Skoči na vsebino

HONDA CBR 900 RR


sector650

Priporočene objave

Ko že ravno vidim, da je tema: če kdo rabi zadnjo feltno, zadni amortizer, pa še kaka malenkost bi se našla, na PM.... valda, za CBRo 900 :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Eno vprašanje: kako dolgo kaj vzdrži veriga (ventilov) v motorju CBR-ke? Predvideva se normalna uporaba motorja, nornalna vožnja po dveh kolesih. A ve kdo, če je menjava zelo komplicirana in temu primerno draga...Hvala!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 6 mesecev pozneje...

Lep pozdrav!

Mel smo manšo nesrečo z našo honidico (1994 CBR 900) :cry: ....nč resnega, pač zdej bi ga radi zrihtal. Zdej me zanima...iskal sem kiler na internetu in nism nič našu...mogoče paše kak drugi ali mora biti originalen?...In če ga mogoče kdo ima, bi ga odkupu .) .

Druga stvar je pa pač zdej k so use plastike več ali manj počene...se motor predelava v naked. Sprednje vilice so malo skrivljene in me zdej zanima ali se bolj splača celoten sprednji del menjat ali pač sam ravnat ipd.

Dobrodošli so kakršni koli napotki kako in kaj naj naredim. :rolleyes:

"Še slika v kakšnem stanju je"

Slika

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jest ti predlagam da poisces spredn del na ebay.com .de.... mogoce tut na avto..net, sam tam dvomim da bos dubu kaksno po delih. vilc pa tut pomoje rabljenih ne bo veliko, ker po delih se prodajajo karambolirani....in vecina jih je tko razbitih kokr tvoj...na zalost :D

res skrbno preisc ebay, toj pomoje najhitrejsa pa najlajza resitev.

pa se cez celo zimo je cas

srecno!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

štange od vilic se da nove dobit za normalen dnar, ni treba ravno komplet kupovat. Lahko pa daš obstoječe ravnat, sam jaz se nebi potem vozil s takim motorjem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

poskusi z kakšno streetfighter predelavo :evilgrin:

Za dele-maske, luči, žmigavce, rajzerje, krmilo...ebay.de pa louis. Skoraj zgotovo boš našel tud kiler in vilce-lahko pa poskusiš z vilicami od katerega drugega motorja. Vendar pa to lahko zelo vpliva na vozne latnosti. Kiler ti pa mogoče lahko popravi kakšna specializirana delavnica. Za vsak slučaj pa poglej še na bolho ter avto,net pa še kakšen Salamonov oglasnik itd.

Ja tud sam se bom to zimo lotil streetfighteriziranja moje Suze.....

post-20343-1223763813_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

poskusi z kakšno streetfighter predelavo :evilgrin:

Za dele-maske, luči, žmigavce, rajzerje, krmilo...ebay.de pa louis. Skoraj zgotovo boš našel tud kiler in vilce-lahko pa poskusiš z vilicami od katerega drugega motorja. Vendar pa to lahko zelo vpliva na vozne latnosti. Kiler ti pa mogoče lahko popravi kakšna specializirana delavnica. Za vsak slučaj pa poglej še na bolho ter avto,net pa še kakšen Salamonov oglasnik itd.

Ja tud sam se bom to zimo lotil streetfighteriziranja moje Suze.....

Uf...to bom pa pregledu ja..sej čas zdele :D ....Glede kilerja pa dvomim da bi se ga dal popravit..je kr dobr zdelan :( Slika. A od kakšnga druzga motorja to nebi pasal????

Ali pa npr. kakšen zadek od novejšega cestaka bi pasal?...pač tko nasploh kok se to dejansko ralikuje pato...nism še prou specializiran na tem področju :blush:

Zanima me še kako je to pol glede registracije pa vsega sranja...???

Hvala vsm za ogovore :D :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede registracije oz. homologacije tud mene zanima... Sam pomoje ni problema če zadevo lepo narediš-pač da ni preveč vpadljiva.Kar se repa tiče bi ga moral verjetno mal predelat poliester oziroma nosilce. Za mojga imam v načrtu kar zamenjat cel subframe pa ga preko nosilcev privijačit na okvir-najbol elegantna rešitev...

