Skoči na vsebino

BMW R 1150 RT


mk-r

Priporočene objave

Ko smo že pri šipah.... na mojega RT-ja (1150) sem namontiral Ztechnik V-stream šipo (cena louis 189 ojrov).

Pa to je sedaj milina... se pelješ 150 pa si žvižgaš za šipo, bučanja vetra pa se sliši res le za malenkost.... toliko da veš da nisi v avtu.

Oz. prej sem imel v čeladi MP3 na full in ga pri 130 nisem več slišal. Sedaj grem 150 pa imam player nastavljen nekje na 1/3 moči.

Skratka eden mojih boljših nakupov.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tolk o vetru v laseh :naughty:

Ja ga ne bi imel veliko, tudi če bi šajbo čisto dol odmontiral (veter v laseh mislim) :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

neeee sej veter je še, ampak hrup je pa šel.

Aja pa ne v laseh rolleyes.gif ampak na piskru

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 mesecev pozneje...

Sinhronizacija je postopek oz. nastavitev, s katero se zagotovi, da oba valja dobita enako količino zgorevalne zmesi (pri motorjih z vplinjačem) oz. v danem primeru enako količino vsesanega zraka. Pri omenjenem motorju se izvede z nastavitvijo vijakov za količino zraka na prostem teku (sinhronizacija pri prostem teku) ter z nastavitvijo pletenic plina na dušilnih loputah (pri povišanih vrtljajih).

Zaradi specifičnega, relativno enostavnega sistema vbrizgavanja, so 1100 in 1150 bokserji bistveno bolj občutljivi na pravilno sinhronizacijo kot večina motorjev z vplinjačem. Tipičen simptom slabo sinhroniziranega bokserja so povečane vibracije in rahlo cukanje motorja pri vožnji s konstantno hitrostjo v nižjem do srednjem območju vrtljajev.

LP, Skiny

zdravo

ne mi zamerit,samo moj motor pa cuka ko satan(bmw r 1100 rt let.1996-vse je že napisano na forumu) a obstaja kakšna fora oz.rešitev za ta problem??

če je prosim za nasvet ,ker bom res po...dil,ker cuka nenormalno-tam ok.3000 do 4000 obratov.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 leto pozneje...

Živjo,

kot že naslov pove, kupujem BMW R 1150 RT, če slučajno kdo ve za kakšnega fajnega, ki se prodaja.

Še eno vprašanje. Ima kdo izkušnje, kakršnekoli, z dealerjem PMZ Motors iz Volčje Drage ali R-moto?

Hvala za odgovore in lp

Primož

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz imam s PMZ motors dobre izkušnje. Večinoma ima motorje uvožene iz Italije. kupil sem motor z 20.000km, v sezoni naredil še dodatnih 6000km in laufa v nulo. Cena je bila dobra in se nimam kaj pritoževati.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Živjo,

kot že naslov pove, kupujem BMW R 1150 RT, če slučajno kdo ve za kakšnega fajnega, ki se prodaja.

Še eno vprašanje. Ima kdo izkušnje, kakršnekoli, z dealerjem PMZ Motors iz Volčje Drage ali R-moto?

Hvala za odgovore in lp

Primož

Da se dobit sigurno dober primerek, boš moral imet srečo, ker jih je večina v letih in z kar lepim štev km. .......

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Predno ga kupiš naj ti garantira porabo olja, da nebo večja kot max. 1dl na 1000 Km.Potem ga kupi sicer pa raje poglej kaj novejšega mogoče kar na www.mobile.de se dobi dobre in veliko cenejše motorje !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Najboljši je nov; mislim da je to rekel gospod Ford. Za vse ostalo rabiš malo sreče in avtonet.

ja, se strinjam, ampak verjetno veš, da tega modela novega ne moreš več kupiti ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravilno si se odločil. Za pošten denar dobiš dober primerek. Naslednje leto bom tudi jaz prešaltal na 1150 rt.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma, bi ti jest mojga prodal, ampak ti ne bi dal tolk €, kolikor bi jih jaz hotel!

Sicer pa, ja sam sem imel pred 3 leti srečo z mojim. Mal čez 50 jurjev kilometrov, Do servisa na 60 jurjev je pil olje - tko 1,5 do 2 deci na 1000, od servisa naprej pa skoraj da nič, oziroma zelo skromno.

