Skoči na vsebino

HONDA CBR 900 RR


sector650

Priporočene objave

Mogoče napačna tema ali pa tudi ne.... :grrr

Enga :004 moji kamikazi, k je danes pridno pretulila vseh 150km grobnika.. popila je mickeno vec kot ponavadi... okoli 7,5 - 8l seveda pa je obratomer redko padu pod 7000 :whistle:

Še vedno dela ko urca :yea2:

Popravljeno . Popravil maXXXimum
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdej mi je pa dejansko neki crknil na hondi :blink:

Ma ni hudga.. :grrr samo osvetlitev števca za hitrost je šla :doze:

Torej.. je kdo že menju zadevo? Kakšen nasvet? Kaj odšraufat, česa se niti pod razno ne dotikat in podobno.. ponavad uprašam ko je že prepozno, tko da naj bo tokrat drgač :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...hmm men se pa dogaja da crkne,pa pol kr začne delat spet,...sam da pr men un za obrate :wacko: :D ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdej mi je pa dejansko neki crknil na hondi :blink:

Ma ni hudga..  :grrr  samo osvetlitev števca za hitrost je šla  :doze:

Torej.. je kdo že menju zadevo? Kakšen nasvet? Kaj odšraufat, česa se niti pod razno ne dotikat in podobno.. ponavad uprašam ko je že prepozno, tko da naj bo tokrat drgač  :D

ti sam števce z nosilcu snameš in spodej ošraufaš pokrov od števcu (črn mat plastičen) notr boš mel več žarnčk, ena je pač crknla. Lepo menjaš in je. Če daš druge barve boš meu tudi osvetlitev drugačno, razn če je folija notr pod števci... :hmm: V tem primeru zamenjaš foljo. Dobiš zihr v studiju na TV kašno če rabiš :D Dotikat pa se nimaš kej bat, razn pazi zajlo od števca, pa vse kontakte dvakrat preveri če so odklopljeni d ne potrgaš kej.

Srečno

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Urejeno :yea2:

Pa še zelo simpl je blo.. l. 97 ma tako narejeno kot pozicijske luči pri nekaterih avtomobilih - luknja v ohišju števca, v luknjo gre pa gumijast sedež žarnice - potegneš gumico ven in zamenjaš žarnico. Nič razdiranja števcev - 5 minut dela :yes:

Edino žarnice je blo treba mal poiskat.. na bencinskih se jih seveda ne dobi :slap:

Seveda pa na vsakem moto servisu - na koncu sem za par plačal 1570 sit na yamaha primec, ki mi je najbližje. Ni lih pocen za dve tako majhne žarnice :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...

Ooo fantje a CBR-a neki ne gre v promet a? :naughty: :lol1: :lol1:

moja je še cenejš kt vajini pa ni šla...zdej jo pa sploh nam prodal k itak nimam kej kupt pol za tak dnar :P

sej motor dela zanesljivo,pele se dobr...tko da bomo drug let probal prodat :D :D

@GhostRR: za tak denar boš težko prodal .) :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ne sej ne se bat uni 97 letniki za 1,2 mio se tud prodajo ne :grrr

sej počas bo folk v SLO ugotovu da bo treba evropske cene začet dajat če bo hotu kej prodat,...ne govorim za CBR900 ,..ampak nasploh za vse motorje .)

V ITA dobiš za 1,2 mio 00 letnik CBR900 :grim

se pa popolnoma strinjam z Ghostom da ne morš primerjat Hondo z ostalimi japonci...Honda dela!! :devil: :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

se pa popolnoma strinjam z Ghostom da ne morš primerjat Hondo z ostalimi japonci...Honda dela!! :devil: :grim

:lol1: :lol1: :lol1:

A moja cena, pa naj bi bila evropska, ali kako? :hmm: :grim

Sicer sem še jaz pripravljen spustit cca. 100k.... :whistle: ker stroj sicer lahko ceniš, za oh in sploh ceno, a kaj ko kupec ni pripravljen dat toliko.....raje doda kakih 200k, pa ma novodobno...recimo dve leti mlajšo R6.

Voznih lastnosti ti dveh nemoreš primerjat, ker je vse v prid R6, tudi moč.... :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ma dejte no se hecam,...sam sej če tko gledamo so CBRe glede na letnik in kubikažo čist normalno ocenjene .)

kva pa dobiš za 700k da je 900ccm pa 95.l nč od ostalih :D :D ...je za ta denar odličen motor

P.S. jz tud če bi zdej novo kupoval bi R1 kupil :lol1: :lol1: :)

Popravljeno . Popravil cagiva
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no Kavva k že tko težiš s predelavami CBR900 na par slikc nefotošopiranih :D :D

drgač pa poglej mal na RRZONE v galeriji jih maš velik .)

post-1406-1132318181_thumb.jpg

post-1406-1132318213_thumb.jpg

cbra95_1.bmp

post-1406-1132318359_thumb.jpg

Popravljeno . Popravil cagiva
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pismo ej, samo se mi vedno bolj dozdeva, da mam jaz "zlato" doma...Iiizredno redka barvna kombinacija.. :hmm:

sivo-bela,vijolčno,pomaranča

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:blink: drugač mi je črna 96 ali 97 letnik ful všeč, sam kaj si pa ti naredu iz tega. Rapbike :?