Tale stran je kar uredu:

http://www.customfighters.com/ -splača se pregeldat predvsem Members project bikes. Zveš kar nekaj uporabnih trikov, ki ti lahko prišparajo kup preglavic pa denarja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 mesecev pozneje...

Pozdrav!

Kupujem kiler za CBR 900 94'...

Mogoče kdo ve kateri še pašejo na ta okvir (če)...?

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Zdravo, kupuje se nosilec kovčka za cbr900rr......givi ali kapa........če slučajno kateremu dela gužvo :winkiss:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravo, kupuje se nosilec kovčka za cbr900rr......givi ali kapa........če slučajno kateremu dela gužvo :winkiss:

kateri letnik si nabavil?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

97....oldy.....še začel sem na 99, ha ha

buhtel :D ljubkovalno za cbr z 16" sprednim kolesom :D kok zdej folk praša za ta motor? vem za enga. . .z dodatno opremo. . .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Škoda ker nisi 98, ker ravno takrat se mi zdi so imele malo večji makeover.

Za eno leto prebrodit bo....žal finančno stanje ne dopušča več :headbang:

Prvi vtis je pozitiven, kar se voznih lastnosti tiče........ta vikend upam da mi rata na pisti sprobat kaj da od sebe :krneki: .....pa upam da bo kak pršu s ta novo, da ga zad pustim, ha ha :evilgrin:

buhtel :D ljubkovalno za cbr z 16" sprednim kolesom :D kok zdej folk praša za ta motor? vem za enga. . .z dodatno opremo. . .

buhtelček ja....morda naslednje leto nabildan naked.......

kaka se prodaja, letnik, pa za kok....da vidm če mi je lahko žal za prezgodnji nakup :closedeyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za eno leto prebrodit bo....žal finančno stanje ne dopušča več :headbang:

Prvi vtis je pozitiven, kar se voznih lastnosti tiče........ta vikend upam da mi rata na pisti sprobat kaj da od sebe :krneki: .....pa upam da bo kak pršu s ta novo, da ga zad pustim, ha ha :evilgrin:

buhtelček ja....morda naslednje leto nabildan naked.......

kaka se prodaja, letnik, pa za kok....da vidm če mi je lahko žal za prezgodnji nakup :closedeyes:

nevem nevem. . .zato prašam. . frend je neki okrog 2000 govoril. . ma se mi zdi, da bi kej spustu. . 1998, ma pa ohlinsa zadaj, markesini 17" obe klesi full akrapovič in dynojett kit u karburatorjih. .

Popravljeno . Popravil Cartman
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...

Ne prodaj.Ta motorček bo s časoma začel pridobivat na ceni,pod pogojem,da je 'negovan' :D:worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 mesecev pozneje...

Zanima me ta motor, za ceno okrog 2000eur, v oglasniku imajo kilometre od 38.000 do 76.000. Nevem koliko so to realni kilometri ampak recimo da jih ima 76.000.

Bral sem da gredo radi šponarji odmičnih, koliko pa je približno življenjska dobe enega šponarja, če se motor vrti na top?

Pa recimo da je šponar zamenjan, kakšna je zanesljivost ostalih vitalnih delov, predvsem ojnični ležaji in ležaji glavne gredi. Meni je na ležajih zaribal kawasaki, pri okrog 80.000, poleg tega pa tudi honda vfr. Res je da se kawl vrti do 13, ta honda pa sklepam da nekje do 11, kar je manj ampak vseeno visoko.

Koliko mislite da povprečen lastnik take honde vrti motor- skoz do 11, ali tudi kaj izkorišča visok navor spodaj? Kdaj je čas pri taki hondi za generalno popravilo (menjava ležajev in ostalo)? Predvsem mi je čudno da noben motor v oglasniku nima več kot 80.000 km glede na to da so že stari. Veliko več pa jih ima sumljivo nizke kilometre, recimo 38.000. Recimo da je bil motor vožen skoz do 11 (enkrat sem govoril z enim lastnikom ki to počne) ampak redno servisiran, kaj je za pričakovati pri 80.000?

