na zadnjem kolesu,spusiš olje in nato naliješ pri zgornjem sveže olje noter?Imam prav.Kj pa menjalnik?V motorju sem ga menjal oktobra,pa še filter zraven.Drugače je motor dobro ohranjen in očuvan.Kupil sem nov akumulator in obe novi gumi.Vse to sem zamenjal novembra lani,tako,da je sedaj pripravljen za sezono.L.P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dobro jutro!Prosil bi za en nasvet.Ne se jezit,če sem zgrešil predalček,ker sem še svež.Rad bi nabavil tiste črne ščitnike cilindrov za RT-ja,pa bi vas prosil,kje bi se dalo to kupiti.Na pooblaščencu,ali....Pa še ceno,če kdo ve.Lep viharni pozdrav iz primorske

Mogoče tu

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa ja vidiš v kteri temi smo. Mater te bom moral štrafat z enim virtualnim pirom takoj, da se ti oči zbistrijo prjatu trance_07_beerchug.giftrance_07_beerchug.giftrance_07_beerchug.gif

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa ja vidiš v kteri temi smo. Mater te bom moral štrafat z enim virtualnim pirom takoj, da se ti oči zbistrijo prjatu trance_07_beerchug.giftrance_07_beerchug.giftrance_07_beerchug.gif

saj sem videl whistle.gif samo jaz mislim, da paše na 1150, ker ni modela 1150rt trance_25_naughty.gif

ps: laho pa celo paše od 1150gs worship.gif

Popravljeno . Popravil alkatraz
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Oj,Legenda,mi lahko napišeš postopek menjave olja v kardanu in še v menjalniku,bi lepo prosil,ti častim pir in čevapčiče,ko se vidimo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Oj,Legenda,mi lahko napišeš postopek menjave olja v kardanu in še v menjalniku,bi lepo prosil,ti častim pir in čevapčiče,ko se vidimo.

Da te kdo ne sliši ko pišeš kardan, ker tisto je učeno kotni pogon, pa naj bo po domače kardan.

Priporočam, da prej zadevo mal "zagreješ", se pravi vsaj 10 ali 20 km nardiš, bo olje lepše izteklo

Torej kardan :

- pod vijak št 1. podloži kako plastiko - posodo ali plastenko, zgoraj odrezano

- odviješ vijak št 1. olje začne počasi iztekati

- odviješ vijak št 2. in pustiš, da se olje čimbolj izcedi

- zaviješ nazaj vijak št1. pod katerega daš podloško iz slike 2 - št 11.

- Naliješ predpisano olje SAE 80 W 90 ali po navodilu proizvajalca v odprtino vijaka št2 s prve slike

Naliješ "samo" do spodnjega roba odprtine !! Ne več, ker ti bo sicer olje metalo ven pri semeringu !!!!!

Količina polnjenja cca 0,25 l

zaviješ nazaj vijak št 2 in pod njega seveda enako novo podložko slika 2, št 11

Menjalnik :

Isto olje kot zgoraj, količina polnjenja cca 0,80 l () sranje, ker moraš kupit 2 l

Postopek sledeč

- Vijak št 3 ima okoli nekak širok vrat (zmeri premer) in poišči plastično cev takega premera, da jo boš nataknil gor. Gre za cev cca 32 mm če se ne motim. Sam sem uporabil tako za izdelavo nadometnih instalacij - sivo. Rabiš cca 10-15 cm. En dedl ravno odrežeš, drugi del malo postarni (lepše zgleda :) ) Ravni del natakneš na izpust in skozi cev vtakneš imbus in odšravfaš vijak. Pred tem seveda podstavi posodo za prestrezanje olja.

Odvij še vijak št 4 iz prve slike. in pusti da se izteče.

Zavij nazaj vijak št 3. seveda z ustrezno podloško Nalij olje spet samo do spodnjega roba odprtine pri vijaku 4 (rabiš kako cevko za nalivanje)

Zavij vijak št 4 nazaj, spet s podloško .

Pa si skor gotov.

Zdaj še sam čevapčiče pripraviš in me pokličeš pa je res vse gotovo.

post-5391-126858896146_thumb.png

post-5391-126858896849_thumb.png

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ooooo,to pa je vredno pa še pleskavice zraven.Res hvala lepa.Če kaj ne bom vedel,se bom kar nate obrnil,seveda če lahko.Še nekaj bi vprašal,namreč pri temu Avtovalu v Grosupljem,se da naročit tudi tele uteži in ščitnike od Wunderlihta,al kako?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!