( tistarumenajetulknagravžnadeočitnodvračaodnakupa )

Sorri, ampak tista rumena je original, če odšteješ pobarvane feltne.... mogoče se na mojih slikah vid vse mal bl svetlo... je blo pač slikan na žgočem soncu :D

Evo.. eno "deževno" sliko originala... (ni moja)

AJA... MEN JE DRGAČ FULL VŠEČ... zihr je potem še komu... tak kekec pa spet nisem :blush:

post-4556-1132319928.jpg

Popravljeno . Popravil GhostRR
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sicer se morem še malo okol servisov zapeljat, ker je zadevo treba slišat, me pa nič ne stane če še tlele napišem, pa kdo prepozna zadevo..

Pri močnem pospeševanju iz nizkih obratov je pri cca 3.500 do 4.500 slišen nakakšen kovinski prizvok (šklepetanje recimo... ) iz sprednjega dela motorja.. če pospešujem počasi ni slišati, pa tudi nad 4.500 obrati tega zvoka ni več slišati. :?

V leru motor tiho teče (tudi pri prej omenjenm hitrem povečevanju obratov), tudi ketne ni slišati niti malo.. :yea2:

Aja... l. 97, 58.000 km je pomoje tudi relevanten podatek.. :hmm:

A si uspel zvedeti kaj glete tega ropota???

Pri moji se godi enako,...pri istih obratih, enak kovinski zvok, s prednjega dela motorja?? A kasneja ga ni slišati nič.

Sem ga imel pri mehanikarju, je štelal ventile, frgazare....s tem da sem ga opozoril tudi na to, a pravi da

zazanl ni nič, ko je motor bil odpret!? :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem malo gledal RR-ke po avto.netu. Zanima me, v čem je razlika med letnikom 98 in 99. Cene se vrtijo za letnik 98 okrog milijončka, letniki 99 pa so za cirka 400jurčkov dražji. Čemu tolikšna razlika :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A si uspel zvedeti kaj glete tega ropota???

Pri moji se godi enako,...pri istih obratih, enak kovinski zvok, s prednjega dela motorja?? A kasneja ga ni slišati nič.

Sem ga imel pri mehanikarju, je štelal ventile, frgazare....s tem da sem ga opozoril tudi na to, a pravi da

zazanl ni nič, ko je motor bil odpret!? :hmm:

Ne.. sm se ga navadu.. drugo leto ga pa verjetno ne bom več slišu, k sm zamenju avspuh :P

No drgač pa brez heca.. sm tut jst par serviserjev vprašu, tut men so štelal ventile in fergazerje.. pa baje da ni nič kritičnega. En je omenju da gre mogooooče za košaro sklopke ampak da najverjetneje to ni to (baje bi mogu razstavit da bi se lahko prepriču).

Skratka honda dela ko urca :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem malo gledal RR-ke po avto.netu. Zanima me, v čem je razlika med letnikom 98 in 99. Cene se vrtijo za letnik 98 okrog milijončka, letniki 99 pa so za cirka 400jurčkov dražji. Čemu tolikšna razlika :hmm:

Kolikor jaz vem, je razlika v motorjih med 95 in 96... med 97 in 98.. med 99 in 2000...med 2001 in 2002... ter 2003 do 2004, ko je bil izdelan zadnji motor serije 900 izpod taktirke Tadao Baba-san! ... torej razlike med 98 in 99 razen starosti ne bi smelo biti... ali pač?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne.. sm se ga navadu.. drugo leto ga pa verjetno ne bom več slišu, k sm zamenju avspuh :P

No drgač pa brez heca.. sm tut jst par serviserjev vprašu, tut men so štelal ventile in fergazerje.. pa baje da ni nič kritičnega. En je omenju da gre mogooooče za košaro sklopke ampak da najverjetneje to ni to (baje bi mogu razstavit da bi se lahko prepriču).

Skratka honda dela ko urca :OK:

To je košara sklopke in ta ropot je še bolj slišati pri cbr, ki imajo malo več kilometrov(40000km+)in majo vsi ti deli mogoče že malo več "lufta".Imel sem štiri cbr 900 94.l,95.l,96.l,97.l in pri vseh se je to slišalo.Sej pri močnem pospeševanju to dela skoz samo je pol že taka brzina in veter , da voznik tega ne sliš več.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ufff zdej sem pomirjen,... :) jz sem tud mislu kva je to...k se kr fajn sliš pr pospeševanju,predvsem v klance...ja ma pa 71.000km :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kolikor jaz vem, je razlika v motorjih med 95 in 96... med 97 in 98.. med 99 in 2000...med 2001 in 2002... ter 2003 do 2004, ko je bil izdelan zadnji motor serije 900 izpod taktirke Tadao Baba-san! ... torej razlike med 98 in 99 razen starosti ne bi smelo biti... ali pač?

Letniki 92,93,94,95 imajo isti motor 893 ccm (94 in 95 imata samo drugo sprednjo luč pa malo drugačen števc pa nekaj kozmetičnih popravkov)

Letniki 96,97,98,99 imajo motor 918 ccm(98 in 99 imata drugo luč spreda,drug števc in malo spremenjene plastike)

Letnik 00 in 01 sta iste pa tko naprej kej več o nastavitvah,zgodovini,tehničnih podatkih honde cbr 900 rr

pa http://www.honda-fireblades.co.uk/homepage.htm

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!