Hvala.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ta motor ma dost navora tko da jo ni treba skoz vrtet na obrate,...je pa to najbl zanesljiv cesten motor vseh časov če mene vprašaš, naredu z obema ki sem jih imel ca. 40.000km in pr obeh brez enga samga problema :) olje, filter in svečke zamenjaš, pa ventile kontroliraš in po potrebi nastaviš, to je pa to ;) govorim seveda za modele SC35 in 38 do 99 l.

še en primer, ko sem mojo prvo letnik 1995 prodal je imela nekej čez 80.000km in je motor še zmer laufal k urca brez kakšnega ropotanja in čudnih zvokov v mašini, pa sem kr nekej kilometrov tud na Grobniku naredu z njo,da ne govorim o raznih zborih in burnoutih :P ko je kolega s precej novejšim Suzukijem zraven stal se moje Honde tud slišal ni :D

ti sam kup ne bo ti žal ;)

p.s. edin loh se ti nardi tko k men, da ti bo predolgočasen motor k nč ne crkne,...in sem italijane kupu :lol:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ta motor ma dost navora tko da jo ni treba skoz vrtet na obrate,...je pa to najbl zanesljiv cesten motor vseh časov če mene vprašaš, naredu z obema ki sem jih imel ca. 40.000km in pr obeh brez enga samga problema :) olje, filter in svečke zamenjaš, pa ventile kontroliraš in po potrebi nastaviš, to je pa to ;) govorim seveda za modele SC35 in 38 do 99 l.

še en primer, ko sem mojo prvo letnik 1995 prodal je imela nekej čez 80.000km in je motor še zmer laufal k urca brez kakšnega ropotanja in čudnih zvokov v mašini, pa sem kr nekej kilometrov tud na Grobniku naredu z njo,da ne govorim o raznih zborih in burnoutih :P ko je kolega s precej novejšim Suzukijem zraven stal se moje Honde tud slišal ni :D

ti sam kup ne bo ti žal ;)

p.s. edin loh se ti nardi tko k men, da ti bo predolgočasen motor k nč ne crkne,...in sem italijane kupu :lol:

ti je pr 80 000 že pila olje?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ti je pr 80 000 že pila olje?

Moja l.94 pri 80 000 ne prav lahkih kilometrih, če se spomnem je spila na interval 6000 kilometrov glih od max. do min. olje pa Motul 300v. Se je pa tem motorjem poznalo malo pri porabi olja, če si ji serijski izpuh zamenjal z komplet Akrapovičem.

Drugač pa jest imel 5 hond CBR 900 RR od l.93 do l.97 in z njimi naredil preko 170 000 kilometrov in razen tega da sem pri eni menjal drugo prestavo zaradi učenja vožnje po zadnjem nisem imel popolnoma nobenega problema :worship::worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ta motor ma dost navora tko da jo ni treba skoz vrtet na obrate,...je pa to najbl zanesljiv cesten motor vseh časov če mene vprašaš, naredu z obema ki sem jih imel ca. 40.000km in pr obeh brez enga samga problema :) olje, filter in svečke zamenjaš, pa ventile kontroliraš in po potrebi nastaviš, to je pa to ;) govorim seveda za modele SC35 in 38 do 99 l.

še en primer, ko sem mojo prvo letnik 1995 prodal je imela nekej čez 80.000km in je motor še zmer laufal k urca brez kakšnega ropotanja in čudnih zvokov v mašini, pa sem kr nekej kilometrov tud na Grobniku naredu z njo,da ne govorim o raznih zborih in burnoutih :P ko je kolega s precej novejšim Suzukijem zraven stal se moje Honde tud slišal ni :D

ti sam kup ne bo ti žal ;)

p.s. edin loh se ti nardi tko k men, da ti bo predolgočasen motor k nč ne crkne,...in sem italijane kupu :lol:

In tut ni te blo za spravt dol z nje dokler te nism :photo::yea1::lol1::D:P

post-8975-125691759763_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!