Skoči na vsebino

Yamaha FZS 600 Fazer


Ice

Priporočene objave

Mam eno vprašanje za vse lastnike Fazerk...

Motor mi oddaja neke čudne vibracije, ki se stopnjujejo tja do 7500 obratov, ko nekako izginejo (ali pa jih "preglasi" vpliv okolja :? ). Ne vem kako bi zadevo opisal... take, zelo drobne vibracije... pri okoli 7000 obratih se jih začuti tudi med nogami :P . Najlepše se jih opazi v stranskih ogledalih... se pelješ mimo ene na videz luštne pupe in ko hočeš v ogledalu pogledat kako zgleda, vidiš le nek "zmazek"... :angry:

Zanima me, če je to normalno... ker se za vraga ne morem spomnit kako je bilo, ko je bil motor nov in sem se še navajal na njega. Po tistem famoznem padcu pa mi v uč stopi čisto vsaka malenkost, čeprav morda ni nič narobe.

Zakaj težim? Ko se je razvila debata o utežeh na krmilu, se je omenjalo tresljaje in posledično mravljinčenje v okončinah. No, meni SE pojavljajo mravljinci v dlaneh po daljši (večurni) neprekinjeni vožnji. No, nekako imam v spominu, da sem se s tem problemom srečal že ko je bil motor nov, a sem se takrat samo prakrat zapeljal na daljšo turo...

Kako je torej pri ostalih? Vas to morda niti ne moti?

Pa še ena malenkost glede shimmy-ja na Fazerki. Z original Bridgestonko mi je bilanca pošteno opletala pod 70 km/h... z novo Dunlopko te težave ni več.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moj malo bolj trese nekje okoli 6000 obratov. :hmm:

Punce v ogledalih so pa vseskozi meglene... :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pri meni se vibracije pojavljajo ravno pri najlepši hitrosti katero največkrat uporabljam....100-110 Km/h 6. prestava.....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Aha, potem sem lahko pomirjen.

To očitno spada pod serijsko opremo Fazerke (prosto po Microsoftu - it's not a bug, it's a feature). :glare:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A lahko dam gor DID 530? Original naj bi bil 520. V Delti so mi kao rekli "naj" bi šlo...sam ta "naj" me mal muči :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ernest te vibracije med nogami bi znale men še kako pasat .)

sicer pa,glede teh ogledal je že tko da mal vibrirajo sploh zato ker so na dolgih tenkih nosilcih,na moji ta stari ni teh problemov in se vidi super ker so dosti bližje maski.Sicer pa veš kaj je bilo s tvojim mopedom tko da se ni kaj preveč za čudit.

Glede opletanja bilance,pa počakaj da se bo dunlopka znucala bo isto opletala če se boš vozil brez rok pri 60kmh,kot bridgestonka.

Glede mravlincev pa ti svetujem čim več vožnje,in čim manj tipkanja po tipkovnici :)

FRIPS ti pa poklič simčiča u novo gorico pa ga upraš,pa še najcenjejš je,ti dam še gsm,k si glih fejst fant,od simčiča seveda 041640-881,ampak res poklič če fočeš kej dnarja pršparat

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem že naročil pri njem pred 2 dnevi...res je fejst možakar :OK: Sam tko čisto reda radi sprašujem, ker tudi on ni bi lih čist 100 posto siguren. Ma sj,če neu šlo, bomo pa zamenjal :D

PS. kolk vam je pa sicer ketna prva vgradnja zdržala?

Popravljeno . Popravil Frips
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kolk vam je pa sicer ketna prva vgradnja zdržala?

Moja jih ima 15.000 in je kot nova. Pa ga res nikoli nisem šparal.

Res pa da precej mažem in občasno celo čistim (ampak samo ketno :D )

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moja ima 22300 km, pa še ne kaže neke omembe vredne obrabe. Jo pa res mažem na vsakih 500 km, po dežju ali po pranju. Razmastim jo, ko jo pripravim za zimo, ter ponovno namažem. :OK: :yea1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Men gre počas proti 26k pa je že začela mal "peti"..kot bi ružli ležaji....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mojemu bratu je držala cca. 45000 km. Potem pa je moped menjal. :)

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mojemu bratu je držala cca. 45000 km. Potem pa je moped menjal. :)

D.

Bomo pa malo prišparali :kva2: :kva2: :yea1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kkkkolk? prva vgradnja?

ja pa kaj si mislu..če jo mažeš redno in pravilno servisiraš bi morala zdržat toliko...meni je na diveržnu prej 42.000 km zdržala

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:hmm: men je na enem delu čisto napeta,pol pa ko mal obrnem pa gre gor-dol tko in tolk kot mora (ko motor ni na stojalu).

mam filing da jo počasi vrag jemlje :cry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nobena ketna ni enakomerno napeta ko jo vrtiš kolo. Če je pa enkrat toliko neenakomerno napeta da se čuti cukanje, pol je pa treba menjat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moja Yamaha nikoli ni šla povsem naravnost (če sem spustil balanco) in sem moral vedno malo s telesom popravljat. Hoče it kar nekam v levo... :huh:

Ni nič moteče, ker pri Fazerju itak ni varno balance spustit, le zanima me, kako se obnašajo vaše? :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

verjetno gre za to da maš levo stran telesa nesorazmerno z desno ali obratno..... :P

ni vse yamaha kriva.... .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moja Yamaha nikoli ni šla povsem naravnost (če sem spustil balanco) in sem moral vedno malo s telesom popravljat. Hoče it kar nekam v levo...  :huh:

Ni nič moteče, ker pri Fazerju itak ni varno balance spustit, le zanima me, kako se obnašajo vaše? :hmm:

Krmilo je varno spustit sam če se pelješ -60km/h ali +80km/h :D

men je tut mal na levo vlece....pac Fazer :grrr sicer sem pa že od rojstva mal levi :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

moja jih ma 25jurjev pa je kr v redu sam mal je zarjavela od januarske in februarske vožnje ma ni panike

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi mojo vleče v levo...

Veriga pa je po 18.000 še kot nova. Redno mazanje, nekajkrat na leto čiščenje, ...

Še enkrat toliko bi morala zlahka zdržat.

@Sanda7... you make me :blush: :lol1: .

Vse kar si povedala je res. Zato pa sprašujem, da lahko potem ločim kaj je posledica nesreče, kaj pa je tako že po defaultu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Premza ali kdo drugi..vprašanje:

Nabavil drugo krmilo, vendar sem opazil da so na starem neki utori/luknjice,kamor se zataknejo nekatere stvari,ki se pac nahajajo na krmilu :grrr

Zdej me pa zanima kako ste to rešili. A ste tiste plastične "štrcle", ki se vtaknejo v te luknjice odstranili ali kaj :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!