Ko sem spedenal vse, kar je prejšnji lastnik malo zanemaril - je pa tudi res - da ga ne mislim prodajat. Žal.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Živjo,

našel sem rt-ja, pa vas lepo lepo lepo nujno nujno prosim, da mi namignete, na kaj naj bom pozoren pri ogledu. Je letnik 2001, 71.000 prevoženih.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Splošen ogled, 71k km za ta motor ni dosti.

Če je ohranjen kar navali. Te pa okoli 80.000 km čaka malo večji servis, drugače pa ni panike.

Moj jih ima že ohoho preko 70k km pa de zmerom lavfa kot da bi bil nov.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Živjo,

našel sem rt-ja, pa vas lepo lepo lepo nujno nujno prosim, da mi namignete, na kaj naj bom pozoren pri ogledu. Je letnik 2001, 71.000 prevoženih.

lp

Priporočam ti, da najdeš nekoga, ki se spozna na BMW da ga dobro prečekira, bo najceneje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 9 mesecev pozneje...

Pozdravljeni

 

A je imel kdo akšne probleme s hitrimi spojkami? Meni je nedavno ena počila, rešil sem zadevo tako da sem vstavil mikro filter od avtomobila namesto spojke, vendar imam pomisleke, o tem,d a bi se lahko plastika na filtru stopila, zato bom zamenjal z pravimi spojkami. Rešitev je bila odlična, ker sem bil na poti in druge rešitve ni bilo. motor je pa vozen sedaj normalno.

 

Na netu sem gledal tudi da prodajajo v ameriki kovinske spojke, kar bi bilo najbolj primerno. V Sloveniji se dobijo kovinske samo možki del, ženski del ostaja plastičen. Sedaj sem imel oba plastična, motor ima nekaj če 50k kilometrov. Videlo se je da je prejšnji lastnik tudi že zamenjal spojko in je vse skup pritrdil z vezicami na šasijo motorja, menim das je ravno zaradi tega počila plastika, saj ni prenesla vibracij, kot če bi bila prostostoječa.

 

imate kakšne izkušnje z omenjenim in kako ste jih rešili. Ima kdo kak podatek, če se dajo hitre spojke za gorivo kupiti v sloveniji, seveda kovinske.

 

Hvala

Lep pozdrav in varno vožnjo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hi

Tudi jaz sem ga moral menjat na prejšnjem motorju, sem ga pa kupil kar v BMW servisu (cena kot v zlatarni 27€ samo za moški del-kovinski). Lahko pa najdeš precej ceneje.

Za rezervo sem potem vozil pod sedežem nekaj takšnega kot na sliki, vendar kovinskega, in dve objemki na vijak vendar na srečo nisem nikoli rabil.

post-7865-0-20486900-1373208107.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 leto pozneje...

11 let star motor 6K UGODNO Hahahaaaaaaaa! !

 

 

11l star 1150 RT deluje boljše kot 3 leta star 1200 RT z 100.000km...

 

za primerjavo 11l star skuter 500ccm 4k

 

Lp

Simon

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem pred kratkim "prešaltal" z r1100rt na r1150 rt, pa ni neke hude razlike.

Ajd, odlične so bremze, pa 6. prestava, pa sveti ponoči ko satan...........

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem pred kratkim "prešaltal" z r1100rt na r1150 rt, pa ni neke hude razlike.

Ajd, odlične so bremze, pa 6. prestava, pa sveti ponoči ko satan...........

Če imate nov motor z 2 svečkama je razlika očitna, tudi zavore in vozne lastnosti, motor je super, venda jaz nimam časa za vožnjo, čez teden sem v LJ, čez vikend pa še dežuje :(. Konec leta pa nova zgodba, štirikolesnik (otroški voziček). Če koga zanima, cena ni zadnja, vsekakor pa je potreben prej ogled, je pa ohranjen v nulo, tudi navigacija tom tom rider je zraven.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Saj pa 6 jurjev je vreden, če ima lastnosti kot se oglašujejo.

Definitivno, ampak zadnja cena se itak določi ob ogledu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!